Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2010., 11:35   #41
znači taj dr.med. Goran Meda baš i nije za preporučiti?
Kennex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 14:24   #42
pa glupo mi je pljuvat po nekom jer neznam kakav je ali u mom slucaju se zaj..i to 2 puta u bitnim stvarima e sad ko ce ga znat ..

eto volio bi jos da netko napisi ako je bio na operaciji bubnjica svoja iskustva jer iskreno nema nigdje komentara ni na hrvatskim ni na engleskim forumima , thnx
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 14:15   #43
evo ekipa da se javim malo sa informacijama koje želim podijelid sa nedaj bože budučim članovima koji bi mogli imati isti problem jer na svim forumima i portalima je spika ista copy / paste ..

ugl prvo da napomenem da večina doktora o tom slučaju jako malo zna tj . zna isto ko i vi kad progooglate raptura bubnjića , jedan specijalista nije ni vidio moju rapturu , jedna doktorica mi je rekla da se mogu kupati ali da misli da nesmijem puhati nos , jedna doktorica mi je rekla da ce zacijeliti samo od sebe ( e ta je bila u pravu ) i specijalist koji mi je tvrdio da se spremim za operaciju jer nema sanse da zacijeli sam od sebe posto je raptura bila 4 mm .
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 14:25   #44
dakle prije 3 mjeseca puknuo mi je bubnjic ( od udarca ) to je bitno da je od udarca jer su onda velike sanse da vam bubnjic zacijeli sam , moram napomenut da mi je se to dogodilo drugi put .

SIMPTOMI: nisam cuo niske tonove ali ni visoke , imao sam osijecaj kao da mi je uho zacepljeno i nisam cuo sebe kako pricam ( to mi je bilo najstrasnije )
KAKO JOS USTANOVITI RUPTURU : mozete si prisloniti ruku na uho i ako ne cujete nikakav pritisak zraka na vas bubnjic znaci da imate rupturu isti stvar mozete napraviti i sa casom koji si naslonite na uho ako nema pritiska znaci da ste naj, mozete i staviti uho na madrac pa lupit po madracu ako necete cuti vibracije znaci da vam bubnjic ne vibrira a moguci je razlog taj da vam zrak prolazi kroz njega ( ruptura ).
FAZE U ZCIJELJIVANJU :
- prvih mjesec dana nista ne osobito nije desavalo i nikakvo poboljsanje sluha nije bilo prisutno , ima par fenomena a to je da necete osijetiti tlak u tom uhu tj ako idete di na planinu necete u tom uho osjetiti nista
- drugi mjesec malo me pocelo skakljt u uhu i ponekad bolit to je dobar znak jer znaci da se nesto desava sa bubnjicem tj da zacijeljuje , zvuk je i dalje isti tj los -
- krajem drugog mjeseca pocilo mi je nesto pucketat u uhu kao da nesto mljacka e sad meznam koji je razlog tome mozda od smole u u hu ili neceg drugog ugl bol je bila prisutna ponekad i jednog dana sam se pronudio i cuo niske tonove i opet sam osjetio prisutan pritisak u uhu , otisao sam na pregled i doktor je rekao da je uredno zacijelio .
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 14:30   #45
zastita :
dakle voda nesmije uc u uho, uho mora biti suho i prozracno, nesmijete cistiti uho ( zasto pojme nemam ali ja nisam ) ja sam cijelo vrijeme mirovao tj izbjegavao sam napore ( vecina doktora nezna ni sama dali bi to trebalo ili ne tako da ja radije nisam )
kupao sam se cijelo vrijeme tako da sam zastitio uho sa vatom i plivao ko baba koja si pazi na frizuru
kad perete kosi stavite si vatu u uho i nagnite glavu prema dolje tako da necete imat problem da vam voda udje u uho .

sto se tice buke , glasne muzike i tako dalje niti jedan doktor ni specijalista mi neij mogao dat normalan odgovor dali to izbjegavat ili ne tako da vam pojma nemam.
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 14:34   #46
sadasnje stanje :: zvik mise poboljsao ali je malo losiji od prijasnjeg jer slabije cujem , na audiometriji sve je ok i nalazi su dobri jedino sto sad imam zvonjavinu o oba uha ali ona se pojavila tedan nakon rupture uha tako da neznam dali je to povezano ili nije ugl kad sam pitao doktoricu ona nema pojma nit ju je bilo briga .

