Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2009., 11:35   #61
test za lažne trudove (ja ih nisam imala pa neznamjel djeluje, sigurno nije pravilo)....šetanje i tuširanje...ako se smiri lažni su, ako nastave nisu lažni...
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 12:11   #62
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
kod svakog je drugačije....ja u leđima nisam osjetila ništa cijelo vrijeme...boljelo me ispod trbuha kao kad imam M...i to lagana bol, baš kao kod M..trudovi nakon trajanja 10 sati mrvicu jači od početnih, normalno i hodala i disala...skoro skroz otvorena došla u bolnicu...
.....
E mene bas to znaima, jel ima veze s tim kako te inace menstruacija boli. Kad osjetim m onda je to u ledjima pritisak, nikad me nije bolio bas trbuh od m.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 12:25   #63
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
E mene bas to znaima, jel ima veze s tim kako te inace menstruacija boli. Kad osjetim m onda je to u ledjima pritisak, nikad me nije bolio bas trbuh od m.
mene isto to zanima...a ima mi smisla da je to povezano...ja sam mengu isto uvijek prvo osjetila u leđima, i trbuh me bolio ali uvijek puno manje nego leđa pa i sad tako očekujem, a možda se varam
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 12:25   #64
meni je doc.bilapropisala normabel za lažne....kaže ako su lažni - smirit će se, a ako nisu-ako su pravi da će se onda ustaliti na pravilne razmake
ja inače imam lažnjake već neko vrijeme, a sinoć su bili malo žešći a i sad su, hm pa
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 12:26   #65
Quote:
Gricko2008 kaže: Pogledaj post
meni je doc.bilapropisala normabel za lažne....kaže ako su lažni - smirit će se, a ako nisu-ako su pravi da će se onda ustaliti na pravilne razmake
ja inače imam lažnjake već neko vrijeme, a sinoć su bili malo žešći a i sad su, hm pa
ja zasad i dalje imam samo bezbolne lažne...kad krenu boljeti mislim da ću umrijet od straha
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 12:53   #66
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
kod svakog je drugačije....ja u leđima nisam osjetila ništa cijelo vrijeme...boljelo me ispod trbuha kao kad imam M...i to lagana bol, baš kao kod M..trudovi nakon trajanja 10 sati mrvicu jači od početnih, normalno i hodala i disala...skoro skroz otvorena došla u bolnicu...

a da su trudovi shvatit ćete kad-tad..ja prva 3 sata mislila da su crijeva...javljali se svakih 20 min, počelo oko ponoći i probudilo me 3 puta (a ja si mislim što sam sad pojela ), poslje pogledam na sat pa zaspem, kad me opet probudi zaboravila koliko je sati bilo prije...
ugl u 3 ustala da vidim jel razmak pravilan....bio je pravilan

dosta cura je napisalo da je najgora bol bila kad su bilena leđima...ja trudove nisam uopće osjetila kad su me okretali na leđa da me pregledaju i prije izgona...al baš ništa...
doktor mi rekao kad da tiskam kad da stanem i ja sam radila što je on rekao
Po ovome sto pises izgleda kao da tebi ti trudovi nisu bili nista strasno ni bolno...
Mene nekad zaboli u donjem djelu trbuha ali nikad nisam sigurna jel to sto moram piskiti pa beba tiska pun mjehur ili nesto drugo...
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 12:45   #67
Bok

Sad sam u 33.tjednu i osjećam udarce dolje..Ne smeta mi toliko udarci bebe u trbuh koliko mi je neugodno kad me udari nisko kao da hoće van.
Podsvijest mi radi 100 na sat pa se bojim da ne dođe do prijevremenog jer je doktor rekao da sam otvorena do unutarnjeg ušća.
Isto osjećam menstrualne bolove u zdjelici, a nekad ujutro kad se probudim, imam osjećaj da je sve mekano.
Pijem Mg jer su i BH kontrakcije česte.

