Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2011., 20:48   #61
MM je ljeti radio na većoj jahti u HR kao deckhand, plaće su s napojnicama 2000 E, hostese, konobar i kuhar oko 2500, više pozicije i više. Ovisi da li je jahta privat/poslovna, veličina, službeni ili opušteniji odnos s vlasnicima, jesu li gore razmaženi manageri sa kokama ili obitelj.....

U principu traži se uredan izgled, bez nakita, vidljivih tetovaža, pristojno ponašanje, nema alkohola, droga, izlasci s jahte, kupanje i sl su rijetkost. Hostese i konobar su najviše na udaru (U ovom slučaju radilo se o poslovnoj jahti gdje su odnosi bili utegnuti kao u hotelu). Oni rade s gostima i danonoćno stoje na usluzi. Čistoća i urednost jahte je na prvom mjestu, za deckhande to znači glancanje, pranje, klečanje i ribanje non stop, briga oko opreme i manevara, za cure peglanje, čišćenje, pranje, posluživanje, itd.
Preporuka je birati manje jahte i obiteljski đir vlasnika, tamo su međuljudski odnosi prisniji i opušteniji.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 17:38   #62
Yacht b

Nemojte gasiti temu pl,,,
Naime dugo godina sam pomorac,puno iskustva imam carpenter, pa AB pa Bosum.E ebada je sta nisam bija nikad na Jahtama.Molio bih g.pod nikom sototajer ili bilo koga da mi kaze,imali sanse za mene sa ovim zvanjima i iskustvom.Dobro govorim engleski,njemaci solidno talijanski.Nemam
111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 13:41   #63
RAd na jahtama

Radim trenutno na kruzerima ka konobar i zainteresovan sam da se prebacim na privatne jahte jer kako kazu veca je lova
Bio bih vam zahvalan ako bi ste mi mogli predloziti neku agenciju...
Ako mi mozete reci sta mi je sve potrebno za rad na jahti (licence,treninzi islicno) i gdje to mogu pribaviti????
Ramble on is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 10:25   #64
Ispada da jahte imaju samo bogatasi koji su opsjednuti kurvama i ekortom??? A sto je sa vlasnicima koji sa obitelji gustaju na jahti i ne rade partije i sl?? Ima ih i previse samo se o njima ne prica! Hvala Bogu da radim za takvu obitelj, osim naravno kad je charter, onda se sve moze ocekivati. I golotinja, kokain ..... Ali svejedno, ovaj posao ne bi mjenjala za najbolji uredski!
loolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 10:44   #65
posao na luksuznim jahtama(ne kruzerima)

Pozdrav.Ovdje sam novi.Može li mi tko pomoći oko ukrcaja ili da pošalje moj CV nekoj firmi.Dugo sam navegavao na dugoj i obalnoj plovidbi.Rođen sam 1959.god plovio u svojstvu kormilara.Imam brevete za: pružanje prve pomoći,temeljna sigurnost na brodu,upravljanje gašenjem požara i član posade koji čini dio plovidbene straže.Kontakt email [email protected] i broj mob 091/681 9307

Unaprijed zahvaljujem.
wulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 09:24   #66
Smile

Quote:
zeve1 kaže: Pogledaj post
cura i ja mozda bismo isli. iz Rijeke smo...

kako cemo dalje?
Karta za Nicu je iz Ljubljane 86 eura , od Nice do Antibesa ima pola ure autom ili busom ...
ninja636gp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 17:19   #67
Ma jahte pih!Baš tu ima puno mjesta!
Nego,što je s poslovima na priobalnim teretnjacima!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 13:30   #68
Mene zanimaju talijanski cruzeri? Kako da se prijavim na njih (sezonski posao) kome da se javim?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 14:23   #69
Kad sam bio mlađi radio sam na kruzerima, to je za mene loše iskustvo i to mi nikako ne odgovara, kako nisam pomorske struke radio sam u hotel departmentu, tu sam promijenio razne odjele od shop, guest service(purser), accounting, shorex. Danas je plaća jako loša 1500dolara + po novom zakonu moraš biti prijavljen na mirovinsko, zdrastveno, jer su svi kao koji rade na brodovima pomorci, tako ih zakon tretira, što te fino čekaju uplatnice kad dođeš doma, oko tebe na brodu samo žuti i filipinci, ne znam, prije je to imalo smisla danas nikako, ispadne ti da radiš 7 dana u tjednu 10sati dnevno za 5000kn, normalno života nemaš, ali ako si jako mlad onda to možeš sve prožvakat valjda i u današnje čudno vrijeme. A na jahtama nema recepcije, shorex-a, računovodstva i sl, tamo si više kućna sexy pomoćnica kojoj je u opisu posla da zabavlja goste i vaginalno ako treba, što veći luksuz to veća opačina i sablazan. Žali bože žena koje idu to raditi, to za muške nije, niti oni baš muške hoće tamo, osim za pozicije deckhanda ako nisi školovan, što odgovara po hrvatskom rječniku - mali od palube ili ti najniži mornar, slijedi bosun, pa mate pa first mate, itd, da ne nabrajam. Dakle za žene koje drže do sebe to ne idu raditi jer će kad tada biti suočene sa situacijom da će ih gazda i njegovi prijatelji htjet jebat na razne načine. A za muške idite pa barem završite pomorsku srednju u Bakru ili Splitu pa možete kroz module i brevete doć do kapetana luksuzne jahte koji mjesečno prosječno mlati preko 10000 eura bez frke.

