Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2010., 10:11   #2761
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Sori, sori, zanijela sam se malo.

Ontopik: koliko vas koje ste se borile dulje s kandidom ste pile Diflucan/Itrac? I je li vam pomogao?
Ja sam ga bila pila al meni nije baš nešto puno pomogao. Nisam ih imala nekih mjesec, dva nakon diflucana pa su mi se opet vratile.

Al ne mora biti da će biti tako i kod teba. Mnogima pomogne, jedino ako imaš ko ja zbrčkane hormone onda nema toga što će pomoći, barem ne na duži period.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 11:16   #2762
Quote:
catty kaže: Pogledaj post
imala sam već nekoliko puta candidu, i prije neg sam pila kontracepcijske i poslije. zadnje sam imala prije mjesec dana i izliječila sam ih s 3dnevnim uzimanjem vaginaleta canesten. i sad ih opet imam, poludit ću. zna li tko, smijem li opet uzeti vaginalete?
http://www.medicina.hr/clanci/gljivi...nih_organa.htm pod prevencija ne pišu kontracepcijske. jel moguće da ima veze ako spavam s dečkom bez kondoma?
Smiješ, zašto ne, samo ih više baš i ne daju bez recepta. Ja imam običaj kupiti kremu na svoju ruku pa je koristiti kad mi zatreba.
I kvragu, ponadala se ja da je sve ok, ali neki dan sam se zabundala u puno slojeva hulahopki i tajica pa mi se vratio sitan svrbež. Na sreću, nije to ono ubojito što je nekoć bilo.

Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Jučer mi je bilo 2 mjeseca dijete. 6 kg u minusu.
Jutros sam izvadila krv (HZJZ, Rockefellerova), za 7-10 dana nalazi.
Nadam se da će biti rezultata, mada me dr. upozorila da kronična antitijela znaju mjesecima biti povišena, i da bi bilo idealno da 4-6 mjeseci budem na dijeti.
Pa mislim da ću nastaviti s dijetom, koliko strogo ovisi o nalazima. Ali to me neće spriječiti da pojedem kolača za Božić, već sam luda od 2 mjeseca bez ičega slatkog.
Sretno!
Ja inače nikad nisam bila na dijeti (nisam imala potrebu), ali znam da ne bih izdržala bez slatkiša i drugih sitnica, pa se divim onima koji uspijevaju.

Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Ontopik: koliko vas koje ste se borile dulje s kandidom ste pile Diflucan/Itrac? I je li vam pomogao?
Ja sam popila 2 Diflucana i 1 Zenafluk (isti vrag, drugi naziv, kako shvatih) tijekom otprilike godine dana, posljednji sam popila početkom rujna. Pomogli su na par mjeseci (uopće ne bi bilo upale), pa bi se upala opet javila, pa bih popila još jedan, pa opet neka upalica nakon ljeta, pa popila i posljednji. Iako su se vraćale, upale mi više nisu tako gadne, česte i dugotrajne kao nekoć (ubojit svrab, iscjedak, otečenost, tjedan dana trajanja - sad su eventualno lagan svrbež kad mi padne imunitet ili prije menzisa).

Darkerica, ne bih znala. Pogledaj u uputama piše li to na listi nuspojava, ako ne, moguće da je i neki drugi razlog.
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 23:21   #2763
Vjerujem da vas već polako gnjavim s pitanjima, ali moram još nešto pitati..

Je li se koja od vas pronašla u slijedećoj situaciji: tri puta sam koristila Canesten kremu i onda prestala jer sam na preponama, tj. malo izvan bikini područja dobila nekakav osip.. ok, to je za sad prestalo.. ali nisam se usudila ponovo iskoristiti Canesten.. ono što me sada muči je slijedeće, osjećam bol u guzi.. onako ako stisnete guzove, onda se čudno osjeća.. i dok odem na wc imam osjećaj kao da imam u guzi nešto što bode.. ne znam drugačije objasniti.. probala sam pogledati malo i kad raširim guzove onako je crveno ali ne vidim sad da bi bile neke gljivice.. a opet, ne znam da li je to i normalno tako crveno ili je to sad nešto novo.. i da li možda znate da li se i taj dio guze smije mazati Canestenom ili ne? Svi su savjeti dobrodošli!
darkerica95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:24   #2764
Ajd probaj prvo namazati s kremom neki dio tijela koji lijepo vidiš (npr. ruku) i ostavi tamo kremu cijeli dan. Ako si alergična na nešto iz canestena izbit će ti i na ruci osip, ako ne izbije onda ti taj osip na preponama je vjerovatno bio od gljivica, a ne od kreme.

