Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2007., 15:16   #1
Arrow Stambeni i ostali krediti - objašnjenja

Prije nekih godinu i pol (ili malo manje) sam se dosta angažirao oko stambenih kredita, pa sam (tada) napravio i jednu web stranicu kao osnovni priručnik o pojmovima povezanima s kreditima (http://krediti.freewebpages.org/). Neke stvari možda više nisu toliko aktualne, ali mislim da je većina materije prilično relevantna. Nadam se da će nekome pomoći...

Zadnje uređivanje Zafashan : 22.07.2007. at 22:56. Reason: link
Ajvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 08:21   #2
ja ju ne mogu otvoriti
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 10:51   #3
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ja ju ne mogu otvoriti
Ma da, hiperlink mi je ulovio i zagradu, treba biti:
http://krediti.freewebpages.org/
Ajvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 17:57   #4
Napokon sam ulovio vremena i uspio pročitati ovu stranicu.

Mislim da je kvalitetna. I može biti od koristi ljudima da razjasni neka pitanja.
Ajvar, svaka čast na trudu.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 22:17   #5
@ajvar ... odlično
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 09:51   #6
Napomena

Ova web stranica je napravljena krajem 2005. godine, tako da su i razmatranja vezana uz kamatne stope u EUR i CHF iz tog vremena.

Međutim, zanimljivo je primjetiti da iako je kamatna stopa na CHF porasla u svim bankama, tečaj (od kraja 2005. do danas) CHF-a je pao s nekakvih 4,8 na manje od 4,4. Što je puno bolja situacija nego sa EUR. Tako da se je za gotovo sve kredite (u tom razdoblju) ipak isplatilo uzeti kredit u CHF.

A što bi se danas najviše isplatilo? Nemam pojma...
Ajvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 12:57   #7
Quote:
Ajvar kaže: Pogledaj post
Prije nekih godinu i pol (ili malo manje) sam se dosta angažirao oko stambenih kredita, pa sam (tada) napravio i jednu web stranicu kao osnovni priručnik o pojmovima povezanima s kreditima (http://krediti.freewebpages.org/). Neke stvari možda više nisu toliko aktualne, ali mislim da je većina materije prilično relevantna. Nadam se da će nekome pomoći...
Jako dobra stranica i jako puno ste mi pomogli, hvala lijepa!
Simp is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 12:36   #8
wustenrot-nije baš u jednom potezu!!

u 2. mjesecu smo predali papire za stamb. kredit, i još uvijek nije gotovo. uštedili smo jedno 3000 eura i smatrala sam da će si to uzet ko depozit, tj. da će to biti dovoljno za uzet kredit od 30 000 eura. ali ne, nakon 3 mjeseca moj kak ti savjetnik mi kaže da treba isto toliko uložit kao depozit a da smo uštedom samo smanjili kredit s 30 na 27 000 eura. ma di je tu logika, pa čemu sam onda štedila te novce ako iste moram uložit ko depozit. a neću ih moć opravdat mikako jer je u pitanju stamb. kredit koji se opravdava naknadno svim računima tj. novcima koje smo potrošiliu za adaptaciju kuće. i što je meni najsmješnije, dio depozita bi trebalo glasit na moju 5omjesečnu bebu!
gosp. klještić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:10   #9
ja imam 29 godina , dobar i siguran posao i ne mogu dignuti kredit za garsonijeru od 28 m2

to je sramota za ovu drzavu
tikvic30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 00:03   #10
Quote:
tikvic30 kaže: Pogledaj post
ja imam 29 godina , dobar i siguran posao i ne mogu dignuti kredit za garsonijeru od 28 m2

to je sramota za ovu drzavu
Ma nemoj. A zašto ne možeš dignuti kredit- jer ti je premala plaća ili? Onda nemaš dobar i siguran posao. Ili zbog "sigurnosti" pristaješ na manju plaću. Jer i sigurnost košta...
Pa nije valjda Sanader kriv za tvoju kreditnu (ne)sposobnost?

