Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2007., 23:19   #1
Papige

Imala sam nekad davno papagaja (tigricu).
Brat ga je pustio, iznerviran, jer je rano ujutro bio glasan, a brat je radio kao konobar i u to vrijeme htjeo spavati.

Medjutim, to je bilo davno.
Vec sam razmisljala, od kad zivim sa dragim o nekoj manjoj zivotinji (manji stan je u pitanju).
Razmisljali smo jedno vrijeme o papigici, ali kako sam radila, a i dragi, zivotinjica bi bila uglavnom sama i zbog toga nismo htjeli nista.

Ja ne radim vec neka 3 mjeseca i danas mi je dragi za dan zaljubljenih uzeo papigu i kavez, hranu, sipinu kost, sve sto je potrebno...

Medjutim ja sam ocito zaboravila sta jeste, a sta nije normalno ponasanje papige.
Izgledao mi je malo uznemiren, ali sam sve pripisivala tome sto ga je ciko u pet sopu naganjao po kavezu sa hrpom papiga, da bi ga uhvatio.
A i nalazi se u novom prostoru, na koji nije navikao.
Pet sop se zatvara u 19:00 i tad se gase sva svjetla i nastaje mir i tisina, a kupljen je pred kraj radnog vremena i bio je sa nama uz svjetlo i drustvo par sati (dosle nam i komsinice u goste).
Sem toga bio je sa hrpom papiga, a sad je sam (trenutno).

Medjutim, meni moj Kico jos uvijek djeluje prepadnuto. Premiran je, samo stoji nepomicno na jednom mjestu i jako brzo dise. To mi se ne cini bas normalno.

Ili sam ja bezveze zabrinuta ili trebam cekati malo duze da se navikne na potpuno drugaciji nacin zivota?
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 23:20   #2
Savjeti i prijedlozi vlasnika papigica su dobro dosli i oko samog tretmana mog Kice.
Zelim da ga usrecim i da mu budem sto bolji vlasnik...
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 23:37   #3
ja imam dvije papigice ali nisam ih kipila zajedno.Prvu sam imala 2 god. i tek onda uzela drugu.Prvu kad sam donijela kući bio je tako miran prva 2-3 dana dok se nije privikao na novi okoliš a i bio je sam, dok se ova druga papigica brže prilagodila jer nije bila sama...A znat ćeš da se počeo prilagođavati tako što će počet papat pa zato tu i tamo pogledaj da li ima praznih ljuskica hrane, to znači da papa. No mislim da će ti najjasniji znak da je dobro biti kad propjeva. Sad je jadničak samo uplašen i zbunjen, a brinit se možeš ako nakon 2 dana vidiš da nije jeo i da je malaksao.
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 23:43   #4
Hvala na brzom odgovoru.
Gledala sam vec par puta - i nije jeo. Ali malo-malo pa se pokaki.
Valjda sam ocekivala da ce se prilagoditi vec nakon par sati, sto je ocito prebrzo.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 23:43   #5
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Savjeti i prijedlozi vlasnika papigica su dobro dosli i oko samog tretmana mog Kice.
Zelim da ga usrecim i da mu budem sto bolji vlasnik...
Da bi usrećila papigicu kupi mu sve što mu je potrebno i brini se za njegovo zdravlje.Papigice jako vole plastićne igračkice,ogledalca,zvonca, to mu možeš sve kupiti u pet shopovima, jako vole (barem moji) navlačit ta zvonca i gledat se u ogledala. Kupi mu vitamine koji se stavljaju u vodu, sipinu kost, jodne perlice i bar za tigrice, to jako vole. Nemoj ga puno ostavljat samog, tigrice su jako društvene životinjice i ne vole biti same, ako ne možeš biti puno s njim kupi mu društvo ako imaš uvjete za to, pričaj mu, fičkaj...i ako možeš povremeno ga puštaj van da malo leti....i nema šanse da tvoja papigica ne bude sretna

