Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2011., 17:41   #21
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
kazna meni zbog lažnog predstavljanja? kako? samo slučajnim svjedočenjem počinjenju kaznenog djela od strane službene osobe (koja se tu, eto, baš za peh našla pored) ili rekla kazala svjedočenjem tog istog prosjaka prilikom podizanja privatne tužbe ili kako si točno misio?...
Radi se isto o prekršaju protiv javnog reda i mira, a pokreće se po službenoj dužnosti. Prijavitelj i svjedok bi, pretpostavljam, bio taj isti prosjak. Ili misliš da je vjerodostojnost njegovog svjedočanstva upitna?


Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
... ček, a znači ti si bio (u bajbokani)?...
I to malo što sam bio (čak i s vanjske strane rešetki) je previše.
drot13 is offline  
Old 02.12.2011., 18:33   #22
postoji puno vrsta prosjaka i puno nacina na koji se to radi...
imamo "sminkere",dobro obucene,fali im za kartu,putuju,prose po 20,30 kn... da 5 ljudi popuse foru (a popuse ih vise),NJIMA DOSTA 250 - 300 kn. u sat,dva,tri.
imamo "klosare",lose obucene,zicaju po kunu,dvije,kazu za kruh,
za mlijeko za dijete...a evo ih na kiosku kupuju pivo...
zatim dijeljenje "svetih slika",koje se besplatno uzmu ispred katedrale i kazu dajte,Bog ce Vam pomoci...
imamo puno varijacija na temu i svi zarade...policija nista ne radi po tom pitanju,cak i vide,pa zazmire na jedno oko...sramota velika.
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Old 03.12.2011., 01:43   #23
@drot

ma i da mu nije upitna vjerodostojnost svjedočenja, a ono sam njegov "status" ziher je pa mislim da se ne bi ni usudil ikaj dalje potezat, kakva prijava.
a i otkud zna da fakat nisam neki zajebani inšpektor...?
DeeJay Dee is offline  
Old 03.12.2011., 03:17   #24
A čovjek sam treba procjeniti tko simulira a tko ne, ima ih svakakvih,

ima primjer jedna žena u Novom Zg gdje radim pa i po ovoj zimi je vidim koji put ide okolo sva je u banani nema ništa osim kaj joj ljudi daju obući, obuti valjda, daju joj hrane, tak koju kunu, kaj ja znam, operirala je nekaj al se nemrem sad sjetiti kaj,

i ja joj uvjek dam nekaj a kaj bum kad vidim po njoj kaj je, ima kila ko zagorski puran a sva se smrzne a nemreš proći pored kao da je kip

kaj ja mogu ja sam takav baš sam se sad nje sjetil kad sam pročital temu,

a ovima kaj kužim da piju i te spike tu nema šanse da bum išta dal toliko ipak nisam lud
Tigrov friend is offline  
Old 03.12.2011., 04:43   #25
upraf tak, slažem se.

i uvijek dam rajše sengulu, pecivo, sok (ak je fakat tak kak vele da za kruh nemaju), neg šušku pa onda točno po reakcijama na licu, gestikulacijom skužiš ko ti je fakat toplo zahvalan, a ko u nevjerici da nije uspel iskamčit vulo rasolači oči.

