Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Pogledaj rezultate ankete: u kolikoj mjeri ste spremni povjerovati svemu što čujete?
Apsolutno. Vjerujem da novinari uvijek provjeravaju informacije i njihovi su navodi uvijek istiniti. 0 0%
Vjerujem, ali nastojim pročitano provjeriti i u drugim novinama/televiziji/nekom drugom mediju 6 66.67%
Sve je to trač i žuta štampa. 0 0%
Nešto četvrto (što)? 3 33.33%
Glasovatelji: 9. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2005., 15:40   #1
Question Koliko je istine u onome što nam prenose mediji?

Čitajući topic o "aferi" koju je izazvalo pičkaranje između M. Anića, ravnatelja zagrebačkog zoološkog vrta i bivše zaposlenice tog istog vrta, ponovno me iznenadila činjenica da nešto što je napisano u dnevnom listu može tek tako zapaliti javnost do te mjere da je spremna na linč.
Ne kažem da Anić nije napravio sve to za što ga Barbara optužuje (ja zbilja ne mogu znati što je on napravio, jer ga ne poznajem, a niti njegov rad), ali na spomenutom topicu se digla frka jer "on je zlostavljao životinje!!!!!". Čini se kako nitko pritom čak niti ne čita ostatak teksta (članka u jutranjem, odnosno večernjem listu) nego se hvataju za rečenicu "on je zlostavljao životinje!". I tu priča staje. Mladen Anić, ravnatelj zagrebačkog zoološkog vrta zlostavlja životinje . Nije važno tko je to rekao, niti zašto.

Pretpostavljam da barem slutite na što ciljam.

Zar se nikad ne zapitate koliko je istine u svemu što piše u novinama ili čujete na televiziji ili bilo gdje drugdje? I razmislite li ikad o tome što ste pročitali ili čuli?
Desert Eagle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 15:59   #2
...uvijek nastojim (o nekoj potencijalno zanimljivoj temi) sazanti što više je moguće i iz više izvora. Zna se desiti da o istoj temi pet izvora ima pet različitih istina. Ako makneš onu najradikalniju i onu najumjereniju - onda se usredotočiš na sredinu. No, uvijek treba paziti o kome se i šta priča i kome je dotična novina ili radio ili TV skloniji, jer puno puta smo vidjeli da su neke novine ili radio ili TV potencirali afere (koje su se kasnije pokazale apsolutno netočnim ili debelo napuhanim) samo kako bi maknuli sa puta nekoga ili napakostili nekome. Uglavnom, više - manje - bombastične naslove uvijek uzima sa rezervom...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 16:01   #3
Evo - o ovom se članku konkretno radi. Odnosno...
Desert Eagle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 16:04   #4
Uvijek uzimam sve informacije iz novina s rezervom, posebno od kad surađujem sa njima. Čak ako im i daš sve naštampane podatke nikad nemožeš biti siguran da će ih oni interpretirati kako treba, ovo vrlo često vidim kod pisanja o stručnim stvarima.
Posebno me iritira što ljude napadaju s velikim naslovom, a kad se dokaže neistina, onda de dematiranje tvrdnje na zadnjoj stranici u valja fontu 6,5.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 20:07   #5
Kod nas su slobodni mediji novotarija pa ljudi naviknuti na tekstove odobrene u CK nisu spremni citati novine po zapadnjackom stilu,sto znaci po tiraznom ucinku.

Ja im vjerujem samo za internacionalne teme,crnu kroniku i zanimljivosti.
Sve ostalo uzimam s rezervom i ne pjenim se na nista dok dobrano ne provjerim
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 08:02   #6
Evo opet ovo jutros sa Banićem i Kalmetom
Slušala sam vijesti na 101 - ništa mi nije bilo jasno osim da je ovaj rekao da je bilo ovako, ali onaj je šutio, pa je treći rekao da je ipak bilo onako, a njemu se vjeruje.
Da li se to samo meni čini, ili novinari danas zaista uopće ne provjeravaju informacije? Možete reći da je "vrijeme danas brzo" i shvaćam da je informaciju potrebno što prije objaviti, ali na kraju ispada da je sve samo trač, ako nitko ništa ne provjerava
Desert Eagle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 14:29   #7
njihova zapjenjenost govori više o tim ljudima nego o medijima
kakvi li su to malograđani i sitne duše koji se tako dižu na noge
oduvijek sam teško funkcionirala s ljudima koji ono izrečeno u novinama uzimaju kao svoj stav/mišljenje/sveto pismo...

dakle, po meni, ovdje nije riječ o medijima kao takvima već o glupim i pametnim ljudima....

nitko kome funkcionira zdrav razum ne uzima ono što pročita u novinama/čuje na radiju televiziji kao sveto pismo, a svatko tko uz taj zdrav razum ima još i zrnce mozga o tome što čuje/pročita ima svoje mišljenje( da 'boli me dupe' isto računam kao stav)....
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.