Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2006., 13:27   #1
Pokop i groblje kućnih ljubimaca

... ili ti ga gdje zakopavate vaše ljubimce kada nažalost dođe taj dan

Doduše mnogi naprosto nestanu ali ne uvijek i ne nužno...

Dva psa su mi izdahnula na rukama... strašno i užasno iskustvo ali drago mi je, poradi njiih, da su tako završile. Još nekoliko sam našao naknadno
U vrtu sam sahranio mačka, dva pesa i dvije ptičice
Svaki put na sisvete im zapalim par svječica a kad dođe proljeće odnesem malo poljskog cviječa... a onda sam na njihove grobove posadio kukurjeke...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 13:30   #2
u vrtu imam mini groblje:2 psa, 2 papige, 3 mace, jednog malog vrapca (pokopan ovog proljeca), 2 ribice, kornjacu i jednu kokoš (ne pitajte)... na grobovima od peseka rastu mini ruže ... sjetim ih se naravno često
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:14   #3
mi smo psa dali uspavati i ostavili ga na spaljivanju. ja se grozim zakopavanje zivotinje. pogotvo npr. kad veli susjeda da su ga zakopali na sljemenu
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:23   #4
mačka sam ostavila na veterini.
usred zime u centru grada; teško da bih ga mogla zakopat igdje.

ko klinka sam papigu stavila u kutiju za cipele i zakopala u cvjetnjaku.
sve ostalo što je uginulo; starci su rješili na samo njima poznat način.


ovo dvoje što imam sad je mlado; pa nit ne razmišljam kud ću s njima kad dodje taj dan.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:32   #5
Svi su na vrtu uz ogradu... neko vrijeme smo čak i male nadgrobne spomenike radili (ko klinci), al sad je gore posađeno cvijeće...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:36   #6
U starom kvartu, ispod prozora moje stare sobe, ispod zalosne vrbe. Hrcci.
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:44   #7
Quote:
Legion kaže:
Svaki put na sisvete im zapalim par svječica a kad dođe proljeće odnesem malo poljskog cviječa... a onda sam na njihove grobove posadio kukurjeke...
Gle njezne dusice, tko bi ti rekao...

Hm...nemam pojma sto cu s pesom kad otegne sape.
Da imam kucu s vrtom, zakopala bih ga negdje (i posadila ruze ), ali zivim u stanu i ne mogu tako.
U gradskom parku bi me ulovili i kaznili, Sljeme mi je 1000 km daleko...
A da ga dam napuniti i stavim na njegov jastuk?
Hm...
Ne, nije dobra ideja.
Mislim da bi me muz posjeo kraj njega. Isto napunjenu...

Cini se da cu i ja njega morati dati kremirati.

Hej, Billi, ti si svoga spalila - dobis ga u urni natrag?
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:49   #8
Quote:
chrissy kaže:
Svi su na vrtu uz ogradu... neko vrijeme smo čak i male nadgrobne spomenike radili (ko klinci), al sad je gore posađeno cvijeće...
ja sam kao mala papigi na grob postavila ogroman križ, mama ga je maknula jer su susjedi malo čudno gledali
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 16:00   #9
Mi smo pokojnog mačka zakopali na grobnom mestu mog dede, podno njegovih nogu. Znam da većini ljudi to zvuči bizarno i odvratno, ali mi smo ga voleli kao ljudsko biće, a živimo u stanu i nismo mogli da mu priuštimo neki pristojan grob u bašti. Tako je završio na ljudskom groblju (što je protivzakonito), ali kad u mom gradu nema groblja za kućne ljubimce, a on je ionako bio mačji čovek...
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 16:04   #10
oba psa koja su umrla su zakopana u vrtu
normalan nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 22:39   #11
dobro, a jel itko zna gdje postoji groblje za životinje.. znam da ima u rijeci a tu u zagrebu negdje???
Treci kamencic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 19:02   #12
Quote:
Yakuza kaže:
dobro, a jel itko zna gdje postoji groblje za životinje.. znam da ima u rijeci a tu u zagrebu negdje???
nema nigdje u zg!
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 19:36   #13
Quote:
flakey kaže:
i jednu kokoš (ne pitajte)...
Lipi_Macan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 19:52   #14
Nama su dva baš nestala.
Za mačku još, mislim, da je bilo neko objašnjenje, ali jedan pes je propao u zemlju.
Prvog psa smo zakopali. Drugi je završio na način da neću sad pričat o tome. Uglavnom, nismo imali nikakvog posla s tim dijelom.
Jedna papiga je zakopana. Za neke se životinje više ne sjećam.