eh,da i redovito jednom dnevno mu očisti krletku zbog njegovog zdravlja jer se skupljaju paraziti a i zbog njegovog udobnijeg boravka u toj krletci...
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 23:49   #6
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Hvala na brzom odgovoru.
Gledala sam vec par puta - i nije jeo. Ali malo-malo pa se pokaki.
Valjda sam ocekivala da ce se prilagoditi vec nakon par sati, sto je ocito prebrzo.
ma da pa to je prebrzo, treba mu najmanje 2 dana, a i po kakici možeš vidjeti da li je pod stresom,ako jako puno kaki znaći da je pod stresom ali to je sad razumljivo nakon što je naglo promijenio okolinu. Ma bit će sve ok. .Želim tebi i tvojoj papigici brzu prilagodbu jedno na drugo i da bude zdrav i raspjevan
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 00:03   #7
Quote:
dumai kaže: Pogledaj post
Da bi usrećila papigicu kupi mu sve što mu je potrebno i brini se za njegovo zdravlje.Papigice jako vole plastićne igračkice,ogledalca,zvonca, to mu možeš sve kupiti u pet shopovima, jako vole (barem moji) navlačit ta zvonca i gledat se u ogledala. Kupi mu vitamine koji se stavljaju u vodu, sipinu kost, jodne perlice i bar za tigrice, to jako vole. Nemoj ga puno ostavljat samog, tigrice su jako društvene životinjice i ne vole biti same, ako ne možeš biti puno s njim kupi mu društvo ako imaš uvjete za to, pričaj mu, fičkaj...i ako možeš povremeno ga puštaj van da malo leti....i nema šanse da tvoja papigica ne bude sretna

eh,da i redovito jednom dnevno mu očisti krletku zbog njegovog zdravlja jer se skupljaju paraziti a i zbog njegovog udobnijeg boravka u toj krletci...


Hvala ti puno na pomoci. Super si.

Sipinu kost ima. Ogledalce sam mislila kupiti odmah sutra. Znam da se moj stari Kico jako volio ogledati.
A za zvonce nisam znala da vole. Moracu i to da zbavim. Hvala za savjete sta sve jos trebam nabaviti...
Druga papiga bi trebala doci ubrzo, vec smo razgovarali o tome da smo mozda odmah trebali uzeti 2, muzjaka i zenku.

Samo mi nije jasno sta je taj "bar za tigrice"...
Pa ako ne gnjavim previse mozes mi opisati sta je to, za sta sluzi...

U pet sopu vlasnik nije spomenuo ni jodne perlice, ni vitamine...da nije tebe ne bih ni znala da to trebam kupiti.
Svom starom Kici sam davala jabuku i mrkvu. Dajes li ti svojima jos neko voce ili povrce uz sjemenke?

M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 00:03   #8
Papigica je zaspala.

Nije jela.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 00:08   #9
sam svom čokiju na špagu privezao ono kinder jaje (bez čokolade naravno ), to i mu je bila omiljena igračka
nije želio van iz kaveza bez svog jajeta


Sretnooo
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 09:10   #10
Ma to ti je sve normalno. Moja tigrica je prvih par dana spavala viseći naopačke na prećkici - kao šišmiš
Budi strpljiva, kad dođe k sebi počni mu prilaziti i baviti se sa njim.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 15:33   #11
Bar za tigrice ti je hrana, sigurno si to vidjela, još znaju to zvati i bar kobasica jer je takvog oblika, uglavnom to mu objesiš u krletku i onda on čopa...
da, i ja svojima dajem mrkvice, jabuke, zelene salate, kupusa,list maslačka i raznog voća (kruške,mandarine,banane) uglavnom probaš mu dat pa češ vidjeti što mu se sviđa.Samo sve jako dobro operi prije no što mu daš...
A imaš i voćni bar za tigrice, od jagode, jabuke, kruške no naravno to ne može zamijeniti svježe voće i povrće...Što se tiće zvončića, stvarno ima veliki izbor tih igračaka, imaš ljuljačku koja ima zvonce dolje, pa ogledalo sa zvonom i puno toga...kako se danas ponaša, da li je papao miš mali?
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 16:30   #12
ogledalce nikako ne kupuj, to papige baci u depru kad skuze da druga ptica ne postoji pusti par dana da dodje k sebi, moje je cudoviste 2 dana non stop letalo i skakalo po kavezu da sambila sigurna da ce se ubiti.sva sreca, jedino je slomio rep a sve ostalo je zivo i zdravo evo ga sad kraj mene, ne pusta me da tipkam i nanosim mi tesku fizicku i psihicku bol, jer je faca uvrtiosebi da je mis njegov, a ko takne sta njegovo ostaje bez prsta (ima maaaaaalo jaci kljun od tigrice )
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 16:32   #13
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
sam svom čokiju na špagu privezao ono kinder jaje (bez čokolade naravno ), to i mu je bila omiljena igračka
nije želio van iz kaveza bez svog jajeta


Sretnooo
imamo i mi to jaje, al su ovome mome igracke iz jajeta draze, iako je ipak njegova najveca ljubav narancasta kemijska koju lipo drzi nogom i cherechi
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 16:53   #14
Ja papigice imam već 7 godina i obožavaju ogledalca, imaju 4 u krletci. Nikada nisam vidjela ni jedan znak da su depresivne ili nešto slično zbog ogledala, pa čak ni dok mi je Buby bio sam 2 god. ni sada kada imam i Lalu...
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 20:02   #15
Pricaj mu jako puno. Pazi na pokrete, neka budu umjereni. Trebat ce mu nekoliko dana za adaptaciju. Kad se navikne na prostor, pocni ga pustati.
Jel muzjak ili zenka? Koliko je star? (po prugicama mozes odrediti)
Kod stolice samo obrati pozornost da nije upitanju proljev.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 00:03   #16
Jutros je cvrkutao...
Sve dok ja nisam usla u prostoriju...