Najbitnije na brodovima je da si časnik mosta ili stroja, zapamtite sve ostalo je mlaćenje prazne slame, a za žene to nije posao, koje su dame i koje drže do sebe, iako su rijetke ipak ih ima, za poštenu djevojku to posao nije, ako nema problema da se podaje u se, na se i podase, onda nek ide, iovako joj je sudbina zapečaćena. O količini stresa bar na kruzerima na kojim sam radio dobrih par godina mogu samo reć da je na granici mogućega, što opet vjerovatno zavisi kakav ti je personality.
Ako ne morate ne idite na brodove, učite i idite na fakultete, živite život, radujte se suncu i mjesecu i zvjezdama, ova industrija nije za nas balkance, mi smo osjećajni i nije nam sve u jebenim novcima, nismo odgajani da su nam pare Bog, oni na zapadu su tako odgajani da su pare Bog i to je sve što postoji. Količinu mentalne retardacije prosječnog Amerikanca naš čovjek može teško prožvakati, vjerujte da niste svjesni koliko je Amerikanac glup čovjek, da ne kažem ali stvarno retardiran i mentalno zaostao, sjeban od onih prozaka, i sveg tog sranja, ma bježi, radite nešto drugo.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.

Zadnje uređivanje Epic hero : 16.01.2012. at 14:40.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 11:25   #70
[email protected] ...ako mozes i meni :* hvala
Tina Antičević is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 11:41   #71
Quote:
obojana kaže: Pogledaj post
hej Lea...evo ti moj mail

[email protected] pa posalji koji link

hvala hvala hvala
lea moj mail [email protected]
Tina Antičević is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 15:43   #72
Pozdrav!

Idem krajen 3. miseca u Antibes i okolne marine,
ako ima ko zainteresiran da idemo skupa nek se
javi. [email protected]
ostasančovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 21:38   #73
Jedan oglas:

Trazi se stjuardesa za jahtu od 32m. Jahta ce provesti sezonu u HR, a placa zavisi od iskustva. Posada rusi i jedan hrvat. CV poslati na e-mail deanpdageta(at)gmail.com ...
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 17:09   #74
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Ma nađe se dosta poslova i sada, pogotovo ako ste voljni ići na Karibe. Moj dečko radi kao Chief Eng. na jahti i u potrazi je za novim poslom jer mu se ne da na Karabe. Registirirao se kod dosta agencija i nema dana da mu se netko ne javi s ponudom (samo na žalost skoro sve ponude su za Karibe). Ako hoćete pošaljite mi meilove pa vam pošaljem linkove od agencija s kojima smo mi u kontaktu. Tamo se lijepo registrirajte i onda malo dosađujte (svakih par dana pošaljite mejl s CVem i certifikatima).
Isto tako ako netko može pomoći oko posla za CE na jahti u Evropi, molila bih da mi se javi.
evo i moj mail, pa ako mozes posalji koji link [email protected]
dino matejčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 14:47   #75
Kakve su mogucnosti zaposaljavanja kao konobar na jahtama ?
Murcielagoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 13:38   #76
Imaš na
www. pomorac.net ,više o tome,pa prolistaj malo.
bubab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 00:18   #77
Zivot i rad na brodu (jahte, cruiseri)

naime pred par mjeseci sam se počela raspitivati o kruzerima i jahtama tako da tek upijam nadam se da ćete mi malo poblize objasniti neke stvari.
inace zivim u rijeci, sto se tice kruzera vidjela sam ga gospoda zagar u lovranu zaposljava za kruzere, mozete mi reci kome se mogu obratiti za jahte?
poslala sam par molbi. preko mojposao.hr nasla sam oglas "Luxury Yacht Interior Crew - Chief Steward/ess" preko agencije Navigo Eventa. nude tečaj u zagrebu od 6 dana po cijeni 7.200, nakon zavrsenog tecaja dobiva se uvjerenje o licenci iyt iuvjerenje o zavrsenom tecaju megayacht service excellence.
sve je to ok, ali sto nakon tog tecaja imam potrosenih milju eura i uvjerenje? tko mi nudi posao i garantira da ce me zvati? kazu poslije toga si u njihovoj bazi i u sto kracem roku ti nude posao?
molim vas pomoc i savjete jer eto stvarno bih voljela otici jer kao mlada osoba jednostavno nema mi smisla raditi za minimalac u ovoj lijepoj nasoj.
hvala unaprijed.
hypnotic poison is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 00:40   #78
jahte i navigo event?

