Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2012., 11:36   #1041
Quote:
velika bubica kaže: Pogledaj post
Nemam nikakvih obrazloženja za zeleni krov. Moramo to isto pitati. Jedino znam sigurno za onaj obrt s južne strane da ostaje tamo jer ga nisu uspjeli otkupiti od vlasnika (čitaj: zaboravi na zelene površine oko zgrade).

Meni se isto kvadratura stana mijenjala, povećala, no, odmah sam potpisala novi ugovor i riješila to. Tu su stvarno bili fer i obavijestili me na vrijeme. "Dobila" sam veću kupaonicu
Ja ih onomad pitao za razlog pa mi rekoše da je to preskupo i da bi povećalo cijenu stanova. Ja se na to samo nasmijah.
pilots911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 11:43   #1042
hahahahahahaaaaaa..........a to se kao nije znalo prije koliko ce kostati takva izvedba krova....bitno da su bila puna usta hvale!

Zadnje uređivanje anna_m : 24.04.2012. at 12:23.
anna_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 12:25   #1043
U tehničkom opisu za G1 pa tako i za ostale zgrade piše citiram:

HORTIKULTURA:
Zbog same namjene objekta, stambeno-poslovni, sadržajima će se posvetiti izuzetna pažnja pri uređenju okoliša, što znači da će minimalno 20% parcele ozeleniti niskim i visokim zelenilom. Između građevina se u nivou prizemlja formira pješačka zona sa zelenim površinama i požarnim putom. Parcela će se urediti tako da se naglase oblikovni i funkcionalni aspekti zgrade i okolnog prostora. Na zelenim površinama parcele većinom je predviđena sadnja travnjaka i niskog zelenila.

Po ovome ispada da nam zgrade rade u parku maksimir.
pilots911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 12:50   #1044
Quote:
pilots911 kaže: Pogledaj post
U tehničkom opisu za G1 pa tako i za ostale zgrade piše citiram:

HORTIKULTURA:
[I]Zbog same namjene objekta, stambeno-poslovni, sadržajima će se posvetiti izuzetna pažnja pri uređenju okoliša, što znači da će minimalno 20% parcele ozeleniti niskim i visokim zelenilom.
Ovih, minimalno 20% je i zakonski minimum koji sam prije koji dan spomenuo, a o čemu se može i informirati i u gradskom urbanističkom uredu, te je taj minimum i uvjet da se dobiju potrebne dozvole. Treba ih pitati kako budu to riješili.

Zadnje uređivanje migolino : 24.04.2012. at 12:52. Reason: dopuna
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 12:56   #1045
Quote:
migolino kaže: Pogledaj post
Ovih, minimalno 20% je i zakonski minimum koji sam prije koji dan spomenuo, a o čemu se može i informirati i u gradskom urbanističkom uredu, te je taj minimum i uvjet da se dobiju potrebne dozvole
Slažem se ali ne vidim baš puno mjesta oko zgrada za zelenilo. Nekako mi se čine zgrade preblizu skoro da ćemo gledati jedni drugima u tanjure.
Malo se šalim no vidjet ćemo na kraju na što će sve to ispasti.
pilots911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 17:48   #1046
Quote:
Alcyon kaže: Pogledaj post
hehe, piše otprilike oveko: "kamatna stopa je fiksna*"