Ova pesica sad - ne znam. U biti, meni je svejedno. Bitno mi je da se oprostim s njom, a za ostalo me nije briga. Fakat. Tako je bilo i s jednim parom ptica. Uginuli su jedan za drugim dosta brzo, a imala sam ih jako dugo. Poslije su me ljudi pitali da zašto nisam rekla da ih više nemam. Pa nisam.
Malo je teško o tome pričat. Osim toga, nek si ljudi nađu hranu za svoju znatiželju negdje drugdje.
Oprostila sam se s njima i bila sam si ziher da se i oni opraštaju samnom.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 21:11   #15
U Rijeci ima ali se više ne zakapaju jer nema mjesta.A da to vidite kako to lijepo izgleda .Ja sam par puta bio i prekrasno je.
__________________
Anđeli postoje ali ponekad,oni koji nemaju krila,zovemo prijatelji
boraborabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 09:23   #16
Gdje stavite svoga ljubimca kada vam ugine?

Kada je meni umro pas i hrčak,pokopao sam ih u Čajkovcima.Zato što sam tamo našao psa i nismo imali nikakvo drugo mijesto.Zvuči ludo.
__________________
Malo čilija ne bih bilo loše!?
Monaliza i Picasso is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 09:36   #17
Da se nadovežem na tvoj post, zanima me ima li u našim gradovima groblje za kućne ljubimce?
Naime, u Splitu tako nešto ne postoji, a mislim da bi baš bilo dobro. Nekako si kontam... meni je moj pas ko bilo koji drugi član obitelji i bed mi je ukopat (Kad i taj dan dođe, a doći će) je bilo gdje
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 10:03   #18
Zum-Zum u pravu si, nažalost u Splitu ne postoji groblje kućnih ljubimaca.
Mislila sam neku peticiju ili nešto složit, pa da zatražimo koju kutak na Lovrincu, ali to je tek ideja.

Dakle, u vrtu iza kuće zakopala sam dva hrčka i jednu papigicu
tigricu.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 11:27   #19
Inače je zakopavanje lešina životinja u gradu prekršaj..kaj nije bolje osnovati groblje ko u svim civliziranim zemljama?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 11:51   #20
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Inače je zakopavanje lešina životinja u gradu prekršaj..kaj nije bolje osnovati groblje ko u svim civliziranim zemljama?

Prvo nismo kao sve civilizirane zemlje, a i ta naša civiliziranost je upitna.

Drugo, ako si mislio na moj post, nisam radila prekršaj, jer sam mrtvog ljubimca zakopala na moje zemljište, dakle Grad sa tim nema ništa i nisam napravila nikakav prekršaj.

Treće, nemate pojma koliko ste priviligirani svi vi koji živite u Zagrebu, naime,
Zg je neusporedivo napredovao u odnosu na Dalmaciju, u biti u odnosu na Split. Ovdje je jednostavno nemoguće izboriti se za mejsto za šetanje pasa, a da je veće od 20 m2. Tak da, što se groblja tiće, mislim da ćemo se itekako načekati.

Jedino ne znam, dal se može zakupiti grobnica kao za čovjeka i tu pokopati ljubimac.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.