Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2012., 10:56   #1841
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Zanima me, kod situacije da je jedan od četiri suvlasnika bespravno sagradio stambeni prostor na zajedničkom tavanu/potkrovlju, da li će on to moći legalizirati s obzirom da se ostali suvlasnici sa time ne slažu i da je slučaj prijavljen građevinskoj inspekciji?
Uzeo si je koliko mu je odgovaralo, tavan nije etažiran.
Svatko može zatražiti legalizaciju i vlasnički odnosi nisu uvjet za izdvanje rješenja o legalizaciji.
Jedini mogući način zaustavljanja postupka legalizacije je pokretanje sudskog spora radi zaštite vlasništva, ali njega se mora pokrenuti prije pokretanja postupka legalizacije. Do pravomoćne odluke suda, postupak legalizacije se zasutavlja, ali se zahtjev ne odbacuje.
Smatram važnim - poziv vlasnicima nekretnina se stavlja na oglasnu ploču tijela, a ne dostavlja se poštom (su)vlasnicima. Dakle, može se dogoditi da, ako ne pratite oglasnu ploču nadležnog odjela, niti ne znate da je postupak u tijeku, a ako ne reagirate, stvar normalno ide dalje i realno je moguće da će legalizirati stanje kakvo je, a za upis će se "dogovarati" sa ostalim suvlasnicima. A po pravu dosjelosti......
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 11:01   #1842
Quote:
Šaseradi kaže: Pogledaj post
To je pravni slučaj, možda da odete u taj odjel na forumu i pitate. zasad nema razloga, s naše strane ako je podnio zahtjev za legalizaciju, da to i ne provedemo. U slučaju da je on podnio zahtjevu katastru i angažirao geodeta, vi nemate pravo niti nas ometati u geodetskim poslovima. Trebate pod hitno nešto riješiti s pravnicima, da utvrdite neki način da mu ne dopustite uknjižbu! Pustite njemu zasad legalizaciju (pa neka on sve to lijepo plati), ali pod hitno vidite kako složiti neku pravnu osnovu, da se on kasnije nemože uknjižiti na to! Neznam dali je negdje navedeno da je tavan zajednički? Jel se u elaboratu etažiranja nešto spominje o tom?
@Šaseradi - upućuješ ljude krivo, zakon vodi računa o postojanju sudskih sporova, evo čl. 19.
(1) Rješenje o izvedenom stanju ne može se donijeti za nezakonito izgrađenu zgradu u vezi s kojom je u tijeku sudski spor pokrenut prije podnošenja zahtjeva za donošenje tog rješenja povodom tužbe za zaštitu vlasništva ili drugog stvarnog prava u vezi s tom zgradom ili zemljištem na kojemu je izgrađena, ako to stranka istakne i dokaže prije donošenja rješenja.
(2) Postupak donošenja rješenja o izvedenom stanju za zgradu iz stavka 1. ovoga članka prekida se do okončanja sudskog spora.
(3) Stavci 1. i 2. ovoga članka ne odnose se na slučaj u kojemu stranka koja je tužitelj dade pisanu izjavu da se ne protivi donošenju rješenja o izvedenom stanju.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 11:08   #1843
Hvala vam na odgovorima!

Znači, ipak bi se trebala podnesti tužba za povredu vlasništva?
Da li se to sad stigne ili je već prekasno, s obzirom na rokove za legalizaciju?

Kada smo odvjetnicu pitali što poduzeti oko toga slučaja, ona je rekla neka idemo po redu, prvo inspektorat pa onda tužba.


A mi se cijelo vrijeme natežemo s građevinskom inspekcijom, nitko nije htio izaći na teren, sve imamo dokumentirano.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 11:18   #1844
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgovorima!

Znači, ipak bi se trebala podnesti tužba za povredu vlasništva?
Da li se to sad stigne ili je već prekasno, s obzirom na rokove za legalizaciju?

Kada smo odvjetnicu pitali što poduzeti oko toga slučaja, ona je rekla neka idemo po redu, prvo inspektorat pa onda tužba.


A mi se cijelo vrijeme natežemo s građevinskom inspekcijom, nitko nije htio izaći na teren, sve imamo dokumentirano.
Građevinska inspekcija je svima koji su u njezinom postupku poslala obavijest da do 31.12.2012. moraju podnijeti zahtjev za legaliazciju onoga što je u inspekcijskom postupku.
A tužba? Vezano uz legalizaciju vrijedi ju podnijeti samo ako "susjed" nije podnio zahtjev za legalizaciju.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 13:15   #1845
Thanx na Pravilniku, vidim jednu razliku u koeficijentima, nije za balkon 0.25 kak sam ja koristila nego 0.5.