Onda malo dalje ispod: "*Kamata je podložna promjenama sukladno odlukama uprave..."
pise fiksna 2 godine, a onda da se uskladjuje na "redovnu fiksnu" a to je totalna nebuloza, kakav je to termin, oni su se petljali i kad sam sluzbenike u banci pitala da mi tocno kazu o kakvoj se tu kta radi-al svede ti se na to da je odredjena za 1 godinu otprilike!
uglavnom, postoji ili fiksna ( max.2 god) ili ta redovna-kako su je nazvali redovna fiksna ( koja se donosi godisnje) ili ta promjenjiva (kaj se mijenja kak vjetar puse).
al poznavajuci banku- promijenit ce oni i redovnu tzv. "redovnu fiksnu" kako njima pase, uglavnom-nema nikakve vise fiksne nakon isteka 2.godine i to je to!
Trill is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 17:57   #1047
Quote:
anna_m kaže: Pogledaj post
G1....a koje je tocno obrazlozenje iz Sigme sto nece biti zelenog krova, s kojim su se toliko ponosili i hvalili?
pa, nemaju novaca. ko i za staklo na balkonima itd...
Trill is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 17:59   #1048
Quote:
Špekica kaže: Pogledaj post
Koliko dugo ste čekali poziv iz banke nakon potpisivanja predugovora?
ja cak i nisam cekala poziv...nakon par dana prosetala sam s predugovorom do banke i rjesavala sve dalje, zahtjev itd...
Trill is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 19:36   #1049
uglavnom, bas gledam UGOVOR o KREDITU- navedena je samo kta za 2 god. tj 24 mjeseca. u cijelom Ugovoru (Banka) ni rijeci o ostalih 25 godina!!!
Trill is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 22:07   #1050
Quote:
Trill kaže: Pogledaj post
uglavnom, bas gledam UGOVOR o KREDITU- navedena je samo kta za 2 god. tj 24 mjeseca. u cijelom Ugovoru (Banka) ni rijeci o ostalih 25 godina!!!
onda se zna kaj je nakon tih 24 mjeseca. Redovna PROMJENJIVA kamatna stopa, tako da još jedna priča ode u vjetar, ona o tome kad istekne poček da će kamata biti nešto malo manja od redovne do kraja otplate kredita. Ma joj, samo se živciram.Bankarska govna
E da, kaj mislite koji će internet provideri biti dostupni u G1? Samo da ne bude jedina opcija T-shit ja navijam za Bnet
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 23:34   #1051
I ja 'oću Bnet. Treba ih pitati. Dajte ak se netko bude čuo sa Sigminim djelatnicima, nek pita za zelenjavu i tv, internet, telefon, kabelsku, tak to... Makar, sve si mislim da bumo dobili odgovor: "Javit ćemo vam. Još pregovaramo!"
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 00:32   #1052
Quote:
nitkoposeban_zg kaže: Pogledaj post
onda se zna kaj je nakon tih 24 mjeseca. Redovna PROMJENJIVA kamatna stopa, tako da još jedna priča ode u vjetar, ona o tome kad istekne poček da će kamata biti nešto malo manja od redovne do kraja otplate kredita. Ma joj, samo se živciram.Bankarska govna
E da, kaj mislite koji će internet provideri biti dostupni u G1? Samo da ne bude jedina opcija T-shit ja navijam za Bnet
Što se banaka tiče i uvjeta kredita, moja zamjerka ide Matica stanogradnji jer se u dogovoru uvjeta kreditranja za svoje članoev nisu znali čvrsto postaviti nego se na kraju ispostavilo da je Matica prihvatila sve što je banka htjela, a gdje nisu zaštićeni naši, sindikalni interesi. Da nije tako, ne bi bilo sitnih nedorečenih slova, ne bi se pravila i kamate mijenjale kako banka hoće i da ne nabrajam dalje. Čudi me d niti jedna druga banka osim RBA nije mogla Matici poštenije izaći u susret.

Što se tiče providera, moja preporuka je AMIS. Na njihovih stranicama piše da pokrivaju našu buduću adresu, a gledajući njihove cijene i usluge, teško je naći nekog povoljnijeg (primjerice ispod 200 kn račun za flat + 1500 besplatnih min za nacionalne fiksne pozive, sa svim ostalim davanjima)

