Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2013., 13:53   #7161
Poz,

vidim da se vodi žučna rasprava Miele obožavateljice i guru eksperta grizzly-ja.

Mislim da ombia nikako nemože shvatiti tehničke aspekte perilice kao složenog uređaja koji danas kao svi uređaji prvo podlježe energetskom certificiranju i uštedi.

Sami spomen pranja na 90°C mislim da se grizzlyu diže kosa na glavi kad je poznato da barem danas niti jedno pranje nije potrebno izvesti iznad 60°C za dobivanje identičnog efekta pranja. Znači to ovako ide:

inženjeri dobe za zadatak da perilica mora manje trošiti energije i vode i onda zajedno s kemičarima shvate da isti učinak pranja postižu s 60°C kao s 90°C uslijed posebnih praškova, vremena pranja, načinom tumbanja, mlaznicama itd.

Od tuda nastaje famoznih 3 h i onda dođe ekipa i ima nešto protiv. Zato postoji program za skračivanje trajanja i onda kad se to uključi pranje traje 80-110 min. Učinak isti ali se spali duplo više energije i više vode.

E sad kako to zvuči našoj kolegici ombi, da mašina koja štedi zaparavo nezna prat jer pere duplo duže i onda njezina konstatcija da je ona je ekološki ili energetski osvještena je baš u suprotnosti s onim što ona radi, a to je pranje na 90°C (koliko god imali malo bijelog rublja).

Iskreno kad netko kupi Miele za kućansku upotrebu mislim da ga sigurno i potrošnja energije/vode nije na prvom mjestu već učinak pranja i trajnost same perilice.

Druga stvar je kad dođe neki inženjer, pa ga još zanima sve oko tih silnih +++% iza slova A i još k tome iz inata želi staviti sve to na papir, pa recimo shvati da za normalno pranje štedi u odnosu na konkurenciju 30% energije, a u ECO modu i 50% i na nekih 100 pranja godišnje*7 god uštedi 300-400 kn.

Da li se tih 300-400 isplati, pa mislim da ne i zato ta energetska učinkovitost po meni je šuplja priča i sve dok je to br.1 za ispitivanje i klasificiranje el. uređaja teško kupac može se danas snači.

Najbitinije da uređaj dobro radi za što je namjenjen i da je pouzdan.
A. Senna is offline  
Old 14.08.2013., 14:15   #7162
Nije to samo pitanje 60 vs 90 C pranje u pogledu cijene el. energije...

Nego moderni odjevni predmeti (npr. elastike) "pate" na temperaturama iznad 60 C, a ni deterdženti se više ne proizvode za pranje na 90 C (tzv. s tri faze odnosno vrškovima na 30/40 , 60 i 90 C) nalik Plavom Radionu.

Da ne bih dalje iznosio neku svoju računicu, evo linka temeljenog na slovenskom istraživanju (Institut Jozef Štefan)

http://www.energijadoma.si/znanje/za...-kupiti-novega

Tamo su opisali uštedu 1343 kWh koju je moguće uštedjeti modernom (A+) perilicom u odnosu na D perilice (prosjek potrošnje uvijek pada negdje između D i E razreda jer tako koncipirana energ. naljepnica).

P.S. Iz meni neznanog razloga trenutno neće otvarati gornji hiperlink na energijadoma.si pa copy/paste najviše zanimljivog dijela:
--------------------------------------------------------------------------------------

Bolje nov stroj kot pa popravilo starega!

Pri ovrednotenju so bili uporabljeni podatki Instituta Jožef Stefan. Primerjava je bila izvedena med dvema razredoma energijske učinkovitosti, in sicer med razredom D in A+. Ob predpostavki, da je pralni stroj energijskega razreda D star okoli 10 let in je že na koncu svojega življenjskega ciklusa, bomo videli, ali se bolj splača popravilo ali nakup novega.Ker pralni stroj pri različnih temperaturah pranja porabi različno količino električne energije, smo uporabili podatke za povprečno štiričlansko družino: pet pranj tedensko pri različnih temperaturah.


