Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2007., 12:58   #1
Magija svijeća

Magija uz pomoć svijeća jedna je od najjednostavnijih magijskih oblika. Upotrebljava male, kratke rituale i sadrži neka ceremonijska obilježja.

Svijeće mogu biti kupljene u bilo kojoj prodavaonici, a ritual se izvodi brzo i jednostavno.

Zbog svoje jednostavnosti postala je omiljena grana magije. Iako jednostavna daje snažne rezultate.

Što možemo učiniti ovim jednostavnim ritualima? Prizvati novac, ljubav, rješiti se starih navika... Koja su Vaša najbolja iskustva u ovoj grani magije?



(tema je zamišljenja za razmjenu iskustva i savjeta)
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 13:29   #2
Probao sam i bilo je bezuspješno.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 13:36   #3
Svijeće odlično kupe dim od cigareta

Preporučljivo u prostorima gdje se dimi:-D

To je moje iskustvo
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 17:19   #4
Quote:
bema kaže: Pogledaj post
Svijeće odlično kupe dim od cigareta

Preporučljivo u prostorima gdje se dimi:-D

To je moje iskustvo
svjece pored dima su korisne i zato da "pokupe" i neke loshe energije u zraku

to znam sigurno...ono kad je prostor kao malo zagadjen od loshih desavanja u njemu vrijedi upaliti i pustiti da odgori svjeca.
barem ja osjetim razliku.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 05:06   #5
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
svjece pored dima su korisne i zato da "pokupe" i neke loshe energije u zraku

to znam sigurno...ono kad je prostor kao malo zagadjen od loshih desavanja u njemu vrijedi upaliti i pustiti da odgori svjeca.
barem ja osjetim razliku.

zapalila sam ih i ja.
stvarno su carobne.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 13:48   #6
meni upaljene svijece sa svim svojim lijepim bojama glume element vatre u obredu...i to je to, ...kako mislis magije svijece, kakvi su to rituali?
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 15:20   #7
magija uz pomoć svijeća jednostavan je način za prizivanje određenih energija i rezultata (npr. magija za privlačenje novca, ljubavi, uspjeha, duhovnog napretka)...

Kratak opis rituala:

Kod magije svijeća važna su tri principa: posvećenje, snaga volje i vizualizacija.
Veličina i oblik svijeće je nevažan, iako dekorativne, prevelike svijeće neobičnih oblika neće biti pogodne za ritual, jer izazivaju dekoncentraciju. Obično se u ritualima koriste svijeće raznih boja standardnih veličina.
Svijeća koja se koristi u ritualu mora biti „netaknuta“ odnosno do tada nekorištena. Ni pod koju cijenu ne koristite svijeću koja je ranije već gorjela za neku drugu prigodu. U magiji postoji dobar okultni razlog zašto je potrebno uvijek koristiti „čiste, netaknute materijale i pribor. Energetske vibracije pokupljene prilikom korištenja materijala ili pribora mogu omesti vaš rad ili poništiti njegovu djelotvornost.

Boje su vrlo važne u magiji. Različite boje imaju različita svojstva. Npr, crvena korespondira elementu vatra. Dakle crvena boja koristit će se kod ljubavnih rituala, rituala energije, snage, hrabrosti i zdravlja.
Za određeni ritual koristi se određena boja svijeće. Ona treba biti obojena cijela (ne samo vanjski rubovi). Ako je obojana površina, a unutrašnjost bijela ona se ne može koristiti za ljubavni ritual, jer bijela svijeća ima druga svojstva.

Ako želite upotrijebiti magiju svijeća za ozdravljenje spalit ćete crvenu svijeću. Z prolaz na ispitu žutu, za dobitak ezoteričnog znanja plavu ili za materijalne dobitke ljubičastu.
Očito je da su te boje vezane uz znakove zodijaka i zemaljske sile.