Uglavnom, nek nam daju ponude pa što tko odluči. Pa ne bu Sigma meni rekla koga ću uzeti...
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 01:07   #1053
[QUOTE=migolino;39136286]Što se banaka tiče i uvjeta kredita, moja zamjerka ide Matica stanogradnji jer se u dogovoru uvjeta kreditranja za svoje članoev nisu znali čvrsto postaviti nego se na kraju ispostavilo da je Matica prihvatila sve što je banka htjela, a gdje nisu zaštićeni naši, sindikalni interesi. Da nije tako, ne bi bilo sitnih nedorečenih slova, ne bi se pravila i kamate mijenjale kako banka hoće i da ne nabrajam dalje. Čudi me d niti jedna druga banka osim RBA... [QUOTE]
...pregovarali su s pbz pa eto, nije uspjelo.
I,sto cemo sad,s tim ugovorima? Pa necemo im valjda to samo tako pustiti! Da oni definiraju kta za 24 mjeseca,a o ostalome ni slova?? Halo,pa radi se o skoro 30 godina! A ta kamatna stopa poslije i jest bila razlog i nase odluke i njihovih pregovora. Mislim da bismo se trebali obratiti nekome, pogotovo jer su uvjeti stavljeni crno na bijelo,a nakon ovjere potpisa-nista vise od toga. Ljudi, nece nam stablo oko zgrade odnijet placu,al banka hoce! Svaki 0.nesto posto je bitan!
Trill is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:28   #1054
Quote:
migolino kaže: Pogledaj post
Što se tiče providera, moja preporuka je AMIS. Na njihovih stranicama piše da pokrivaju našu buduću adresu, a gledajući njihove cijene i usluge, teško je naći nekog povoljnijeg (primjerice ispod 200 kn račun za flat + 1500 besplatnih min za nacionalne fiksne pozive, sa svim ostalim davanjima)

Uglavnom, nek nam daju ponude pa što tko odluči. Pa ne bu Sigma meni rekla koga ću uzeti...
I ja sam čuo dosta pohvala za Amis a trenutno imam doma B.net Internet + TV koji je također dobar. Trebao bi valjda i B.net biti dostupan jer inače pokrivaju taj dio grada.
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:45   #1055
G3 - u radu

Sudeći po radovima i kopanju koje je počelo u nastavku G2, moglo bi se zaključiti da su počeli s kopanjem rupe za temelje i podzemnu garažu na G3. Nadajmo se da će i tu sve ići svojim tijekom pa da se i to zaokruži kako treba.
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 19:25   #1056
Troškovi vezani uz kredit

Može mi netko tko je uzeo kredit za cjelokupan iznos stana (onog na sredini G2 ili G3 od 81,60 kvadrata) poslati privatnu poruku koliko su iznosili dodatni troškovi vezani za kredit (solemnizacija i sve ostalo)?

Unaprijed hvala

Zadnje uređivanje Špekica : 25.04.2012. at 20:29.
Špekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 21:21   #1057
Quote:
Alcyon kaže: Pogledaj post
I ja sam čuo dosta pohvala za Amis a trenutno imam doma B.net Internet + TV koji je također dobar. Trebao bi valjda i B.net biti dostupan jer inače pokrivaju taj dio grada.
Mala preporuka:
BTnet su odlični, koristim njihove usluge več 3 godine, Flatrate internet(8 Mbit/s), telefon i kabelska digitalna televizija (97 programa), 199 HRK. Daleko najpovoljni na tržištu...nije marketing nego su stvarno zgodni za uštedu troškova

Nego ima neko za G2 za razmjenu iskustava, supruga i ja smo pred potpisom predugovora pa imamo malo dvojbi.
Nek se javi na PM pa možemo razmijeniti mailove..

pozdrav
micko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 22:26   #1058
i ja imam bnet i stvarno sam zadovoljan, nikad nikakvih problema nisam imao. A i za amis sam čuo da je super, puno mojih frendova ih je pohvalilo. Mislim da su te dvije opcije najbolje.
Da li se netko možda raspitivao za ove državne poticaje? Imamo li pravo na to? Sjećam se da je Jančić prije spominjao da će se raspitati oko toga. U Sigmi neću ni pitati, njih boli k..., oni su stanove prodali
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 22:40   #1059
Quote:
nitkoposeban_zg kaže: Pogledaj post
Da li se netko možda raspitivao za ove državne poticaje? Imamo li pravo na to? Sjećam se da je Jančić prije spominjao da će se raspitati oko toga. U Sigmi neću ni pitati, njih boli k..., oni su stanove prodali
Za ovu su godinu i u ovom obliku poticaji iskorišteni. Vlada je najavila da će na jesen ponuditi nove poticaje i u drukčijem obliku no do sad. Dakle, i zna se i ne zna se.
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 23:15   #1060
I ja imam Bnet, 3D paket. Mjesečno me taj flat net (bežični), flat tel i tv kabelska dođu oko 260kn. Bilo je nekih problema s mrežom, al su stvarno brzi i uljudni i srede sve kaj treba. Za sad sam im progledala kroz prste Tak da bi ih opet uzela u G1.
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.