Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2009., 23:33   #41
isto kod kupnje zmije 1. moraš biti upoznata sa uvjetima držanja dotične vrste i naravno - koliko naaste.

vidiš danas na vjestima kako je piton ubio curicu a imao je svega 2m i 18cm (na vjestima rekli gotovo 4 a priložena slika di se jasno vidi da je oko 2 -.-)

glupi amer kupio burmanca i držao ga u nezaključanom terariju.
burmanac te dužine ima 10-15 kg živog mišića i 3 Tyona ga nebi mogla skinut s male da nije nož radio.

a da ne govorimo da ženke burmanaca komotno narastu 6-7m i imaju do 200kg.

ali su slatki mali od ni pola metra kada se izlegnu pa neinformirani ljudi kupuju.

ili još su mi bolji oni koji se prave face kak doma imaju zmiju a boje ju se i nahranit
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 02:41   #42
koju vrstu zmije je najbolje odabrat za držat u kući? imaš li neki link gdje piše nešto o tome i o uvjetima držanja zmije?
Vala Mal Doran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 06:26   #43
Ove gmazove doma drži moj sin. Stavit ću par fotki, no prije par riječi. Dobro se o svemu raspitaj - o hranjenju, o održavanju i uvjetima potrebnim za život tih životinja. Nije tako jednostavno iako na prvi pogled tako izgleda.
Terarij sa tri dijela

sa kombinacijom umjetnog i pravog bila, posebnim svjetlom, grijačem, hidin spotom, adekvatnim granama

Chondro pyton

Jemenski kameleon

Kraljevski ball pyton


i očajno hranjenje - koje je najgore - za zmije mali bijeli miševi i veliki miševi i štakori dva pua mjesečno, a za kameleona razni adekvatni kukci...meni je to KOMA, a ti vidi želiš li to i možeš...



Taj dio hranidbenog lanca iz prirode mi se ne gleda doma, no eto sin me nekako namolio i uvjerio za prvu zmiju, a kameleona i drugu zmiju je donio bez traženja mog odobrenja. No on ima 24 godine i sam dobro brine o njima, a neće ni sa mnom uvijek živjeti .
__________________
Saša
S@ša is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 08:02   #44
Vala Mal Doran - otiđi na www.akvarij.net/forum Tamo imaš dio posvećen teraristici, tamo pišu ljudi koji se bave i uzgajaju reptile. Sašin sin također tamo piše a 2 od 3 beštije na gornjim slikama je nabavio preko ljudi tamo. Moje zmije su isto od uzgajivača koji tamo piše.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 09:38   #45
Quote:
Kleine kaže: Pogledaj post
eto pukla me zelja da nabavim terarij i 2 zmijice, ima li tko iskustva s tim?


tnx
Raspitaj se koliko dugo žive. Jer tebe je sada pukla želja, međutim ti ćeš nju morati držati dugo dugo vremena. Razmisli koliko će te držati zanimacija za zmiju i usporedi to sa njihovim životnim vjekom.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 09:40   #46
Postoje li zmije koje nisu mesojedi?
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 10:19   #47
aw, čini se da ću se morat strpit da nabavim stan s dovoljno prostora da uguram terarij. tnx na informacijama.
Vala Mal Doran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 10:29   #48
Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
Postoje li zmije koje nisu mesojedi?
Ne bi išlo.
Tautou is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:23   #49
Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
Postoje li zmije koje nisu mesojedi?
imaš zmija koje jedu jaja (ali njih nisam nikad vidla kod nas za nabavit) i recimo onih koje se hrane kukcima (cvrčci žohari)
ali, kod nas se te "bube" rijetko i gotovo nikada prodaju a naplačuju ih ko suho zlato (2kn 1 cvrčak ).
tako da, ako uzmeš takvu zmiju, morala bi imati vlastiti uzgoj "buba" što u biti nije teško ali nekima (meni) se jednostvano neda još i to.
al lako z ataj dno, neki jenostavno ne mogu podnjet "bube" u kući XD
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:25   #50
Quote:
Vala Mal Doran kaže: Pogledaj post
aw, čini se da ću se morat strpit da nabavim stan s dovoljno prostora da uguram terarij. tnx na informacijama.
veličina terarij ti ovisi i do vrste zmije
neke vole plazit po podu, neke provedu pola života viseći na jedno te istoj grani :P

a što se životnog vjeka tiće, neke idu i do 30 god pa si ti razmisli

i da, odi na akvarij net, tamo ti i ja pišem
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:27   #51
smijem pitat za sinovo ime?