Kredit se uvijek da riješiti, samo je potrebno naći sredinu između tvojih želja i zamisli i realnog stanja na bankarskom tržištu...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 21:16   #11
Angry

Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
Ma nemoj. A zašto ne možeš dignuti kredit- jer ti je premala plaća ili? Onda nemaš dobar i siguran posao. Ili zbog "sigurnosti" pristaješ na manju plaću. Jer i sigurnost košta...
Pa nije valjda Sanader kriv za tvoju kreditnu (ne)sposobnost?

Kredit se uvijek da riješiti, samo je potrebno naći sredinu između tvojih želja i zamisli i realnog stanja na bankarskom tržištu...
Je! Kriv je Sanader i pljačkaška, muktaroška i korumpirana država koja je svrha sama sebi a ne narodu koji u njoj živi!
Imam 29 g također, žena 27, oboje fakultetski obrazovani, oboje na neodređeno u dobrim firmama, s dobrim plaćama i kreditnom sposobnoščću a što nam je životni cilj koji ćemo čitav život ostvarivat i na kraju bi ka tribali bit sritni šta smo toliko uspili: KUPNJA STANA OD MAX. 60 kvadrata na 25-30 godina....
WOW!!!
Cijene divljaju i pumpa ih se beskrupulozno, stranci ih već sad dižu jer MOGU, a kasnije će još i više, POS se tu i tamo pojavi a npr. u ST. postojao je jedva 1 jedini a i ovaj što se najavljuje zvuči ponajviše ko predizborni trik! Dakle državu ama baš ničim nije briga za stambeno zbrinjavanje svojih građana, onih koji su je i stvorili i koji ju i čine. Briga ih je samo za sebe, a što je sa zadovoljstvom ljudi, osnovnim njihovim problemima, natalitetom i ko zna kakvim krucijalnim pitanjima još - ma ne zanima ih - nit Seradera, nit ijednog tzv. političara!

Žao mi je samo ljudi koji su stradali za ovu državu i njihovih obitelji. Mislim da ju ovakvom nisu zamišljali kada su izdisali!!!
Miro 1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 21:52   #12
oko Sanadera, korupcije, političara i sličnih pitanja raspravljajete na nekom drugom topicu ... na ovom pdf-u tome nije mjesto
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 19:09   #13
istina, žalosno je što mlad čovjek uz ogromni rizik mora uzimati ogroman kredit kojeg mora otplačivati cijeli život za nekih 60 kvadrata stana. Zamislite se malo ljudi
cult is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 16:05   #14
Točno, sramota..
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 00:59   #15
Quote:
cult kaže: Pogledaj post
istina, žalosno je što mlad čovjek uz ogromni rizik mora uzimati ogroman kredit kojeg mora otplačivati cijeli život za nekih 60 kvadrata stana. Zamislite se malo ljudi
I nije samo to. Tu je i ta psihološka karika da ti se ništa nesmije desiti u životu ( inače sve ode k vragu), nemožeš ni imati dijete još jedno . Ma katastrofa,. Cijene kvadrata rastu i rastu a plaće ostaju iste .
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 10:30   #16
Quote:
Miro 1979 kaže: Pogledaj post
Je! Kriv je Sanader i pljačkaška, muktaroška i korumpirana država koja je svrha sama sebi a ne narodu koji u njoj živi!
Imam 29 g također, žena 27, oboje fakultetski obrazovani, oboje na neodređeno u dobrim firmama, s dobrim plaćama i kreditnom sposobnoščću a što nam je životni cilj koji ćemo čitav život ostvarivat i na kraju bi ka tribali bit sritni šta smo toliko uspili: KUPNJA STANA OD MAX. 60 kvadrata na 25-30 godina....
WOW!!!
Cijene divljaju i pumpa ih se beskrupulozno, stranci ih već sad dižu jer MOGU, a kasnije će još i više, POS se tu i tamo pojavi a npr. u ST. postojao je jedva 1 jedini a i ovaj što se najavljuje zvuči ponajviše ko predizborni trik! Dakle državu ama baš ničim nije briga za stambeno zbrinjavanje svojih građana, onih koji su je i stvorili i koji ju i čine. Briga ih je samo za sebe, a što je sa zadovoljstvom ljudi, osnovnim njihovim problemima, natalitetom i ko zna kakvim krucijalnim pitanjima još - ma ne zanima ih - nit Seradera, nit ijednog tzv. političara!

