Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2011., 12:51   #41
Samo jedno pitanje: gdje ima za kupiti takvih inox cijevi? Meni treba fi160mm, za spoj peći i dimnjaka, nekih 2 metra.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 22:39   #42
U sesvetama u inox centru su koliko sam se ja raspitivao najjeftinije
http://www.inoxcentarsesvete.hr/ ili preko neke trgovine željezom ako si daleko od ZG.
Najbliža mjera ti je 154 ili 168.3 mm vanjskog promjera, mozda ti je ova druga bolja 168-4 mm stjenke 164.
__________________
Klikni na link Alf 46. Jel sad uredu potpis ??
alf46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 22:54   #43
Fala, već sam došel do njih. Cijev je fi 168,3 (vanjski) sa stjenkom 2mm. Taman kaj mi treba, jedino je oko 300kn/m.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 01:56   #44
Da cijena je takva kakva je ali je dozivotno izdržliva te naj sigurnija.
__________________
Klikni na link Alf 46. Jel sad uredu potpis ??
alf46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 07:35   #45
Čime si zavarival? REL-om s krom elektrodama, MIG-om s argonom ili TIG-om?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 21:41   #46
razlika viadruss,buderus i centrometal.prve dvije su radene,lijevane pa je moguce spajanje clanaka dok centrometal je pec koja je varena od metalnih ploca.moj odabir bi bio centrometal zbog lakseg ciscenja/odrzavanja i velike jednostavnosti dorada,mogucnost lozenja na pelet,i dogrijavanja na loz ulje.nove serije buderus peci su po meni lose tehnicki projektirane.imaju veliko loziste a malo sace kroz koje prolaze dimni plinovi,pa dolazi do toga kad otvorite vrata da bi napunili pec drvima ona izbaci veliku kolicinu dima u prostoriju.sve u svemu sve su to kvalitetne peci a na kupcu je da odabere sto zeli.
__________________
Samo dajem savjete!
energon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 21:56   #47
Quote:
alf46 kaže: Pogledaj post
U sesvetama u inox centru su koliko sam se ja raspitivao najjeftinije
http://www.inoxcentarsesvete.hr/ ili preko neke trgovine željezom ako si daleko od ZG.
Najbliža mjera ti je 154 ili 168.3 mm vanjskog promjera, mozda ti je ova druga bolja 168-4 mm stjenke 164.
Kupljeno fi 168,3x2mm, 2m, cca 550kn. Hvala!
Razmišljal sam o zavarivanju koljena MIG postupkom, ali elektrode su ipak jeftinije: fi2,5mm košta kod njih cca 80 kn/kg. Najjeftinije do sad.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 07:14   #48
Quote:
energon kaže: Pogledaj post
razlika viadruss,buderus i centrometal.prve dvije su radene,lijevane pa je moguce spajanje clanaka dok centrometal je pec koja je varena od metalnih ploca.moj odabir bi bio centrometal zbog lakseg ciscenja/odrzavanja i velike jednostavnosti dorada,mogucnost lozenja na pelet,i dogrijavanja na loz ulje.nove serije buderus peci su po meni lose tehnicki projektirane.imaju veliko loziste a malo sace kroz koje prolaze dimni plinovi,pa dolazi do toga kad otvorite vrata da bi napunili pec drvima ona izbaci veliku kolicinu dima u prostoriju.sve u svemu sve su to kvalitetne peci a na kupcu je da odabere sto zeli.

daj ne prodaj krivu vjeru sve te navedena peci su konstrukcijsko na nivo ispred 50 godina nazalost u nasoj drzavi mogu prodat sranje koje se vani vise nemoze zato i je poplava tih svakojakih peci ove gusane peci koje si naveo njima je osnovno gorivo ugljen a ne drvo a kaj se centrometala tice konstrukcijski je nedoraden
na nju namontirat bilo plamenik na loz ulje ili peletni je bacanje novaca jer je iskoristenje jako slabo
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 14:23   #49
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
daj ne prodaj krivu vjeru sve te navedena peci su konstrukcijsko na nivo ispred 50 godina nazalost u nasoj drzavi mogu prodat sranje koje se vani vise nemoze zato i je poplava tih svakojakih peci ove gusane peci koje si naveo njima je osnovno gorivo ugljen a ne drvo a kaj se centrometala tice konstrukcijski je nedoraden
na nju namontirat bilo plamenik na loz ulje ili peletni je bacanje novaca jer je iskoristenje jako slabo
U svemu ima istine pa tako i u tome.trenutno su to najprodavanije/najpovoljnije peci na trzistu.a sto se tice lozenja.osnovno lozenje je na drva a uljni/pelet plamenik je tu u namjeni dogrijavanja u prijelaznom periodu,za povremeno dogrijavanje.naravno da su gubici na taj nacin poveci a i iskoristivost smanjena.nazalos situacija je takva da se s financijske strane gledano takve peci kupuju jel su cijenom najprihvatljivije.
energon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 17:57   #50
Nisam ljubitel Centrometalovih peći.Ćak ih i ne ugrađujem više,zbog kratkog roka trajanja.No onima koji govore o zastarijelosti i nedorađenosti,iznjeo bi podatak da se više Centrometalovih peći prodaje van Hrvatske,nego u Hrvatskoj.Među ostalim i u zemlje Beneluxa i Francuskoj.Onima koji misle da je to proizvod sklepan u limarskoj radioni,rekao bih da se varaju,jer se u izradi koriste laserski rezači,varenja izvode roboti i tako.Drugi je par rukava što se u proizvodnji koreiste jeftiniji kotlovski limovi da bi se dobila konkurentna cijena.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 20:42   #51
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
Nisam ljubitel Centrometalovih peći.Ćak ih i ne ugrađujem više,zbog kratkog roka trajanja.No onima koji govore o zastarijelosti i nedorađenosti,iznjeo bi podatak da se više Centrometalovih peći prodaje van Hrvatske,nego u Hrvatskoj.Među ostalim i u zemlje Beneluxa i Francuskoj.Onima koji misle da je to proizvod sklepan u limarskoj radioni,rekao bih da se varaju,jer se u izradi koriste laserski rezači,varenja izvode roboti i tako.Drugi je par rukava što se u proizvodnji koreiste jeftiniji kotlovski limovi da bi se dobila konkurentna cijena.
necemo u tehnologiji proizvodnje nitko ne spori to
sto se kvalitete lima tice to je drzava kriva jer nema pravih standarda

