Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2012., 11:30   #2201
Mirella, predivna je boja!
Ja sam jučer potrošila drugi paketić jemenske kane i bolji je od prošle samo što mi je i ovaj put sve curilo van a stvarno sam gusto zamiješala . I meni se čini tamnija od Muller i Jamile ali vidjet ću nakon par dana .
Neće ti ništa bit od smrznute kane, može bit malo slabija jedino. Ja si na vrećicu zaklamam papirić s datumom miksanja tako da znam koliko je stara.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 12:33   #2202
Hvala Blu , već sam mislila da ste me ostavile samu na temi,a ja sam totalno ufurana u kanu
Čitala sam i ja da ona hoće curiti pa sam ju stavila na suhu kosu i nije bilo curenja, sve OK. ja sam ju svu smiksala jer mi se na da čekati 12 sati na razvijanje boje pa ću ju drugi puta samo na izrast.
Boja mi je puno intenzivnija nego što je bila s Muller kanom, više na crveno nego na narančasto što se jutros jako dobro vidjelo na suncu i odlično mi je pokrila sijede. Samo sam ovaj puta prvo jobilno u nanijela na izrast s četkicom za nanošenje farbe i onda ostatak razmuljala po glavi.
Sada čekam oksidaciju da vidim koliko tamno će povući. bojim se da će mi se jako svidjeti što znači da sam onda osuđena na ganjanje jemenke po netu jer kad ju rasprodaju, teško ju je naći do iduće berbe.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 15:43   #2203
mirella super je boja i da puno ljepša i izražajnija od prvog kaniranja.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 17:34   #2204
Mirella, divna ti je boja (i frizura). Meni se svidja i prva i druga varijanta.
I ja sam se juce kanirala. Ovaj put mix 50 g sene i 70g kane.
Kod mene nema cassie, pa sam probala sa senom, i svidja mi se rezultat.
Hvala Elevenpath na onom postu o seni.
Smiksala sam kanu i senu dan ranije, sa toplom vodom, i domacim jabukovim sircetom. Stavlila u sud, pokrila najlonom i na prozoru stajalo vise od 12h.
Sutra dan, dodala jos malo sirceta, cimeta, meda i maslinovog ulja. Drzala sam samo 2h, nije mi se dalo vise.
Rezultat. (kraj prozora na dnevnom svjetlu, i sa blicem)

http://imageshack.us/photo/my-images/849/dscn0415u.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/818/dscn0384n.jpg/

Ne znam koliko ce oksidirati, nadam se ne mnogo. Opsti utisak je neka ljesnjak/cokolada smedja sa bakarnim prelivom, osim sto na Suncu vristi narandzasto.
Meni odgovara kako god, samo da niej pretamna.
Nisam probala da gotovu smjesnu stavljam u friz, kako se odrzi, kakva boja bude?
meni je nije mrsko svaki put iznova smiksati, ali mi se ne da drzati je na glavi, kao da sjedim na mravinjaku, i teskaaa mi glava bude...da, sledeci put cu jos vise sene staviti, a manje kane, nego nisam imala vise u kuci,a puklo me da se kaniram, posto mi je nekoliko odlazak na bazen bilo kobno za kosu, hlor mi je "pojeo" svu boju.
Senu sam ranije kupila apoteci, i sad samljela na elektricni mlin za kafu, prah izgleda bas poput kane.

I jos jedno pitanje, osjecam se prava neznalica...

Je li sena, ona sto se kupuje u apoteci kao caj laksativ isto sto i cassia obovata iliti "neutralna kana"?

Zadnje uređivanje egreta : 27.08.2012. at 18:40.
egreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 20:23   #2205
Hvala egreta i tvoja boja je ispala lijepa,a kosa ti je prekrasna
Nažalost o seni ti ne znam ništa, to nisam proučavala.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 20:50   #2206
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Hvala egreta i tvoja boja je ispala lijepa,a kosa ti je prekrasna
Nažalost o seni ti ne znam ništa, to nisam proučavala.
Hvala, prvi put u zivotu pustam kosu, stalno sam furala krace frizure, najcesce bob slican tvom, pa me hvata nostalgija.
Mislim da cu mu se kad tad vratiti, to mi je friz zivota...

Quote:
Elvenpath kaže: Pogledaj post
@Blu11- hvala

nikad nisam koristila senu (Cassia obovata), ali mislim da bi definitivno djelovala blagonaklono za ljepi glossy sjaj. Što se tiče izbjeljivanja cimetom i medom, znam da je često potrebno više od 4/5 tretmana za vidljivije rezultate
vidi linkove:
http://forums.longhaircommunity.com/...postcount=1906

http://www.longhaircommunity.com/for...read.php?t=148

Quote:
Evo šta piše za senu u onoj PDF enciklopedijici (pročitaj si ju malo)
"Ako senu pomiješate s limunovim sokom i ostavite mješavinu 12 sati (kao što je opisano na stranicama 22 i 23), oslobodit će se zlatna molekula krisofanske kiseline. Ako stavite mješavinu limuna i sene na bijelu kosu (broj 1 na slici 71) i ostavite je nekoliko sati, rezultat će biti nježna zlatna boja (broj 2 na slici 71). Senom se plavoj kosi koja je izgubila sjaj može vratiti zlaćana boja. Ako umiješate žličicu kane u 100g sene, rezultat je topla blond ili crvenkasto-zlatna boja (broj 3 na slici 71). Kana će brzo nadvladati senu; broj 3 je obojen mješavinom 100g sene i žličice sene, a broj 4 je sama kana.
Rezultat će biti vidljiv samo na najsvijetlijoj plavoj i sijedoj kosi a ne na tamnoj. Tamnu kosu ne možete izbijeliti senom."
Mene zaintrigirao ovaj post od Elevenpath, a kako sam imala nesto sene u kuci, ajde rekoh da probam...poslije nadjem na netu da im je dio imena na latinskom isti...sad da li je to iz iste skupine biljaka, radi li ova "apotekarska caj sena" ista, ne znam... Probacu i sa kamilicom sledeci put, tacnije sve sto treba samo da vuce na bakarnu boju...
egreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 20:57   #2207
Pa i ja sam negdje bila niašla da su sena i cassia jedno te isto

