Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2008., 11:08   #541
ste kad dozivjeli da imate onaj filing ko da niste skroz u svom tijelu? i ono gledate recimo ruku i ne vjerujete da je to vasa ruka; vidite da hodate ali ne vjerujete da je to vas mozak zapovijedil nozi da hoda.
( postavila sam pitanje na jos 1 temi, ali sve mi se nekak cini da je to moje 'iskustvo' bilo posljedica mojeg stanja/straha/PA//depressed/nesvjest(=kak ja to volim zvat) )
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 11:09   #542
uuu danas je moj dan. bez kemije. čak sam se i otuširala malo za promjenu.
moram još kavicu popit. a onda na trčanje
1108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 11:13   #543
ja sam koma danas, živčana ko pas, posvađala se s dečkom, familija me razjebala ovaj vikend ma sranje sve u svemu
mirna1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 11:13   #544
eeee zaboravila sam reć. i muzika liječi samo bez kemije.
kupila sam usnu harmoniku,naučit ču je svirat, kumovao je kupnji neil young, samo da se nešto radi ,bez kemije
1108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 11:14   #545
Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
ste kad dozivjeli da imate onaj filing ko da niste skroz u svom tijelu? i ono gledate recimo ruku i ne vjerujete da je to vasa ruka; vidite da hodate ali ne vjerujete da je to vas mozak zapovijedil nozi da hoda.
( postavila sam pitanje na jos 1 temi, ali sve mi se nekak cini da je to moje 'iskustvo' bilo posljedica mojeg stanja/straha/PA//depressed/nesvjest(=kak ja to volim zvat) )
Svaki dan, bar jedanput, to ti je depersonalizacija (bar mislim) proguglaj malo pa će ti biti jasnije, brijem da je to neki simptom ovog našeg "blaženog" stanja
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 11:16   #546
Quote:
bobby-j kaže: Pogledaj post
i ja sam danas "pospanija" nego inače. baš mi se ništa ne radi

kako ide bez tableta? imat ćeš krizice,al za 2-3 tjedna i rezultate
Imam osjećaj da mi se anksioznost postupno svakim danom sve više povećava...
Ma neznam, jučer sam bila sva u komi.... a nije ni danas neš bolje
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 11:19   #547
Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
ste kad dozivjeli da imate onaj filing ko da niste skroz u svom tijelu? i ono gledate recimo ruku i ne vjerujete da je to vasa ruka; vidite da hodate ali ne vjerujete da je to vas mozak zapovijedil nozi da hoda.
( postavila sam pitanje na jos 1 temi, ali sve mi se nekak cini da je to moje 'iskustvo' bilo posljedica mojeg stanja/straha/PA//depressed/nesvjest(=kak ja to volim zvat) )
Pa to se meni redovito dogadja kad me panika skrpa. Imam osjecaj da nisam ni u tjelu ni skroz na zemlji, kao da sve zumiram, jasnije cak vidim, boje su mi jasnije. Kazu da tjelo tako reagira kad je u strahu i panici, osjetila ti se izostravaju jer se tjelo sprema na bjeg
fourth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 11:23   #548
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
Imam osjećaj da mi se anksioznost postupno svakim danom sve više povećava...
Ma neznam, jučer sam bila sva u komi.... a nije ni danas neš bolje
ajde, izdrži, molim te...
kažem ti da je sve u glavi... znam da ti je pun k**** savjeta, ali bude prošlo...samo se okreni pozitivi. treba vremena
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 11:59   #549
Quote:
fourth kaže: Pogledaj post
Pa to se meni redovito dogadja kad me panika skrpa. Imam osjecaj da nisam ni u tjelu ni skroz na zemlji, kao da sve zumiram, jasnije cak vidim, boje su mi jasnije. Kazu da tjelo tako reagira kad je u strahu i panici, osjetila ti se izostravaju jer se tjelo sprema na bjeg
a ne. meni su slike onako , ko da ima jace tromost oka . onako mi dolaze naglo .. ali ko da ponekad izmedju pojedinih slika nema jasne poveznice.. tak nekak . doduse,u zadnje vrijem toga nemam , ali prije.
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 12:30   #550
Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
ste kad dozivjeli da imate onaj filing ko da niste skroz u svom tijelu? i ono gledate recimo ruku i ne vjerujete da je to vasa ruka; vidite da hodate ali ne vjerujete da je to vas mozak zapovijedil nozi da hoda.
( postavila sam pitanje na jos 1 temi, ali sve mi se nekak cini da je to moje 'iskustvo' bilo posljedica mojeg stanja/straha/PA//depressed/nesvjest(=kak ja to volim zvat) )
Da, zna se desiti. Kao da nisam u svome tijelu ponekada hodas a nisi svjestan toga. Izgubis kontak sa realnoscu, kao da ti je um u nekome snu. Prilikom hodanja ili primanja objekta u ruku nemas onaj osjecaj da stojis ili drzis nesto. Zna me osinuti kada recimo idem doma tj. nemrem vjerovati da doista hodam, pomicem se, disem ... a i pogled je cudan. Jednom me to skoro kostalo zivota. Sjecam se kada sam prilikom jednog odlaska u skolu prelazio preko pruge, nije bilo rampe ... bio sam u totalnoj odsutnosti, tijelo je samo islo nisam ni bio svjestan sebe pa tako niti opasnosti, par sekundica nakon sto sam prosao prugu vlak je prosao iza mene.

