Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2015., 16:43   #5561
Quote:
dharma108 kaže: Pogledaj post
Pitanje je dali gljivična bolest može biti bez svrbeža-molim iskustva.Nabavila sam Canesten kremu,ali se bojim namazati da još ne pogoršam pečenje.
Može, svako tijelo drukčije reagira.

acidosalus + gynopro su za mene bili SPAS nakon dugogodišnje borbe :klap:
__________________
OneSmartCookie blog :)
OneSmartCookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 16:00   #5562
Quote:
OneSmartCookie kaže: Pogledaj post
Ja sam dosta vremena bila na anti-candida dijeti (dakle nikakav šećer i brašno), i nije dobro završilo - izgubila kile, a s time sam nešto zeznula dolje i od tada neema menstruacije
Sada jedem sve normalno, samo tražim zamijene za bijelo brašno (integralno, zobeno,...) i rafinirani šećer (med, javorov sirup...)
mene je isto ova dijeta ocijedila, inače sam mršavije građe, a u nekoliko mjeseci sam izgubila 10 kg koji mi ionako nisu bili višak, počela mi je i kosa intezivnije opadat.. svjesna sam da Candida zahtijeva rigorozan režim ishrane ali očito nije za svačiji organizam, a to se rijetko spominje, nakon podužeg kopanja našla sam na iksustva ljudi koji su tako zeznuli štitnjaču i još štošta u organizmu.. izbjegavat junk food, kolače, bijelo brašno i šećer, navalit na povrće, to svakako da, ali svaki ekstrem (a to ovaj vid prehrane jest) na duge staze nije dobar
__________________
The fact that no one understands you doesn't make you an artist
Patsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 15:35   #5563
Pozz, trebam savjet, obično sam candidu uspješno rješavala kokosovim uljem..
E sad imala sam hormonalni kuršlus, pisala sam ovdje negdje podužu temu ...

U vezi sam na daljinu, dragi mi je došel zadnjih par dana menstruacije, inače mogu imati odnose cijelo vrijeme (osim prvih dan-2 većinom).. Izgleda da sam ovaj put navukla malo jaču candidu...
Doc mi je dala 3 vaginalete, 1 tabletu diflucana i predložila ispiranje roslaginom.. To sam poštovala sve, nisam imala odnose dok sam koristila vaginalete, ali nisam baš mogla čekati tjedan dana, jer znam da dragog neću vidjeti 2-3 mjeseca...

I dalje osjećam lagani svrbež povremeno i to imam osjećaj uvijek na 1 mjestu, bliže ulazu u vaginu...Pokušavam sad kantarionovim uljem to riješiti...

Rekla mi je gin da sam podložnija tome, jer nemam odnose često, pa se iziritiram (ima neki sindrom), mislim to sve stoji, ali kak da ja to spriječim realno... :/
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 15:54   #5564
sa češnjakom
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 19:26   #5565
Žene pomagajte. Naime..odkad sam saznala da imam CIN imam i gljivice..i ok... pokušavala canestenom, rjesavali macmirorom i acidosalusom. E sad. Za 10 dana idem na papa test...prestala sam piti betaglukan. zadnji acidosalus sam stavila prije mj i pol . i ovih dana sam radila nest na hladnom noge su mi doslovno bile ledene i eto...đubrad se vratila! gljivice! ne zelim sad nista stavljat jer se bojim da ce mi ugroziti nalaz, ali sam čula da je dobro prati se kamilicom i ne nositi donje rublje? Molim savjete kako si samopomoći. Hvala! I da nemam partnera već mjesecima
Robyn86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 08:28   #5566
moguce je da ti nece ni raditi papu dok imas gljivice
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 08:53   #5567
Neznam. Inače od kad znam za sebe imam problema s bijelim pranjem.. Čak i nemam sad iscjedak nego samo jaku suhoću i pomalo svrbež...onak imam osjecaj da je sve skoreno dole od suhoće. Jučer sam ujutro malo lactogyn gela stavila pa je malo lakše i počela sam se prati u sodi bikarboni. Nemam iscjetka, samo eto..tu neugodnsost :/ Mislim da je kod mene dosta to..što em su mi noge stalno hladne, em stres.

