Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2013., 15:32   #2241
Quote:
elly kaže: Pogledaj post

3) befree račun
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post

Bfree ti ne preporucujem, jer im je kamata promjenjiva, jedva 2.50% i vec su je 2 puta smanjivali otkad je Sberbanka kupila Volksbank.


Bfree je praktično a vista štednja i sa štednjom možeš raspolagati u bilo kojem trenutku.
Za kratki rok i kada znaš da će ti novci uskoro trebati to je isplativija opcija nego držati novce na običnom računu.
Nešto kao zamjena za novčani fond uz dodatak da je štednja osigurana kod DAB-a.

Isti princip nudi i BKS bank (BKS libero) uz veću kamatu, 3.3% promjenjivo.

Problem može biti što ta banka ima samo poslovnice u Rijeci i Zagrebu.
stari medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 17:07   #2242
Quote:
stari medo kaže: Pogledaj post
Bfree je praktično a vista štednja i sa štednjom možeš raspolagati u bilo kojem trenutku.
Za kratki rok i kada znaš da će ti novci uskoro trebati to je isplativija opcija nego držati novce na običnom računu.
Nešto kao zamjena za novčani fond uz dodatak da je štednja osigurana kod DAB-a.

Isti princip nudi i BKS bank (BKS libero) uz veću kamatu, 3.3% promjenjivo.

Problem može biti što ta banka ima samo poslovnice u Rijeci i Zagrebu.
Ima to isto i banka Kovanica iz Varazdina, kod njih se to zove a vista plus stednja i takodjer kamata 3.5%. Ali sto mi to vrijedi kad imaju doslovno par poslovnica u HR. Najbliza mi je 100 kilometara daleko.

Sto se tice bfree,ako je sada vec kamata 2.50% godisnje i oni ce je mozda opet smanjivati, to se stvarno ne isplati s obzirom da je kamata promjenjiva. Na neki manji iznos to je stvarno mizerno, koliko se sjecam ja sam za ljetos za 2000kn dobio 30kn mjesecnu kamatu.

Zadnje uređivanje DarkStar : 10.10.2013. at 17:13.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 17:33   #2243
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Ima to isto i banka Kovanica iz Varazdina, kod njih se to zove a vista plus stednja i takodjer kamata 3.5%. Ali sto mi to vrijedi kad imaju doslovno par poslovnica u HR. Najbliza mi je 100 kilometara daleko.

.
Stoji rečeno za bks, samo ako te put navede do zg ili ri onda može imat smisla, baš u poslovnice rijetko kad i trebaš - valjda, a keš besplatno podižeš na erste bankomatima. Njih ima dosta više, al opet ne kao zaba/pbz.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 19:19   #2244
Da ali za otvoriti orocenje moras bar jednom u poslovnicu.
Bio sam slao mail Kovanici i tako su rekli.
Inace puno povljnije od bfree to stoji.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 09:07   #2245
DarkStar i stari medo, puno vam hvala na savjetima Puno ste mi toga razjasnili a najbitnije: bili sažeti i konkretni
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 09:18   #2246
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Na neki manji iznos to je stvarno mizerno, koliko se sjecam ja sam za ljetos za 2000kn dobio 30kn mjesecnu kamatu.
A koliko bi dobio da si ih držao na tekućem ili u novčanom fondu, ili oročio u Zabi ili PBZ-u ?
Budući da se radi praktično o a-vista štednji 2.5%-3.5% je puno.
U Zabi ako oročiš na dvije godine ne dobiješ 3.5% godišnje.
stari medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 09:47   #2247
sad ja, sad ja
Opet imam pitanje... ili dva...
Nisam uspjela naći tu a vista plus štednju u banci kovanica (ima za poslovne subjekte i to s promjenjivom kamatnom stopom 3,2%), ali mi se sviđa KBZ otvorena štednja
A drugo, gledala sam da bi za klince možda probala uplaćivati (tj. ne ja, nego su baka i deda rekli da bi im nešto uplaćivali) nešto tipa njihovog Klinko. Što kažete?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 10:59   #2248
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
sad ja, sad ja
Opet imam pitanje... ili dva...
Nisam uspjela naći tu a vista plus štednju u banci kovanica (ima za poslovne subjekte i to s promjenjivom kamatnom stopom 3,2%), ali mi se sviđa KBZ otvorena štednja
Koliko vidim imaš na http://www.kovanica.hr/ odmah na prvoj stranici A-vista plus

Quote:
elly kaže: Pogledaj post
A drugo, gledala sam da bi za klince možda probala uplaćivati (tj. ne ja, nego su baka i deda rekli da bi im nešto uplaćivali) nešto tipa njihovog Klinko. Što kažete?
Postoji maksimalni iznos sa kojim možeš kao roditelj raspolagati kada otvoriš štednju za dijete (mislim da je 10000 kn mjesečno - nisam siguran).
Za ostalo moraš dobiti odobrenje Centra za socijalni rad.
stari medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 11:17   #2249
Quote:
stari medo kaže: Pogledaj post
Koliko vidim imaš na http://www.kovanica.hr/ odmah na prvoj stranici A-vista plus
svašta... sad je tu, a stvarno nisam vidjela u prvim retraživanjima