A kremu možeš mazati i po guzi, tako mažu bebama kad im od pelena se pojave gljivice.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:41   #2765
Hvala puno na pomoći.. nadam se da ću se i ja konačno uspjeti riješiti tih gljivica..

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ajd probaj prvo namazati s kremom neki dio tijela koji lijepo vidiš (npr. ruku) i ostavi tamo kremu cijeli dan. Ako si alergična na nešto iz canestena izbit će ti i na ruci osip, ako ne izbije onda ti taj osip na preponama je vjerovatno bio od gljivica, a ne od kreme.

A kremu možeš mazati i po guzi, tako mažu bebama kad im od pelena se pojave gljivice.
darkerica95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 11:46   #2766
evo i ja potpisujem za kantarionovo ulje. godinama sam vukla i kandidu i sve moguće gljivice i virusiće sa hrpom iscjetka i stalno na vaginaletama.. i onda konačno probala kantarionovo ulje..i na tampon i svuda dole po njoj obilno namazala. i prošlo. i mjesecima ništa od ikakvih problema. počela sam koristiti i intimnu kupku..tipa chilly i obavezno se nakon odnosa okupam s tim jer mi valjda lubrikant na kondomu izazva neviđene upale pa i aktivaciju kandide. preporođena!
može se kupit u dm-u i bipi od biofarma-plava bočica,40 kn. ja ga koristim i za lice jer je protuupalan pa mi smiruje ranice od prištića ili ako se opećem... ma najbolje potrošenih 40 kn u životu!!!!!
sunchych is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 12:09   #2767
Znači u DM-u ima?

Ja sam čitala o kantarionovom i dosta cura piše da im je pomoglo i kod raznoraznih beštija, al nisam znala di da ga kupim. Bilo me strah bilo gdje uzeti jer ne znam dal je užegnuto.

Baš ću pogledati u dm-u kad budem išla slijedeći put.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 02:16   #2768
Quote:
sunchych kaže: Pogledaj post
evo i ja potpisujem za kantarionovo ulje.
može se kupit u dm-u i bipi od biofarma-plava bočica,40 kn.
Super info, hvala.
I ja sam tražila gdje ga ima u RH, odoh odmah u ponedjeljak po njega. (Opet me nešto svrbi fifi, a radim sve isto kao zadnja 2 mjeseca. )

Inače, upravo sam, nakon 67 dana apstinencije, pojela nešto slatko. Iskreno, očekivala sam neko kozmičko iskustvo, a ono ništa spešl. Valjda me peče savjest i već vizualiziram gljive kako divljaju od sreće.
Nastavljam i dalje s dijetom, tko zna dokad, ali ću malo kršiti ovih dana.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 13:09   #2769
Je li možda moguće da "gljivice" zapravo nisu gljivice nego neka upala uzrokovana rastom dlačica? Sad kad su mi nakon brijanja počele rasti dlačice, čini mi se da mi se pomalo počeo vraćati svrab a mislila sam da su mi polako nestale gljivice. Pa se zato pitam da li je moguće da zapravo nisam ni imala gljivice nego je to sve bila posljedica toga što su mi nakon brijanja počele rasti dlačice?
darkerica95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 16:52   #2770
Stigli nalazi iz Rockefellerove (HZJZ). Malo sam zbunjena, pa ću prepisati.

Kandidoza

Aglutinacija u epruveti 80 (<80)
Indirektna imunofluorescencija 80 (<160)
Indirektna hemaglutinacija 160 (<160)
Protusmjerna imunoelektroforeza neg. (neg.)

Nalazi su u potpuno drukčijem formatu nego oni koje sam vadila privatno. Uopće nema vrijednosti Igm i IgG, da mogu usporediti s prvima.

Ima li netko iskustva s ovim, što znači? Koliko vidim, dva su ok, a dva granična.
Zvala sam HZJZ, žena mi je objasnila da je to u biti uredan nalaz, da oni ne rade IgM (akutno antitijelo), nego da se sve odnosi na IgG. I da je važno da nije veće od 80/160.

S obzirom na prvi nalaz (IgG 3x veći od gornje granice), teško mi je vjerovat da sam se sa samo 2 mjeseca dijete, probiotika i Citrofita uspjela izliječiti.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...

Zadnje uređivanje Linea Exclusive : 28.12.2010. at 17:03.
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 17:13   #2771
imate ovakvo iskustvo?