Jel se zna nekome desiti da mu se ucini pomicanje mrtvog objekta? Znaci gledas u nesto i fokusiran si na citanje, gledanje filma i odjednom sa krajickom oka imas osjecaj kao se sa strane salica, olovka ... na stolu pomice odnosno da se pomakla dok ne usmjeris cijeli pogled na nju. Ali samo na kratko?
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 13:11   #551
Quote:
bobby-j kaže: Pogledaj post
ajde, izdrži, molim te...
kažem ti da je sve u glavi... znam da ti je pun k**** savjeta, ali bude prošlo...samo se okreni pozitivi. treba vremena
Pokušavam ali ta pozitiva traje vrlo kratko....uvijek me nešto ili netko omete u njoj,npr.vozim i onda kreten ispred mene vozi 20 na sat a ja popi...im i ko luđak se sama sa sobom razgovaram u autu, to me najviše isp...i
Ili npr. super se osjećam i onda mi dođe misao joj sigurno nešto nije u redu, pa mi srce zalupa pa sam uvjerena da će me infarkt strefit i onda sam sva ma užas tak sam ljuta na sebe što sam tako neodlučna i što neam volje uspjeti u tome, uvijek me nešto sputava.....
a i postala sam užasno zaboravljiva, nemogu se sjetit nečijeg imena, a ponekad ni neke riječi koju želim reći, ko da sam postala senilna
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 13:25   #552
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
vozim i onda kreten ispred mene vozi 20 na sat a ja popi...im i ko luđak se sama sa sobom razgovaram u autu, to me najviše isp...i...

Ili npr. super se osjećam i onda mi dođe misao joj sigurno nešto nije u redu, pa mi srce zalupa pa sam uvjerena da će me infarkt strefit i onda sam sva ...

a i postala sam užasno zaboravljiva, nemogu se sjetit nečijeg imena, a ponekad ni neke riječi koju želim reći, ko da sam postala senilna
nemoj dati da te ometaju sitnice ,ako vozi 20 na sat, lijepo mu pokažeš srednjak i produžiš dalje

i ništa loše ti se neće i ne može desiti, samo si to ponavljaj, jedino loše je da se vratiš na staro...ovo je faza koja će proči pod uvjetom da si diktiraš pozitivne misli, a svako prekidanje istih zanemariš. uvijek je tako, uvijek će te nešto prekidati; telefon, šefica, promet...bitno je da se prešaltaš na svoj novi put

što se tiče zaboravljivosti, , hm...to je za neku drugu temu, imamo svi takvih,jel....predivnih iskustava...koje je bolje ne spominjati, jer
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 13:34   #553
Quote:
bobby-j kaže: Pogledaj post

što se tiče zaboravljivosti, , hm...to je za neku drugu temu,
Koju
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 13:35   #554
Quote:
Gestapo kaže: Pogledaj post
Da, zna se desiti. Kao da nisam u svome tijelu ponekada hodas a nisi svjestan toga. Izgubis kontak sa realnoscu, kao da ti je um u nekome snu. Prilikom hodanja ili primanja objekta u ruku nemas onaj osjecaj da stojis ili drzis nesto. Zna me osinuti kada recimo idem doma tj. nemrem vjerovati da doista hodam, pomicem se, disem ... a i pogled je cudan. Jednom me to skoro kostalo zivota. Sjecam se kada sam prilikom jednog odlaska u skolu prelazio preko pruge, nije bilo rampe ... bio sam u totalnoj odsutnosti, tijelo je samo islo nisam ni bio svjestan sebe pa tako niti opasnosti, par sekundica nakon sto sam prosao prugu vlak je prosao iza mene.

Jel se zna nekome desiti da mu se ucini pomicanje mrtvog objekta? Znaci gledas u nesto i fokusiran si na citanje, gledanje filma i odjednom sa krajickom oka imas osjecaj kao se sa strane salica, olovka ... na stolu pomice odnosno da se pomakla dok ne usmjeris cijeli pogled na nju. Ali samo na kratko?

u takvoj opasnosti jos nikad nisam bila..bar ne u tom stanju.. dapace, u tom stanju, kad nemrem vjerovat da sam tu i da su to moje ruke/noge/da hodam/pricam.. najvise pazim da sve nekak bude u skladu s normalnim ljudima. dakle radim sve kak mislim da bi normalni ljudi to radili ili kaj se uprilici raditi/govoriti..