primjer prvoga-godinama (al ok, pred dvajst let ) bila oniža, punija bakica u Jurišićevoj kod one slastičarnice i uvijek mi je bila super zahvalna na milosti.
dok se sećam i jedne ciganke s bebom iz centra koja s kiflom drito ni znala kaj bu..
DeeJay Dee is offline  
Old 04.12.2011., 10:04   #26
sinoc vidim 2 prosjaka sa kolodvora u gradu mrtve pijane,jedu kebabe,smiju se i jedan ima u vrecici 2 puta po 2 litre pive,a drugi utipkava bon onako pijan...lako je sa tudim kurcem mlatiti praznu slamu...
otkud ti za bon,pive,kebabe??? zivot na tudi racun.
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Old 06.12.2011., 01:17   #27
E moj čovječe i Cigani imaju mobitele
Martianka is offline  
Old 06.12.2011., 12:50   #28
naravno ima svakakvih prosjaka ,cigiće se odj...u kratkom postupk,mlade također,a obavezno dam što sitniša ljudima nekakvih 60-70 god . koji su obično po križanjima, 1 kn,ili 2 koliko imam,takvima ipak treba pomoć al nažalost 90 % vozača zatvori prozor ,okrene glavu i glumi sljepca
vlaj1 is offline  
Old 06.12.2011., 14:28   #29
Križanja su radno mjesto Cigića.Kako se oni usude bit na njihovom terenu.
Martianka is offline  
Old 06.12.2011., 15:03   #30
je, to si dobro rekao, takvi mi nikad nisu jasni, ko da netko od njih ne može sutra završiti na cesti... genaralno je razmišljanje, da se sranja događaju drugima, a linija između normalnog života i potpunog siromaštva i spadanja na prosjački štap je zapravo često vrlo tanka.
no nažalost, svako svoju guzicu u ovom modernom, neoliberalnom kapitalističkom govnu od društva gleda i nije ga briga za druge, bez imalo suosjećanja...
DeeJay Dee is offline  
Old 07.12.2011., 10:22   #31
Quote:
Martianka kaže: Pogledaj post
E moj čovječe i Cigani imaju mobitele
nije stvar to sto imaju mobitele,nego je poanta da imaju NOVAC za
bonove (od prošnje)...
sinoc sam oko 22 sata cekao neki bus na autobusnom kolodvoru,a
prosjaka cak 4 komada,u razmaku od 6,7 metara...
policije,NARAVNO NEMA,jedan prosjak galami,drugi je pijan,gnjavi
ljude,policija 0 bodova,a i kad dodju,sjede u kaficu u sklopu radnog vremena,glume serife,umjesto da rade svoj posao...
NA KOLODVORU se nista nije promijenilo...klosari spavaju po cekaonicama,galame,rade nered,ljudi to moraju trpiti i nikome nista...
VELIKA SRAMOTA...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Old 07.12.2011., 10:56   #32
treba samo znati prepoznati prave prosjake od ostalih
danijeld is offline  
Old 07.12.2011., 12:47   #33
Quote:
be real kaže: Pogledaj post
nije stvar to sto imaju mobitele,nego je poanta da imaju NOVAC za
bonove (od prošnje)...
sinoc sam oko 22 sata cekao neki bus na autobusnom kolodvoru,a
prosjaka cak 4 komada,u razmaku od 6,7 metara...
policije,NARAVNO NEMA,jedan prosjak galami,drugi je pijan,gnjavi
ljude,policija 0 bodova,a i kad dodju,sjede u kaficu u sklopu radnog vremena,glume serife,umjesto da rade svoj posao...
NA KOLODVORU se nista nije promijenilo...klosari spavaju po cekaonicama,galame,rade nered,ljudi to moraju trpiti i nikome nista...
VELIKA SRAMOTA...
Whatewer mobitel više košta od bona pa makar bio rabljeni.Neku večer po izlasku iz "Konzuma" fina gospođa me žicari dvije kune.Nažalost ja ih na kolodvoru ne viđam u zadnje vijeme,samo bakice ,dedice i ove srednjih godinama sa vrećama punim boca.
Martianka is offline  
Old 07.12.2011., 13:14   #34
Ma ne dajem nikome ništa, lova se zarađuje, a ne dijeli!

Uostalom, stvarno i nemam što dati
dite is offline  
Old 09.12.2011., 14:30   #35
ja znam dati par kuna onom na glavnom, bez ruku.
i na kvatriću, kada vidim nekoga bez noge ..a žao mi je.
mislim, znam da ima lažljivaca i da vel'ke pare okrenu na tome ..ali jbg.
nekome ta kuna - dvije koju mu dam, znači puno. a meni ništa.

netko možda potroši na cugu ili bilo kaj ..ne razmišljam o tome previše
imam par njih kojima dajem .. najsimpatičnije mi je bilo kada je na glavnom u tram ušao čovjek s malenim klincem, pa sam mu dala pudinga i tako tih stvari koje sam uzela u menzi ..mislim, neopisiv je osjećaj kada možeš dati nekome nešto, što tebi ne znači puno, a nekome uljepša dan ..iako me moji stalno špotaju radi toga ..nije da sada dajem velike pare ..do 5 kn maksimalno.
Depeche E. is offline  
Old 09.12.2011., 17:44   #36
danas na autobusnom - jedna prije nego sam kupil kartu, jedna poslije i još jedan u čekaonici
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Old 10.12.2011., 15:02   #37
ima jedna ciganka vecinom je na autobusnom ili kod kamenitih vrata i ako joj ne date nista skida vam sve bogove i želi vam da poginete i tako svaki put.
__________________
"And the church - all they want is your money"
Midnight Mover is offline  
Old 10.12.2011., 16:38   #38
ciganka je najgora...i nikome nista.policija NULA.
jucer je bilo nasrtljivih prosjaka jako puno na autobusnom,,,
galame...opet ista prica...policija zmiri na OBA OKA.
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Old 10.12.2011., 22:34   #39
Quote:
Midnight Mover kaže: Pogledaj post
ima jedna ciganka vecinom je na autobusnom ili kod kamenitih vrata i ako joj ne date nista skida vam sve bogove i želi vam da poginete i tako svaki put.
Tu pamtim još otprije cca 6-7 godina. Prvo mjesto kretanja joj je bio parking u staroj vlaškoj koji je onda bio puno veći jer nije bilo Ban centra koji je danas u gradnji i gdje bi pokušala prodati kalendare i slike svetaca, pa ako bi odbio kupnju onda bi počela psovati boga, govoriti da umreš, da pogineš itd. Nekoliko puta sam je poželio opaliti nogom, no pomislio da bi odnekud mogli izroniti njeni pajdaši sa sjekirama. Par puta mi se učinilo i da je pijana. Zadnjih nekoliko puta sam je vidio na autobusnom kolodvoru.
Drago_Gervais is offline  
Old 11.12.2011., 00:02   #40
jos uvijek "ordinira" po kolodvoru,i psuje Bogove,a prodaje
svete slike...policija nista ne radi po tom pitanju...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.