Ovo mi je drugo dijete i nadam se da drugi porodi idu lakše nego prvi. Može li mi koja od vas reći svoje iskustvo s drugog poroda.
__________________
33+
lipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 13:12   #68
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
E mene bas to znaima, jel ima veze s tim kako te inace menstruacija boli. Kad osjetim m onda je to u ledjima pritisak, nikad me nije bolio bas trbuh od m.
a mene nikad nije nešto strašno boljelo kad sam imala menstruaciju, možda bi me malo piknulo ali ništa strašno, tako da ja ni ne znam kakvi su to bolovi
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 13:48   #69
Quote:
lipica kaže: Pogledaj post
Sad sam u 33.tjednu i osjećam udarce dolje..Ne smeta mi toliko udarci bebe u trbuh koliko mi je neugodno kad me udari nisko kao da hoće van.
Podsvijest mi radi 100 na sat pa se bojim da ne dođe do prijevremenog jer je doktor rekao da sam otvorena do unutarnjeg ušća.
Isto osjećam menstrualne bolove u zdjelici, a nekad ujutro kad se probudim, imam osjećaj da je sve mekano.
Pijem Mg jer su i BH kontrakcije česte.

Ovo mi je drugo dijete i nadam se da drugi porodi idu lakše nego prvi. Može li mi koja od vas reći svoje iskustvo s drugog poroda.

moj prvi i drugi porod kao nebo i zemlja !
prvi 18sati teske muke

drugi porod jedva stigla u bolnicu od prvog truda do poroda oko 3 sata

ali to nista neznaci i nemora znaciti da drugi bude laksi od prvog, moja jetrva rodila njih petero i kaze da joj je najtezi bio peti porod.

Dakle nema pravila tu.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:26   #70
Quote:
lipica kaže: Pogledaj post
Sad sam u 33.tjednu i osjećam udarce dolje..Ne smeta mi toliko udarci bebe u trbuh koliko mi je neugodno kad me udari nisko kao da hoće van.
Podsvijest mi radi 100 na sat pa se bojim da ne dođe do prijevremenog jer je doktor rekao da sam otvorena do unutarnjeg ušća.
Isto osjećam menstrualne bolove u zdjelici, a nekad ujutro kad se probudim, imam osjećaj da je sve mekano.
Pijem Mg jer su i BH kontrakcije česte.

Ovo mi je drugo dijete i nadam se da drugi porodi idu lakše nego prvi. Može li mi koja od vas reći svoje iskustvo s drugog poroda.
prvi porod super brz,sve ukupno bilo gotovo za 3 sata,a drugi još brže ,došla u bolnicu oko 10 ,puko mi vodenjak dobila drip i točno u 12(podne) rodila...
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:50   #71
Quote:
tindlbel kaže: Pogledaj post
prvi porod super brz,sve ukupno bilo gotovo za 3 sata,a drugi još brže ,došla u bolnicu oko 10 ,puko mi vodenjak dobila drip i točno u 12(podne) rodila...
I ja bi tako rodila !
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 15:29   #72
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
a mene nikad nije nešto strašno boljelo kad sam imala menstruaciju, možda bi me malo piknulo ali ništa strašno, tako da ja ni ne znam kakvi su to bolovi
Pa da, i ako osjetim m onda je to blagi pritisak u krizima, nikakvi grcevi ni bolovi.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 16:05   #73
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Pa da, i ako osjetim m onda je to blagi pritisak u krizima, nikakvi grcevi ni bolovi.
e, i sad mi ne znamo ni kakvi su to približno bolovi
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 17:00   #74
Quote:
mini. kaže: Pogledaj post
mene isto to zanima...a ima mi smisla da je to povezano...ja sam mengu isto uvijek prvo osjetila u leđima, i trbuh me bolio ali uvijek puno manje nego leđa pa i sad tako očekujem, a možda se varam
evo cure ja cu vam odgovoriti....
i ja kad imam mengu uvijek me bole ledja a nikada stomak....
trudovi pocelo je ovako
petak popodne me presjeklo u ledjima....(vec sam bila prenela dva dana termin)
od tada svakih 45 minuta me sijece i budi cijelu noc ali ja kontam to nemoze biti trud kad je u ledjima...
u subotu ujutro sam isla na kontrolu i ctg pokazao lagane trudove i ja otvorena 1 prst salju me doma i kao necete skoro....
subota popodne 6 sati mi je izasao sluzni cep, ja se okupala pospremila sve i reko sad cu mjeriti....oko 10 navecer sam bila na 10 minuta ali trudovi skroz u ledjima...
oko 11 krenula u rodiliste, tamo na ctg-u nema trudova a otvorena 3 prsta... poslije ponoci sam u boksu sa ctg-om i dripom jer mi ne vjeruju da me boli jer nista ne vide na ctg-u muza salju doma uz rijeci ona sigurno nece prije 7 ujutro...
uglavnom rodila sam u 4 ujutro i skroz uz trudove u ledjima stomak uopce nisam osjetila ni u onim najjacim trudovima...
mozda vama nece biti ovako ali ako vas kicma presijece i to se ponavlja znate da je to to...SRETNO
renatap is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 10:25   #75
cure moze jedan savjet..