Temperatura pranja perila


Prihranek med razredom D in A+


95 stopinj Celzija
8,88 %

60 stopinj Celzij
33,39 %

40 stopinj Celzija
54,05 %

30 stopinj Celzija
3,09 %
(Vir: institut Jožef Štefan)


Raba električne energije enega pralnega cikla petih kilogramov perila pri različnih temperaturah:



Temperatura pranja


Poraba električne energije


glede na energijski razred *

stopinj Celzija
A+ D

90 1,5 2,73
60 0,85 1,55
40 0,36 0,66
30 0,23 0,43

* 5 kilogramov perila, poraba v kilovatnih urah (Vir: institut Jožef Štefan)





Povedano drugače: v desetih letih uporabe pralnega stroja z energijsko oznako A+ porabimo 1626 kWh električne energije, pri uporabi starega pralnega stroja z energijsko oznako D pa 2969 kWh električne energije. Ob upoštevanju sedanjih povprečnih cen električne energije, ki so približno 0,13 € za kilovatno uro, in z odštevanjem porabe kWh (1343) dobimo razliko v višini 174,7 €. Samo s prihrankom pri porabi električne energije je pokrite približno 30 % cene novega pralnega stroja A+ ali A++ energetske kategorije. Ker se starejši pralni stroj intenzivneje kvari in bo zato treba v 10 letih najmanj enkrat zamenjati ležaje, grelec in tudi tesnila, bi za popravila odšteli od 250 do 300 €. Če seštejemo razliko v strošku električne energije A+ ter D in minimalne stroške popravil (350 evrov in več), dobimo vsoto 524,7 evra. Za ta znesek pa je danes že mogoče kupiti dober pralni stroj z zmogljivostjo pranja 7 kg in energijsko oznako A+.
-----------------------------------------------------------------------------------------








Preračunato, otprilike toliko u kn računavši električnu energiju po nekoj cijeni koja bi odgovarala svim tim nadoknadama na računima, e sad možda stotinjak kn gore ili dolje - ovisi koliki udio ima dnevna ili noćna tarifa.

Gotovo vrijednost perilice iz nižeg cjenovnog razreda!

I da se vratim osobnoj računici - za razliku pranja 60 vs 90 C možete dobiti besplatno dozu deterdženta (npr. ovotjedna cijena Ariel Kaufhaus je 8 kg za 99 kn odnosno 100 g 1,23 kn) jer otprilike toliko je manji utrošak el. energije:
starinsko pranje 90 C s pretpranjem contra 60 C glavno pranje.

Na tom linku, u tablicama je razvidno da moderne perilice štede energiju najviše na temp. 60 i 40 C - gdje istinski dolaze do izražaja, a tko gleda u trgovini energ. naljepnice s onim slovima A i kad dostave, "nagari" takvu perilicu na 90 C - napravio posve kriv potez!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće

Zadnje uređivanje mali grizzly : 14.08.2013. at 14:22.
mali grizzly is offline  
Old 14.08.2013., 15:08   #7163
Quote:
A. Senna kaže: Pogledaj post
Poz,

vidim da se vodi žučna rasprava Miele obožavateljice i guru eksperta grizzly-ja.

Mislim da ombia nikako nemože shvatiti tehničke aspekte perilice kao složenog uređaja koji danas kao svi uređaji prvo podlježe energetskom certificiranju i uštedi.
Ombia se uhvatila u klinč radi svoje perilice Miele.No ja još čekam njen odgovor,da pošalje o kojem se modelu perilice radi jer po njenom opisu,to je perilica Miele iz ranije epohe.Današnje perilice Miele,također imaju dug vremenski ciklus na pranju -pamuk bijelo na 60'C,što je mali grizzly pokazao na primjeru Miele perilica od 7 i 8kg.
Fantomlat is offline  
Old 14.08.2013., 15:30   #7164
Ma sve pet dečki, pratim ovaj forum i vas dvojica ste pomogli mnogim korisnicima s puno savjeta, a Ombia se uhvatila možda malo nespretno u raspravu s nekih svojim izjavama, ponajviše s stajališta pranja na 90 i dugih programa koji su danas eto nužnost.