---------------------------------------------------
dakle vecina doktora smatra da je to mizeran problem i jako malo znaju o tome ako idete kod privatnika isto pripazite ja sam naiso na jednog koji pojma nema .

pripazite sa zijevanjem , ne pusite nos i puno strpljenja i srece .

od dodataka sam koristio abc + vitamine i minerale i imunal tablete sa pojačani imunitet .
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 18:13   #47
Ja i dalje dobro čujem barem koliko mogu procjeniti, samo često čujem zvuk pucketanja, npr. kao pri savijanju aluminijske folije ili table tableta, kad zijevam, štucam, podrigujem se i slično pri čemu dolazi do promjene tlakova u srednjem uhu. Najprije sam mislio da mi se nekako eustahijeva tuba začepila pa da je to zbog toga (osjećaj smetanja, šum/tinitus u uhu itd.) do kao što sam napisao na durgom topicu doktor nije rekao da je to ruptura. Također nije znao odgovoriti ni na jedno pitanje (što dalje i kako se liječi, kako je do toga uopće došlo, jel smijem slušati glazbu, izbjegavati zvukove, prati...) samo mi je dao uputnicu za ORL.

Čekaj, ako nisi prao uši dva mjeseca, na što je to ličilo?
Meni nakon par dana nečišćenja raste "repa"
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 22:17   #48
pozz

Danas sam nešt doživio pa me zanima dal ima možda netko neki komentar na moje iskustvo ili nešto za pomoć ak treba.
Naime, curi mi nos i prio sam ga malo ječe. U jednom trenutku sam osjetio neki zvuk u desnom uhu.Zvuk kao da je nešto "probušeno" i da je zrak prošo kroz to,normalno mal sam se uplašio da nije puko bubnjić pa me zanima dal je to uopće moguće od takve akcije??

hvala
player_201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 22:32   #49
Mislim da ti nije probušen bubnjić i da se ne moraš bojati. Prošao ti je zrak kroz eustahijevu tubu koja veže nos i uho. Meni je jedan specijalista ORL jednom rekao da začepim nos i puhnem i da to mogu tako raditi da to pomaže. Ne sjećam se više koji je problem bio u pitanju ( bilo je to prije 20 godina, kada sam još išla u osnovnu školu) , mislim da je bilo uho začepljeno. Jedino što mi nos nije tada curio. Ako je uho začepljeno od cerumena, onda ipak treba otići na ispiranje uha kod doktora ili pokušati sam nakapati Cerustop kapi u uho i tuširati uho. Ako to ne uspije onda svakako otići kod doktora na ispiranje uha s mlakom vodom.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 22:54   #50
ok,hvala. Sad sam pokušo začepit nos i puhnut i opet čujem tako neki sličan zvuk samo u tom desnom uhu. Pokušat cu stavit te kapi pa cu vidit dal ce se opet cut takav zvuk
player_201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 10:17   #51
Smile čepići za uši po mjeri

imam klinca 4 god kojem su ugrađene cjevčice u uho i trebali bi nabaviti čepiće za uši. doktorica je rekla da su bolji ti po mjeri ali nikako ne mogu naći gdje bi se mogli nabaviti. može pomoć. vidila sam da je netko radio po mjeri ali nije napisao di ih je dao izraditi
pls pomoć
oližica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 15:57   #52
pozdrav

Poštovani
Izgleda da ću morati na operaciju uha zbog perforacije bubnjića i kronične upale.
Molila bih ukoliko je netko bio na operaciji ušiju da mi kaže svoja iskustva oko oporavka, koliko traje, koliko si u bolnici, bolovi i slično.
Unaprijed veliko hvala i pozdrav
malenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 19:58   #53
Lijep pozdrav svima...

