Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2011., 01:15   #81
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Na dti zna otić ta elektronika pumpe jednom u 10 godina a ne pumpa, ali to se popravlja za 200kn.
.
malo teže da će nać za 200kn, eventualno u nekoj do-it- yourself režiji, redovito za to uzimaju majstori100-200eur
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 14:31   #82
Vozio sam jednom malo dužu vožnju (nekih 700 tinjak km), mislim 2002 godina. Auto je tada imao oko 150000 km, i čovjek je rekao da nikada ništa otišlo nije. On održava u ovlaštenom, iako je otišla garancija odavno.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 17:54   #83
Dosta los auto (govorim iz vlastitog iskustva) kupio prije 5 godina taj auto i ulozio u njega za jos jedan.. Turbina otisla 2x, regulator protoka zraka isto 2x, senzor radilice, ventil goriva, kompjuter pumpe itd... uglavnom kvari se svako malo
to su neki od vecih kvarova, a ove sitne da i ne nabrajam (diodni most, anlaser, kiler klime itd...)
qutip is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 18:06   #84
Mislim isto da bi cdti motor bio bolji motor , al sad kaj je tu je.Vozio sam bas doticni primjerak i moram priznati da mi je golf SDI djelovaju hitrije od tog auta , neznam kak al eto, kao da je trom malo motor.Za kvarove neznam jer sam vozio par godina star, ako nista bar djelova ima.
Pazi da imas dost ulja , ne gazi na hladno , klasicni savjeti.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 23:50   #85
imamo jedan u obitelji.
presao 350k km.
od kvarova: pumpa ulja (naravno na autoputu i putu od 800km), hladnjak motora, ventilator istog, crijeva hladnjaka, , nekoliko termostata i termoprekidaca, relej dovoda goriva (ha! u garanciji), hladnjak klime u kabini, 3 x alternator, nekakva elektronika, dizne, celjusti zadnje osovine-obje. klima svako malo crkava. mislim da ima jos toga al trenutno mi nije na pameti


osim toga je ok. prvi auspuh je gore, akumlator i turbo takoder. puno se vozi autocestom vjerovatno zato.
moram napomenut kvalitetu unutrasnjosti, jedino izlizano je kozica rucice mjenjaca, ostalo izgleda kao novo.

ako nije spustana km, gas i uzvaj
nixa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 14:07   #86
Quote:
nixa1 kaže: Pogledaj post
imamo jedan u obitelji.
presao 350k km.
od kvarova: pumpa ulja (naravno na autoputu i putu od 800km), hladnjak motora, ventilator istog, crijeva hladnjaka, , nekoliko termostata i termoprekidaca, relej dovoda goriva (ha! u garanciji), hladnjak klime u kabini, 3 x alternator, nekakva elektronika, dizne, celjusti zadnje osovine-obje. klima svako malo crkava. mislim da ima jos toga al trenutno mi nije na pameti


osim toga je ok. prvi auspuh je gore, akumlator i turbo takoder. puno se vozi autocestom vjerovatno zato.
moram napomenut kvalitetu unutrasnjosti, jedino izlizano je kozica rucice mjenjaca, ostalo izgleda kao novo.

ako nije spustana km, gas i uzvaj
Nije ti otišla uljna pumpa nego ti se odvrnuo šaraf na remenici uljne pumpe..
Inaće na ovom motoru se obavezno pregledava/doteže kod svake izmjene z.remena.. Inaće tako završi kad to neki fušer radi napamet.. U servisnom uputstvu je lijepo objašnjeno zakaj se to doteže.

I btw astra sa tim motorom, a nijedna astra g nema termoprekidač pa ti nije ni mogao otić. One imaju modul hlađenja koji pali ventilator preko ect senzora ovisno o stanju rashladne tekućine.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 13:03   #87
Savjet svim vlasnicima opel astre G, godišta od 98 pa do 02, sa motorima 1.7 cdti (isuzu motor) da provjere posudu antifriza! Odvrnite čep i prstom pređite po unutarnjoj stjenci! Ako primjetite smeđi ili crni masni prljavi talog imate grdi problem! Ako nekoga zanimaju detalji i o čemu se radi neka pita ovdje ili nekog iskusnog majstora! Ja vas ne bih htjeo uplašiti unaprijed..
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 12:57   #88
Pozdrav !!

Za crazy_mustang Novi sam na forumu, vidio sam da ste odgovorili na pitanje o 1.7 dti da ode elektronika pumpe i da popravak košta 200 kn , ja imam opel astra 1.7 DT CLUB 2002 g. i nekada jednostavno stane ne dobija gorivo u opel sesvisu kažu da popravak košta oko 1000 - 13000 kn a neće reći što je. Molim Vas da mi odgovorite gdje se to može napraviti iz Osijeka sam. Ako nije elektronika pumpe dali znate što je ???
spopac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 21:30   #89
Quote:
spopac kaže: Pogledaj post
Za crazy_mustang Novi sam na forumu, vidio sam da ste odgovorili na pitanje o 1.7 dti da ode elektronika pumpe i da popravak košta 200 kn , ja imam opel astra 1.7 DT CLUB 2002 g. i nekada jednostavno stane ne dobija gorivo u opel sesvisu kažu da popravak košta oko 1000 - 13000 kn a neće reći što je. Molim Vas da mi odgovorite gdje se to može napraviti iz Osijeka sam. Ako nije elektronika pumpe dali znate što je ???
vjerojatno na toj elektronici pumpe ode tranzistori ili zeza hladni lem kolko sam skužio, realni trošak je tko si zna sam popravit mali, cijena je oko 1000kn to što si napisao kolko se uzima, ili imaš majstora kao crazy mustang koji radi badava
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 22:09   #90
Quote:
orion1 kaže: Pogledaj post
Savjet svim vlasnicima opel astre G, godišta od 98 pa do 02, sa motorima 1.7 cdti (isuzu motor) da provjere posudu antifriza! Odvrnite čep i prstom pređite po unutarnjoj stjenci! Ako primjetite smeđi ili crni masni prljavi talog imate grdi problem! Ako nekoga zanimaju detalji i o čemu se radi neka pita ovdje ili nekog iskusnog majstora! Ja vas ne bih htjeo uplašiti unaprijed..