ja sam na akvariju po navedenim životinjama mi par ljudi pada na pamet XD

p.s. i ja sa, za 1. guštera pitala a poslje dovezla još i tarantula, nekoliko zmija i još guštera (a i hrpu toplokrvne živinčadi)
na koncu sam ja otišla a dio životinja ostao kod nje jer mi neda da joj sve uzmem

ali jednom kad neću imat mali stan nego veći prostor uzmim ih sve (ipak su moji i volim ih :\) pa nek si sama kupuje svoje zmije XD
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars

Zadnje uređivanje serpentine : 03.07.2009. at 12:37.
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 15:11   #52
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
smijem pitat za sinovo ime?
Sepentine - on piše na akvarij.net- u pod nickom Atena. Pozdrav.
__________________
Saša
S@ša is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 09:38   #53
prije svega bok.razmišljam da kupim kukuruznu ili mljećnu zmiju,pa imam par pitanja:
jesu li nabrojane zmije dobre za početnike,ako nisu koje jesu
koliko ih hraniti
što znaći špricati terarij
koliki treba terarij za nabrojane zmije i koliko bi nabrojane zmije koštale
ako se neko razumije,neka se hitno javi,uskoro kupujem zmiju.unarijed hvala na odgovoru.(ne bojim se zmija).
zmijoljubac rk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:36   #54
Da, kukuruzne, mliječne, kraljevske zmije, kraljevski pitoni, i još neke vrste manjih pitona su dobre za početnike.

Špricanje terarija znači vlaženje podloge u terariju da se poveča vlaga. Kod nekih zmija je to potrebno, kod nekih ne..ovisno o vrsti i staništu kakvo treba.

Veličina terarija ovisi o veličini životinje. Male zmije netrebaju odma terarij koji će im biti potreban dok su u punoj veličini. Za manje primjerke je terarij 50x40x40 cm sasvim dovoljan. Kad zmija preraste ovakav terarij/kutiju, onda se može prebaciti u veći terarij. Po hrvatskim zakonima propisane dimenzije za površinu terarija su 1 x 0.5 (?) dužine životinje, dakle ako je zmija dugačka recimo 120 cm, onda treba biti terarij 120 x 60 .. visina BAREM 40-50 cm..

cijene zmija se kreću od oko 300 kn na više...
__________________
"Teraristika.hr"
Striček Matija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 18:15   #55
imaš ti možda zmiju ili?
e,i ako imaš savjet,napiši ga,a možeš i staviti par slika kakvi bi terarij trebao za kukuruznu ili mliječnu zmiju.
zmijoljubac rk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 18:25   #56
e da,i jeli pametno kupiti zmiju iz pats shopa,ili iz uzgoja,ako je pametnije kupiti iz uzgoja,znaš li možda nekog čovjeka koji ih uzgaja?
zmijoljubac rk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 18:30   #57
zmijoljubac registriraj se na neki forum o teraristici, tamo ces dobiti vise odgovora i naci zmiju koju ces kupiti, ima dosta ljudi u HR koji ih uzgajaju.
A sto se tice Matije ima zmije, Morelie su mu bolna tocka
Bull7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 18:36   #58
Quote:
BULL7 kaže: Pogledaj post
zmijoljubac registriraj se na neki forum o teraristici, tamo ces dobiti vise odgovora i naci zmiju koju ces kupiti, ima dosta ljudi u HR koji ih uzgajaju.
A sto se tice Matije ima zmije, Morelie su mu bolna tocka
Ne kupuj zmije od Matije!
__________________
...i sutra da mogu ja opet bih isto...

Zadnje uređivanje Didi : 30.11.2010. at 19:39.
dipa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:12   #59
Quote:
dipa kaže: Pogledaj post
Quote:
BULL7 kaže: Pogledaj post
zmijoljubac registriraj se na neki forum o teraristici, tamo ces dobiti vise odgovora i naci zmiju koju ces kupiti, ima dosta ljudi u HR koji ih uzgajaju.
A sto se tice Matije ima zmije, Morelie su mu bolna tocka
Ne kupuj zmije od Matije!
Zbog,radi cega?

Zadnje uređivanje Didi : 30.11.2010. at 19:44.
Bull7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:37   #60
Quote:
dipa kaže: Pogledaj post
Quote:
BULL7 kaže: Pogledaj post
zmijoljubac registriraj se na neki forum o teraristici, tamo ces dobiti vise odgovora i naci zmiju koju ces kupiti, ima dosta ljudi u HR koji ih uzgajaju.
A sto se tice Matije ima zmije, Morelie su mu bolna tocka
Ne kupuj zmije od Matije!
Ajd ti sad meni kaži zašto? Jer imam 3 njegove životinje doma i prezadovoljna sam. Ajd da čujem tvoje argumente za ovu izjavu!

Zadnje uređivanje Didi : 30.11.2010. at 19:44.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.