Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2014., 16:49   #1061
Arrow

Premjestil sam daljnja pitanja na temu Plinski bojleri..ona je prigodnija za moju raspravu.
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 09:27   #1062
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
siječanj (temperature u stanu iste ko i dosad)-89 kubika, oko 350 kuna, ja sretna
kratki mjesec veljača, woohoo

ne znam koliko kubika, ali račun je 240 kuna, termostat na 23.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 17:26   #1063
Nije mi jasno, ja račun za plin nisam vidjela mjesecima. Dobili smo uplatnice za akontacijske rate jesenas, obračun je u trećem ili četvrtom mjesecu. Potrošnju pratim na satu. Vi dobivate račune mjesečno ili kako?
Mariela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 20:34   #1064
Quote:
Mariela kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno, ja račun za plin nisam vidjela mjesecima. Dobili smo uplatnice za akontacijske rate jesenas, obračun je u trećem ili četvrtom mjesecu. Potrošnju pratim na satu. Vi dobivate račune mjesečno ili kako?
ako je rijec o zagrebu onda je ovako: plinara tri puta godisnje ocita stanje i nakon svakog ocitanja (npr. pretpostavimo da je ocitanje bilo 1.1.) posalje tri racuna. racuni stignu pocetkom drugog mjeseca i od ta tri racuna prvi je razlika bilo da je potplaceno ili preolaceno, drugi je racun za 1.mjesec a treci za drugi. onda 4.mjesec nema racuna nego bude ocitanje itd. uglavnom uvjek sam bio u nekoj preplati i to me zivciralo sto na taj nacin kreditiram plinaru. vise ne placam po racunima nego sam ocitam svaki mjesec brojilo zbrojim i platim po potrosnji jer ove njihove akontacije su temeljene na proslogodisnjoj potrosnji koja ne mora biti ni priblizna sadasnjoj
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 10:46   #1065
Quote:
Mariela kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno, ja račun za plin nisam vidjela mjesecima. Dobili smo uplatnice za akontacijske rate jesenas, obračun je u trećem ili četvrtom mjesecu. Potrošnju pratim na satu. Vi dobivate račune mjesečno ili kako?
Da, očitanje ide svaki mjesec osim u ljetnim mjesecima kada dolazi račun za paušal. Nije Zagreb, nego okolica.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 11:36   #1066
Jel mi može netko napisat kako sam izračunat plin, vodu, struju?! Ako netko ima cifre i princip računanja da ne plaćam akontacije... Hvala unaprijed.
val16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 14:13   #1067
za hep struju uguglaš hep moj račun, napraviš si korisnički račun (treba ti mail te broj brojila i šifra kupca) i sam si upisuješ stanje brojila (1. i 2. tarifu) te dobiješ stvarnu potrošnju sa tim očitanjem. stanje možeš unositi jednom svakih 20 dana ili rijeđe.

za vodu neznam jer živim u zgradi ali za zagreb je cca 21kn fiksni paušal + oko 16.5kn po kubiku (od danas su nove cijene)

plin za zagreb je 20.63 fiksni paušal + 3.75 po kubiku
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 15:42   #1068
Plin - ožujak 2014. = 40 m3, račun 170 kuna.

Prečko-Nivogradnja, 60m2.

Al smo ga sa vodom najeb... Imat ću veći račun za vodu nego za grijanje po zimi
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 21:26   #1069
21.1.-30.03. - 170 m3 .... 63m2 dubrava...3 člana... ja zadovoljan
__________________
..jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to....
dr-klas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 21:30   #1070
Za ozujak ni 100 m3.
Pretpostavljam da je blizu kraj sezone grijanja, sad me zanima koliko potrosnje otpada samo na pripremu tople toplu vodu, to cu vec vidjeti po potrosnji za travanj.
Za slijedecu sezonu se priprema puno promjena pa cemo vidjeti koliko ce se zbilja usparati sa boljom izolacijom i kvalitetnijim sustavom podnog grijanja.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 08:33   #1071
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Za ozujak ni 100 m3.
Pretpostavljam da je blizu kraj sezone grijanja, sad me zanima koliko potrosnje otpada samo na pripremu tople toplu vodu, to cu vec vidjeti po potrosnji za travanj.
Za slijedecu sezonu se priprema puno promjena pa cemo vidjeti koliko ce se zbilja usparati sa boljom izolacijom i kvalitetnijim sustavom podnog grijanja.
Prosječno četveročlano kućanstvo troši oko 0.8 - 1m3 plina dnevno na toplu vodu, znaći 25-30m3 mjesečno ti je topla voda.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 00:10   #1072
Budući da se završava sezona grijanja...

Moja prosječna mjesečna potrošnja za sezonu 2013/14 (od rujna do svibnja) = 220 kuna.

Najveći računi 12.,1., 2. mjesec = oko 320 kuna.

Nivogradnja, Prečko, 60m2, 4 osobe, grijalo se stalno na 22C.
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 10:09   #1073
Kako doći do Gradske plinare Zagreb?

Pozdrav!