papa mi je 8. 12 i nadam se da ce nakon 3 god borbe biti dobar
Robyn86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 15:38   #5568
Meni ta pranja i ispiranja sa sodom i kamilicom ne ulijevaju neko povjerenje.. ja sam za mlaku vodu (ne direktno!) i sušenje fenom. Mislim da ti nikakve vaginalete ne bi trebale poremetiti papu tim više jer ćeš reći svom ginekologu da si nešto koristila i on će to uzeti u obzir kad bude analizirao bris, ALI ako te to puno brine pokušaj pričekati.
Svakako izbaci gaćice...ono kad si kući obuci nešto šire na sebe i nek se mala lufta. Mene je to spasilo!
Ako imaš- namaži malo kantarionovog ulja...
__________________
Jednog dana kiša je padala dva dana....
fritulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 08:29   #5569
Hvala na odg Inače..neznam nekak me uvijek strah bez gaćica biti , ali su mi rekli da ih bar po noći ne nosim? Ne znam tek sam počela s sodom, inače se perem dole samo vodom nista vise.. Sljedeći tj mi je papa test pa neka mi da nesto. Nažalost nemam to ulje. Gdje ga se može nabaviti? Kolika je cijena? Izbacila sam slatko...(jedino znam da ću se za Božić udavit u kolačima)

Jedem naranče, mandarine i pijem uvin čaj...stalno su mi hladne noge
Robyn86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 09:18   #5570
ulje možeš kupiti u biljnoj ljekarni, ali ne znam koliko košta meni ga mama radi tako da ga nisam nikad kupovala.
što se tiče gaćica...meni je u početku bilo jaaaako čudno, prvu noć nisam spavala, ali s vremenom sam se navikla i sad mi gaćice smetaju :P mislim da to najviše pomaže.
gledaj...ja sam bila na onoj anti-candida dijeti i nije mi pomogla baš previše tako da jedino što ti mogu reći jest da izbjegavaš sećer, ali ne tipa: kolači, sokovi itd. već i voće umjereno, ugljikohidrate i bijelo brašno.
nemoj se nervirati i upiši neku fizičku aktivnost da ti cirkulacija malko proradi
__________________
Jednog dana kiša je padala dva dana....
fritulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 12:52   #5571
ja sam postala ovisna i dnevnim ulošcima iako sam svjesna toga da mi samo odmažu, moram se natjerati na ovu metodu spavanja bez gaća
vicious_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 13:00   #5572
Kaj vi spavate s gaćama? Ja nikad u životu nisam spavala s gaćama osim kad imam mengu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
marta 29 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 23:30   #5573
ko je vidio gace nosit...nek se mala lufta )))
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 09:31   #5574
Quote:
Robyn86 kaže: Pogledaj post
Neznam. Inače od kad znam za sebe imam problema s bijelim pranjem.. Čak i nemam sad iscjedak nego samo jaku suhoću i pomalo svrbež...onak imam osjecaj da je sve skoreno dole od suhoće. Jučer sam ujutro malo lactogyn gela stavila pa je malo lakše i počela sam se prati u sodi bikarboni. Nemam iscjetka, samo eto..tu neugodnsost :/ Mislim da je kod mene dosta to..što em su mi noge stalno hladne, em stres.

papa mi je 8. 12 i nadam se da ce nakon 3 god borbe biti dobar




Ok, onaj tko ti je predložio to treba ga zatući!

Pa dobro, nije mi jasno kako nekom padne na pamet ispirati sluznicu s prirodno kiselim ph koji ju štiti od bakterija i gljivica, s nečim tako lužnatim kao što je soda bikarbona!?!?