ak si na tekucem sa prodajom tih peci u inostranstvu u koji razred spadaju i pod kojim uvjetima se mogu prodavat

i bilo bi zanimljivo koji link di se vani to prodaje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 20:52   #52
Quote:
energon kaže: Pogledaj post
U svemu ima istine pa tako i u tome.trenutno su to najprodavanije/najpovoljnije peci na trzistu.a sto se tice lozenja.osnovno lozenje je na drva a uljni/pelet plamenik je tu u namjeni dogrijavanja u prijelaznom periodu,za povremeno dogrijavanje.naravno da su gubici na taj nacin poveci a i iskoristivost smanjena.nazalos situacija je takva da se s financijske strane gledano takve peci kupuju jel su cijenom najprihvatljivije.
gle na auto cemo potrosit cijelo bogatsvo i vozit ga par godina a na stvar koja nam omogucuje komfor u ovo ludo vreme vise od pola godine i zelimo da traje bar 15 godina gledamo da sto jeftinije prodemo pa makar kupili ficeka
nema logike
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 22:23   #53
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
gle na auto cemo potrosit cijelo bogatsvo i vozit ga par godina a na stvar koja nam omogucuje komfor u ovo ludo vreme vise od pola godine i zelimo da traje bar 15 godina gledamo da sto jeftinije prodemo pa makar kupili ficeka
nema logike
To razumijem i prihvacam tvoje misljenje.takva su nam razmisljanja i ja bi bio najsretniji da svi budemo bez problema po tom pitanju.nazalost svakome se daje na osobni odabir koji auto ce vozit a kako i s kojom peci ce se grijat.svatko odlucuje sam za sebe pa tako ti i ja.
energon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 22:31   #54
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
necemo u tehnologiji proizvodnje nitko ne spori to
sto se kvalitete lima tice to je drzava kriva jer nema pravih standarda

ak si na tekucem sa prodajom tih peci u inostranstvu u koji razred spadaju i pod kojim uvjetima se mogu prodavat

i bilo bi zanimljivo koji link di se vani to prodaje
ne znam odgovoriti precizno,ali bio sam u toj tvornici,i prošetao kroz cijeli proizvodni proces.do podatka o prodaji došao sam usmenom predajom u razgovoru s vlasnicima tvornice.peći koje se prodaju vani malo drugačije izgledaju od ovih "domaćih",imaju nekakav smeđi oklop,i isporučuju se s montiranom oblogom.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 23:01   #55
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
ne znam odgovoriti precizno,ali bio sam u toj tvornici,i prošetao kroz cijeli proizvodni proces.do podatka o prodaji došao sam usmenom predajom u razgovoru s vlasnicima tvornice.peći koje se prodaju vani malo drugačije izgledaju od ovih "domaćih",imaju nekakav smeđi oklop,i isporučuju se s montiranom oblogom.
A srce peci,sam metalni lim,jel isti u tim pecima za prodaju u inozemstvu kao ovaj za nase trziste?
Kakav smedi oklop?
energon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 16:50   #56
Mogu samo da kažem iz iskustva..vani u 70% prostora cete pronaci buderus i njene izvedenice..sukladno kao i svi eu. proizvodi koji su na kakvom takvom glasu dovedeni su i kod nas na trziste i prodaju se po relativno pristupačnim cijenama.....bivse YU. peći su nekad bile hebeno kvalitetne kada usporedujemo sa stranima,iako istina bog nekad nisi ni imo neki veli izbor(non yu. nije moglo bit toliko dobavljivo)

