Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2004., 00:01   #1
Papa test

Eto, bila ja kod ginića nedavno.. I sad, pregledava on mene i pomalo ljut što s 21 godinom radim prvi papa-test izjavljuje ''Je li vama netko rekao da imate malu ranicu na grliću maternice? Tu ranicu ima 50% žena i dužne su REDOVITO raditi papa-test''

Ja se zabrinula.. Kakva fakin' ranica? Pitam mamu - nikad čula. Pitam frendicu s medicine - nikad čula...

Nisam nazvala ni za rezultate, djelomično iz zaborava, djelomično iz straha! Stalno to odgađam!

Mama mi je danas rekla neka se ne brinem, da bi me oni ziher odmah nazvali da je nešto alarmantno!

Ne znam, je li ikome poznato ovo o čemu govorim? Girls?

Thanks
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 00:25   #2
za ranicu ne znam...

za papu, znam da su mene zvali... al to je bilo prije... hm... (racunam) 14 godina kad sam zbog kronicne upale bubrega i echerihie pokupila neku upalu...

kak danas rade, ne znam... mene od tada nisu zvali
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 00:35   #3
Re: Papa-test

Quote:
Tinchi kaže:
i pomalo ljut što s 21 godinom radim prvi papa-test
a kada bi se trebalo?
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 12:52   #4
Quote:
*Girlie* kaže: Pogledaj post
a kada bi se trebalo?
da fakat a kad bi se trebalo radit s 13 možda ??? joj ima svakakvih doktora

Jel može neko opisati kak izgleda taj papa testjer ja to isto nikad nisam radila ,jer neki dan sam išla kod ginića se naručit i ušla u čekaonu i kad sam vidila koliko čega sestra pere(koje kakvih naprava i pomagala ) i kako to dobacuje doktor iz svoje sobe pomalo me strah uhvatio .
hvala
sweet7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 10:36   #5
Evo ja sam jedna wannabe curka pa imam pitanjce, ako mi tu tko može pomoći, a sigurno može

Došli su mi nalazi papa testa, i piše kao uredan, a mene zabrinjava nekoliko stvari.
1. Mikroorganizmi - bacillus vaginalis
2. Reaktivne promjene na stanicama povezane sa: upalom, drugo: citoliza

i na kraju piše redovna kontrola - nikakvo liječenje, ne kužim....

Do sada mi je dr uvijek rekla papa je u redu, a pošto sam sada privatno radila dobila sam nalaz i pomozite mi da očitam, a i prije kod drugog privatnika kada sam radila rekli su da je u redu i nikada mi nisu pokazivali papir , zapravo jesu, ali su me uvjerili da je to u redu. Što vi mislite
__________________
Nema potpisa LOL
andy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 10:46   #6
Jel možda mislio na ektropij?

https://www.forum.hr/showthread.php?t=348785
Empty Space is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 10:53   #7
Quote:
andy7 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam jedna wannabe curka pa imam pitanjce, ako mi tu tko može pomoći, a sigurno može

Došli su mi nalazi papa testa, i piše kao uredan, a mene zabrinjava nekoliko stvari.
1. Mikroorganizmi - bacillus vaginalis
2. Reaktivne promjene na stanicama povezane sa: upalom, drugo: citoliza

i na kraju piše redovna kontrola - nikakvo liječenje, ne kužim....

Do sada mi je dr uvijek rekla papa je u redu, a pošto sam sada privatno radila dobila sam nalaz i pomozite mi da očitam, a i prije kod drugog privatnika kada sam radila rekli su da je u redu i nikada mi nisu pokazivali papir , zapravo jesu, ali su me uvjerili da je to u redu. Što vi mislite
bacillus vaginalis je normalan nalaz u vagini, imamo ga sve.
promjene povezane s upalom (i citoliza) su neke blaže promjene, a to većina žena ima, tako da, ako nemaš tegoba, liječenje nije potrebno.
__________________
Insanity: doing the same thing over and over again and expeting different results.
kao-normalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:18   #8
da li je tkome od vas nalazom potvrđene atipične skvamozne stanice neodređenog značenja? trebam li biti zabrinuta? naručena sam na kontrolu za 6 mjeseci? terapiju sam dobila za upalicu...i to je to...ali me strašno muči...
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 00:34   #9
Quote:
*Girlie* kaže: Pogledaj post
a kada bi se trebalo?
inace bi se papa-test trebao napraviti nakon 1. spolnog odnosa, a i nakon sto se promijene partneri, ako ih imas vise
__________________
What doesn't kill you, makes you stronger!
Lilianaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 18:34   #10
znaci ovako.... napravila sam svoj prvi papa test... zvala me doktorica i rekla da nije dobro..... da moram doci opet na neki pregled. ocito cu morat nesto da ljecim. moje pitanje je: koje vaginalete mi preporucujete, da si malo ojacam floru tamo dole hvalaaa
Alexxxandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 14:37   #11
Prije cca 8mj sam radila papa test-nalaz kao neka upala i dala mi doktorica vaginalete.
Prije mjesec dana idem na redovni papa test i sad zovem za rezultat i kaze sestra nista strasno neka upala dodi da ti damo vaginalete...
Zar je normalno tako ceste upale, da li bi mozda trebala napraviti jos koji dodatan pregled?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 00:40   #12
Pa čim stupiš u seksualni odnos! Ja sam 'zakasnila' neke 3 godine.. Dobro, malo sam se krivo izrazila jer sad ispada da je stvar u dobi a ne stupanju u spolni život!