Dali nekoja ima ovakav problem i na koji naćin je ovaj problem riješila?
Naime radi se o tome da već nekoloko dana imam neugodan osjećaj da mi nekontrolirano curi mokraća, no onda sam zakljućila da to nije izmjehura nego iz rodnice.Ja već tri godine nemam niti maternicu niti jajnike, i primjetila sam dasam jako osjetljiva na hladnoću.
Toliko mi ponekad (neznam niti kako bih to nazvala) curi da moram nosit uložak,prvo osjetim kao lagani ubod u rodnici i za ćas osjetim da sam sva mokra
ta tekućina nema nikakav miris niti boju.
mirijanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 18:59   #2772
Quote:
sunchych kaže: Pogledaj post
evo i ja potpisujem za kantarionovo ulje. godinama sam vukla i kandidu i sve moguće gljivice i virusiće sa hrpom iscjetka i stalno na vaginaletama.. i onda konačno probala kantarionovo ulje..i na tampon i svuda dole po njoj obilno namazala. i prošlo. i mjesecima ništa od ikakvih problema. počela sam koristiti i intimnu kupku..tipa chilly i obavezno se nakon odnosa okupam s tim jer mi valjda lubrikant na kondomu izazva neviđene upale pa i aktivaciju kandide. preporođena!
može se kupit u dm-u i bipi od biofarma-plava bočica,40 kn. ja ga koristim i za lice jer je protuupalan pa mi smiruje ranice od prištića ili ako se opećem... ma najbolje potrošenih 40 kn u životu!!!!!
Ajde, valjda i meni pomogne.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 15:56   #2773
Evo i ovdje da pitam: kupila sam u Bio&Bio kantarion i čajevac od Primavere.
Što da radim, koja je receptura? Kantarion na blazinicu i mazati, tampon u mješavinu (u kojim omjerima) pa unutra,...?
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 17:10   #2774
Ovo sam našla, ne morate same mućkati, ali nisam nigdje vidjela kod nas, pitat+ ću po privatnim ljekarnama po Zagrebu da li imaju ovaj ili sličan proizvod:

http://www.cydonia.com.ba/ba/vagitor...lijskog-ajevca

Možda se mogu naručiti online.

Meni su se gljivice smanjile, jedem više jogurta i kefira, koristim samo blage gelove za intimnu higijenu, i da, NOSITE SUKNJE, zaista djeluje!
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 19:52   #2775
zna li netko slučajno može li se plymicol kupiti bez recepta? zadnji put kad me napala candida, ta mi je krema riješila problem brzo i efikasno.
SamaraMorgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 19:55   #2776
Prije se mogao, sad po novom ga više ne daju. Al možeš kupiti canesten bez recepta, spada u istu skupinu lijekova kao i plimicol, isti je sastav samo je drugi proizvođač.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 20:04   #2777
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Prije se mogao, sad po novom ga više ne daju. Al možeš kupiti canesten bez recepta, spada u istu skupinu lijekova kao i plimicol, isti je sastav samo je drugi proizvođač.
Ajde, probat ću. Hvala. Ali zaklela bih se da je canesten prije nekoliko mjeseci, moja prijateljica htjela kupiti, pa nije mogla.
SamaraMorgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 20:08   #2778
Možeš ga dobiti bez recepta, baš su nedavno ovdje i na temi o vaginaletama curke pisale da su jedino canesten mogle dobiti bez recepta. Ma probaj pitati za plimicol, pa ako njega ne možeš dobiti onda pitaj za canesten.

Ja sam ga prije bez problema uzimala, i to po 2 kutije.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 22:44   #2779
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Evo i ovdje da pitam: kupila sam u Bio&Bio kantarion i čajevac od Primavere.
Što da radim, koja je receptura? Kantarion na blazinicu i mazati, tampon u mješavinu (u kojim omjerima) pa unutra,...?
ja sam si sama zmućkala otopinu,stavila sam pola bočice kantariona,oko 30kapi čajevca i stavila sam onda u to tri režnja češnjaka,meni super paše,jedino se ja samo po vanjskom dijelu mažem jer od simptoma sad imam samo svrbež pa si nekako mislim da se unutra očistilo,što mislite
i još mi nešto nije jasno,čitam da je dobro oprati se octom sa vodom radi kiselosti,a onda s druge strane čitam da ocat u prehrani treba izbjegavati,pa to baš ne kužim,molim ako netko zna neka mi odgovori
svjedok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 23:03   #2780
Quote:
SamaraMorgan kaže: Pogledaj post
Ajde, probat ću. Hvala. Ali zaklela bih se da je canesten prije nekoliko mjeseci, moja prijateljica htjela kupiti, pa nije mogla.
Ništa se više ne može kupiti bez recepta u ljekarni, morate imati barem privatni recept. Canesten i sl. može propisati jedino ginekolog.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:53.