Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2007., 21:34   #41
glupost.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:36   #42
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Ako je ograda na moru- zaboravi Hammerite. Na moru jednostavno ima previše soli i Hammerite je tu beskoristan.
ali je izdrzljiviji od one rijetke splacine od hempela...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 22:51   #43
Nije toliko važan proizvođač(uvjetno shvatiti molim) koliko je bitna baza boje koja se koristi u određenu svrhu.Alkidni premazi su najjeftiniji ali i u pravilu najlošije kvalitete.Za morske uvjete treba premaz na uretanskoj bazi ili alkid-uretan sa visokim udjelom suhe tvari tj. tzv. "high solid" premazi a za takve ekstremne uvjete nije loše ni kao prajmer upotrijebiti neki od premaza na bazi cinka sa visokim udjelom suhe tvari.
__________________
Nekad sam bio umišljen...ali sam se riješio i te mane,sad sam savršen.
baushtelac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 12:09   #44
OK,isprintam si to sve kaj si pisao, kaj mislis koliko trgovaca ce znati mi odgovoriti na neke od tih zahtjeva?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 09:07   #45
Quote:
keš kaže: Pogledaj post
glupost.
glupost
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 20:51   #46
ja sam prije 3 godine pofarbao sa hammeriteom efekt lakom ogradu staru 40 godina, već je bila skroz hrđava nisam znao šta ću s njom da ju režem i stavljam drugu il šta.. dao sam joj još par godina pomoću te boje a za 1-2 godine ide dole brusilicom..
još se drži dobro boja..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 18:52   #47
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Ako je ograda na moru- zaboravi Hammerite. Na moru jednostavno ima previše soli i Hammerite je tu beskoristan.
Ne. Ograda je u kontinentalnom djelu Hrvatske (Moslavina).
Ali reklama za tu farbu je i snimljena na moru (ako se tko sjeća reklame - farbanje ograde, more, plima, motor...)
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 23:35   #48
ajme majko koja prića o pituravanju ograde pari da se mislite o pituravanju space shutela
takav93 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.10.2008., 00:19   #49
Hammerite i totalna budalastina od boje, smisljena za lijenjivce koji bi da usparaju na temeljnoj i mrzi ih dupli posao. Sve probije sledece godine ali katastrofa! Moj stari se zanosio nekoliko godina pa na kraju digao ruke i poslusao me - Nitro temeljna i auto lak
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 15:56   #50
u očajničkoj potrazi, uzeo caparol dick()shichtlack epoksi boju s efektom (glimmer) i velur valjak. stari već lupio ferolux temeljnu. bumo vidli...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 08:32   #51
laik

Quote:
baushtelac kaže: Pogledaj post
Nije toliko važan proizvođač(uvjetno shvatiti molim) koliko je bitna baza boje koja se koristi u određenu svrhu.Alkidni premazi su najjeftiniji ali i u pravilu najlošije kvalitete.Za morske uvjete treba premaz na uretanskoj bazi ili alkid-uretan sa visokim udjelom suhe tvari tj. tzv. "high solid" premazi a za takve ekstremne uvjete nije loše ni kao prajmer upotrijebiti neki od premaza na bazi cinka sa visokim udjelom suhe tvari.
trebao bi pomoć. Naime, radim si ogradu za vanjske stepenice, običnu željeznu.
Majstor je profile prefarbao temeljnom bojom te ih zavario. Sad imam znači temeljnu običnu boju na njima. Šta mi je sljedeće???

Hvala
tomislavzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 13:51   #52
Quote:
Mali Plavi kaže: Pogledaj post
Ne kažem da te nisu boje kvalitetne, al moj subjektivni stav o njoj nije baš bajan,rađe radim na klasični način.
evo nakon 2 godine s ponosom javljam da unatoć hammeritu hrđe ima
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 17:32   #53
Quote:
tomislavzg kaže: Pogledaj post
trebao bi pomoć. Naime, radim si ogradu za vanjske stepenice, običnu željeznu.
Majstor je profile prefarbao temeljnom bojom te ih zavario. Sad imam znači temeljnu običnu boju na njima. Šta mi je sljedeće???

Hvala
očistiti varove, i obrusiti temeljnu ako ju je spalio okolo. primer po varovima ako si picajzla, temeljna, završni lak.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 17:38   #54
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
evo nakon 2 godine s ponosom javljam da unatoć hammeritu hrđe ima
dobra je to boja, samo ljudi ne razumiju da ne ide po sistemu kao klasične. Onda pišu da ne valja i sl.

To je boja koja ide debeloslojno, i ako se Sve dobro odradit nema problema. I u alatima kojima se nanosi ima priča, pogotovo valjci. Tu se najviše i zeznu, ne može se napraviti dobra struktura ako se jako ne razrijedi a ako se to radi boja gubi svoja svojstva.

Mada ipak moje mišljenje da koroziju treba maknuti čišćenjem i antikorozivom.