Ona moja procjena uštede el. energije se odnosi za neku klasu A i A+++30%, a u odnosu na neku staru perilicu iz klase C, D ili E nije uopće usporedivo tj. uštede su kao što je grizzly gore naveo.
A. Senna is offline  
Old 14.08.2013., 15:46   #7165
Quote:
A. Senna kaže: Pogledaj post
Poz,

vidim da se vodi žučna rasprava Miele obožavateljice i guru eksperta grizzly-ja.
Mislim da ombia nikako nemože shvatiti tehničke aspekte perilice kao složenog uređaja koji danas kao svi uređaji prvo podlježe energetskom certificiranju i uštedi.
Sami spomen pranja na 90°C mislim da se grizzlyu diže kosa na glavi kad je poznato da barem danas niti jedno pranje nije potrebno izvesti iznad 60°C za dobivanje identičnog efekta pranja. Znači to ovako ide:
inženjeri dobe za zadatak da perilica mora manje trošiti energije i vode i onda zajedno s kemičarima shvate da isti učinak pranja postižu s 60°C kao s 90°C uslijed posebnih praškova, vremena pranja, načinom tumbanja, mlaznicama itd.
Od tuda nastaje famoznih 3 h i onda dođe ekipa i ima nešto protiv. Zato postoji program za skračivanje trajanja i onda kad se to uključi pranje traje 80-110 min. Učinak isti ali se spali duplo više energije i više vode.

E sad kako to zvuči našoj kolegici ombi, da mašina koja štedi zaparavo nezna prat jer pere duplo duže i onda njezina konstatcija da je ona je ekološki ili energetski osvještena je baš u suprotnosti s onim što ona radi, a to je pranje na 90°C (koliko god imali malo bijelog rublja).

Iskreno kad netko kupi Miele za kućansku upotrebu mislim da ga sigurno i potrošnja energije/vode nije na prvom mjestu već učinak pranja i trajnost same perilice.
Druga stvar je kad dođe neki inženjer, pa ga još zanima sve oko tih silnih +++% iza slova A i još k tome iz inata želi staviti sve to na papir, pa recimo shvati da za normalno pranje štedi u odnosu na konkurenciju 30% energije, a u ECO modu i 50% i na nekih 100 pranja godišnje*7 god uštedi 300-400 kn.
Da li se tih 300-400 isplati, pa mislim da ne i zato ta energetska učinkovitost po meni je šuplja priča i sve dok je to br.1 za ispitivanje i klasificiranje el. uređaja teško kupac može se danas snači.

Najbitinije da uređaj dobro radi za što je namjenjen i da je pouzdan.
gle sad, volim ja i druge proizvodjace i kupujem ih bez problema.
Da, nekad perem na 90, iako rijetko, nekad i kuhinjske krpe tako okrenem, da li radi iluzije higijene ili stvarne...
Da perem tri masine na tjedan na tri i pol sata i 90-95 bi vec bila druga prica.

Drugi bold, lijepo sam napisala, ukoliko Panasonic UOPCE ne treba taj trosatni+ program kako bi oprao prljavu robu dobro onda nema ni diskusije.

Treci bold, uopce ne mislim da znatno stetim ekologiji sto ponekad ukljucim vesmasinu na tu temperaturu, e sad zasto mislim da sam i dalje u pozitivnoj eko bilanci generalno gledajuci - bi preslo debelo okvire ove teme. Islo bi u smjeru imas li auto, imas li klimu itd. Ali kao sto rekoh nije to tema.

Zaboravila sam jucer napisati. Kod ovakvih testova bi meni bilo zanimljivo i korisno procitati vijek trajanja perilica.
No razumijem da je to tesko testirati. Na pocetku se ne moze, a na kraju - tesko.

Koliko je prica o energetskoj isplativosti suplja pokazuje crtica iz zivota, otkad imam susilicu nisam imala nikakvu spomena vrijednu povecanu potrosnju struje (sto je i mene iznenadilo), a prijateljica kojoj taj energetski razred nije bitan pa je kupila energetski shrot je samo u godini dana placajuci struju (koja je kod mene skupa), kupila dvije susilice, samo u godini dana.