Quote:
stari medo kaže: Pogledaj post
Postoji maksimalni iznos sa kojim možeš kao roditelj raspolagati kada otvoriš štednju za dijete (mislim da je 10000 kn mjesečno - nisam siguran).
Za ostalo moraš dobiti odobrenje Centra za socijalni rad.
čekaj, kad prođe rok od npr. 12 mjeseci na koliko dogovorim štednju, ne mogu dići jednostavno sve novce bez komplikacije? Ja sam shvatila da su se malo opametili po pitanju tih dječjih štednji i da to može funkcionirati kao i normalna oročena štednja koju nakon isteka oročenja jednostavno dignem ako želim. A što, ovako ne mogu dizati prije njihove 18 godine bez peripetija? To onda nije za nas
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 12:16   #2250
Quote:
elly kaže: Pogledaj post

čekaj, kad prođe rok od npr. 12 mjeseci na koliko dogovorim štednju, ne mogu dići jednostavno sve novce bez komplikacije? Ja sam shvatila da su se malo opametili po pitanju tih dječjih štednji i da to može funkcionirati kao i normalna oročena štednja koju nakon isteka oročenja jednostavno dignem ako želim. A što, ovako ne mogu dizati prije njihove 18 godine bez peripetija? To onda nije za nas
Ne možeš sve podići, navodno je to zbog zaštite djeteta, prije je bilo još restriktivnije, sada je 10000 kuna mjesečno ako se u međuvremenu nije nešto promjenilo.

http://www.vecernji.hr/biznis/i-bez-...-clanak-470960
stari medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 13:09   #2251
Sa mozes dignuti do 10 000 kn mjesecno. Podignuti sve moze jedino samo dijete kad navrsi 18. Prije se to odnosilo na banke a stambena stednja se moglo sad ni to ne moze.
Kamata nije puno veca nego na normalnu stednju, mozda bolje otvori na svoje ime pa skupljaj tamo.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 23:47   #2252
evo imam ja dva pametna...

1. recimo 15000 kn na mjesec dana standardna štednja u kunama fiksna kamata
PBZ 1,8%
ZABA 1,6%
POPULARE 2,6%
e sad koja je fora s ovima od 2,6%???
2. u ovoj populare piše OROČENA KUNSKA ŠTEDNJA S MJESEČNOM ISPLATOM KAMATE od 10.001 do 80.000,99 kn 2,60%
što to znači jer u svim bankama su kamate godišnje, odnosno tih 2,6% znači 0,21% mjesečno zar ne?
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 16:50   #2253
Pa i ovdje ti je to godisnja kamata, moras podijeliti sa 12 pa dobijes mjesecnu.
Inace bi u PBZ ova kamata bila godisnje skoro 20% a to nema sanse.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 10:04   #2254
U kojoj valuti štediti, da li je švicarski franak ok izbor ?

Dakle zanima me očuvanje glavnice u ovi turbulentnim vremenima, imam dojam da kuna neće još dugo izdržati a ni dolar ni euro nisu na najboljem putu.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 10:57   #2255
Jedan savjet molim...Imam 150 000 kuna koje moram sacuvati do travnja sljedece godine. Orocio bih taj novac na tri, cetiri mjeseca....E sad, opce je pravilo bilo da se euri kupuju u ljeti, a prodaju zimi. Medutim gledajuci prosjek eura za navedene periode, izgleda da se situacija promijenila, jer da sam to ucinio 2011/2012 izgubio bih, da sam to ucinio prosle godine zaradio bih (pretpostavljam zbog jacanja kune).....Dakle, da li da mjenjam u eure pa orocavam ili da orocim u kunama, i u kojoj banci.

Hvala.....
liv is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 11:28   #2256
Malo si zakasnio, u KBZ je bila kamata 4.50% na 6 mjeseci stednja u kunama sa valutnom lauzulom u EUR, ali i to je sad palo.

Ne isplati se bas trenutno stediti u EUR jer je tesko igdje dobiti iznad 3.50% kamate.
A na kune dobijes mozda oko 4% nije nesto.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 10:56   #2257
Pozdrav,

Može preporuka?

Pročitao sam zadnjih desetak stranica iako su prvi postovi od 2012.g (dve godine stari jelte?) :P Zanima me sljedeće oročio/štedio ili šta već bi s prvom uplatom od 6500 kn kasnije bi svaki mjesec dodavao 500-1000 kn(kako koji mjesec možda bi nekad i manje/više bilo) preporuka? Bitno mi je da taj novac mogu dignuti nakon 6 mj. tj da bude fixno cca. 6mj. u banci a onda da nastavim štednju/oročenje al da imam mogućnost dizanja.
askip is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 02:27   #2258
fiskna štednja

Tražim po netu, ali nikako nemogu naći neku vrstu kalkulatora banke poput pbz,erste,otp itd koji bi mi izračunao ako oročim X kn na 5 godina koliko bi dobio na kraju. Ako imate neki link bio bi jako zahvalan jer koliko vidim baš i nema ovakvih kalkulatora.
JeeGER is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 09:14   #2259
PBZ ima unutar internet bankarstva ali nema tu velike mudrolije depozit x stopa x godine.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 09:23   #2260
Pa imas windows kalkulator.
Pomnozi tvoj iznos sa kamatom koju banka daje i dobijes godisnju dobit.
Ili idi na stranicu bilo koje banke pa tamo izracunaj.
Ja idem na stranicu RBA jer tamo ima tecajni i stedni kalkulator.

http://www.rba.hr/my/bank/services/p...en&language=HR
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.