Nije Gingerina, napisah da taj pravilnik ima i dvije dopune. Jedna od njih je ispravak u kojem ispravljaju balkon sa 0.5 na 0.25.
ribetina00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 15:38   #1846
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
@Šaseradi - upućuješ ljude krivo, zakon vodi računa o postojanju sudskih sporova, evo čl. 19.
(1) Rješenje o izvedenom stanju ne može se donijeti za nezakonito izgrađenu zgradu u vezi s kojom je u tijeku sudski spor pokrenut prije podnošenja zahtjeva za donošenje tog rješenja povodom tužbe za zaštitu vlasništva ili drugog stvarnog prava u vezi s tom zgradom ili zemljištem na kojemu je izgrađena, ako to stranka istakne i dokaže prije donošenja rješenja.
(2) Postupak donošenja rješenja o izvedenom stanju za zgradu iz stavka 1. ovoga članka prekida se do okončanja sudskog spora.
(3) Stavci 1. i 2. ovoga članka ne odnose se na slučaj u kojemu stranka koja je tužitelj dade pisanu izjavu da se ne protivi donošenju rješenja o izvedenom stanju.
Poslije sam se sjetio da mi je to izostalo da .
Šaseradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 15:39   #1847
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Svatko može zatražiti legalizaciju i vlasnički odnosi nisu uvjet za izdvanje rješenja o legalizaciji.
Jedini mogući način zaustavljanja postupka legalizacije je pokretanje sudskog spora radi zaštite vlasništva, ali njega se mora pokrenuti prije pokretanja postupka legalizacije. Do pravomoćne odluke suda, postupak legalizacije se zasutavlja, ali se zahtjev ne odbacuje.
Smatram važnim - poziv vlasnicima nekretnina se stavlja na oglasnu ploču tijela, a ne dostavlja se poštom (su)vlasnicima. Dakle, može se dogoditi da, ako ne pratite oglasnu ploču nadležnog odjela, niti ne znate da je postupak u tijeku, a ako ne reagirate, stvar normalno ide dalje i realno je moguće da će legalizirati stanje kakvo je, a za upis će se "dogovarati" sa ostalim suvlasnicima. A po pravu dosjelosti......
Ma sumnjam da će ići dosjelost, totalno bi bilo krivo da se to tako dešava. Jedino možda za objekte starije od 91.
Šaseradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 16:34   #1848
Quote:
Šaseradi kaže: Pogledaj post
Pa nema to veze s strukom, o čemu pričaš? To je jedan od uvjeta da udđemo u EU, da su svi objekti legalni. A to je do tog datuma. Naravno (što možeš i vlajda sam shvatiti) da bi svi voljeli produžiti sve to, ali mislim da to nije moguće. Ja bih imao siguran radni odnos i sigurnu plaću. A mislim da je to svima u interesu. Nema tu šta struka, samo polititka!

I da se produži još 2 godine, nebi se sve legaliziralo! Pa 80% objekata, po meni, je nelegalno ili dograđeno, i naravno da bi svi to sad htjeli legalizirati, samo što bi mi onda imali 100 godina posla radi tog . Malo se moram šaliti, ali nije daleko od istine
Pa o čemu ti pričaš? Sam sa sobom si raskoraku (što možeš valjda i sam shvatiti). Kažeš da je datum određen tako da su svi objekti legalni do EU i onda odmah navodiš kako će i poslije ulaska gro ostati nelegalno. Malo se moram šaliti, ali nije daleko od istine
Atomski mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 17:48   #1849
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgovorima!

Znači, ipak bi se trebala podnesti tužba za povredu vlasništva?
Da li se to sad stigne ili je već prekasno, s obzirom na rokove za legalizaciju?

Kada smo odvjetnicu pitali što poduzeti oko toga slučaja, ona je rekla neka idemo po redu, prvo inspektorat pa onda tužba.


A mi se cijelo vrijeme natežemo s građevinskom inspekcijom, nitko nije htio izaći na teren, sve imamo dokumentirano.
Može par pitanja?
1. Koliko je zgrada stara i ima li uporabnu dozvolu?
2. Je li doneseno rješenje građevinske inspekcije za rušenje tj. što bi već bilo u ovom slučaju (s obzirom da nije nadogradio već prenamijenio)?
3. Jeste li se išli informirati u nadležni ured - jel taj susjed uopće podnio zahtjev za legalizaciju?
4. Pretpostavljam, s njim se nije moguće dogovoriti niti za etažiranje niti da vas isplati za uzurpiranu kvadraturu?