Quote:
Ombia se uhvatila u klinč radi svoje perilice Miele.No ja još čekam njen odgovor,da pošalje o kojem se modelu perilice radi jer po njenom opisu,to je perilica Miele iz ranije epohe.Današnje perilice Miele,također imaju dug vremenski ciklus na pranju -pamuk bijelo na 60'C,što je mali grizzly pokazao na primjeru Miele perilica od 7 i 8kg.
da bi isli na diskusiju moj tata je veci od tvoga? Nece ici.
Iako, imas li jos zelja osim modela perilice, OMB-a i recimo PIN-a?
Vesmasina nije nesto stara (imala sam drugu prije, ta je kod familije sad) i da, NE TREBA 179 minuta za pranje na 60. Mislim kad se vec opetovano pozivas na to.
Ne treba ni pola od toga. Sta, da uslikam displej dok pere? Mislim
ombia is offline  
Old 14.08.2013., 16:01   #7166
Za sve ljubitelje Indesit marke! Posebno za Denizu...

http://www.youtube.com/watch?v=7ZEXIiRxqc8
Robika1996 is offline  
Old 14.08.2013., 16:11   #7167
Ne treba žaliti truda da si građani Hrvatske opreme domove s A klasom energ. učinkovitosti...

Quote:
A. Senna kaže: Pogledaj post
Ma sve pet dečki, pratim ovaj forum i vas dvojica ste pomogli mnogim korisnicima s puno savjeta, a Ombia se uhvatila možda malo nespretno u raspravu s nekih svojim izjavama, ponajviše s stajališta pranja na 90 i dugih programa koji su danas eto nužnost.

Ona moja procjena uštede el. energije se odnosi za neku klasu A i A+++30%, a u odnosu na neku staru perilicu iz klase C, D ili E nije uopće usporedivo tj. uštede su kao što je grizzly gore naveo.
Perilice su pri vrhu snažnih trošila u kućanstvu, ovisno da li postoji električni bojler ili ne - čak mogu biti i najviše jaka trošila...

Naročito hladnjaci, koji rade gotovo 8 h dnevno (kumulativno!) i tako 365 dana u godini su znani kao gutači električne energije i zato se naročito u toj sferi isplati investirati čak i u bolje od A+ jer se smatra da je hladnjak "krivac" za četvrtinu do trećinu računa električne energije u kućanstvu.

Ali teško to ide, nalik onoj da radije metar otraga nego cm u glavu...

Kod nas se prodaje uglavnom najviše jeftina bijela tehnika i neki strani trgovci (Metro npr.) su ulaskom na tržište RH kompletno fulali ponudu i morali su se i oni kasnije prilagoditi onome što se traži!

Na individualnoj razini, to mogu biti uštede koje pojedinac ne smatra značajnim - ali da svi u RH kupe moderne perilice i hladnjake A razreda, mogli bi isključiti poneku TE...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 14.08.2013., 16:34   #7168
ma daj molim te ajde ti operi govnjive fleke sa 60 stupnjeva, pricas gluposti i to naveliko jer jedino pranje kako treba i sigurno je na 90....nisu nasi starci i bake prali na 90 bez razloga tako da manite se ovih njegovih glupsoti...ajmeeeeee....bas mi je drago da ste me se sjetili )))) robikaa.... ali ostajem pri svojoj zanussi jetsystem turbodry dok radi radi mislim da cu nakon nje na LG....podosta mi se svidaju kako peru pa cak milsim uzet i kombinirano sa susilicom.... )
deniza is offline  
Old 14.08.2013., 16:47   #7169
Kao što kažu u Splitu, "Dajte dite materi" - nek o pranju zbore oni koji proizvode deterdžente...

http://www.henkel.de/de/content_data...tigwaschen.pdf

Na str. 11 (poglavlje 3) imate preporuku da se bijelo pere na 95 C samo u slučaju rublja/posteljine bolesnika i pamučne pelene.

Naziv pdf brošure je "Kako ispravno prati", a djelo je stručnjaka Henkel-a, njem.-austr. koncerna koji je među top 3 EU proizvođača sredstava za higijenu. Ako niste čuli za njih kao proizvođača, čuli ste za njihove proizvode poput Persil, Rex, Perwool i dr.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 14.08.2013., 17:24   #7170
Imam dva mjeseca novu Bosch WAQ 2446 BY i trebalo mi je malo vremena da se prilagodim jer sam imala mašinu 16 godina i naučila se na taj način pranja.
Pomogli su mi sve ove diskusije svih vas u vezi novih mašina jer je to zaokret od punog kruga da se shvati da treba zaboraviti stari način i prilagoditi se ovome što nove mašine pružaju.
Sada pokušavam vidjeti što mi više odgovara a posteljinu od turista ipak perem na 90 ali poslušala sam MG o manjoj količini deterdženta i to je u redu jer sa 8 žlica deterdženta i bez pretpranja fukcionira sve OK.

