Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2015., 12:43   #1401
Quote:
madsav kaže: Pogledaj post
Da, to smo svi mi, osim onih koji nama "vladaju" i određuju smjer u kojem će se ova civilizacija razvijati. Ne mislim doslovno u "flat earth theory". Nažalost, najveća otkrića se dogode slučajno baš zato jer se znanost ograničava od strane vladajućih struktura (ma koje one bile), odnosno ne financiraju se istraživanja koja bi mogla narušiti trenutni poredak....
Iako, ovdje mi se čini da i ti imaš stav "ravne zemlje" , kad tvrdiš da voda ne može imati memoriju jer je to tako netko rekao i piše u knjigama koje si do sada pročitala....
Da su pr(a)vi znanstvenici u povijesti isto tako razmišljali, ljudi ne bi dogurali niti do ovdje gdje su sada.
Inače kako ti/mi znaš/znamo da je zemlja baš 'okrugla' ? Bila si u svemiru pa si vidjela ? Piše u nekim knjigama ? Danas je bilo kakvu zavjeru moguće financirati za pišljivih 150.000.000 $ godišnje i cijelo čovječanstvo držati u krivom "znanju".

Slažem se, no kako osloboditi um okova
Zgodan tekst o vodi http://novavizija.blog.hr/2011/04/16...-svijesti.html
Antimon32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 21:01   #1402
IMHO, najveći umovi se već rode slobodni i opažaju stvari u prirodi koje drugi ne vide. Takvih ima možda nekoliko u 100 godina .
Mi ostali .... da bi nam se um otvorio, čovjek mora biti spreman, najvjerovatnije nas treba nešto u životu strefiti, slabije ili jače prodrmati... kako koga .

Ovo o vodi sam prije dosta vremena samo površno gledao, a kako zadnjih par godina imam određene zdrastvene probleme (valjda kad pređeš 40 to tako krene) neke stvari su se pojavile u mom životu same od sebe baš kad su trebale. Ili sam ja postao spreman prihvatiti ih, jer prije 20 godina sam imao isto razmišljanje kao i naša @Adriana Ravoire ( i ne samo ona)

Koga zanima o vodi (postoje i znanstvena istraživanja) predlažem da pogledate slijedeće (ima veze i sa homeopatijom tako da nije off)

Čudo zvano voda - Kosmos (Miroslav Marković)
Poruke iz vode - dr Masaru Emoto
Voda. Nova dimenzija
Velika tajna vode
Na Rubu Znanosti 2004 02 18 Voda
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 23:11   #1403
Quote:
SmurfetteLumen kaže: Pogledaj post
Statističi je dokazano da homepatski pripravci djeluju u jednakoj mjeri kao i placebo. Umjesto da kupujete bočice od par stotina kuna, lijepo žličicu šećera u čašu i prelijte u malu bočicu od Jane i pravite se da ste je platili par sotina kuna. Dođe na isto.
Istina živa. Ja osobno poznajem jednu ženu koja se bavi homeopatijom, i kad sam joj rekla za jedan svoj problem, ona je rekla da se to liječi - živom!? E, pa, ak to nije trovanje, ne znam šta je. A vi samo uzimajte živu i slično.
Rhubin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 07:09   #1404
Quote:
madsav kaže: Pogledaj post
IMHO, najveći umovi se već rode slobodni i opažaju stvari u prirodi koje drugi ne vide. Takvih ima možda nekoliko u 100 godina .
Mi ostali .... da bi nam se um otvorio, čovjek mora biti spreman, najvjerovatnije nas treba nešto u životu strefiti, slabije ili jače prodrmati... kako koga .

Ovo o vodi sam prije dosta vremena samo površno gledao, a kako zadnjih par godina imam određene zdrastvene probleme (valjda kad pređeš 40 to tako krene) neke stvari su se pojavile u mom životu same od sebe baš kad su trebale. Ili sam ja postao spreman prihvatiti ih, jer prije 20 godina sam imao isto razmišljanje kao i naša @Adriana Ravoire ( i ne samo ona)

Koga zanima o vodi (postoje i znanstvena istraživanja) predlažem da pogledate slijedeće (ima veze i sa homeopatijom tako da nije off)

Čudo zvano voda - Kosmos (Miroslav Marković)
Poruke iz vode - dr Masaru Emoto
Voda. Nova dimenzija
Velika tajna vode
Na Rubu Znanosti 2004 02 18 Voda
U ono vrijeme kad su veliki umovi, izumitelji i rijetki školovani ljudi otkrivali tajne prirode, astronomije i mehanike nije postojala tako jaka želja za bogaćenjem kao danas pa su izumi zaista bili na dobrobit svijeta.
Homeopatija je samo porez na očajnike i bedake.
Nameće se logično pitanje : zašto ni jedan od velikih umova od Aristotela do Tesle nije došao na tu revolucionarnu ideju homeopatije i pronašao sva moguća svojstva vode već se tamo neki doktor u 18. stoljeću sjetio da bi se raji mogao prodavati cukervaser...
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 07:47   #1405
Pogledaj moj zadnji link, Tesla se nešto malo bavio i vodom.
Pogledaj i prvi, gdje čovjek lijepo kaže da ga pare ne zanimaju.....