Makar... postoje i neke teze da papa treba raditi i 16-godišnjim curama, čak i ako su djevice
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 00:45   #13
onda vjerovatno ako te nisu zvali, nije nista lose...?

ajde onda cu ja bit kao ti otprilike...

*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 01:02   #14
poznajem zene koje su imale ranicu na grlicu maternice...lijecene su "spaljivanjem' ranice.
jedna od straha nije pristala na spaljivanje nego je samoincijativno zapocela ljecenje domacim uljem od kantariona.
nakon par mjeseci ranici ni traga.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 01:04   #15
mozda pitam glupost al zanima me to u vezi te ranice. u cemu je opasnost, od raka grlica maternice?ima li to veze s tim?
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 01:09   #16
moguce su promjene..pa je iz tog razloga treba ukloniti.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 01:10   #17
Ranica koju spominjes je vjerojatno eritroplakija. Nista alarmantno, ima je i moja frendica. To je osjetljlivije mjesto epitela, ne bas ranica u pravom smislu. To mjesto je osjetljivije na upalne procese i displazije. Nekad se treba i spaliti. U svakom slucaju, treba to kontrolirati.

Inace, da je stanje alarmantno zvali bi. Pogotovo ako je rijec o privatniku, ali misim da i drzavni zovu.

Papa test ne treba raditi 16-godisnjim djevicama, vec curama koje su krenule sa spolnim zivotom.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 01:28   #18
Kao sto je i Lahor napisala, ta ranica nije rana u punom smislu, vec otecena pojava njeznijeg djela epitela koji je iz cervikalnog kanala izasao na povrsinu grlica maternice i bojom se razlikuje od ostalog dijela. Taj je epitel (ranica) daleko osjetljiviji prilikom upalnih procesa, a moguće su i promjene u smjeru razvoja karcinoma grlića maternice, te ga je iz tih razloga potrebno odstraniti (tzv. “spaljivanje” ranice). Papa test je od velikog značenja u kojem smjeru ide promjene na površini grlića maternice i u cervikalnom kanalu.
Bez obzira sto te ginic nije obavjestio o nalazima, moras biti svjesna da ti sama snosis odgovornost za svoje zdravlje.
Zaboravi na strah i idi po nalaze...
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 21:28   #19
Quote:
SuzA kaže: Pogledaj post
Kao sto je i Lahor napisala, ta ranica nije rana u punom smislu, vec otecena pojava njeznijeg djela epitela koji je iz cervikalnog kanala izasao na povrsinu grlica maternice i bojom se razlikuje od ostalog dijela. Taj je epitel (ranica) daleko osjetljiviji prilikom upalnih procesa, a moguće su i promjene u smjeru razvoja karcinoma grlića maternice, te ga je iz tih razloga potrebno odstraniti (tzv. “spaljivanje” ranice). Papa test je od velikog značenja u kojem smjeru ide promjene na površini grlića maternice i u cervikalnom kanalu.
Bez obzira sto te ginic nije obavjestio o nalazima, moras biti svjesna da ti sama snosis odgovornost za svoje zdravlje.
Zaboravi na strah i idi po nalaze...
Meni je ginekolog nedavno isto rekao da imam ranicu na grliću i objasnio sve upravo ovako kako si ti napisala. Samo što je on rekao da se ranica smrzava i da će taj smrznuti dio otpasti, ali da to ne trebam raditi sve dok ne rodim. Taj mi je ginekolog rekao da papa test nije toliko pouzdan i da je dobro raditi kolposkopiju (slikanje grlića) kojom se prate promjene ranice
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 01:34   #20
Question

u vezi tog spaljijvanja bi me zanimalo malo... kakav je to tocnije proces. naime, znam za spaljivanje bradavica kad netko ima, i kazu da to jako pece, sto je i logicno iz samoga naziva... a kako se onda izvodi to s grlicem maternice? zvuci gadno...
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.