Quote:
ribetina00 kaže: Pogledaj post
Nije Gingerina, napisah da taj pravilnik ima i dvije dopune. Jedna od njih je ispravak u kojem ispravljaju balkon sa 0.5 na 0.25.
Pliz, koje su zadnje izmjene, nisam nigdje našla te izmjene, mislila sam da je na CADIAL važeći tekst Pravilnika?
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 18:31   #1850
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Građevinska inspekcija je svima koji su u njezinom postupku poslala obavijest da do 31.12.2012. moraju podnijeti zahtjev za legaliazciju onoga što je u inspekcijskom postupku.
A tužba? Vezano uz legalizaciju vrijedi ju podnijeti samo ako "susjed" nije podnio zahtjev za legalizaciju.
Prema svim ovim informacijama, zaključujem da se trenutno ne može ništa oko toga poduzeti.

Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Može par pitanja?
1. Koliko je zgrada stara i ima li uporabnu dozvolu?
2. Je li doneseno rješenje građevinske inspekcije za rušenje tj. što bi već bilo u ovom slučaju (s obzirom da nije nadogradio već prenamijenio)?
3. Jeste li se išli informirati u nadležni ured - jel taj susjed uopće podnio zahtjev za legalizaciju?
4. Pretpostavljam, s njim se nije moguće dogovoriti niti za etažiranje niti da vas isplati za uzurpiranu kvadraturu?
1. 1986., ima sve dozvole.
2. Nitko nije htio izaći na mjesto događaja, nakon toga smo sve poslali u Zagreb, na tome je i ostalo.
3. Nismo ništa poduzimali, ja sam se jutros toga sjetila, to je kuća za odmor na moru, 300 km dalje, trenutno niti ne možemo to provjeriti.
Da li bi se moglo telefonom provjeriti?

4. Ništa od dogovora, sud se trenutno s njim vodi jer nam je "uzeo" 80 m2 dvorišta, sad još i ovo.
Etažiranje bi tri ostala suvlasnika rado napravila, ali rečeno nam je da je to nemoguće dok traje spor oko dvorišta.
Uostalom, do cijele te situacije je došlo jer građevina nije etažirana, dvorište i tavan su zajednički u papirima, tj. sve je na jednom suvlasniku, ali postoji dogovor oko korištenja.


Za nas bi, znači, najpovoljnije bilo da on nije podnesao taj zahtjev za legalizaciju izgrađenog, pa da ga se kasnije tuži za to?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 18:33   #1851
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post

Pliz, koje su zadnje izmjene, nisam nigdje našla te izmjene, mislila sam da je na CADIAL važeći tekst Pravilnika?
Ja sve zakone i pravilnike vadim sa stranica MGIPU i/ili NN.
Evo link da ne tražiš:
http://www.mgipu.hr/default.aspx?id=5284

Negdje na sredini je i taj famozni Pravilnik za društveno poticanu stanogradnju, sa dvije dopune.
ribetina00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 22:32   #1852
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Prema svim ovim informacijama, zaključujem da se trenutno ne može ništa oko toga poduzeti.

3. Nismo ništa poduzimali, ja sam se jutros toga sjetila, to je kuća za odmor na moru, 300 km dalje, trenutno niti ne možemo to provjeriti.
Da li bi se moglo telefonom provjeriti?

4. Ništa od dogovora, sud se trenutno s njim vodi jer nam je "uzeo" 80 m2 dvorišta, sad još i ovo.

Za nas bi, znači, najpovoljnije bilo da on nije podnesao taj zahtjev za legalizaciju izgrađenog, pa da ga se kasnije tuži za to?
Dakle, on nije dobio rješenje građevinske inspekcije - onda znači ima vremena do 30.6.2013, a ne samo do kraja godine. Pokušaj telefonom saznati jel podnio zahtjev za izdavanje rješenja o izvedenom stanju. To ovisi o ljubaznosti ljudi u tom nadležnom uredu, ali probaj, opiši situaciju. Ili, službeni dopis tom uredu, preporučeno s povratnicom. Pravni interes imaš i imaš pravo saznati. Ako nije podnio zahtjev, vi odmah pokrenite tužbu, pa se legalizacija neće moći obaviti dok sudski spor ne bude gotov. On bi vas trebao obeštetiti (otkupiti od vas uzurpirane kvadrate), a i omogućiti ulaz u vaš dio tavana.