Sorry, ali to je stvarno loša ideja, samo će ti se pogoršati suhoća i još ćeš navući gljivice/bakterije.

Umjesto Lactogyn gela stavljaj Gyno-pro ulje (u ljekarni, cijena 56,25 kn), a gel koristi samo kao lubrikant za intimne odnose, ne na svakodnevnoj bazi.

Slažem se za gaćice, po noći se treba prozračiti
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 21:40   #5575
Sad vidjeh odgovor i hvala na njemu. Neznam..pokusavam si pomoci. Gynopro ima u svakoj ljekarni?

Ma mučim se jos jer mi se mala kao peruta...znaci u kutovima usana onak bijelo...ponekad pecka ponekad je super..

Imam stalan osjecaj suhoce i cim se operem eto...koza mi se ljusti. Rekla mi ginekologica da to nije tak strasno i to je to...
Robyn86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 09:21   #5576
Ja bi svima preporucila anticandida dijetu... Meni je pomogla, a i super sam se osjecala s takvom prehranom.
Naravno jako je bitno da prva dva tjedna se strogo drzite dijete, znaci ni mrvicu secera, tako ni komadic voca, maknut kofein, maknut alkohol, sve ugljikohidrate i mahunarke. Ako se toga bas ne pridrzavate, tipa ostavite si jednu kavu dnevno, tesko da ce dijeta uspjeti. Umjesto kave pijte crni caj i druge biljne cajeve nikako ne vocne.
Tek treci tjedan mozete lagano dodavat zabranjene sastojke, pocevsi od mahunarki i krajem tjedna ili tek 4. tjedan dodat jedan obrok dnevno nekog ugljikohidrata. Ja sam ili za dorucak pojela malo zitarica s jogurtom, al ostale obroke ne bi imala vise ugljikohidrate, ili za rucak riza. I svaki naredni tjedan se jedna ili dvije namirnice vracaju u prehranu, a najzadnje se vracaju voce i seceri. Stime da kad se i jedna namirnica vrati u prehranu ne ubijete se u njoj taj dan, vec samo malo pojedete.
Na ovoj dijeti bez ugljikohidrata ne smijete biti duze od 3 tjedna jer opet nije dobro za organizam jer dolazi do ketoze, zato je najbolje prva dva tjedna bit strogo a treci uvest obavezno mahunarke i mozda jedan ugljikohidrat u manjim kolicinama.

Osobno mogu rec da sve cure koje znam da su bile na toj dijeti i strogo je se drzale kao i ja, rijesile su se candide. Tako da ja nekako mislim da cure kojima dijeta nije djelovala, da se nisu zapravo strogo drzale pravila.
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 21:12   #5577
Bok cure!

Molim za savjet. Vjerovali ili ne, borim se s candidom vec 3 godine. Iako se nijedan ginekolog nije previše bavio s tim problemom s obzirom da sam bila na pilulama zbog PCOS-a, kasnije mi je otkrivena inzulinska rezistencija i sad sam na Metforminima.

Ali candida.... ne nestaje I prije sam je znala imati nakon antibiotika ali samo kroz 3-4 dana, tek nakon pilula i pogoršanja stanja s inzulinom i ona se valjda razmnožila.
Probala sam sve žve i nežive farmaceutske pripravke nije išlo, samo je bilo gore.
Najviše me muči nadutost, problemi s probavom i žgaravica koja ne prestaje nakon što pojedem bilo što što sadrži šećer, pa čak i voće te glupi iscjedak i neugodni miris. Plus što teže gubim kg otkad se ona nastanila. Inače imam 5 kg viška ali endokrinolog mi je preporučio da to skinem zbog inzulina.

