Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2006., 18:01   #41
Ja sam naručivao prvo iz Britanije DVD-e i plačao masnu carinu.

No onda sam se sjetio da treba naručiti kao poklon i tada ne moraš plačati nikakvu carinu. Baš sam nedavno naručio par knjiga sa američkog amazona i to kao poklon i naravno nisam morao platiti nikakvu carinu iako moraš platiti njihov porez na knjigu, no to nije veliko.

Dakle oznaći narudžbu kao poklon (gift) i nećeš morati platiti nikakvu carinu. Vjeruj mi meni su tako stizali DVD-i i knjige iz Amerike a da nisam morao doslovno platiti ni lipe za carinu.
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 14:59   #42
Quote:
mr.Natural kaže:
Ja sam naručivao prvo iz Britanije DVD-e i plačao masnu carinu.

No onda sam se sjetio da treba naručiti kao poklon i tada ne moraš plačati nikakvu carinu. Baš sam nedavno naručio par knjiga sa američkog amazona i to kao poklon i naravno nisam morao platiti nikakvu carinu iako moraš platiti njihov porez na knjigu, no to nije veliko.

Dakle oznaći narudžbu kao poklon (gift) i nećeš morati platiti nikakvu carinu. Vjeruj mi meni su tako stizali DVD-i i knjige iz Amerike a da nisam morao doslovno platiti ni lipe za carinu.
Pričaš gluposti. Na knjige nema carine i PDV-a ma koju god opciju da odabere...ako baš hoće plaćati skuplje samo zato jer je knjiga omotana, samo neka izvoli.
Carinu nisi platio jer su bile knjige u pitanju. A za dvd-e to je naprosto stvar sreće, nekad prođe nekad ne. Po zakonu, svakako imaju pravo ih cariniti.
kaneshiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 19:51   #43
Quote:
kaneshiro kaže:
...ako baš hoće plaćati skuplje samo zato jer je knjiga omotana, samo neka izvoli.
Carinu nisi platio jer su bile knjige u pitanju. A za dvd-e to je naprosto stvar sreće, nekad prođe nekad ne. Po zakonu, svakako imaju pravo ih cariniti.
To nema veze sa umotavanjem i knjige uopće nisu došle umotane. Već kada šalješ neki paket u neku drugu zemlju preko granice na pošti dobiješ jedan papirić na kojem imaš mogučnost da deklariraš pošiljku kao 'poklon' ili 'običnu'.
Očito nemaš nikakvih iskustava u kupovanju preko neta pa te evo pozivam da si naručiš nešto iz neke druge zemlje knjigu ili DVD i to ne kao poklon i da se sam uvjeriš.
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 21:09   #44
Čuj sorry ali ti nemaš pojma, a sad si se uhvatio za omot (nije bitno, znam jako dobro što znači slanje kao gifta).
Kao prvo tu su teme knjige i za njih se NIKAD ne plaća carina i pdv bez obzira da li naručio "normalno" ili kao gift...točka. Stoga je ta priča sa naručivanjem kao dara koju si uveo potpuno nepotrebna (a na amazonu se plaća).

A kao drugo ako već hoćeš u offtopic, u vezi dvda, svi dvdi koje šalje PRAVNA OSOBA a to su sve te kompanije na netu i čija je vrijednost veća od 60 kn su podložni carini i PDV...možeš ti to tražit da ti pošalju kao gift ili kao običnu pošiljku, no to uopće ne mijenja na stvari. Oni imaju pravo to cariniti (štoviše trebali bi). Ako ti prođe bez, zahvali bogu jer si samo imao sreće. E sad o čemu to ovisi nije ovdje ni bitno.

A to ti govori osoba koja je naručila 50-tak dvda iz britanije u zadnje dvije godine, nešto iz USA, Kanade i Kine, i pročitala stotine postova i iskustava sa news grupa u vezi carine pa dobro zna o čemu priča

i za kraj
Quote:
Neke trgovine šalju pošiljke tako da na paketu deklariraju manju vrijednost, navedu da se radi o poklonu ili zapakiraju tako da izgleda kao da je pošiljatelj privatna osoba. Te mjere povećavaju mogućnost izbjegavanja carinskih troškova. Ponovno - ne smatrajte da ćete ih izbjeći, samo se nadajte.
http://azrael.rot13.org/hr.rec.dvd.upp/#threedotthree
No za knjige potpuno irelevantno
kaneshiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 01:09   #45
Amazon i E-bay naručivanje knjiga