ovo mi je prva trudnoca i ovu noc mi se prvi put dogodilo da me boli donji dio trbuha toliko jako da se ne mogu ni okrenuti u noci, niti na bok niti na leda, nista mi ne pase, osim sjedenja.. ne mogu hodati kad moram na wc jer me zaista boli.. imam osjecaj kao da je to nekakav grc dolje i uzasno je.. niti sam mogla ja spavati niti beba, a bome niti dragi..

pa me sad zanima jesu li to lazni trudovi ili je to nesto drugo? dal mi savjetujete da odem sad na hitnu da me pregledaju pa da vide kako mi je beba? i sta je u pitanju.. ha?
mala_sreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 12:45   #76
Quote:
mala_sreca kaže: Pogledaj post
cure moze jedan savjet..

ovo mi je prva trudnoca i ovu noc mi se prvi put dogodilo da me boli donji dio trbuha toliko jako da se ne mogu ni okrenuti u noci, niti na bok niti na leda, nista mi ne pase, osim sjedenja.. ne mogu hodati kad moram na wc jer me zaista boli.. imam osjecaj kao da je to nekakav grc dolje i uzasno je.. niti sam mogla ja spavati niti beba, a bome niti dragi..

pa me sad zanima jesu li to lazni trudovi ili je to nesto drugo? dal mi savjetujete da odem sad na hitnu da me pregledaju pa da vide kako mi je beba? i sta je u pitanju.. ha?
koliko si trudna? jel ti se trbuh uz taj grč i "skamenio"? ako je, to su BH kontrakcije.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 10:34   #77
evo da malo dignem temu.trebam pomoc jer se ne snalazim bas dobro u svemu s obzirom da mi je prva trudnoca.

od jucer u 5 ujutro osjecam poprilicno jake bolove u krizima,a pomalo i u trbuhu..u 38. tjednu sam pa ne znam dal bi to mogli biti pravi ili lazni trudovi..totalno sam zbunjena

ne bih htjela panicariti previse ali ipak sam malo i zabrinuta.
razmaci nisu nesto pravilni..bol nekad prestane kad se krecem, a nekad ne.
ne krvarim, vodenjak mi nije pukao ali bol ne popusta.

stoga, pomoc..pliz!!!
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 11:27   #78
Trudovi ili ne?

ispricavam se modovima na jos jednoj ovakvoj temi ali treba mi pomoc pod hitno.

ne zelim panicariti ali opet, zabinuta sam.
ovo mi je prva trudnoca pa se bas i ne kuzim u te stvari.
u 38. tjednu sam i od jucer ujutro me love trudovi..i stvar je u tome sto ne mogu bas prepoznati dal su pravi il lazni.

naime, osjecam uzasnu bol u krizima, i pomalo u trbuhu.
i copi me svakih recimo pol h, nekad u pravilnim razmacima, nekad ne..i nekad bol prestane kad se pocnem kretati a nekad ne, pa sam pomalo zbunjena.

i zato help curke, sto bi to moglo biti??
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 11:33   #79
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
ispricavam se modovima na jos jednoj ovakvoj temi ali treba mi pomoc pod hitno.

ne zelim panicariti ali opet, zabinuta sam.
ovo mi je prva trudnoca pa se bas i ne kuzim u te stvari.
u 38. tjednu sam i od jucer ujutro me love trudovi..i stvar je u tome sto ne mogu bas prepoznati dal su pravi il lazni.

naime, osjecam uzasnu bol u krizima, i pomalo u trbuhu.
i copi me svakih recimo pol h, nekad u pravilnim razmacima, nekad ne..i nekad bol prestane kad se pocnem kretati a nekad ne, pa sam pomalo zbunjena.

i zato help curke, sto bi to moglo biti??
ja mislim da su lazni, jer koliko mi je poznato laznjaci se smire ako promjenis polozaj. ali ako nisi sigurna, ja da sam an tvom mjestu, otisla bi ili kod svog ginekologa ili u bolnicu. sta je sigurno, sigurno je.
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 11:33   #80
Pa ak si u 38 tj, mogu vrlo lako biti pravi, ja sam rodila u 38+3. A zašto ne odeš u bolnicu i riješiš dilemu?.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.