pomicanje predmeta..all the time..ali s tim sam se pomirila odnosno to imam otkad znam za sebe.. najbolje je promatrti zastore recimo( kaj sam kao mala objasnjavala da oni ipak mogu ono titrati po malom strujanju zraka, buduci da su laki ) ili recimo fascinantno mi je ko 5-ogodisnjoj gledati radijatore kak one pruge idu sim-tam, ko na klackalici. uglavnom- neka vrs opticke varke
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 14:07   #555
Ljudi dragi, čitam i ne mogu vjerovat što sve trpite, baš mi je žao. Samo jedan komentar - borba bez kemije ne znači da trebate samo trpiti i čekati da prođe samo od sebe a vidim da su neki krenuli baš tim putem. Malo je vjerojatno da će baš samo proći. A misliti pozitivno i ponavljati nije mi ništa (tj gurati glavu u pijesak) su dva različita pojma.
Psihoterapija, relaksacija, meditacija, nešto... probajte.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 14:13   #556
Na kraju krajeva pise borba bez kemije. A opet s druge strane razumijem ja sve to, svaki je dan borba od kad se ustanes dok ne odes leci. Prezivjeti dan ponekad moze biti jednako kao da si dobio grozno tesku bitku. Ja sam trenutno u nekoj ok fazi (ustvari variram od groznog do dobrog raspolozenja u jednom danu 10 puta) pa nekako mogu sa strane govoriti ali kad me skrpa glupost - tesko je tad reci bori se
fourth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 17:31   #557
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
a i postala sam užasno zaboravljiva, nemogu se sjetit nečijeg imena, a ponekad ni neke riječi koju želim reći, ko da sam postala senilna
Quote:
bobby-j kaže: Pogledaj post
što se tiče zaboravljivosti, hm...to je za neku drugu temu, imamo svi takvih,jel....predivnih iskustava...koje je bolje ne spominjati, jer
Ma pricajte mi o tome ...


Bog te, povedem raspravu sa frendovima i pricam je kada odjednom stanem i da ga jebes nemrem se sjetiti nastavak price ili kako interpretirati nastavak ... odjednom sutnja/blokada. I onda frendovi onak u cudu zbunjeno gledaju i pitaju iiiiii ... ? A ja ko mulac se pukasavam sjetiti sto sam htjeo rec ... i onda velis da si zaboravio ... ko da imam pet banki.



Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
u takvoj opasnosti jos nikad nisam bila..bar ne u tom stanju.. dapace, u tom stanju, kad nemrem vjerovat da sam tu i da su to moje ruke/noge/da hodam/pricam.. najvise pazim da sve nekak bude u skladu s normalnim ljudima. dakle radim sve kak mislim da bi normalni ljudi to radili ili kaj se uprilici raditi/govoriti..
Da, meni je taj osjecaj nekak najblizi onome kada si blago pijan, jednom sam cak i zabrijo da jesam, al sam se onda sjetio da nisam pio alkohol. Kaj ti velis?

Quote:
pomicanje predmeta..all the time..ali s tim sam se pomirila odnosno to imam otkad znam za sebe.. najbolje je promatrti zastore recimo( kaj sam kao mala objasnjavala da oni ipak mogu ono titrati po malom strujanju zraka, buduci da su laki ) ili recimo fascinantno mi je ko 5-ogodisnjoj gledati radijatore kak one pruge idu sim-tam, ko na klackalici. uglavnom- neka vrs opticke varke
Je, tim strujanjem zraka sam se i ja tjesio ili da je propuh ... jos dodes skroz do zavjese i sve vise priblizavas pogled da se uvjeris jel se doista micu.

Quote:
gospa Noris kaže: Pogledaj post
Ljudi dragi, čitam i ne mogu vjerovat što sve trpite, baš mi je žao. Samo jedan komentar - borba bez kemije ne znači da trebate samo trpiti i čekati da prođe samo od sebe a vidim da su neki krenuli baš tim putem. Malo je vjerojatno da će baš samo proći. A misliti pozitivno i ponavljati nije mi ništa (tj gurati glavu u pijesak) su dva različita pojma.
Psihoterapija, relaksacija, meditacija, nešto... probajte.
Ma znam, ja sam toga itekako svjestan i zelim to promjeniti, ali stalno naides na blokade koje te uspore ili onemoguce daljnji napredak. Al ono, imam unutarnje pozitivne kotacice koje sam uspio postelati za naprijed ... samo kaj nikak da ih izvana pocnem pokretat. Zacarni krug ... jedan simptom potice drugi i otezava ti daljnje pokretanje ...
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 17:51   #558
sad sam dosla doma, bila na kavi s frend. KAVI vec 3oj danas . evo i sad se nemrem ni fokusirati da procitam sve kaj ste pisali jer mi misli ( i ruke ) lete .. grozno. sad moram cekat koji sad da me prodje adrenalin . idem orbitrekirat
@gestapo.. ma daj, kad sam pijana je super filing, mozda se cak osjecam normalnije nek obicno, kad sam ne-toxicirana uostalom, onda imam opravdana ( citaj: koga krivit ) za svoje stanje plus- imam nadu da bu to proslo kad se jednom strijeznim
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 19:59   #559
mene opet depra pere...u qurac. neznam šta ču od života ubila me ta ljepota
1108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 20:00   #560
još sam se i udebljala 5 kila od glupe kemije ,ko krme sam
1108 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.