U najjednostavnijem obliku magija svijeća koristi se na slijedeći način. Na listu čistog, nekorištenog papira (koji bojom može odgovarati svijeći) ispisuje se tekst magičnim slovima (thebanskim, enochiantskim, malachanskim pismom).
Nakon zapisivanja svoje želje (dobitak novog posla, liječenje za prijatelja, promjena stanovanja, ostvarenje nove ljubavne veze), zamišljate ostvarenje vaše želje. Zamišljate uvjete pod kojima dobivate posao, zamišljate poslodavca kako vam daje povišicu, ili dolazak po vašem mjerilu savršenog partnera.
Kada ste završili zapisivanje pažljivo umotajte papir u valjak u staromodnom stilu. Stavite papir u plamen svijeće i zapalite ga. Kada to činite još jedanput se koncentrirajte na vašu želju.
Kada ste završili ritual, pustite da svijeća izgori do kraja. Ne morate ostati uz svijeću nakon rituala, ali se pobrinite da je svijeća sigurna (podložite je tanjurom, maknite od zapaljivih stvari, provjerite da li je stabilna i da li vosak neće istjecati)!
Nikad nemojte više puta upotrebljavati istu svijeću za magijski ritual. Svijeća može biti korištena samo jedanput, nakon toga se ostavlja da izgori do kraja, a ostaci se spremaju ili bacaju u prirodu (ne u smeće!)
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 22:31   #8
Quote:
plavasjenka kaže: Pogledaj post
Magija uz pomoć svijeća jedna je od najjednostavnijih magijskih oblika. Upotrebljava male, kratke rituale i sadrži neka ceremonijska obilježja.

Svijeće mogu biti kupljene u bilo kojoj prodavaonici, a ritual se izvodi brzo i jednostavno.

Zbog svoje jednostavnosti postala je omiljena grana magije. Iako jednostavna daje snažne rezultate.

Što možemo učiniti ovim jednostavnim ritualima? Prizvati novac, ljubav, rješiti se starih navika... Koja su Vaša najbolja iskustva u ovoj grani magije?



(tema je zamišljenja za razmjenu iskustva i savjeta)
Svijeće su obavezne ali samo kao dio cerimonijskog obilježja (vatra) ali sam ritual sa svjećama nije donio neke rezultate. Doduše, razlikuje se od tvog...
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 14:13   #9
Quote:
Kalista kaže: Pogledaj post
Svijeće su obavezne ali samo kao dio cerimonijskog obilježja (vatra) ali sam ritual sa svjećama nije donio neke rezultate. Doduše, razlikuje se od tvog...
Također koristim svijeću kao obilježje elementa vatre, međutim koristim ih i kao sredstvo u kojem sabijam energiju cijelog rituala i koja u tom slučaju služi kao alat za slanje energije na točno određeno mjesto gdje će se pretvoriti u rezultat koji se manifestira na fizičkom nivou (pošto je spiritualno/duh/fizičko međusobno energetski povezano, naravno određene komponente ulja/bilje/boja utjeće i na našu podsvjest Id-a, Ega, i Superega i pomaže u vizualizaciji i prizivanju određenog rezultata.

Očito prakticiraš neku tehniku?
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 17:10   #10
Pokusala sam jedan ritual nakon raskida sa bivsim momkom, onako cisto iz znatezelje je bilo Ostavila sam ga bez razloga, i on je prekinuo svaki kontakt sa mnom.. Nakon par mjeseci shvatila sam da sam zeznula stvar i nedostajao mi je.. Zato sam odlucila pokusati magijom nekako ga vratiti.. mislila sam ako ovo uspije onda fakat vrijedi poceti ozbiljnije baviti se time.. Ritual sam sama izmislila, i kada sam ostala sama kuci to sam i uradila.. Nakon manje od sedmicu najbolja drugarica iz skole, koja je bila u suprotnoj smjeni od mene, zvala me i rekla da se nadjemo pred ulazom skole, sacekace jedan cas dok dodje moja smjena.. Nisam ni slutila sta je.. Kada smo se vidjele rekla je da mi ima prenijeti poruku od bivseg.. Skamenila sam se.. Nazvao ju je noc prije u polupijanom stanju i pitao je za mene, kako sam ja i slicne stvari, i rekao da mi prenese da sam izgubila nekog ko me puno volio
__________________
Maštovitost je daleko važnija od znanja
ToxicTears is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 20:52   #11
Quote:
ToxicTears kaže: Pogledaj post
Pokusala sam jedan ritual nakon raskida sa bivsim momkom, onako cisto iz znatezelje je bilo Ostavila sam ga bez razloga, i on je prekinuo svaki kontakt sa mnom.. Nakon par mjeseci shvatila sam da sam zeznula stvar i nedostajao mi je.. Zato sam odlucila pokusati magijom nekako ga vratiti.. mislila sam ako ovo uspije onda fakat vrijedi poceti ozbiljnije baviti se time.. Ritual sam sama izmislila, i kada sam ostala sama kuci to sam i uradila.. Nakon manje od sedmicu najbolja drugarica iz skole, koja je bila u suprotnoj smjeni od mene, zvala me i rekla da se nadjemo pred ulazom skole, sacekace jedan cas dok dodje moja smjena.. Nisam ni slutila sta je.. Kada smo se vidjele rekla je da mi ima prenijeti poruku od bivseg.. Skamenila sam se.. Nazvao ju je noc prije u polupijanom stanju i pitao je za mene, kako sam ja i slicne stvari, i rekao da mi prenese da sam izgubila nekog ko me puno volio
Jesi li pomislila da je to mozda bila tek puka slucajnost???
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 02:10   #12
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Jesi li pomislila da je to mozda bila tek puka slucajnost???
Jesam naravno.. ali isto tako pomaloj e i cudno A normalno da ce covjek vise vjerovati u ono sto zeli.. Cudno je da je nakon dugo dugo vremena javio se bas nakon tog rituala. Iskreno, ne znam sta bas spada u tu magiju svijeca,koja je to vrsta.. Ovaj moj ritual jest radjen uz pomoc njih,ali to ne znaci jel tak? Nakon njega u krpici sam drzala to sto sam "navracala" Kad mi je jaranica to u skoli rekla, navece sam izvadila tu krpicu ispod kreveta i sve unistila. Cula sam da se ne smije uticati na volju drugog, pa sam odlucila tako,jer sve je bilo vise iz neke znatizelje da li magija fakat postoji.. Nije se vise nikad javio od tad
__________________
Maštovitost je daleko važnija od znanja
ToxicTears is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 13:18   #13
...meni to djeluje nekako ko galofak -magija...ali dobro, ako ti pomaze- dobro je.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 17:14   #14
scary


