Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2009., 15:18   #1
Odakle potomci Adama i Eve?

Dobar dan,
Evo ja sam neki bezvjernik ili nevjernik i imam jedno pitanje.
Prvi ljudi su bili Adam i Eva?
Točno!
Imali su DVA sina?
Točno!
I šta dalje?????????????????????????????????????????
Jesu li Adam i Eva imali još dice?
Odakle ostala ekipa skupa s nama????????????????????
__________________
edifice
edifice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 15:54   #2
Quote:
edifice kaže: Pogledaj post
Dobar dan,
Evo ja sam neki bezvjernik ili nevjernik i imam jedno pitanje.
Prvi ljudi su bili Adam i Eva?
Točno!
Imali su DVA sina?
Točno!
I šta dalje?????????????????????????????????????????
Jesu li Adam i Eva imali još dice?
Odakle ostala ekipa skupa s nama????????????????????
evo, dvije teme su sada aktualne, pa da ti odgovorim u skladu sa naslovom tih dvaju tema: to je ČUDO!!!
__________________
Mi trudimo se znanstveno da propadnemo barem dostojanstveno...
Epignosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 16:03   #3
Šta piše negdje u postanku da je Bog stvorio samo i isključivo Adama i Evu???

I kad je protjerao Kajina u svijet označio ga je da svatko koji mu naudi od ostalih narodu (znaći postojali si i drugi narodi) bude kažnjen!

Možeš zaključati temu bila je već milijardu puta
__________________
Sloboda je dar koji ne dolazi sam od sebe, moraš si ga uzeti. :D
Pedro Emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 18:13   #4
ne ne nigdje se ne spominju drugi narodi! samo adam i eva!
Nazaret is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 00:19   #5
Quote:
edifice kaže: Pogledaj post
Imali su DVA sina?
Točno!
To je FAQ pitanja iz kreacionizma. Svako malo ga netko postavlja i svako malo vidim nitko ne daje odgovor. evo, danas ću ja:

Adam i Eva nisu imali samo sinove, nego su imali i kćeri. U prvim generacijama su se ženili braća i sestre. Sad se naravno pitaš zašto nije bilo genetskih bolesti...? Prvo znaj da je incest u Bibliji zabranjen tek u vrijeme Mojsija. Od Adama i Eve do Mojsija, incest je bio dozvoljen i zdravstveno savrseno prihvatljiv bez ikakvih bojazni za genetske bolesti. To je tako jer je DNA od Adama i Eve bio 100% ispravan bez ikakvih mutacija. Genetske bolesti se slože u potomku onda kada se dvije mutirane DNA sekvence poklope na istom mjestu kod majke i tate. To da će se mutacije poklopit na istom mjestu u DNA je veća vjerojatnost što su roditelji u bližem srodstvu. No Adam i Eva i prve generacije iza njih nisu imali genetskih mutacija u svojem kôdu pa do preklapanja mutacija nije moglo ni doći. I zato u početku nije bilo bojazni za genetske bolesti makar se i brat i sestra ženili. Kasnije, kako su dolazile nove i nove generacije ljudi, svaka generacija bi nakupila nešto mutacija i tako bi iz generacije u generaciju opasnost od genetskih bolesti u slučaju incesta rasla. Sve dok naposljetku u Mojsijevom zakonu brakovi bliskih rođaka konačno nisu i zabranjeni.

Opširnije:
http://www.answersingenesis.org/arti...was-cains-wife
__________________
Despite the high cost of living, it remains very popular
fyodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 00:23   #6
i svatko zaboravlja da je osobitost stila pisanja Biblije u tome, da se spominje samo ono što je važno za dotičnu Knjigu. Svi pobočni subjekti se ne spominju. Tako i potomci i svakojaki narodi jednostavno nisu važni. Isto kao što nije važno kako su se rasplodili potomci Noja i ponovo naselili zemlju.
__________________
Heavy metal
Besramni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 09:36   #7
Quote:
Nazaret kaže: Pogledaj post
ne ne nigdje se ne spominju drugi narodi! samo adam i eva!
Čitaj bolje čitaj pažljivije
__________________
Sloboda je dar koji ne dolazi sam od sebe, moraš si ga uzeti. :D
Pedro Emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 18:21   #8
rekli su da 'adam' kao ne znači ime čovjeka nego 'narodi'. i kad je bog protjerao kaina, već rečeno, označio ga je da svatko ko mu naudi bude kažnjen. dakle spominje se i narod i sve, pa ti evo oodgovora. inače ne volim previše braniti biblijske stavove jer većina nema smisla ali ovo ima, tako da...
__________________
A good beat never hurt no one

