Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2007., 10:38   #41
Quote:
rhcp.. kaže: Pogledaj post
Nije možda kineski a ne veliki ?
Jedino što ih ja izbacio je ovaj Isus mislim to nije nikakvo čudo , a di su piramide ?
Jel netko zna poredak ?
I ja bi Isusa izbacila... da, disu piramide?!
matteya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 12:25   #42
Quote:
matteya kaže: Pogledaj post
I ja bi Isusa izbacila... da, disu piramide?!
Piramide su izuzete iz izbora jer je Egipat to tražio budući da je to jedino preživjelo antičko čudo svijeta. Ono što tu ne pripada je Krist Otkupitelj koji je tu samo zbog uplitanja Vatikana u glasovanje. Sramota je da Akropola nije izabrana kao najveći ostatak antičke grčke kulture iz koje je proizašla čitava europska kulura.
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 20:22   #43
Dolje akropola, gore Isus
__________________
They are Millwall, I don't care!
Shmulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 20:51   #44
Mogu se podičiti da sam sudjelovao u internetskom glasovanju za ovaj izbor novih svjetskih čuda. Od 7 mojih favorita, samo su 3 prošla. To su Kineski zid, Kolosej i Taj Mahal. Jako mi je žao zašto atenska akropola nije izabrana kao svjedok antike i demokracije ili Alhambra kao svjedok kontinuiteta različitost. No što je, tu je. Svi nominirani zavređuju epite čuda jer su uistinu nešto posebno i vrijedno divljenja kako zbog svoje starosti i svjedočenja prošlih vremena, tako i zbog osobitosti koju sadrže.
demarkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 20:51   #45
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Evo, izabrali su. Vise od 90 mil. glasova. Koristim opis od Potale.

1. Veliki zid, Kina
2. Petra, Jordan
3. kip Krista Iskupitelja, Rio de Janeiro, Brazil
4. Machu Picchu, Peru
5. Chichén Itzá, Jukatan, Meksiko
6. Kolosej, Rim, Italija
7. Taj Mahal, Agra, Indija
mislim da su mogli puno bolje izabrati, od ovoga mi je dobar samo Taj Mahal.
__________________
Another beautiful day - mutilated corpses with the chances of afternoon showers.
baby doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 21:01   #46
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
5.Veliki dvorac u Sankt Petersburgu zaboravila ima onu veličanstvenu fontanu.
nije ermitaž, već Petrov dvorac
,
tipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 22:01   #47
Ja bi umjesto Kipa Isusa stavio Baziliku Svetog Petra u Rimu. Ostalo stima.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 22:22   #48
Go! Jesus! Go!

__________________
They are Millwall, I don't care!
Shmulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 22:38   #49
sam kip isusa nije nešto čudesno,ali lokacija na kojoj se nalazi ga čini posebnim
dr. van Nostrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 23:18   #50
Točno, veličanstveno je.
http://home.online.no/~lk.gh/images/...sukkertopp.jpg
http://pub.tv2.no/multimedia/na/arch..._r_252460c.jpg
http://www.worth1000.com/entries/210...0615dIkh_w.jpg
__________________
They are Millwall, I don't care!
Shmulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 23:23   #51
meni je super taj kip Isusa nad Riom
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 09:34   #52
predivan je, ali koliko je "cudesan" u usporedbi s nekim drugim kandidatima je upitno (prije svega Angkor...- no, to je i kljucna manjkavost izbora, ne moze se takva stvar birati potpuno "demokratski" - u Meksiku se po ulicama besplatno glasalo za Chichen Itzu, docim cijenim da u Kambodzi vecina stanovnistva ne samo da nema internet nego nisu ni culi za izbor).
ipak, drago mi je da se izbor (iako je uvijek netko pomalo nezadovoljan) nije pretvorio u totalnu sprdacinu - doista sam se bojao da ce raznorazni lobiji i lova dovest do toga da medju 7 cuda upadnu stvari poput Kipa Slobode ili Eiffelovog tornja.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 09:58   #53
Ehhh... ni 7 svjetskih čuda više nisu ona koja su bila ... idemo sad bacit sve stare udžbenike i enciklopedije
A što se tiće demokratske metode - nešto slično se primjenjuje za glasanje na Eurosongu, pa Srbija dobije 12 bodova od Hrvatske.
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 12:39   #54
Ovaj izbor je totalna glupost i lakrdija prema mom misljenju. U izbor ude Chichen Itza, koja je minorni arheoloski lokalitet prema Teotihuacanu! Ako je vec nesto srednjoamericko moralu uci u svjetsko cudo, tada to DEFINITIVNO NIJE Chichen Itza! Teotihuacan je puno ljepsi, monumentalniji, upecatljiviji, tamo su piramide stvarno piramide, a ne minijature kao u Chichen Itzi. Pobogu, pa malo dalje imate najljepse, najraskosnije i najmonumenatlnije arheolosko nalaziste Maja - Tikal! Ako je nesto majansko trebalo vec uci u izbor, tada je to definitivno Tikal.

A ona svjetska cuda (osim Kineskog zida) usporedivati sa Angkor Watom je doista smijesno! Angkor Wat je daleko najveci kompleks hramova u svijetu, a svojom monumentalnoscu, znacajom, ljepotom i smjestajem mozde se mjeriti samo s Piramidama, Kineskim zidom i atenskom akropolom.