Quote:
ribetina00 kaže: Pogledaj post
Ja sve zakone i pravilnike vadim sa stranica MGIPU i/ili NN.
Evo link da ne tražiš:
http://www.mgipu.hr/default.aspx?id=5284

Negdje na sredini je i taj famozni Pravilnik za društveno poticanu stanogradnju, sa dvije dopune.
Thanx!
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 09:19   #1853
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Prema svim ovim informacijama, zaključujem da se trenutno ne može ništa oko toga poduzeti.

1. 1986., ima sve dozvole.
2. Nitko nije htio izaći na mjesto događaja, nakon toga smo sve poslali u Zagreb, na tome je i ostalo.
3. Nismo ništa poduzimali, ja sam se jutros toga sjetila, to je kuća za odmor na moru, 300 km dalje, trenutno niti ne možemo to provjeriti.
Da li bi se moglo telefonom provjeriti?

4. Ništa od dogovora, sud se trenutno s njim vodi jer nam je "uzeo" 80 m2 dvorišta, sad još i ovo.
Etažiranje bi tri ostala suvlasnika rado napravila, ali rečeno nam je da je to nemoguće dok traje spor oko dvorišta.
Uostalom, do cijele te situacije je došlo jer građevina nije etažirana, dvorište i tavan su zajednički u papirima, tj. sve je na jednom suvlasniku, ali postoji dogovor oko korištenja.

Za nas bi, znači, najpovoljnije bilo da on nije podnesao taj zahtjev za legalizaciju izgrađenog, pa da ga se kasnije tuži za to?
Temeljem zakona o pravu na pristup informacijama zatražiti info o tome da li je u postupku zahtjev za legalizaciju od tog i tog na kcbr toj i toj K.O. ta i ta opisom bla bla
rok za odgovor je 15 dana.
Odgovor će odrediti što dalje
Ako inspekcija nije obavila nadzor onda ima nade za vaše uključenje u postupak
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 09:35   #1854
Quote:
Atomski mrav kaže: Pogledaj post
Pa o čemu ti pričaš? Sam sa sobom si raskoraku (što možeš valjda i sam shvatiti). Kažeš da je datum određen tako da su svi objekti legalni do EU i onda odmah navodiš kako će i poslije ulaska gro ostati nelegalno. Malo se moram šaliti, ali nije daleko od istine
Nisam dobro možda preformulirao ovo, "SVE treba biti legalno prije ulaska u EU". Bolje da sam napisao "trebalo bi biti" .

Znam o čemu pričaš, tako i ispada, ali nemože se sve stići. Da se postavi uvjet da je sve legalno do 2050, opet se nebi stiglo! Previše je toga. Nas u struci je mislim premalo koliko je toga nelegalno! A da ne pričam koliko se firma u međuvremenu otvorilo i svi imaju posla, nažalost osim arhitekta, jedini u HR!

Ja bih volio iskreno da se produlji, imao bih ja i još puuuno njih posla. A i država bi se napunila s novcem od legalizacije. Ali tko sam ja, običan radnik, da odlučujem šta će se i kako raditi. Pa mene nekad, zbog godina, niti ne shvaćaju ozbiljno. , a kamoli da bih produljio legalizaciju
Šaseradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 09:44   #1855
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Temeljem zakona o pravu na pristup informacijama zatražiti info o tome da li je u postupku zahtjev za legalizaciju od tog i tog na kcbr toj i toj K.O. ta i ta opisom bla bla
rok za odgovor je 15 dana.
Odgovor će odrediti što dalje
Ako inspekcija nije obavila nadzor onda ima nade za vaše uključenje u postupak
Ali jedno pitanje. Šta za etažiranje nije potreban potpis svih suvlasnika? Mislim, nikad nisam radio etažiranje pa pitam.

Pitam jer ako nitko ne potpiše, nemože se niti provesti?!Jer mi to nije jasno, kako je moguće da te netko može tako zaje****!?? Pa ne vjerujem da mu je tako lako doći do vlasništva, ne vjerujem u tako nešto.

Mi recimo moramo navesti zašto susjed nije potpisao u elaboratu, a da ne pričam da bez potpisa suvlasnika, elaborat nigdje ne ide!


MIROTTA- Bilo bi dobro da nam date broj katastarske čestice možda ( i katastarsku općinu)? Možda je tu netko blizu pa može umjesto Vas pitati i pomoči Vam! Na internetu se svašta može otkriti danas

Zadnje uređivanje Šaseradi : 18.12.2012. at 09:54.
Šaseradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 10:28   #1856
Quote:
Šaseradi kaže: Pogledaj post
Ali jedno pitanje. Šta za etažiranje nije potreban potpis svih suvlasnika? Mislim, nikad nisam radio etažiranje pa pitam.

