Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2006., 14:28   #61
otkazni rok i godišnji

mislim dati otkaz u firmi, s tim da bi otisla krajem 8. mjeseca i zanima me da li sam sve dobro pravno skuzila- ako ima kazem da idem pocetkom 7. mjeseca, odradim 2 tjedna otkaznog roka, odem na godisnji odmor 2 tjedna (pase mi jedino pocetak 8. mjeseca) i onda se vratim i odradim preostala 2 tjedna otkaznog roka to je pravno u redu? strah me da nesto ne zeznem...
tamnoplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 09:14   #62
Zakon jasno kaže da se otkazni rok produžava za dane go, bo i sl.
Ako sam dobro razumila, ti imaš 4 tjedna otkaznog roka unutar kojeg bi koristila GO - to je pravno u redu!
I poslodavac ti to ne može zabraniti, jedino je stvar dogovora s njim kad ćeš koristiti GO.
splicanka4zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 12:19   #63
radije o tome popricaj sa poslodavcem !!!
stayalive is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 12:24   #64
Ja mislim da ti ne bi smio onemogućiti korištenje GO unutar otkaznog roka, ali preporučujem ti da pogledaš na www.moj-posao.net ima jedan dio gdje daju pravne savjete, a bilo je i to pitanje....zanemari forum....i svakako vodi računa da postigneš dogovor s poslodavcem, da se ne maltretiraš nepotrebno...ako mu je sad vrhunac sezone sigurno će ti raditi probleme ako uzmeš i go....
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 20:16   #65
Kako znate da je vrijeme za godisnji?

Kako znate da je vrijeme da uzmete godisnji, nekoliko dana odmora, jer imate osjecaj da cete u protivnom "prosvirati"? Ne mislim na planirane godisnje, tipa u ljeti kad idete na more i slicno.
Tuborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 07:31   #66
kad sam neispavana... kad se ujutro probudim i mislim zar vec je pol 6... kad se zatvaram u kancelariju i kontakte s suradnicima svodim na minimum... kad se nadam da se nitko od klijenata neće pojaviti...
__________________
"... now I'm here, think I'll stay around around around..."
(c) queen
zordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 09:10   #67
Phew, ja sam stalno takav...
ColdBoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:29   #68
Quote:
ColdBoot kaže: Pogledaj post
Phew, ja sam stalno takav...
onda je vrijeme za promjenu posla
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 12:59   #69
po meni kad se jednostavno osjeti zasićenje, svakodnevica....
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 16:11   #70
Quote:
zordi kaže: Pogledaj post
kad sam neispavana... kad se ujutro probudim i mislim zar vec je pol 6... kad se zatvaram u kancelariju i kontakte s suradnicima svodim na minimum... kad se nadam da se nitko od klijenata neće pojaviti...
Oh Bože, ja se ovako osjećam već par godina.
I da, znam da je vrijeme za promjenu, ali baš i nemam mogućnosti.
A kad odem na godišnji da ne bih prosvirala, još mi je teže vratiti se na posao.
Vivianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 18:57   #71
Ja imam kolektivni godišnji na ljeto i za Božić - Novu godinu pa su mi to neki orjentiri a ovo između se izgura nekako, jednostavno ne razmišljam o godišnjem nego šljakam.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 12:08   #72
godišnji za vrijeme otkaznog roka

Radim u firmi već 6 godina i zbog loših uvjeta i neredovite plaće dala sam otkaz i prelazim u drugu firmu.

Zatražila sam sporazumni raskid ugovora o radu, pozavršavala sve poslove i prenjela ostalim kolegama a zadnje dane otkaznog roka sam namjeravala
iskoristiti 5 dana starog godišnjeg kojeg još nisam uspjela iskoristiti.

Danas sam dobila obavijest da mi nije dozvoljeno korištenje starog godišnjeg odmora od 5 dana nego da neka si ga prenesem tamo na radno mjesto gdje odlazim...

Koja su moja prava?
Ja neželim prenositi stari godišnji u drugu firmu, želim ga iskoristiti!
 
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 12:13   #73
Bolovanje i godisnji produzuju otkazni rok. Ne mozes imati otkazni rok od npr 30 dana i u tih 30 dana ugurati g.o. ili bolovanje.
Zasto ne bi prenijela godisnji u novu firmu?
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 12:28   #74
Quote:
Imoen kaže: Pogledaj post
Bolovanje i godisnji produzuju otkazni rok. Ne mozes imati otkazni rok od npr 30 dana i u tih 30 dana ugurati g.o. ili bolovanje.
Zasto ne bi prenijela godisnji u novu firmu?
pa nebi ga prenjela jer mi nije potrebno, točnije neželim

svake godine iz godine u godinu prenosim godišnji i tome nikad kraja,
a na novom radnom mjestu mi neće biti potrebno toliko godišnjeg i onda opet prenositi ga...
 
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 12:30   #75
Pa kompliciras. Prenesi godisnji i gotovo. Ako ti ne treba, nemoj ga iskoristiti, i to je to. Ako ti sad treba, iskoristi ga, i trpi jos toliko na otkaznom roku. Ne kuzim u cemu je fora, kao da si se sad sjetila iskoristiti nesto sto si mogla prije samo zato da ne bi bilo neiskoristeno...
curicak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 12:43   #76
po zakonu, godisnji od prethodne godine moras iskoristiti do 6. mj. ove godine...

ako imas neiskoristenog g.o. od prethodnih godina, morali bi ti dozvoliti da ga iskoristis, jer on nema nista sa novom firmom... vise ima veze sa inspekcijom rada
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 18:20   #77
Quote:
adie68 kaže: Pogledaj post
Radim u firmi već 6 godina i zbog loših uvjeta i neredovite plaće dala sam otkaz i prelazim u drugu firmu.

Zatražila sam sporazumni raskid ugovora o radu, pozavršavala sve poslove i prenjela ostalim kolegama a zadnje dane otkaznog roka sam namjeravala
iskoristiti 5 dana starog godišnjeg kojeg još nisam uspjela iskoristiti.

Danas sam dobila obavijest da mi nije dozvoljeno korištenje starog godišnjeg odmora od 5 dana nego da neka si ga prenesem tamo na radno mjesto gdje odlazim...

Koja su moja prava?
Ja neželim prenositi stari godišnji u drugu firmu, želim ga iskoristiti!
ja sam u svoj otkazni rok stavila 2 tjedna godišnjeg bez ikakvog problema. kulturni dogovor s nadređenim
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 17:31   #78
Dizanje s godišnjeg?

Ima li u vašoj firmi običaj dizanja ljudi s godišnjeg odmora u slučaju neke frke ili važnijeg globalnog sastanka? Ako ima, kako ljudi gledaju na to i kako se tome oduprijeti?
ColdBoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 17:34   #79
Normalno da ima...ništ novo!
Neću reklamirat firmu(jako dobro stojeća)!
DabaČK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 17:35   #80
Resistance is futile!

dobro došao u korporativni žrvanj

mene nije nitko digo, ali je mob zvonija
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.