Hammerite boja (direkt na hrđu) radi po sistemu stvaranja međuprostora s podlogom, na bazi mikro mjehurića.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:42   #55
Evo kod mene ide osma godina sa Hammeritom na vodilicama roleta i ogradi francuskog prozora. Prži sunce, kiša vjetar, jedino morske soli nema i nigdje tragova probijanja hrđe. Mislim da je, kao što Maler kaže, važno držati se uputa.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:20   #56
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
evo nakon 2 godine s ponosom javljam da unatoć hammeritu hrđe ima
To samo govori da niste poštivali upute proizvođača o načinu primjene
boje.

Ako se posao odradi kako treba,nema teoretske šanse da izbije hrđa!
Priprema podloge,vremenski interval između nanosa boje i debljina nanosa,ako se te tri stvari poštivaju ,nema ni traga hrđi godinama.
U mom slučaju,stalnim mušterijama kojima sam radio prije 15-ak godina
nema ni traga hrđi,ali je odrađeno kako treba,po uputama proizvođača.

Nikakav specjalan alat nije potreban,več naj običniji valjčić spužveni,i kist,posuda za boju.

Za sve ostalo bitno je kako se razrijedi boja o tom če ovisiti,njezina pokrivnost,brzina sušenje i konačni izgled,nikakva bespotrebna filozofija.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 23:10   #57
Mali osvrt na Hammerite...

Od prije cca godinu dana Hammerite za naše tržište se više ne proizvodi u Engleskoj. Kada ga kupujete pogledajte na ambalaži navedenu zemlju podrijetla. Ako naletite na ''stari'' iz Engleske, OK, ako nije iz Engleske...nije to više to...
djon vejn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 08:26   #58
Quote:
djon vejn kaže: Pogledaj post
Mali osvrt na Hammerite...

Od prije cca godinu dana Hammerite za naše tržište se više ne proizvodi u Engleskoj. Kada ga kupujete pogledajte na ambalaži navedenu zemlju podrijetla. Ako naletite na ''stari'' iz Engleske, OK, ako nije iz Engleske...nije to više to...
Zašto? Druga receptura / sirovine / tehnologija / krvna zrnca radnika?
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 23:54   #59
Quote:
Ja Osobno kaže: Pogledaj post
Zašto? Druga receptura / sirovine / tehnologija / krvna zrnca radnika?

Zbog svega navedenog, osim zadnjeg...
djon vejn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 21:30   #60
Quote:
tomislavzg kaže: Pogledaj post
trebao bi pomoć. Naime, radim si ogradu za vanjske stepenice, običnu željeznu.
Majstor je profile prefarbao temeljnom bojom te ih zavario. Sad imam znači temeljnu običnu boju na njima. Šta mi je sljedeće???

Hvala
DAj još 2-3 ruke tanko temeljne boje vjerovatno ti je majstor pitura nitro nastavi sa nitro temeljnom.

Ako želite da vam antikorozivna zaštita izdrži 20 do 50 godina radi se sljedeče

Opcija 1/
Čisti se metal sa lužinama Vruče se pocinča i boja odgovarajučim bojama neutalnog kemiskog sadržaja obavezno.

Opcija 2/
Čeka se temperatura 16-21 stupanj Vlaga do 30% Metal se ispjeskari do sjaja,Ispuše se od prašine očisti se suhim tekstilom.
U roku od 30-60 minuta Nanese se tanko 1 sloj epoksidnog temeljnog namaza.
Zavisno od proizvođača u točnom vremenskom periodu nanese se drugi namaz,i treči namaz .
Nakon što je suh temeljni namaz po upustvu sa kantice nanosite lak boju u 2 i više slojeva zavisno o antikorozivnoj zaštiti. ali sada više laku nije namjena da antikorozivno štiti metal nego štiti temeljni namaz od UV zraka na šta nije epoksid otporan.Nikad na metalu tretiranom epoksidnim prajmerom neče doči do hrđanja dok se fizički ne ošteti epoksidni prajmer i metal ne dođe u kontakt sa kisikom.

Korocink je sranje nikad više ga ni u snu neču upotrebljavat.

Hammerite je izvrstan proizvod za brze male intervencije,popravke.Ali ja sam primjetio da srestva za skidanje hrđe(Fosforna kiselina) ako nije dobro isprana par puta vodom dolazi do enormnog izbijanja hrđe,Vjerovatno je hammerite na lužnatoj bazi pa se kolje sa kiselinama.

Pošto mi je Prijatelj bija glavni inspektor za antikorozivnu zaštitu u Hempelu i Sigmi sad je momentalno u Hyundaiu radi kao glavni inspektor na antikorozivnoj zaštiti plinaša gdje je 0 tolerancije u kvaliteti to jest ako nekome ispadne 1 dlaka cijela sekcija ide ponovno na pjeskarenje.Sve to pričam jer svoju drveni brod sam piturava po njegovim savjetima i boja je bez problema 4 godine izdržala a bezbojni lak interijera je morao izdržat 20 godina 10 set je izdržao pa sam prodao brod

Zadnje uređivanje more : 20.12.2010. at 21:36.
more is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.