2malenka; kako je prosao ovaj zahvat kod tebe? jel sve bilo ok? Kakvi su "rezultati", ima li oziljaka, bolova ?

2ostali, ima li netko "novijih" iskusava po ovom pitanju? Naime, isti problem postoji i kod mene... tocnije perforirani bubnjic (straga dolje)... Koliko je izvjesno da ce doci do samozacijeljenja s obzirom na samu lokaciju perforacije? (neznam da li se mozad na temelju same lokacije perforacije moze odmah odrediti da li ce doci do samooporavka ili se mora ici na operaciju)...
Kakva su vasa iskustva sa bolnicama po Zg... Koliko vidim tu se spominje i preporuca Vinogradska..
michyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 12:15   #54
eto i mene u ovo društvo.
i ja sam ponosni vlasnik rupice na bubnjiću. otorinac iz opće gradske bolnice poslao me u vinogradsku i sad čekam taj pregled.
zbog čega je došlo do perforacije ne može se sa sigurnošću reći. sklona sam vjerovati da ju je prouzročilo zračenje mozga zbog tumora, nakon čega sam postupno gubila i sluh.
rupicu imam na bubnjiću lijevog uha. mučili su se mnogi da mi očiste to uho, jer je cerumen bio kao žvakača. već pri kraju čišćenja poslali su me da se naručim za ct, jer je u uhu nešto sumnjivo. uho je u međuvremenu skoro pa čisto (kažu da bolje ne mogu jer imam izrazito uske zvukovode), te su utvrdili tu perforaciju.
isto mi je rečeno da pazim da mi u uho ne uđe voda.
kad ispuhujem nos, šišti.
čitam tu iskustva, meni nije rečeno da se čuvam vjetra.
ravnoteža mi je smrdana liječenjem tumora, a sada stvar po tom pitanju još lošija.
pregled je za tri tjedna.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 00:37   #55
Quote:
michyy kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima...

2malenka; kako je prosao ovaj zahvat kod tebe? jel sve bilo ok? Kakvi su "rezultati", ima li oziljaka, bolova ?

2ostali, ima li netko "novijih" iskusava po ovom pitanju? Naime, isti problem postoji i kod mene... tocnije perforirani bubnjic (straga dolje)... Koliko je izvjesno da ce doci do samozacijeljenja s obzirom na samu lokaciju perforacije? (neznam da li se mozad na temelju same lokacije perforacije moze odmah odrediti da li ce doci do samooporavka ili se mora ici na operaciju)...
Kakva su vasa iskustva sa bolnicama po Zg... Koliko vidim tu se spominje i preporuca Vinogradska..
Pitanje je koliko je velika i koliko je stara.
Svakako.
Semper-Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 00:38   #56
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
eto i mene u ovo društvo.
i ja sam ponosni vlasnik rupice na bubnjiću. otorinac iz opće gradske bolnice poslao me u vinogradsku i sad čekam taj pregled.
zbog čega je došlo do perforacije ne može se sa sigurnošću reći. sklona sam vjerovati da ju je prouzročilo zračenje mozga zbog tumora, nakon čega sam postupno gubila i sluh.
rupicu imam na bubnjiću lijevog uha. mučili su se mnogi da mi očiste to uho, jer je cerumen bio kao žvakača. već pri kraju čišćenja poslali su me da se naručim za ct, jer je u uhu nešto sumnjivo. uho je u međuvremenu skoro pa čisto (kažu da bolje ne mogu jer imam izrazito uske zvukovode), te su utvrdili tu perforaciju.
isto mi je rečeno da pazim da mi u uho ne uđe voda.
kad ispuhujem nos, šišti.
čitam tu iskustva, meni nije rečeno da se čuvam vjetra.
ravnoteža mi je smrdana liječenjem tumora, a sada stvar po tom pitanju još lošija.
pregled je za tri tjedna.
Zračenje nema sa time veze ali je sluh mogao stradati od zračenja. Puknuće bubnjića dolazi radi udarca (manje) ili upale srednjeg uha (češće daleko) radi čega sadžaj ima tendenciju iscuriti van što uzrokuje perforaciju.
Semper-Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 14:18   #57
Quote:
Semper-Fi kaže: Pogledaj post
Zračenje nema sa time veze ali je sluh mogao stradati od zračenja. Puknuće bubnjića dolazi radi udarca (manje) ili upale srednjeg uha (češće daleko) radi čega sadžaj ima tendenciju iscuriti van što uzrokuje perforaciju.
sluh je stradao od zračenja mozga, potvrdila su to dva specijalista.
ove godine sam imala upalu oba uha. orl kirurg je rekao da se ne može utvrditi da li je perforaciju urokovala upala uha ili zračenje.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 15:34   #58
kako izgleda pretraga TA, TG, ENG?
orl kirurg me šalje na tu pretragu kako bi se utvrdilo da li je uzrok mojih blažih vrtoglavica, katkad blaže mučnine i nešto smrdane ravnoteže. od liječenja tumora na mozgu ili rupice, koja je prešla u rupu nakon što je uho (skoro) do kraja očišćeno.