Inače hvala na savjetima MG!
Bubinjo is offline  
Old 14.08.2013., 17:28   #7171
ti henkelovci nece oprati moju robu...neka svatko pere kako zna a ne po nekakvim preporukaama
deniza is offline  
Old 14.08.2013., 17:49   #7172
Zar nije bolje prihvaćati te novotarije i prilagoditi se a još i uštediš?
Bubinjo is offline  
Old 14.08.2013., 18:57   #7173
Quote:
Robika1996 kaže: Pogledaj post
Za sve ljubitelje Indesit marke! Posebno za Denizu...

http://www.youtube.com/watch?v=7ZEXIiRxqc8
Deniza je osoba,koja se ovdje ludirala i blesirala pa su je banirali.Otvorila nekoliko profila i zaje****a pošten svijet jer joj je bilo dosadno u životu.Njene komentare ne treba uzimati za ozbiljno.
Fantomlat is offline  
Old 14.08.2013., 20:43   #7174
Quote:
ccd kaže: Pogledaj post
Kada stignu i montiram ih budem javio.
Za sada nakon sprejanja kontakata jučer sam imao 2 konkretna pranja odjeće na 30°C i 95°C i oba su prošla bez problema.
Probajte pogledati i provjeriti,da se negdje slučajno nije potkrao hladni lem,kad vam je modul dostupan.Ovo sa pranjem je dobar znak i još ćete vi prati sa tom perilicom.
Fantomlat is offline  
Old 14.08.2013., 21:08   #7175
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
gle sad, volim ja i druge proizvodjace i kupujem ih bez problema.
Koliko je prica o energetskoj isplativosti suplja pokazuje crtica iz zivota, otkad imam susilicu nisam imala nikakvu spomena vrijednu povecanu potrosnju struje (sto je i mene iznenadilo), a prijateljica kojoj taj energetski razred nije bitan pa je kupila energetski shrot je samo u godini dana placajuci struju (koja je kod mene skupa), kupila dvije susilice, samo u godini dana.
Priča o energetskoj isplativosti,uopće nije šuplja.Ja upravo imam suprotna iskustva,pogotovo nakon što sam mijenjao neke starije dijelove bijele tehnike,poput kombiniranog hladnjaka,te perilice
sa elektromehaničkim programatorom sa novom prije par godina.Struja poskupi,a meni rata ista ili čak i manja.
Fantomlat is offline  
Old 14.08.2013., 21:15   #7176
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
:
da bi isli na diskusiju moj tata je veci od tvoga? Nece ici.
Iako, imas li jos zelja osim modela perilice, OMB-a i recimo PIN-a?
Vesmasina nije nesto stara (imala sam drugu prije, ta je kod familije sad) i da, NE TREBA 179 minuta za pranje na 60. Mislim kad se vec opetovano pozivas na to.
Ne treba ni pola od toga. Sta, da uslikam displej dok pere? Mislim
Ne vidim razlog za prenemaganje,osim ako nismo ostali bez argumenata ? Baš u tom grmu leži zec.Sigurno nije nova ili stara nekoliko godina.Da imaš novu Miele,bila bi druga priča i to što si komentirala,
ne bi imalo nikakve osnove.
Fantomlat is offline  
Old 14.08.2013., 22:35   #7177
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Priča o energetskoj isplativosti,uopće nije šuplja.Ja upravo imam suprotna iskustva,pogotovo nakon što sam mijenjao neke starije dijelove bijele tehnike,poput kombiniranog hladnjaka,te perilice
sa elektromehaničkim programatorom sa novom prije par godina.Struja poskupi,a meni rata ista ili čak i manja.
Dobro, prosli put sam mislila da je previd, al evo ponovo. Citam i ne vjerujem.
Gle kako bi bilo da zaista procitas postove na koje odgovaras?
Onda ne bi oponirao ljudima pisuci potpuno istu stvar koju su i sami napisali.