no da li dolaze po kvaliteti identicni proizvodi nemogu tvrditi,ali konstrukcijiski su isti..i jedino sto za buderus mogu reci da je to čisto smece..navedeno je da se mogu koristiti xy goriva ..no te peči ne vrijede pišljiva boba.... u principu griju odlicno za to su i napravljene ali održavanje je muka isusova....potrosnja goriva samim tim je i povecana i ono sto navode u specifikacijama neodgovara stvarnom stanju ni približno....ma kakvo god gorivo koristio i na koji god nacin ložio....
lorddog is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 12:50   #57
Quote:
lorddog kaže: Pogledaj post
Mogu samo da kažem iz iskustva..vani u 70% prostora cete pronaci buderus i njene izvedenice..sukladno kao i svi eu. proizvodi koji su na kakvom takvom glasu dovedeni su i kod nas na trziste i prodaju se po relativno pristupačnim cijenama.....bivse YU. peći su nekad bile hebeno kvalitetne kada usporedujemo sa stranima,iako istina bog nekad nisi ni imo neki veli izbor(non yu. nije moglo bit toliko dobavljivo)

no da li dolaze po kvaliteti identicni proizvodi nemogu tvrditi,ali konstrukcijiski su isti..i jedino sto za buderus mogu reci da je to čisto smece..navedeno je da se mogu koristiti xy goriva ..no te peči ne vrijede pišljiva boba.... u principu griju odlicno za to su i napravljene ali održavanje je muka isusova....potrosnja goriva samim tim je i povecana i ono sto navode u specifikacijama neodgovara stvarnom stanju ni približno....ma kakvo god gorivo koristio i na koji god nacin ložio....
Ovo za Buderus se slažem 100 %. Mi smo kupili prije 3-4 godine Buderus peć na pirolizu i mogu samo reči da je to bačeni novac cca 22000 kn,garancija 2 god, a peč se prošupljila za 4 god i mogu je baciti u smeće, jer se pločevina istanjila na 1 mm i neda se mijenjati. Za info pločevina je za naše tržište 4 mm, a za EU 8 mm + keramički ovoj oko ložišta. Predstavnici Boscha nemaju pojima o toj peći (savjeti), bitno da je prodaju, sada su mi ponudili (kao jako su ljubazni, jer sam rekla da ću ih dati u novine)testnu peć CHT LOGICA 30-38 za 6500 kn + morala sam platiti njihovog ovlaštenog servisera (koji pojima nema o instaliranju te peći,ali ga moram uzeti jer inače nemam garanciju) 2000 kn + novi djelovi za spajanje peći 3500 kn= opet sranje, jer peć serviser nezna podesiti i dimi iz dimnjaka koji vodi do zida ko luda i curi smola iz njega i ložište je evo u par dana već puno čađi i smole. Da bi podesio tu peć, moraš imati završen fakultet ,valjda Kada pitam u predstavništvu kaj sada da radim, oni se prave grbavi i zmišljaju gluposti: mokra drva (drva suha ko barut imam), te nije dobar dimljak (oni su bili kod mene i sve vidjeli i prdložili mi tu peć), te dijelo za spajanje nisu orginalni (kvragu pa majstor je kupio njohiv sve nove djelove, nisam ja ). Pomoći ni od kuda,glavno da su me opet nasanjkali. NIKADA VIŠE BUDERUS,NI KUPNJA PREKO BOSCHA.Inače buderus na pirolizu iziskuje takvo čišćenje da vi postajete rob te peći.Mora se čistiti svakih 2-3 dana ,a generalno svakih 7 dana i gasiti svakih 14 dana i čistiti dimljak. BLJAK,BLJAK.Da li vi znate nešto o tim CHT (POLJSKA) ?
KSENADO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 19:02   #58
Talking

Molim cjenjene Forumaše za pomoč.Razmišljam o ugradnji vodenog rezevara cc 100litara u kamin. Ložište je dovoljno veliko.:

Zadnje uređivanje Majstor : 25.01.2015. at 08:31.
vugrins4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 20:25   #59
Viadrus U22 29kw ili Centrometal EKO-CK P 25

Molim vas za savjet pri odabiru peći na drva (potrošnja drva, održavanje i sl.).
Lokacija je Slavonija, a kuća je zidana blokom na 29cm bez žbuke + pvc stolarija.
Dvoumim se između Viadrus U22 29kw i Centrometal EKO-CK P 25 kw.
Grijala bi se jedna etaža kuće tlocrtno 9x10M, visina 2,60M.
Da li je to previše kw?
Još je i problem smještaj peći pošto je prostorija jako mala (1x2M) pa mi se dimenzijama više uklapa U22.
Što biste vi kupili?
pizzonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 08:54   #60
Ja nebi nijednu od njih. Jedna je loša, a druga je još gora (kako bi neki rekli, "Jebeš peć kojoj kroz vrata vidiš dimnjak").
I da, mislim da ti je to prevelika snaga za tu površinu, bit će ti dovoljno i skoro duplo manje kw.

edit: imaš temu "Centralno na drva" pa prouči, bilo je puno rasprave o kotlovima.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.