Zašto Aristotel nije odmah izumio penicilin, nuklearnu energiju , .... Itd ? Stvarno ja to ne bi znao

Sent using Tapatalk

Zadnje uređivanje madsav : 24.06.2015. at 08:40.
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 20:37   #1406
Zdravo decki,
mojata homeopatka denes mi dade : KALI.SUL 6c; KALI. MUR 6c; i THUJA 30 . Pa ve molam moze li da mi gi kazete celosnite iminja na ovie lekcinja za da mozam na internet da procitam povekje za niv. Pozdrav
maja3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 18:11   #1407
Čula sam da i životinjama koriste homeopatski pripravci pa bih pitala, ako netko zna, postoji li što za ublažavanje želučanog refluksa?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 13:35   #1408
pozdrav, nadam se da sam na pravoj temi. zanima me mogu li kao trudnica (1. tromjesecje) piti neki homeopatski pripravak za bolove (konkretno isijas)? od ginekologa sam dobila apaurin ali ga ne pijem, cini mi se preriskantno pa sam krenula guglati o homeopatiji i koliko nalazim moze se piti u trudnoci. vec sam pomalo ocajna jer me boli sve vise a nemam nacina da iti malo olaksam. prije sam pila antistress isto homeopatski (prije trudnoce) i doslovno mi je kuglica bila dovoljna da me potpuno opusti u jednom od najtezih razdoblja u zivotu
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 11:23   #1409
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
pozdrav, nadam se da sam na pravoj temi. zanima me mogu li kao trudnica (1. tromjesecje) piti neki homeopatski pripravak za bolove (konkretno isijas)? od ginekologa sam dobila apaurin ali ga ne pijem, cini mi se preriskantno pa sam krenula guglati o homeopatiji i koliko nalazim moze se piti u trudnoci. vec sam pomalo ocajna jer me boli sve vise a nemam nacina da iti malo olaksam. prije sam pila antistress isto homeopatski (prije trudnoce) i doslovno mi je kuglica bila dovoljna da me potpuno opusti u jednom od najtezih razdoblja u zivotu
Koji je homeopatski lijek protiv bolova i dali uopće postoji kao takav?????
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 12:55   #1410
uzela sam arthritis relief, zvala sam homeopata da provjerim smijem li, kaze teta smijem i teta u ljekarni potvrdila, nije da mogu plesati kad ih popijem ali nakon 2 kuglice barem se mogu ispraviti iz forme slova C
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 19:35   #1411
Zna li netko gdje mogu kupiti Immunokind, homeopatski lijek za imunitet kod djece? Google ne izbacuje nesto, pitala u par ljekarni i blijedo me gledaju.
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 19:41   #1412
Daj im kockicu šećera - ista efikasnost kao i spomenuti "lijek", a za ušteđeni novac kupi djeci par kila naranđa, sigurno će bolje pomoći u obrani od viroza
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 20:24   #1413
Nisam pitala za savjet nego gdje kupiti navedeni proizvod.
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 22:40   #1414
sta su naranđe? kod mene ima samo naranči

u splitu ima ljekarna koja drzi bas homeopatiju, tamo nadjem sta mi treba, u obicnim ljekarnama ne

ima online: http://www.ljekarne-pavlic.hr/produc...okind-tablete/
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 00:59   #1415
Imate i vodu iz slavine. Puno je jeftinija.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 15:12   #1416
Molim dežurne dusebriznike da ponovo pročitaju moje pitanje i odgovore na njega ako znaju. Savjete ne trazim.

Angel_w hvala na odgovoru
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 15:47   #1417
al dobijes besplatan laksativ cak i ako ne trazis
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 13:48   #1418
Wow, ok inače imam politiku "pusti druge da žive kako hoće", ali mislim da je bitno da ova tema ima i nekih suvislih komentara. Tako da kad neki tinejdžer od 14 godina pomisli da bi se mogao okrenuti homeopatiji zbog akni, ili neka mlada mama pomisli da bi mogla čisto homeopatski liječiti svoje dijete i naiđu na ovaj forum, da ne čitaju samo pozitivne gluposti.. ovaaj, iskustva nego dobiju pogleda na oba stajališta.

