Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2013., 20:10   #3121
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Nemoj biti malodušna.



Bjež od Vinceka !

U Metrou još uvijek imaš mađarski, smrznuti, očišćeni, prokuhani, kesten u komadu, cijeli i izvrstan je.

Stavi ga u posudu smrznutog, na 25 dag dodaj 1 dcl nekog dobrog muškata ili traminca, dodaj slatko vrhnje i maslac, pošećeri. Ja još dodam na vrh noža kardamoma. Tiho ih prokuhaj 10 minuta i ostavi da se potpuno ohlade u hladnjaku. Izmiksaj ili faširaj, što više voliš. Dalje je klasika, slatko vrhnje, šlag, neki dobar liker, ja volim dodati Baileys Irish Cream...
Jao koji recept, za prste polizati! Hvala!!
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 22.04.2013., 11:24   #3122
Gdje se može pojesti dobra Lješnjak torta? Nikako da naletim na nju... Ovako nešto:

http://2.bp.blogspot.com/_tcFggJ6yVb...0/PA071257.JPG
Henry Miller is offline  
Old 22.04.2013., 12:09   #3123
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Gdje se može pojesti dobra Lješnjak torta? Nikako da naletim na nju... Ovako nešto:
....
tu imaš samo lješnjake u tijestu
kuhana krema s margarinom
puding sa slatkim vrhnjem
baš i nije neki ekstra doživljaj
polly is offline  
Old 22.04.2013., 12:27   #3124
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Gdje se može pojesti dobra Lješnjak torta? Nikako da naletim na nju... Ovako nešto:

http://2.bp.blogspot.com/_tcFggJ6yVb...0/PA071257.JPG
ovo baš i nije nešto...
Najbolja lješnjak torta je u Cukeraju.
Dlapek is offline  
Old 22.04.2013., 12:49   #3125
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
tu imaš samo lješnjake u tijestu
kuhana krema s margarinom
puding sa slatkim vrhnjem
baš i nije neki ekstra doživljaj
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
ovo baš i nije nešto...
Najbolja lješnjak torta je u Cukeraju.
Ma ovu fotku sam stavio samo radi ilustracije da se vidi na što mislim, nisam probao tu sa slike, jeo sam u subotu sličnu tortu na jednoj privatnoj fešti i jako mi se svidjela pa zato pitam da vidim ima li negdje takvo nešto.. Malo sam prisluškivao žene kako nešto komentiraju oko tog kolača i zapamtio sam samo da se zove Lješnjak torta..
Henry Miller is offline  
Old 22.04.2013., 15:32   #3126
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
ovo baš i nije nešto...
Najbolja lješnjak torta je u Cukeraju.
Meni su i u Cukeraju (bar oniji sitniji kolači) bili margarinasti. Nisu me oduševili. Ne znam na kojoj su razini torte (o Britancu pričam), ali ovi kolačići i makaronsi su bilo ono... osrednji do dobri, to je to.


Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Ma ovu fotku sam stavio samo radi ilustracije da se vidi na što mislim, nisam probao tu sa slike, jeo sam u subotu sličnu tortu na jednoj privatnoj fešti i jako mi se svidjela pa zato pitam da vidim ima li negdje takvo nešto.. Malo sam prisluškivao žene kako nešto komentiraju oko tog kolača i zapamtio sam samo da se zove Lješnjak torta..
Eh, Lješnjak torta, širok pojam. Sve ovisi o receptu, ko kako radi. Može biti i jeftinjara pa da se tako zove, a i mljac torta. Moram priznati da osim u kućnoj radinosti nisam po slastičarnicama tako nešto jeo (bar ne u zadnje vrijeme). Uvijek izbiram nešto drugo, treće...

Doma već da- neka ukusnijeg i mirisnijeg od mljevenih prženih lješnjaka u kombinaciji s čokoladnim kremama itd.
Deedy is offline  
Old 22.04.2013., 15:48   #3127
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Meni su i u Cukeraju (bar oniji sitniji kolači) bili margarinasti. Nisu me oduševili. Ne znam na kojoj su razini torte (o Britancu pričam), ali ovi kolačići i makaronsi su bilo ono... osrednji do dobri, to je to.
a:
lješnjak torta im je savršena.
Većina ostalih slastica je konfekcija.
Dlapek is offline  
Old 22.04.2013., 15:51   #3128
krhka od lješnjaka im je super, a meni i ledeni vjetar s jagodama

fina je i ona sa smokvama i naračama (jutarnje nešto u nazivu)
tweetee is offline  
Old 22.04.2013., 15:56   #3129
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
krhka od lješnjaka im je super, a meni i ledeni vjetar s jagodama