Dva puta, dvaputa prošao taj problem...nabijem i opel i idiota koji je osmislio takav način hlađenja....ode taj uljni hladnjak, a neznaš jel on ili brtva glave!!!
Zip is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 22:11   #91
Quote:
marko_kc kaže: Pogledaj post
Pozdrav, kupio sam astru 1.7 dti, sa 146000 km, zanimalo bi me vaše mišljenje o toj mašini, kolko se kvari često, dali sam pogriješio u kupovini, malo sam brzoplet šta da vam kažem... ak ima kojih iskusnih da se razumiju u tu mašineriju bio bih zahvalan...
https://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post35498953

evo tu ti ja malo pišem o problemima sa takvom astrom...astra majoneza....bolje da su joj dali ime "Opel Majoneza"!!
Zip is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 22:16   #92
Quote:
qutip kaže: Pogledaj post
Dosta los auto (govorim iz vlastitog iskustva) kupio prije 5 godina taj auto i ulozio u njega za jos jedan.. Turbina otisla 2x, regulator protoka zraka isto 2x, senzor radilice, ventil goriva, kompjuter pumpe itd... uglavnom kvari se svako malo
to su neki od vecih kvarova, a ove sitne da i ne nabrajam (diodni most, anlaser, kiler klime itd...)
auuu...dobrodošao u klub vlasnika opel astre 1.7 dti...ja prodao..rješio se vraga...neki dan sreo mehaničara...čovjek ono kroz suze...
"pa gdje si ti nema te već godinu dana, prije si dolazio svaki peti dan"???
...a ja reko..
"ne vozim više opela, već sam si kupio automobil!!"
Zip is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 22:57   #93
to je rak rana tih motora miješanje ulja u vodu, i po više puta periodički stoga vidim lukaviji i pametniji su prepravljali sistem odnosno ubacivali posebno drugi hladnjak ulja da fiziči odvoje sisteme jedno od drugoga
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 05:19   #94
Je samo kad se na npr Alfi ide stavljat hladnjak ulja (kojeg btw opće nema a dobro bi došao na neke motore) onda je to talijansko smeće, drlog koji je konstruiran od strane šlampavih digića i zato nevalja, a da bi ga moga opće vozit normalno moraš ga prepravljat, a kad se to radi na motoru njemačkog auta porijeklom iz japana onda je to ok i samo mali "glitch" jelte...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 08:51   #95
pozz ljudi, evo nisam dugo pisao, pa da vam kazem, astra je prodana, bila je u totalno lošem stanju, kilometraža skidana, bila lupana i farbana na novo, bosch pumpa samo što nije riknula, evo prodo sam ju čovjeku, reko šta je na stvari, on če si to složiti, a ja sebi za duplo manje novaca talijana sa full opremom
__________________
Nek se dimi, nek se zna, dizela vozim ja
marko_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 09:10   #96
Motor traje onoliko koliko mi vodimo racuna o njemu!!!! Svaki motor je prosao milion testova, i s greskom se ne pustaju u serijsku proizvodnju logicno!!!
A radni vijek motora najcesce zavisi od nas! Kod motora su bitne 3 stvari! Kvalitetno ulje, i kvalitetno gorivo!!! I naravno redovno odrzavanje i vođenje racuna o motoru!!! Svaki motor ima prednost ima nedostatak! hehe :P
B16A1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 09:15   #97
Quote:
B16A1 kaže: Pogledaj post
Motor traje onoliko koliko mi vodimo racuna o njemu!!!! Svaki motor je prosao milion testova, i s greskom se ne pustaju u serijsku proizvodnju logicno!!!
A radni vijek motora najcesce zavisi od nas! Kod motora su bitne 3 stvari! Kvalitetno ulje, i kvalitetno gorivo!!! I naravno redovno odrzavanje i vođenje racuna o motoru!!! Svaki motor ima prednost ima nedostatak! hehe :P
ma jok.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 09:31   #98
sreca pa je tema opel pa je sve drugo off topic
White Strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 09:55   #99
Ak se ne puštaju sa serijskim greškama zašto onda mehaničari govore to im je mana, to im je dječja bolest, to im je serijsta greška itd.

Testiranje je još najskuplji dio proizvodnje na nekim modelima.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 17:51   #100
Pozdrav svima,evo od sutra ću i ja bit vlasnik astre 1.7 cdti, 101ks, pa evo ako imate što za reći na kaj bi trebalo pripazit to je 2005g.ima 11000 km
josip krizan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.