Quote:
madsav kaže: Pogledaj post
Iako, ovdje mi se čini da i ti imaš stav "ravne zemlje" , kad tvrdiš da voda ne može imati memoriju jer je to tako netko rekao i piše u knjigama koje si do sada pročitala....
A ti imaš stav da voda ima memoriju zbog nečega drugog? Da imaš pametnije argumente od mene rekla bih dobro. Znaš li da su prvotni pokus na kojem se temelji homeopatija (ono sa oblikom kristalića vode) razni znanstvenici pokušali ponoviti gomilu puta bez uspjeha. Ili bar bez dovoljnog broja uspješnih rezultata da se zaključi točnost teorije. A nema nikakvog razloga da lažu, jer bi im uspješni rezultati donijeli samo pozitivne stvari u karijeri.

Quote:
madsav kaže: Pogledaj post
Da su pr(a)vi znanstvenici u povijesti isto tako razmišljali, ljudi ne bi dogurali niti do ovdje gdje su sada.
Pr(a)vi znanstvenici su UPRAVO TAKO razmišljali. Ništa u znanosti nije prihvaćeno bez dokaza. Svatko može postaviti teoriju ali bez eksperimentalnog poklapanja ona se odbacuje.
Homeopatski lijekovi, za razliku od svih drugih, po zakonu ne moraju proći provjeru prije nego se nađu u ljekarnama. Kakvog to smisla ima?
Dakle, homeopatija nema veze sa znanošću. I ovo uopće nije diskutabilno.

Quote:
madsav kaže: Pogledaj post
Inače kako ti/mi znaš/znamo da je zemlja baš 'okrugla' ? Bila si u svemiru pa si vidjela ? Piše u nekim knjigama ? Danas je bilo kakvu zavjeru moguće financirati za pišljivih 150.000.000 $ godišnje
Nema mi smisla ulaziti u detalje ali ideja je bila prihvaćena u Kolumbovo doba, daleko prije napretka tehnologije, i bila je uvjerljiva Kolumbu koji je bio samo pomorac/trgovac, pa bi se vjerojatno i ti sam mogao uvjeriti u nju da se malo daš u proučavanje fizike. A tu zavjeru nema smisla napraviti jer nitko ne profitira od oblika Zemlje. Dok od homeopatije mnogi profitiraju. Kad smo već kod zavjera, jel.

Gledajte, gomila ljudi hodočasti svake godine i dosta njih će vam se zakleti da su tako ozdravili ili dobili nešto... Jesu li ili nisu, ja o tome ne mogu govoriti, svatko ima svoje stavove, svoje iskustvo. Ali da ima znanstvenu podlogu, nema.
Imagine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 15:08   #1419
ok ne treba ici u krajnosti i ici lijeciti dijete homeopatijom ili icim sto nije propisano od strane lijecnika (koji isto tako cesto znaju biti polu nadri) ali podijeliti iskustvo ako je nekom nesto pomoglo, zasto ne. moram naglasiti da se kod antistress kuglica koje sam koristila ne radi o placebo efektu dokazano jer sam ih dala stencima prije puta i nisu povracali sve do pred kraj puta. drugoj turi sam dala tek na polovici puta jer su odmah na pocetku povratili i uspjesno su smirili i nervozu i povracanje. nekako mislim da kod pasa taj placebo nije moguc.

s druge strane kuglice protiv bolova mi za isijas nisu bile korisne ali da ne bi probala opet nesto od homeopatije, bi, pogotovo kad nemam alternativu u odredjenom trenutku. govorim o sebi, ne o donosenju odluka u ime djeteta i svjesnom ugrozavanju istog

sto se tice kontrole lijekova, na zalost profesija mi je usko vezana za studije koje se rade prije nego lijek izadje na trziste pa znam neke detalje koji ne idu u prilog tome da je ono odobreno za trziste potpuno sigurno. sjetimo se cjepiva protiv hpv-a koji je pobio x mladih cura a uredno je odobreno i stavljeno u uporabu
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 18:55   #1420
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Dr Fedor Mataić. klinika Salve, nije isključivo homeopat, pomogao je svima koji su išli kod njega.
A čisto homeopat-Jakovljević, šaljem brojeve na pp
Meni s kroničnim gastritisom,psihičkim tegobama..nije pomogao naprotiv nakon davnih dobrih iskustava s homeopatijom ovdje sam stekao loše iskustvo..ali možda sam kompliciran pacijent, sam sebi jesam.
Tražim novog dobrog homeopata jer prijašnji otišli nekud dalje, pa opet velika nada postoji.
Za one koji nisu probali priča o potencijama, treba vjerovati da srž leži u energetskom a ne samo što vidi mikroskop. Dapače energetsko seže dublje.
miljac78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.