Što da radim?
Da li je najunčikovitija anticandida djeta? Čitala sam o njoj ali ako ima još netko dobar savjet u vezi toga bila bih zahvalna. Nema više šale.
NoraIbsenova is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 14:45   #5578
Vezano za strogi oblik te dijete molim te da mi napišeš što jesti za doručak...nikakav oblik žitarice ni ugljikohidrata se ne smije..ja ne mogu ujutro u 8 sati žderati blitvu i komad mesa... što jesti? što???
marantika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 10:13   #5579
Pozdrav cure..NoraIbsenova tebi svakako preporučam dijetu. Tebi se Candida očito nastanila u crijevima i bojim se da nema druge. Nije dobro ići u krajnosti s tom dijetom, ali potrebno je pratiti režim iste. Dakle: ne šećer (slatkiši, sokovi, voće, žvake...), ne ugljikohidrati, ne mliječni proizvodi (osim acidofila i kefira), ne žitarice, ne slatko povrće (kukuruz, krumpir, mrkva...). Da: zeljasto povrće koje raste iznad zemlje (blitva, špinat, salata...), đumbir, koraba, luk, češnjak, jaja, pršut, maslo (domaće?!), kurkukma, kokos u svim oblicima, orašasti plodovi (ne kikiriki) itd.
Ja se nisam odrekla kave..pila sam crnu bez ičega. Također, napravila sam grešku...pretjerala sam, al sam stala na vrijeme. Ne smiješ se svega odreć na dugi period već krenuti malo rigoroznije i polako dodavati. Na duže staze se odrekni slatkiša i bijelog brašna. Naravno, i alkohol je BIG NO NO!
Vidi sa svojim liječnikom..meni je pomogao Diflucan i ne nošenje gaćica! :P

Marantika..ja sam sebi pekla različite varijante kruha i jela sam ga ujutro s maslom/pršutom/jajima.
Guglaj paleo kruh...sastojci su skupi, ali dugo traje. Nakon nekog vremena sam počela kupovati integralni kruh bez kvasca (bio&bio) i kruh od kiselog tijesta.
__________________
Jednog dana kiša je padala dva dana....
fritulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 13:38   #5580
Bok cure, imam pitanje za sve. Moram prvo priznati da nisam sve čitala jer nikako ne stignem, ali i vidim da se većina postova odnosi na prilično očitu vaginalnu kandidu.

Mene zanima ima li tko od vas i kako je otkrio da ima crijevnu kandidu ili kandidu u mjehuru ili bilo gdje drugdje? Ja imam nekih drugih zdravstvenih problema, konkrento jaaaako učestalo mokrenje, uz potpuno uredne sve moguće briseve i nalaze, a nikako mi ne pronalaze ništa što bi moglo biti uzrok problema.
Paralelno s tim urinarnim problemima, počeli su mi i bolovi za vrijeme spolnog odnosa, i to bolovi onako na ulazu u vaginu i peckanje za vrijeme i nakon odnosa. Nikakav iscjedak nemam niti sam imala i u jednom trenu od kad je to počelo. Štoviše, nema apsolutno iscjedka, čak je sve skupa dosta suho po meni. Svi ginekolozi tvrde da mi je ginekološki sve u redu, a ova kod koje sam jučer bila mi je čak rekla: "Nema vas tu što boljeti! Najbolje je da zatrudnite i sve će proći". Drugim riječima: izmišljaš, odi doma, jebi se i razmnožavaj, nemoj meni tu kukat. (OK, malo sam pod dojmom jučerašnjeg razgovora s njom pa sam dosta ogorčena )

No da, moje pitanje je: ima li itko da zna da ima kandidu, a nema svrab i iscjedak i da li ima netko da se ikako testirao na kandidu? Ima li uopće test i kako da znam ako je imam u crijevima ili sistemski (jel to uopće moguće??, nešto sam našla da ako je imaš sistemski, onda si u žešćoj banani i ne piše ti se dobro). Ni jedan doktor kod kojeg sam bila ne želi ni raspravljati o tome, kažu da sigurno nemam kandidu jer nemam svrab ni sirasti iscjedak...
__________________
No matter how much you struggle or strive, you can't get out of this life alive.
enchica1982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:50.