Moja vesmasina nije starija vise od nekoliko godina. Sve sto sam napisala u vezi toga je cinjenicno stanje.
A razlog zasto ti to ne kuzis je sto uopce ne citas sto pise. Dokaz je ovo gore.
Dakle nisam napisala da moja masina takav program nema. Nego da joj nije potreban. Da ne perem na njemu nego na slicnom nesto kracem. E sad tko zna citati, debelo je u prednosti kod diskutiranja na forumu.

Ja odustajem od diskusije s tobom jer mi nije napeto pisati postove koje ti evidentno ne citas, ali ides odgovarati na njih.
ombia is offline  
Old 14.08.2013., 23:32   #7178
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Dobro, prosli put sam mislila da je previd, al evo ponovo. Citam i ne vjerujem.
Gle kako bi bilo da zaista procitas postove na koje odgovaras?
Onda ne bi oponirao ljudima pisuci potpuno istu stvar koju su i sami napisali.

Moja vesmasina nije starija vise od nekoliko godina. Sve sto sam napisala u vezi toga je cinjenicno stanje.
A razlog zasto ti to ne kuzis je sto uopce ne citas sto pise. Dokaz je ovo gore.
Dakle nisam napisala da moja masina takav program nema. Nego da joj nije potreban. Da ne perem na njemu nego na slicnom nesto kracem. E sad tko zna citati, debelo je u prednosti kod diskutiranja na forumu.

Ja odustajem od diskusije s tobom jer mi nije napeto pisati postove koje ti evidentno ne citas, ali ides odgovarati na njih.
Ti nisi niti trebala početi diskusiju jer se igraš igre skrivača i zbunjivanja.Nisi napisala niti dala do znanja da tvoja perilica ima takav program,ali si se čudila zašto je takav program kod npr. Panasonica tako dugačak.Daj si malo pročitaj postove od početka.I to tek sada posredno priznaješ,nakon što sam te pitao koju perilicu imaš i koliko je stara.Mislim da si neoprezno uletjela u materiju koja ti nije baš jasna i da se sad izvlačiš na blefove i pokušavaš dikreditirati mene,kome je u ovom sve jasno.
Fantomlat is offline  
Old 15.08.2013., 09:08   #7179
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Ti nisi niti trebala početi diskusiju jer se igraš igre skrivača i zbunjivanja.Nisi napisala niti dala do znanja da tvoja perilica ima takav program,ali si se čudila zašto je takav program kod npr. Panasonica tako dugačak.Daj si malo pročitaj postove od početka.I to tek sada posredno priznaješ,nakon što sam te pitao koju perilicu imaš i koliko je stara.Mislim da si neoprezno uletjela u materiju koja ti nije baš jasna i da se sad izvlačiš na blefove i pokušavaš dikreditirati mene,kome je u ovom sve jasno.
Ovo dolje je napisano debelo prije ovog tvog gore posta.
Meni je zao, ali ti ili ne zelis ili ne znas citati. Treceg nema.
Inace ne bi citirao ljude, kontrirao im tvrdeci upravo ono sto su i sami napisali, hint o stedljivim uredjajima.

Quote:
Ajmo vise sjasit s toga.
Takav program postoji, da.
Ali nije POTREBAN. Uopce nije potreban, dapace dosta je ispod 90 minuta da kuhani vec izaci snijezno bijeli.
Panasonic nisam probala, ali mi ni sa jednom drugom masinom ves nije bio tako bijel, obicno malo posivi s vremenom. K tome ne znam nikoga tko vrti ves po tri sata, da nema ove teme ne bih uopce znala da je to tako cesta pojava.
Veci dio stvari perem na programima od 60 minuta i sve je kristalno cisto.
Mislim da u zivotu nisam oprala na 179 minuta programu, jer nije bilo potrebno. Ne jer ves nije bio prljav, nego jer ga i na kracim programima SUPER opere.
Vidis li i sam da nasa komunikacija nema smisla?
Kad pogrijesim, nije mi problem ispricati se. Nauciti nesto. No ovdje mi predbacujes svasta samo zato jer povrsno ili nikako citas moje postove. Ajd uzivaj.
ombia is offline  
Old 15.08.2013., 10:08   #7180
http://www.youtube.com/watch?v=w0P9i3t7kro
http://www.youtube.com/watch?v=HQuxXl1Yx20
deniza is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.