u slučaju da su problemi neurološki, ne bi se uho diralo, ostala bi živjeti s tom rupom.
ako je uzrok opisanom stanju perforacija onda bi išla pod nož.
kod mene je problem što mi je zvukovod uzak i zakrivljen i trebalo bi ga proširiti. ježim se od same pomisli na to širenje.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne

Zadnje uređivanje C71 : 01.12.2012. at 15:35. Reason: ispravak
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 14:16   #59
Pozdrav.prošli tjedan sam pretrpio malo jaću prehladu,usljed koje sam čak i promuko,isti taj dan uvečer me počelo strašno boliti ljevo uho,nešto je i curilo iz njega,valjda krv.Doktor je letimično pregledao uho,ustanovio upalu srednjeg uha,i prepisao mirovanje i terapiju klavocinom.
Nakon skoro tjedan dana došo sam na kraj s terapijom,uho me ne boli,osim možda na trenutke kad zijevnem pa malo zaboli,zbog tlaka valjda.Međutim uvijek čujem taj neki šum u uhu i ima osječaj da je začepljeno.A kod nekih zvukova imam osjećaj kao da čujem neko žviždanje u pozadini u tom uhu.Jel to normalno u ovakvim slučajevima,Za par dana idem na kontrolu,pa da doktor vidi ako je sve u redu.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 01:11   #60
Evo jos jedan problem i rupa na bubnjicu , naime moj rupa je stara vec 15 godina,dobio sam je uglavnom udarcem u lijevo uho,nakon tog udarca odmah sam manje cuo i nisam vise smio da ronim mada sam to jako zelio,a i nisam isao kod doktora iz nekog straha kojeg imam kad idem doktoru,ali poslije toga cesto sam imao upale uha i bolove, medjutim dodje vrijeme kad se moras suociti sa onim sto imas,tako prije nekoliko dana sam bio kod specijaliste i uradio mi je audiogram i pogledao uho,imam veliku rupu a gubitak sluha je 15 decibela,sad ne znam jeli to veliki gubitak.Preporucio mi je da uradim operaciju, ja sam pristao i otisao sam u bolnicu da zakazem termin, e ono sto me je malo uplasilo jeste napomena doktora da on mora to da kaze jer zakon to trazi ,da ustvari ima rizik manji od 1 posto da se prilikom operacije moze izgubiti totalno sluh na tom uhu ,ali da je to vrlo rijetko, zanima me da li je neko jos nesto takvo cuo, inace operacija se radi u totalnoj anesteziji, a ono zbog cega zelim uraditi miringoplastiku jeste sto mi je rekao doktor da cu imati novo uho i moci cu da ronim i bice mi stereo zvuk , ako neko nesto zna volio bih da dobijem savjet,hvala vam
Bosanac80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.