naime pred par mjeseci sam se počela raspitivati o kruzerima i jahtama tako da tek upijam nadam se da ćete mi malo poblize objasniti neke stvari.
inace zivim u rijeci, sto se tice kruzera vidjela sam ga gospoda zagar u lovranu zaposljava za kruzere, mozete mi reci kome se mogu obratiti za jahte?
poslala sam par molbi. preko mojposao.hr nasla sam oglas "Luxury Yacht Interior Crew - Chief Steward/ess" preko agencije Navigo Eventa. nude tečaj u zagrebu od 6 dana po cijeni 7.200, nakon zavrsenog tecaja dobiva se uvjerenje o licenci iyt iuvjerenje o zavrsenom tecaju megayacht service excellence.
sve je to ok, ali sto nakon tog tecaja imam potrosenih milju eura i uvjerenje? tko mi nudi posao i garantira da ce me zvati? kazu poslije toga si u njihovoj bazi i u sto kracem roku ti nude posao?
molim vas pomoc i savjete jer eto stvarno bih voljela otici jer kao mlada osoba jednostavno nema mi smisla raditi za minimalac u ovoj lijepoj nasoj.
hvala unaprijed.
hypnotic poison is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 07:50   #79
nema ti od cekanja nista, moras poc na jug francuske, palma de mallorcu... i hodati od jahte do jahte sa svojim cv-om.
netreba ti nikakav tecaj za pocetak, to mozes kasnije polagat kad skupis iskustva i zelis napredovat. Ono sto moras imati je stc 95 koji ti dojde oko 3500 kn, a nije niti lose imati usa vizu b1\b2.

ako te jos sto zanima pitaj....

pozz sa mallorce
jeGGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 16:56   #80
Quote:
hypnotic poison kaže: Pogledaj post
naime pred par mjeseci sam se počela raspitivati o kruzerima i jahtama tako da tek upijam nadam se da ćete mi malo poblize objasniti neke stvari.
inace zivim u rijeci, sto se tice kruzera vidjela sam ga gospoda zagar u lovranu zaposljava za kruzere, mozete mi reci kome se mogu obratiti za jahte?
poslala sam par molbi. preko mojposao.hr nasla sam oglas "Luxury Yacht Interior Crew - Chief Steward/ess" preko agencije Navigo Eventa. nude tečaj u zagrebu od 6 dana po cijeni 7.200, nakon zavrsenog tecaja dobiva se uvjerenje o licenci iyt iuvjerenje o zavrsenom tecaju megayacht service excellence.
sve je to ok, ali sto nakon tog tecaja imam potrosenih milju eura i uvjerenje? tko mi nudi posao i garantira da ce me zvati? kazu poslije toga si u njihovoj bazi i u sto kracem roku ti nude posao?
molim vas pomoc i savjete jer eto stvarno bih voljela otici jer kao mlada osoba jednostavno nema mi smisla raditi za minimalac u ovoj lijepoj nasoj.
hvala unaprijed.
Mislim da ti ne garantira nitko. Koliko vidim ta IYT licenca je u biti još samo niz nekih dodatnih obrazovanja za jahte, koja nisu nužna da bi upala na njih, dovoljno ti je ovo što ti je forumaš iznad mene napisao, tzv. D2 ili STCW 95 odnosno Basic Safety Training, da bi se ukrcala.

Quote:
jeGGer kaže: Pogledaj post
nema ti od cekanja nista, moras poc na jug francuske, palma de mallorcu... i hodati od jahte do jahte sa svojim cv-om.
netreba ti nikakav tecaj za pocetak, to mozes kasnije polagat kad skupis iskustva i zelis napredovat. Ono sto moras imati je stc 95 koji ti dojde oko 3500 kn, a nije niti lose imati usa vizu b1\b2.

ako te jos sto zanima pitaj....

pozz sa mallorce
Ispravka, sa svim davanjima dođe 2500 kn, barem u Splitu.

Mene zanima, kakvo je stanje, odnosno kakve su šanse za osobu od 30 godina, koja nema iskustva sa brodovima, a ima položeno D2, te odlično znanje engleskog jezika i osnovno znanje ruskog i njemačkog jezika, za upad na neku jahtu?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.