Da si tu, kraj mene, da me nježno miLuješ. I da osjetim dodir tvojih usana. Znam za to, za to vrijedi umrijeti.
ŽutiKaputich is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 18:47   #9
Quote:
ŽutiKaputich kaže: Pogledaj post
rekli su da 'adam' kao ne znači ime čovjeka nego 'narodi'. i kad je bog protjerao kaina, već rečeno, označio ga je da svatko ko mu naudi bude kažnjen. dakle spominje se i narod i sve, pa ti evo oodgovora. inače ne volim previše braniti biblijske stavove jer većina nema smisla ali ovo ima, tako da...
Neki govore da je Kajin i Abel.
Sunce i Mjesec.
W.A.S.P is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 18:58   #10
kiky0312 je već (nedavno) postavio ovo pitanje i bilo mu je odgovoreno na ovoj temi, na ovoj stranici:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=129865&page=160

Pročitaj. Predlažem da se ova tema dakle zaključa pošto se na drugoj temi o tome raspravlja/lo.
__________________
Schreiben ist eine Möglichkeit mit sich selbst fertig zu werden.
adeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 22:31   #11
Svitu ne zaboravite da su Bibliju pisali ljudi...ljudi griješe, preuveličavaju i ko zna šta još.. nekako mi je ideja da je od jedne familije, tj. otac, mater i dvoje dice nasta cili jebeni svit. mislin, nego ga je metnija di nije smija ili eto stvarno...čudo
__________________
I own everything!
Thazzwick is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 10:11   #12
Quote:
W.A.S.P kaže: Pogledaj post
Neki govore da je Kajin i Abel.
Sunce i Mjesec.

Aha sad znam kako je Kajin ubio Abela, spržio ga je suncem
__________________
Sloboda je dar koji ne dolazi sam od sebe, moraš si ga uzeti. :D
Pedro Emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 09:21   #13
Quote:
edifice kaže: Pogledaj post
Dobar dan,
Evo ja sam neki bezvjernik ili nevjernik i imam jedno pitanje.
Prvi ljudi su bili Adam i Eva?
Točno!
Imali su DVA sina?
Točno!
I šta dalje?????????????????????????????????????????
Jesu li Adam i Eva imali još dice?
Odakle ostala ekipa skupa s nama????????????????????
ajme nepismenosti...
zar je tesko procitat prvih 5 poglavlja Biblije? I onda se javljas na temi religija sa blesavim od najblesavijih pitanja.

5
1Ovo je povijest Adamova roda. Kad je Bog stvorio čovjeka, napravio ga je na priliku svoju; 2 stvorio je muško i žensko. A kad ih je stvorio, blagoslovi ih i nazva - čovjek. 3 Kad je Adamu bilo sto i trideset godina, rodi mu se sin njemu sličan, na njegovu sliku; nadjenu mu ime Šet. 4 Po rođenju Šetovu Adam je živio osam stotina godina te mu se rodilo još sinova i kćeri.

----
Kako Biblija cesto nije pisana kronolskim redom, vec tematskim, nakon sto se spominje prvi grijeh i posljedice grijeha medju prvim potomcima, opisuje se kako se covjecanstvo mnozilo na Zemlji. To ne znaci da su nakon Kajina i Abela cekali 130 godina sa seksanjem, da bi dobili Seta. Koliko su djece imali, ne pise, ali bilo ih je musko-zensko. Tako, da sama Biblija daje odgovor na to pitanje, ali treba procitat prvih 5 poglavlja. No, sveznalice misle, ako otvore prvu stranu nekog udzbenika, da odmah znaju sto u njemu pise i da je sadrzaj u njemu bezveze, jer eto nisu skuzili osnovne pojmove s prve strane.
Jonadab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.