Pozdrav svima
Ako ste naručivali knjige preko Amazona ili E-bay, podijelite iskustva s nama.
Npr. za koliko je dana stigao paket? Kakve su bile polovne knjige? i sl.
vardas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 02:11   #46
Nisam knjige, ali sam DVDe, sa UK amazona.
Stiglo je brzo, tipa u roku 7 dana, sve je onako kako je i na sajtu, pretpostavljam da su onda i knjige u skladu sa opisom koji daju...carina ti zavisi od tezine paketa (ok, ovo je sada zapravo debelo nagadjanje jer nismo uspjeli prokljuviti sistem po kojem nam pakete nekada carine a nekada ne ), sto se toga tice raspitaj se, pa lako razdjielis knjige na vise paketa...
Mda, kolega je narucivao knjige, isto ko i s mojim DVDima, sve bez greske
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 15:29   #47
Naručivao sam sa Amazona, paket je uvijek dolazio u roku od 14 dana. Nikada nije bilo problema iako su mi jednom naplatili carinu jer je uz knjige išao i špil tarot karata.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 15:56   #48
Narucivala sam sa Amazona i Ebay-a, nikad nisam imala problema a doslo je relativno brzo (iako je Amazon malo sporiji). Opisi su bili istiniti.
__________________
***usne vrele visnje***
enigma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 21:48   #49
Kolko ja znam dok se narucuju SAMO knjige, onda se ne placaju nikakvi dodatni troskovi...

Pitanje za one koji su narucivali...jel se osim cijene placa bilosto, npr. neka postarina il nest?
Yoogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 17:50   #50
yoogi... naravno, da placas postarinu!

kad smo kod online knjizara, za one koji znaju ruski, vredi pogledati www.ozon.ru!
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 18:02   #51
u ponedjeljak sam dobila knjigu koju sam naručila prije 10 dana. cijena je 25 $ i ništa osim toga nisam platila, nikakve dodatne poštarine nije bilo. tako je bilo i u slučajevima kada je cijena bila cca 50$. knjige su uvijek u besprijekornom stanju, nemam nikakvih zamjerki na amazon. a cd koji sam naručila prošli petak mi je već jučer stigao.
lola rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 18:05   #52
mozda je uracunato u cenu. poslednji put sam kupovao prije 2 meseca, s www.amazon.co.uk.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 19:50   #53
Quote:
miloshz kaže:
yoogi... naravno, da placas postarinu!

kad smo kod online knjizara, za one koji znaju ruski, vredi pogledati www.ozon.ru!
ja sam prek njih knjige narucivala ali na ruskom uglavnom, jako jako su jeftine.. jedino su mi gamad naplatili carinu a kolko znam, carina se za knjige ne placa, ne?
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 19:56   #54
privetik! fino da nas ima jos koji znamo ruski.

pojma nemam ima li carine u HR na knjige... u srbiji ima.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 09:42   #55
Ja naručujem često i s američkog i britnaskog (co.uk) amazona. Uglavnom, za knjige se ne plaća carina, koliko god ih naručili, i dođu u roku od 7 dana dana(engleski) do najviše dvadesetak sa američkog. I uvijek mi je sve došlo. Ako naručujute glazbu za jedan cd vam neće lupiti poštarinu, barem ne u carinskoj ispostavi Zagreb. No čuo sam slučajeve da su u Splitu ljude znali derati i za jedan CD. Uglavnom, ako naručujte dva ili više , idete na rizik, možete uštedjeti na poštarini, ali mene su jedared oderali sa 200 kn carine za dva cda!!!! Navodno ima jedna baba u ZGB ispostavi, preziva se Štampalija , koja posebno voli opalit. Slično je i za DVDove, za jedan nikad nije bilo problema. Što se tiče cda i dvda, na britanskom vam još dodtano umanje cijenu od navedene za nekih 15 % , to je vjerojatno neka njihova inačica PDVa...uglavnom moje iskustvo da su knjige znatno jeftinije na američkom, a na engleskom se zbilja nađe povoljne glazbe i filmova .
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 10:03   #56
Ono što ja naručim prolazi carinu u Rijeke, za knjige do sada nisu naplaćivali, ali za dvije majice odrali su me na ime carine i PDV za skoro 300 kn.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 13:25   #57
Meni isto riječka carina nije naplatila za knjigu, ali za CD-ove je.
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 13:28   #58
Na knjige se NE plaća carina...
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 20:03   #59
(Govorim za Amazon) ...prvi put stiglo za 7-8 dana, a sada čekam već preko mjesec i pol. Da li se nekome dogodilo da mu knjige nisu došle? Što učiniti u takvom slučaju?
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 23:51   #60
Quote:
Kama kaže: Pogledaj post
(Govorim za Amazon) ...prvi put stiglo za 7-8 dana, a sada čekam već preko mjesec i pol. Da li se nekome dogodilo da mu knjige nisu došle? Što učiniti u takvom slučaju?
Meni se jednom dogodilo. Napisao sam im da pošiljka nije dostavljena. Onda ti oni stave novce natrag na račun, pa si ih ponovo uzmu i pošalju ti knjigu.

A stigao ti je mail da su ih poslali i datum oko kojeg bi trebalo doći? Jer malo jesu sporiji u zadnje vrijeme. U biti, jučer mi je stigla pošiljka, a nekoliko dana prije toga druga, koja je naručena desetak dana nakon ove koja mi je stigla jučer.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.