Danas je slobodniji, krece se po kavezu, opusteniji je...
Dobio je i ogledalce...
I dva zvoncica crvene boje...

Ali ja ga jos nisam vidjela da jede.
Nema ni zrnevlja okolo...medjutim ona hranilica je takva da mozda i ne mora ispadati okolo dok jede...zapravo hranilica je van kaveza, nastavlja se na rupu u kavezu predvidjenu za nju...vidjela sam da je danas stajao kraj nje, gledao u tom pravcu, ali nista, samo je stajao tako...
Vodu je pio u toku noci (bar je dole poprskao sve) i u toku dana.

veceras spava blazenim snom, cvrsto, juce bi svaki put kad me osjetio progledao. Danas sam zavirila ispod prekrivaca i vidim on spava i ne mrda.

Papigica je muzjak. Ima plavi kljunic.
Pretpostavljam da je vrlo mlad, jer je sitniji od mog nekadasnjeg Kice (ili me samo sjecanje vara, buduci da je proslo dosta vremena).
Stolica nije rijetka/proljev. Danas manje kaki nego juce.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 10:13   #17
Papiga ti ljusti sjeme i jede samo unutarnji dio tak da uvijek na hrani mozes pronaci ljuskice (ak je jeo).
Mladi papagaji imaju prugice prek cela, sve do nosa/kljuna. Kasnije se te prugice povlace. Dok su mladi, i zenke i muzjaci imaju svjetlo plavi nosic.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 11:41   #18
Super!! Baš mi je drago, znači počeo se prilagođavati...ne brini počet će on papat, ako već i nije
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 16:05   #19
Jeo je.
Napokon.

Ali ne iz hranilice.
Sinoc sam uzela tanjiric od solje za kafu, ubacila ga na pod kaveza i na njega istresla hranu. Sinoc nije jeo, ali jutros sam vidjela da je jeo. I ljuspice su bile svud okolo.
U hranilici sam uspjela naci jednu jedinu ljuspicu. Izgleda da mu se ne svidja.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 17:03   #20
Čitajući sve ovo s tugom i veseljem sam se sjetila svog papagajčića koji me napustio jako iznenadno.. no, da ne širim depresiju, prisjetit ću se ludih i smiješnih stvari koje je radio.

Kad je prvi put došao k meni, nije glasa ispustio dobrih pet dana, a jesti je počeo nakon dva.
Mrzio je svježe voće i povrće, osim zelene salate (za koju sam čula da je papigice baš i ne smiju jesti). Obično smo mu list salate pričvrstili za rešetku s kvačicom za veš dok ju ne bi obrstio. Jednom smo kvačicu zaboravili maknuti nakon što je salata nestala pa mu je kvačica postala omiljena igračka (uz ogledalo sa zvonom).
Bio je užasno glasan, a kunem se da je najglasniji bio nedjeljom popodne kad bih ja nakon ručka (i neprospavane noći zbog nekakvog izlaska) legla da dođem k sebi. Nije prestajao s urlanjem, pjevanjem, a volio je primiti ogledalo s nogom i mlatiti njime po rešetkama.
Obožavao je sletjeti na ruku, popeti se na palac i onda se s noktom na palcu razgovarao satima. Isti fetiš imao je i na nožne prste.
Kad sam učila i podcrtavala skripte fluorescentnim flomićima, jurišao je ko sumanut po crtama koje sam povlačila.
Razgovarao se sa apsolutno svakom površinom u kojoj se mogao ogledati - ogledalo u krletci, sat na mom stolu, monitor..
Mrzio je kupanje i nikad nije ni pol posto šljivio kadicu koju sam mu stavljala u krletku.
Najsretniji u životu bio je kad ga je moja mama ukrcala sa sobom u auto i otfurala na more. Pjevao je cijelim putem dok se ljuljao u kavezu na zadnjem sjedalu, a moja mama se dandanas zaklinje da je na moru progovorio i rekao 'pusa', što naravno više nikad nije ponovio.
Sipinu kost je tamanio kao lud, a obožavao je i ranije spomenute barove s voćnim sjemenkama.
Nije mogao puno letjeti pa je često nakon dva kruga po sobi aterirao na parket, dignuo glavicu i nemoćno me kreštanjem zvao da dođem po njega..

Tigrice.. nema boljih

Čuvaj svoju i uživaj u njoj
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.