Žao mi je samo ljudi koji su stradali za ovu državu i njihovih obitelji. Mislim da ju ovakvom nisu zamišljali kada su izdisali!!!
sory ali ipak bi rekao da nemate ti i žena "dobre" plaće ako zajedno kao sudužnici ne možete dignut kredit od 60.000 EUR. A i to što ste fakultetski obrazovani ti u ljpoj našo baš i ne garantira da ti je posao dobar i siguran.

ja recimo nisam fakultetski obrazovan, radim u IT-u, žena mi je viši fizioterapeut koji radi u državnoj ustanovi, pa si već sada možeo priuštiti kredit od 100.000EUR bez problema (i dobiti ga) a da ga skoro ni ne osjetimo...

toliko o tvom "dobrom" i "sigurnom" poslu.

da, nije baš pre svjetla situacija u našoj maloj državici i kamate jesu žestoke, al ako si nemreš priuštit ratu od 2.000 KN (ili još gore ako ti ju ne žele odobriti) kakva ti je to onda "dobra" plaća?
ludibik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 10:40   #17
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
Ma nemoj. A zašto ne možeš dignuti kredit- jer ti je premala plaća ili? Onda nemaš dobar i siguran posao. Ili zbog "sigurnosti" pristaješ na manju plaću. Jer i sigurnost košta...
Pa nije valjda Sanader kriv za tvoju kreditnu (ne)sposobnost?

Kredit se uvijek da riješiti, samo je potrebno naći sredinu između tvojih želja i zamisli i realnog stanja na bankarskom tržištu...

Lucas a stvarno si jadan bice da ljubis guzice okolo pa si dobio dobru placu od min 10,000kn
Myth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 17:00   #18
@Myth => tako se na Gospodarstvu ( i pripadajućim pdf-ovima) ne razgovaramo .... molim te da se upoznaš s pravilima Foruma i podforuma
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 19:14   #19
Quote:
Myth kaže: Pogledaj post
Lucas a stvarno si jadan bice da ljubis guzice okolo pa si dobio dobru placu od min 10,000kn
Tako je; ništa ne radim osim ljubljenja i pritom zarađujem minimalno 9.999 kn.
Zar nisam (pre)dobro plaćen!? Ali meni nije kriva vlada, država ili lažni branitelji za moju sreću/nesreću. I znam upotrebljavati zareze, hrvatska slova itd...

A sad možeš nastaviti pisati pod svojim pravim nick-om, nemoj se skrivati iza lažnih (instant) profila

Quote:
ludibik kaže: Pogledaj post
sory ali ipak bi rekao da nemate ti i žena "dobre" plaće ako zajedno kao sudužnici ne možete dignut kredit od 60.000 EUR....
Potpisujem. Uz dodatak- u kapitalističkim zemljama je normalno da ako nemaš, onda radiš dodatan posao, kako bi imao. Ne tvrdim za ove ovdje, ali u Hrvatskoj bi svi da im "netko" doslovno pokloni velike plaće, a o dodatnom poslu ili stvarno aktivnom traženju boljeg posla, usavršavanju, praćenju novosti u struci da ne govorim.

Zadnje uređivanje Lucas PG : 07.01.2009. at 19:25.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.