fina je i ona sa smokvama i naračama (jutarnje nešto u nazivu)
ja te vjetrove razne ne volim pa nisam ni probala.
Netko je jednom ponudio kutiju njihovih sitnih kolačića.Svi su bili bzvz osim nekih kiflića s pekmezom.
Dlapek is offline  
Old 22.04.2013., 18:47   #3130
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
ja te vjetrove razne ne volim pa nisam ni probala.
Netko je jednom ponudio kutiju njihovih sitnih kolačića.Svi su bili bzvz osim nekih kiflića s pekmezom.
ja volim samo vjetar s jagodama (one česte kombinacije kivi&banana i sl. su mi grozne pa to ne jedem) i ljeti sam njihov kupac jer mi je njihov super - nije presladak

sitno ništa nisam kod njih probala
tweetee is offline  
Old 23.04.2013., 00:18   #3131
Horak u ilici, kod vinogradske, ima raznih sitnih slastica, ne znam jel to moze upasti pod sitni kolacic, nesto sam svojevremeno probala, bilo je ok, a svakako ne bih rekla da su identicni okusom medjusobno. Nisam zagledala, samo znam da su mi simpa izgledali...

-- phone --
enigma in red is offline  
Old 23.04.2013., 00:27   #3132
I meni se sviđaju Horakovi, nešto sam od toga probala i bilo fino.
tweetee is offline  
Old 23.04.2013., 07:31   #3133
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
ja volim samo vjetar s jagodama ........ i ljeti sam njihov kupac jer mi je njihov super - nije presladak
i meni je izvrstan.
Pepica is offline  
Old 23.04.2013., 08:30   #3134
Je li tko isprobao kupon koji je u tjednim pogodnostima na Horakovoj stranici? Kakva je torta Nera? Ako sam dobro shvatio isprintam kupon i dam ga u slasticarnici i dobim dvije torte nere i dvije limunade za 26 kuna?
Marcus555 is offline  
Old 25.04.2013., 18:24   #3135
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Meni su i u Cukeraju (bar oniji sitniji kolači) bili margarinasti. Nisu me oduševili. Ne znam na kojoj su razini torte (o Britancu pričam), ali ovi kolačići i makaronsi su bilo ono... osrednji do dobri, to je to.
Vidis, meni su ti sitni kolači sjajni, posebno trostruki užitak.
A inače sam turboosjetljiva na margarin. daj im još jednu šansu.

Inače, neki su nam dan radili tortu za dječji rođendan i bila je besprjekorna. Kombinacija parfea od vanilije i čokolade. Ne preslatka, ma... savršena. inače ne jedem parfe, ali kako se radilo o rođendanu za jako male klince (svi uzvanici ispod 5 godina), poslušali smo jihovu preporuku. Sve pohvale!
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Old 25.04.2013., 22:15   #3136
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Vidis, meni su ti sitni kolači sjajni, posebno trostruki užitak.
A inače sam turboosjetljiva na margarin. daj im još jednu šansu.

Inače, neki su nam dan radili tortu za dječji rođendan i bila je besprjekorna. Kombinacija parfea od vanilije i čokolade. Ne preslatka, ma... savršena. inače ne jedem parfe, ali kako se radilo o rođendanu za jako male klince (svi uzvanici ispod 5 godina), poslušali smo jihovu preporuku. Sve pohvale!
Ma nemoj!
Ajde, u redu, nisam ih prekrižio, da se razumijemo.



Večeras usputni sladoled u Vinceka (iza wok Matije). Pristojan, vrlo pristojan sladoled.
No, u odnosu na čuda iz Orijenta od popodne, (Vincek je) ipak stepenicudvije ispod.
Deedy is offline  
Old 25.04.2013., 22:17   #3137
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Večeras usputni sladoled u Vinceka (iza wok Matije). Pristojan, vrlo pristojan sladoled.
No, u odnosu na čuda iz Orijenta od popodne, (Vincek je) ipak stepenicudvije ispod.
meni nikad nije bila jasna fascinacija vincekom. sladoled i kolaci su im u najbolju ruku osrednji. neki bas losi.
gmit is offline  
Old 25.04.2013., 22:48   #3138
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
meni nikad nije bila jasna fascinacija vincekom. sladoled i kolaci su im u najbolju ruku osrednji. neki bas losi.
Štajaznam, nisam nikad bio fasciniran Vincekom, ako misliš na mene. No da, vidio sam i ja puno fasciniranih uglavnom gospoja uokolo. Mislim da je to red tradicije, a i red toga da se ukusi razlikuju- i to je okej.
Deedy is offline  
Old 25.04.2013., 22:52   #3139
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Štajaznam, nisam nikad bio fasciniran Vincekom, ako misliš na mene. No da, vidio sam i ja puno fasciniranih uglavnom gospoja uokolo. Mislim da je to red tradicije, a i red toga da se ukusi razlikuju- i to je okej.
mislio sam opcenito.
gmit is offline  
Old 25.04.2013., 23:08   #3140
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
mislio sam opcenito.
Ok. Ja ih baš nikad nisam hvalio, mislim da je ovo bio prvi pozitivni osvrt na njih.
Nefascinirajući, ali da je sladoled vrlo korektan, je.
Deedy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.