not
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 01:12   #15
Nije mi jasno zasto svijeca mora biti obojena u cijelosti a ne samo vanjski dio. Moze i na pm....
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 21:24   #16
Gospodar svijeca , prava profesionalna knjiga o koristenju svijeca u magijiskim ritualima, za ljubav,srecu,novac,zdravlje planeti,utjecaj mjeseca, boja svijeca, tocni sat datum, izvođenja ..
Napisana od autorice koija se bavi magijom .

Knjigu ne trebam, vec ju prodajem nova je , nije oznacena imenom, samo ceka svog pravog vlasnika cijena i sliku u inbox saljem
cijena sitnica
__________________
Scientia est potentia
melisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 22:56   #17
"Gospodar Svijeća" je beskorisna knjiga, imao sam tu knjigu i bilo mi je žao pokloniti je da ne kvarim mlade naraštaje jer jedino za šta je dobra jest potpaliti vatru.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 02:30   #18
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
"Gospodar Svijeća" je beskorisna knjiga, imao sam tu knjigu i bilo mi je žao pokloniti je da ne kvarim mlade naraštaje jer jedino za šta je dobra jest potpaliti vatru.
I Goetia je beskorisna knjiga prijatelju ako nemaš dodatke za upotrebu.

Vidio sam da tražiš prijevod...postoji jedan iz 50-tih tzv. Varaždinski prijevod, ali ja ga nemam ali sam ga vidio...ako se pojavi pod pseudonimom Nigels H. to je taj vjerojatno.
__________________
Čuj riječ kako struji nezaustavljivo ,vidi glas kako stvara nepojmljivo
etilon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 12:11   #19
Quote:
etilon kaže: Pogledaj post
I Goetia je beskorisna knjiga prijatelju ako nemaš dodatke za upotrebu.

Vidio sam da tražiš prijevod...postoji jedan iz 50-tih tzv. Varaždinski prijevod, ali ja ga nemam ali sam ga vidio...ako se pojavi pod pseudonimom Nigels H. to je taj vjerojatno.
Malo koncentracije ne bi škodilo, ovo nije topik o Goetiji nego o knjizi "Gospodar svijeća"

Znači pročitao si knjigu "Gospodar svijeća" i imaš priručnik za upotrebu?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 15:36   #20
Priručnik možeš napraviti s Tarotom, a prizivanje na engleskom i nije tako strašno. Kastaneda je u svojim knjigama dao kljčeve kako se komunicira sa saveznicima i kako ih se izvlači iz astrala, pa isto je i ovdje.
__________________
Čuj riječ kako struji nezaustavljivo ,vidi glas kako stvara nepojmljivo
etilon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.