što se tiče zamrzavanja gotove smjese kane pa ponovnog korištenja, ja sam čitala da se boja onda još bolje razvije, samo treba ostaviti da se otopi na sobnoj temperaturi polako i onda mrvicu ugrijati u mikrovalnoj da bude mlaka za nanošenje na kosu. Navodno je to bolje nego koristiti već otvoreno pakiranje kane u prahu.
To sam sve naučila na onom Longhair community forumu di su sve kosate i pola ih kanirano pa valjda znaju što pričaju, vjerujem im
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 21:32   #2208
Jao, jednom kad sam upala na taj forum, iscitala sam stranica i stranica, ne sve, to bi ipak bilo too much...
Nisam se ulogovala, srecom, inace bih stalno tamo obitavala, dok ne preslistam sve, bas sve...
Kose su im wow, skoro sve nijanse mi se dopadaju. :
Tacno sam neodlucna, kad vidim neke lijepe smedje, dodje mi da puknem indiga i opet idem u tamnije...Opet, imaju super izbor kana za kosu.
Ima super savjeta tamo, samo opet ko bi sve to citao...
Super, znaci ima da popunim friz sa kanom, samo da ne bude kao sa secernom pastom za depilaciju, kad su moji mislili da je slatko.
egreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 22:52   #2209
Nemoj stavljati indigo, dobit ćeš hladnu smeđu boju i kad se jednom s time ofarbaš u tamnije, nema povratka dok kosa ne izraste.

Ja sam pročitala cijelu temu Show me your hennead head, na tom forumu, preko 200 str. u 1 danu , bila sam nakon toga ovako
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 11:04   #2210
Mirella, predivna kosa...

Moja kana čeka doma zamućena, nadam se da mi ne bude totalno skurila kosu, stavila sam limunov sok unutra, a moja kosa ne voli kiselo... ali ja ne bi bila ja, da ne eksperimentiram...

Inače, vratila sam se s mora praktički plava, tako da jedva čekam da stavim kanu...
m@non is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 11:54   #2211
Hvala ti

nadam se da ćeš pokazati slikicu svojeg rezultata kaniranja, sigurno će ispasti krasno sada na svijetlu podlogu.
mada su meni sve te kanirane kose lijepe i tamne i svijetle
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 12:57   #2212
Quote:
egreta kaže: Pogledaj post
Super, znaci ima da popunim friz sa kanom, samo da ne bude kao sa secernom pastom za depilaciju, kad su moji mislili da je slatko.
Bez brige, za kanu sigurno neće pomisliti da je nešto slatko , samo možda pomisle da je nešto pokvareno pa to bace .

Quote:
m@non kaže: Pogledaj post
Inače, vratila sam se s mora praktički plava, tako da jedva čekam da stavim kanu...
Ajme, na skoro plavu kosu će bit divna kana !
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 14:10   #2213
bok cure..namjeravam do mullera po kanu..dali imaju tamnosmedju bez crvenog odsjaja..hvala
dvorac.w is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 14:39   #2214
Imaju smeđu i imaju crnu koej i nisu čiste kane jer je kana samo crvena. ovo su nekakve mješavine. Ako želiš tamno smeđu trebalo bi miješati crnu i smeđu. No ne znam da li će biti bez crvenog odsjaja, ovisi i o tvojoj kosi.
Imaš i u Lushu smeđu "kanu" koja se zove Caca maroon, ako ej trenutno imaju.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 15:14   #2215
mirell hvala..hm..ma mislim da ce to ipak bit crvena a ne smedja..dvoumim se..zadnji put se kanirala prije ajooojjjjjj..ma procitala sam dosta vase komunikacije pa se navukla i ja..sutra cu nabaciti pa daj bože da bude bar približno kao tvoja sada..mislim na zadnje kaniranje..mirell
dvorac.w is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 15:25   #2216
Ovo moje zadnje kaniranje je bilo jemenskom kanom koju sam nabavila preko neta sa stranice hennaboy.co.uk i jača je boja i malo crvenija. Prvo je bilo s Muller Rot kanom i meni je isto bilo OK. Muller ima i Intensiv Rot nijansu, možda je ona malo jača.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 15:33   #2217
ock..hvala jos jednom..onda intentsiv vec kad idem sa crvenom..ak budem zadovoljna prebacim fotke..
dvorac.w is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 15:36   #2218
Svejedno ti nama daj fotke, bila zadovoljna il ne
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 17:08   #2219
bok cure! imam kaniranu kosu već nekoliko mjeseci,ispala je baš lijepo bakrena. e sad,kak ja nemam mira s kosom,zanima me da li je moguć povratak u crvenu ako se kaniram smeđom kanom?
elle16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 21:30   #2220
Možeš se vratiti u crveno, no vidjet će se razlika u nijansama između izrasta i ovog dijela prije kaniranog "smeđom" kanom. Ta smeđa kana obično sadrži i indigo.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:30.