Mislim, neuvrstavanje atenske akropole kao vjerojatno jednog od najvecih umjetnickih zdanja do renesanse je vise nego jadno. No, nacin na koji se vrsio izbor je jos skandalozniji - ja sam ipak mislio da znacaj, monumentalnost, umjetnicka i drustvena vrijednost neke gradevine odreduju strucnjaci a ne siroke mase. Bas me zanima da li su u starom vijeku 7 svjetskih cuda odredivali povjesnicari/'strucnjaci', ili se to odredivalo demokratskim glasanjem puka.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 12:58   #55
ne sviđa mi se ovaj izbor. inače, sjećam se da je u izboru bila i Empire State Building, kao građevina koju se napravilo u rekordnom roku, koja je desetljećima bila najviše i slično. gdje je nestala?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 13:06   #56
Pojeo ju Jesus Christ Superstar
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 13:24   #57
Daleko najpametniji potez u ovoj pizdariji napravili su Egipćani svojim izuzimanjem. Obzirom na glasačko tijelo, moglo im se lako dogodit da ih kao svjetsko čudo pretekne nešto tipa tetovaže Robbia Williamsa, najnovijeg nosa Paris Hilton, Fendi torbice...
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 16:02   #58
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Ovaj izbor je totalna glupost i lakrdija prema mom misljenju. U izbor ude Chichen Itza, koja je minorni arheoloski lokalitet prema Teotihuacanu! Ako je vec nesto srednjoamericko moralu uci u svjetsko cudo, tada to DEFINITIVNO NIJE Chichen Itza! Teotihuacan je puno ljepsi, monumentalniji, upecatljiviji, tamo su piramide stvarno piramide, a ne minijature kao u Chichen Itzi. Pobogu, pa malo dalje imate najljepse, najraskosnije i najmonumenatlnije arheolosko nalaziste Maja - Tikal! Ako je nesto majansko trebalo vec uci u izbor, tada je to definitivno Tikal.

A ona svjetska cuda (osim Kineskog zida) usporedivati sa Angkor Watom je doista smijesno! Angkor Wat je daleko najveci kompleks hramova u svijetu, a svojom monumentalnoscu, znacajom, ljepotom i smjestajem mozde se mjeriti samo s Piramidama, Kineskim zidom i atenskom akropolom.

Mislim, neuvrstavanje atenske akropole kao vjerojatno jednog od najvecih umjetnickih zdanja do renesanse je vise nego jadno. No, nacin na koji se vrsio izbor je jos skandalozniji - ja sam ipak mislio da znacaj, monumentalnost, umjetnicka i drustvena vrijednost neke gradevine odreduju strucnjaci a ne siroke mase. Bas me zanima da li su u starom vijeku 7 svjetskih cuda odredivali povjesnicari/'strucnjaci', ili se to odredivalo demokratskim glasanjem puka.
nisam bas tako ostar, ali nacelno se slazem s tobom. Chichen Itza je doista pokazatelj slabosti "demokratskog glasanja", jer u svom neposrednom susjedstvu ima fascinantnije gradjevine.

za Angkor Wat sam vec spomenuo - to je totalna perverzija (iako bih ja spisku cuda koja su zasluzeno tamo ipak dodao i Petru zbog svojih osobitosti) i ne znam kako bilo koji pravi strucnjak moze sudjelovati u "izboru" i ne povuci se automatski iz izbora u kojem Chichen Itza ili kip Krista Iskupitelja ulaze medju sedam, a Angkor Wat ne.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 16:12   #59
Quote:
freudrick kaže: Pogledaj post
Daleko najpametniji potez u ovoj pizdariji napravili su Egipćani svojim izuzimanjem. Obzirom na glasačko tijelo, moglo im se lako dogodit da ih kao svjetsko čudo pretekne nešto tipa tetovaže Robbia Williamsa, najnovijeg nosa Paris Hilton, Fendi torbice...
Meni je najbolja bila anketa u Britaniji oko lika na njihovim novim novcanicama. Newton, Adam Smith i drustvo gledali su u leda Madonni (ako se dobro sjecam), a na popisu se nasla i Hiltonica.

Zamislite euro s likom Hiltonice...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 16:16   #60
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
nisam bas tako ostar, ali nacelno se slazem s tobom. Chichen Itza je doista pokazatelj slabosti "demokratskog glasanja", jer u svom neposrednom susjedstvu ima fascinantnije gradjevine.
A pazi, to cak nije niti Chichen Itza, vec 'piramida u Chichen Itzi'. Ta je piramida bjedna, jadna, mala i nikakva, osim sto je savrseno ocuvana. Lijepa za oko, pa zato su glasali za nju. Ocuvanija od egipatskih recimo. A u usjedstvu imas puno ljepsih i monumentalnijih 'piramida' - Uxmal, pa zatim barem 3 ili 4 velebna, puno veca i ljepsa hrama u Tikalu, usred dzungletine. Mislim kako Teotihuacan ne treba spominjati, jer je piramida u Chichen Itzi lakrdija prema ovima (piramida Sunca u Teotihuacanu ima bazu velicine Keopsove, ali je dosta niza).

A za neuvrstanje Angkor Wata - no comment!!!
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.