Pitam jer ako nitko ne potpiše, nemože se niti provesti?!Jer mi to nije jasno, kako je moguće da te netko može tako zaje****!?? Pa ne vjerujem da mu je tako lako doći do vlasništva, ne vjerujem u tako nešto.

Mi recimo moramo navesti zašto susjed nije potpisao u elaboratu, a da ne pričam da bez potpisa suvlasnika, elaborat nigdje ne ide!


MIROTTA- Bilo bi dobro da nam date broj katastarske čestice možda ( i katastarsku općinu)? Možda je tu netko blizu pa može umjesto Vas pitati i pomoči Vam! Na internetu se svašta može otkriti danas
Tema je legalizacija, ne etaziranje ne geodetski elaborati za upis i drugo što sa legalizacijom nema veze.
Pomoć od nekoga ovdje pred upravnim tijelom? Na koji način? Temeljem čega?
Tamo se ne možeš pojaviti ako nisi stranka, dakle prestani ljudima krivo govoriti ako ne znaš - šuti, čitaj i uči.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 11:13   #1857
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Temeljem zakona o pravu na pristup informacijama zatražiti info o tome da li je u postupku zahtjev za legalizaciju od tog i tog na kcbr toj i toj K.O. ta i ta opisom bla bla
rok za odgovor je 15 dana.
Odgovor će odrediti što dalje
Ako inspekcija nije obavila nadzor onda ima nade za vaše uključenje u postupak
Jučer smo provjerili u kojoj je fazi predmet što se tiče građevinske inspekcije, na slučaj je stavljena požurnica, a ovo ću još danas preporučeno poslati upit.
No, koliko sam shvatila, budući da inspekcija još nije ništa poduzela, ovaj ima duži rok za prijavu.

Hvala

Zapravo, jedino rješenje koje smo mi spremni prihvatiti je da čovjek pomakne svoje zidove u skladu sa svojim dijelom, kad se napravi etažiranje.

Nevjerovatno mi je da će on to legalizirati samo tako, bez obzira na nas ostale, po tome je mogao i preko cijelog tavana napraviti stan, i nikom ništa.
Eventualno se suditi godinama, kao i za dvorište.



@Šaseradi, na zk ulošku stoji na aktivnim plombama oznaka predmeta Z i broj, to je taj spor za dvorištem.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 11:26   #1858
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Tema je legalizacija, ne etaziranje ne geodetski elaborati za upis i drugo što sa legalizacijom nema veze.
Pomoć od nekoga ovdje pred upravnim tijelom? Na koji način? Temeljem čega?
Tamo se ne možeš pojaviti ako nisi stranka, dakle prestani ljudima krivo govoriti ako ne znaš - šuti, čitaj i uči.
Ma mogao bi otići i reći da se raspituje za svoje stranke, lijepo je što se ponudio.

Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
@Šaseradi, na zk ulošku stoji na aktivnim plombama oznaka predmeta Z i broj, to je taj spor za dvorištem.
Kako Z, zar to nije parnični postupak, tužba?
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 12:19   #1859
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post

Kako Z, zar to nije parnični postupak, tužba?
Ne znam kakav je postupak, vodi se i protiv općine i susjeda.
Ne razumijem se u te oznake ništa

Vode se zapravo dva odvojena postupka, taj za zemljište, već deset godina ( sad vidim u papirima da taj ima oznaku P) i još jedan godinu dana tek, za dvorišni zid, možda je to Z? Tako piše na e-izvatku.

Ovaj za tavan bi bio treći.

Uglavnom, krećemu u bitku za taj tavan!
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 12:20   #1860
SAd sam pitao šefa.

Dakle, jedina je šansa da si on prepiše vlasništvo nad tim tavanom je dosjelost. Ali pošto je tužba u tijeku nema upisa, osim ako sud ne odluči drugačije.

Ja ne razumijem,. Pa nema veze legalizacija sa ikakvim vlasništvom. Pa legalizirati može bilo tko, bez obzira na vlasništvo. Neće se radi toga nekom prepisati objekt ili stan.

Pa mi imamo slučaj da je čovjek (koji radi u općini) podnio zahtjev za legalizaciju a prijatelj mu je vlasnik. Pa mislim da vi malo ljudima krivo objašnjavate.

Osim toga, poslije legalizacije ide sigurno neki naš elaborat, pa sam zato pitao za podatak o katastarskoj čestici i da pogledam jeli evidentirana i kako. Sve ovisi o stotinu faktora i nemožeš se reći što će poslije biti.
Šaseradi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:48.