Trebam danas doći do Gradske plinare Zagreb,no ne znam kako.
Ulica je Radnička 1.
Ako mi itko može objasniti,bila bih vrlo zahvalna.
Namjeravam ići javnim prijevozom,iz smjera Trešnjevke.

Unaprijed zahvaljujem!
MM1905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 10:35   #1074
GPZ se nalazi u neposrednoj blizini Autobusnog kolodvora i tržnice na Branimircu. U istoj ulici gdje je Green Gold, samo na početku, ako je Green Gold sa lijeve strane, samo još 500m naprijed.
Walkira34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 22:37   #1075
zna li netko kolko bi smjela trošit peć vaillant(za vodu i centralno) dok je na stand by plamenu?
dnevno skoro 1kw okrene na brojilu a ništa nije bilo upaljeno
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 23:01   #1076
Quote:
4323 kaže: Pogledaj post
zna li netko kolko bi smjela trošit peć vaillant(za vodu i centralno) dok je na stand by plamenu?
dnevno skoro 1kw okrene na brojilu a ništa nije bilo upaljeno
kako 1 kw? pa nije to struja. valjda 1 normni metar kubni? uglavnom na plinomjeru imas 8 znamenki od kojih se prvih 5 "ocitava" onda ide decimalno mjesto pa 3 crvene znamenke koje se "brzo" okrecu. e sad tebi se okrene za 1 dnevno koja znamenka? jedna od ove zadnje 3 ili zadnja od prvih 5? ako je jedna od zadnje 3 to ti je ok, to bi bila 1 stotina metra kubnog, ako je zadnja od prvih 5 to bi bio 1 m kubni i to je puno da bi pec bila samo na zizku
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 16:05   #1077
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
kako 1 kw? pa nije to struja. valjda 1 normni metar kubni? uglavnom na plinomjeru imas 8 znamenki od kojih se prvih 5 "ocitava" onda ide decimalno mjesto pa 3 crvene znamenke koje se "brzo" okrecu. e sad tebi se okrene za 1 dnevno koja znamenka? jedna od ove zadnje 3 ili zadnja od prvih 5? ako je jedna od zadnje 3 to ti je ok, to bi bila 1 stotina metra kubnog, ako je zadnja od prvih 5 to bi bio 1 m kubni i to je puno da bi pec bila samo na zizku
da, metar kubni, one crne, ne crvene decimalie, nije baš cjeli ali preko 0.8 dnevno bude
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 17:31   #1078
Ako mi netko može pomoć. cimerica i ja smo nasle stan na Sigečici. 73 m2, zadnji kat, juzna strana, 3 vanjska 1 unutarnji zid. Zgrada je sagrađena 60ih i stolarija je u losem stanju. Voda i pecnica su također na plin.

Može procjena racuna otprilike. Gazdarica je rekla da je stanarima prije nas bilo 700 kn u najhladnijem mjesecu. Ne bi da se smrzavamo i plaćamo ogromnu lovu.
AnnaLothsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 11:11   #1079
Pozdrav svima,

Trebao bih pomoć u procjeni potrošnje plina, tako je puno raznih informacija.

Dakle samostojeća kuća na istoku Hr. grijani prostor 125 m2.
Izolacija 12cm stiropora na standardnoj blok opeki (4 rupe, građeno 1985), izolacija stropa 10 cm staklene vune između rogova + 26cm u stropu (nema ploče postojeći tavan između ova 2 sloja izolacije zrak bez gibanja) ventilirani krov, podovi neizolirani.

Grijanje bi bilo, protočni bojler 25kw, 10 radijatora.

Očekivana temperatura 23 celzija (volimo da je toplo )

Koliko bi bilo realno očekivati da bi se kretala potrošnja u "najgorim" mjesecima i na godišnjoj razini?

Zahvaljujem unprijed na odgovorima
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 09:49   #1080
Quote:
MiNa8 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Trebao bih pomoć u procjeni potrošnje plina, tako je puno raznih informacija.

Dakle samostojeća kuća na istoku Hr. grijani prostor 125 m2.
Izolacija 12cm stiropora na standardnoj blok opeki (4 rupe, građeno 1985), izolacija stropa 10 cm staklene vune između rogova + 26cm u stropu (nema ploče postojeći tavan između ova 2 sloja izolacije zrak bez gibanja) ventilirani krov, podovi neizolirani.

Grijanje bi bilo, protočni bojler 25kw, 10 radijatora.

Očekivana temperatura 23 celzija (volimo da je toplo )

Koliko bi bilo realno očekivati da bi se kretala potrošnja u "najgorim" mjesecima i na godišnjoj razini?

Zahvaljujem unprijed na odgovorima
S grijanjem tople vode i nešto kuhanja tijekom cijele godine, oko 5000kn. Topla voda je mjesečno cca 120kn, a grijanje u najhladnijim mjesecima može otići do 800kn, znači najgori računi za prosinac i siječanj po cca 1000kn, ostale mjesece manje. Naravno, ako ste šparni može i manje, mada teško, a može i više što je vjerojatno.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.