Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za uvođenje poreza na nekretnine
Da 76 17.92%
Ne 335 79.01%
Nije me briga 13 3.07%
Glasovatelji: 424. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 11:33   #141
Bazeni danas koštaju kao Renault Twingo, a on nije nikakav luksuz.
Kexx is offline  
Old 09.08.2017., 11:34   #142
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Imam ja jednu frendicu sto je jalna jer mi imamo vikendice. A oni nisu nista sagradili a vrijeme je proslo.

Tako i ova - da ona kupi veliki lavor - to je u redu. A da ti platis bazen - eeee tebe treba oporezivati. Ajme logike.
Vlast je računala na hrvatski jal, nije puno pogriješila jer mu svjedočimo.
Kexx is offline  
Old 09.08.2017., 11:35   #143
Kažu, svi imaju porez na nekretnine, ali nitko ne kaže svi imaju komunalne doprinose.
Postoje li jednokratni komunalni doprinosi kod gradnje na zapadu?

Ili smo kompilacija najgorih praksi na zapadu plus naših umotvorina?
Kexx is offline  
Old 09.08.2017., 11:36   #144
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ne samo to.
Dovesti ljude u situaciju da moraju prodati nekretninu da bi se spasili nije stavljanje nekretnine u funkciju, Maricu smece jedno, nego otimacina i unistavanje zivota ljudi.
Tocno. Prodati ces ispod cijene bar da nesto dobijes ili lokalnim spekulantima koji znaju da ce za sljedece izbore taj porez ukinuti ili znatno revidirati (a znaju jer se krecu u tim krugovima) ili bogatijim strancima koji imaju vece place pa kojima nece biti problem placati 100 EUR-a mjesecno. Mislim nije meni to - prodao si strancu ili domacem. Hocu reci zapadnjaci imaju vece place pa ne ode na veceru 1 dan i plati porez u HR. A nama je problem. Znaci fini nacin da se zapadnjaci docepaju jeftinih nekretnina poglavito na Jadranu.

A Maric na kraju i ostala ekipa - nece on biti kruha gladan a niti ce biti bez nekretnina i vikendica.
europe2seoul is offline  
Old 09.08.2017., 11:40   #145
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
To je priljev, na priljev možeš jedan dio odvojiti za porez. Stope su prevelike, ali princip oporezivanja priljeva je u redu.
Od tog priljeva se kupi nekretnina, pa bi se još i nju oporezovalo, e to nije u redu.
Aha, a što ako od tog "priljeva" treba npr. odbiti velike zdravstvene troškove (s obzirom da u našim bolnicama čovjek može samo krepat), pa na kraju ne ostane dosta da se od toga kupi nekretnina? Što je tu onda "u redu"?

Ono što je jednom u redu, drugom nije, i suprotno.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 09.08.2017., 11:40   #146
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Tocno. Prodati ces ispod cijene bar da nesto dobijes ili lokalnim spekulantima koji znaju da ce za sljedece izbore taj porez ukinuti ili znatno revidirati (a znaju jer se krecu u tim krugovima) ili bogatijim strancima koji imaju vece place pa kojima nece biti problem placati 100 EUR-a mjesecno. Mislim nije meni to - prodao si strancu ili domacem. Hocu reci zapadnjaci imaju vece place pa ne ode na veceru 1 dan i plati porez u HR. A nama je problem. Znaci fini nacin da se zapadnjaci docepaju jeftinih nekretnina poglavito na Jadranu.

A Maric na kraju i ostala ekipa - nece on biti kruha gladan a niti ce biti bez nekretnina i vikendica.
Pričalo se pred par godina da je Brisel namijenio Hrvatskoj smještaj evropskih umirovljenika.
Oni će jeftino pokupovati, a jdoricu i ekipi neće ostati ništa.
Kexx is offline  
Old 09.08.2017., 11:41   #147
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Aha, a što ako od tog "priljeva" treba npr. odbiti velike zdravstvene troškove (s obzirom da u našim bolnicama čovjek može samo krepat), pa na kraju ne ostane dosta da se od toga kupi nekretnina? Što je tu onda "u redu"?

Ono što je jednom u redu, drugom nije, i suprotno.
Zašto bi vlasnici nekretnina trebali imat veze s tim?
Kexx is offline  
Old 09.08.2017., 11:42   #148
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Vlast je računala na hrvatski jal, nije puno pogriješila jer mu svjedočimo.
Svi ovi koji su jalni i govore o zapadu. Na zapadu je normalno da kupujes nekretninu na kredit.

Evo kredit Zagrebacke banke na 30 godina za stan od 100 tisuca EUR-a kosta 3700 kuna mjesecno. Znaci za to dobijes neki stan od 60-70 kvadrata kako gdje u ZG-u.

Ako bi isao na znatnu periferiju - npr moj kolega je kupio stariju kucu 5 minuta pjeske od centra Samobora za 50 tisuca EUR-a. Moze se u njoj zivjeti odmah, ali je polako i renovira po svom nekom tempu kako lova dolazi.

Pa evo - j*biga - ako ste jalni, odi u banku, uzmi kredit i kupi stan. Ne kuzim sto hocete. I otplacuj 30 godina kako smo mi zidali 30 godina. Na isto te dodje.

50 tisuca EUR na 30 godina je 1830 kuna mjesecno, na 15 godina je 2800 kuna mjesecno a na 10 godina je 3830 kuna mjesecno. Znaci mladi bracni par u Zagrebu sa prosjecnim placama si moze priustiti tako nesto. Gdje je problem? Aha. Vi bi sve na gotovo i pomogucnosti djabe
europe2seoul is offline  
Old 09.08.2017., 11:42   #149
Ti Hrvati baš neki škrt i zajeban narod. Iz usta otimaju gazdi jer ne žele raditi sezonu za 600E 12 satne smjene, izležavaju se u svojim kućerinama koje ne žele prodati... staviti u funkciju.

Smetaju im koncesije na plaže, na vode. Ma barbari slavi.
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Old 09.08.2017., 11:45   #150
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Novcem će raspolagati lokalni šerifi, a trošit će ga za plaće rodbini i izmišljanje novih radnih mjesta za nju, te za nove Audije.

BTW, ako sam napravio bazen, platio sam PDV na njega, zašto bih još morao plaćati jer uopće imam bazen?
novac bi trebao ici kroz proracun prvo..

da tako nekako..placao bi dodatno samo jer ga imas..jbg luksuz se dodatno placa..tako drzava gleda
__________________
Živi i pusti živiti ili Umri..
Behemoth is offline  
Old 09.08.2017., 11:45   #151
Quote:
Bender Unit kaže: Pogledaj post
Nije dobar.

Osim specifičnosti kako se kod nas gradilo (vidi gore), ovo je laž:


Jer će to tako biti samo prvih par godina, a onda... navali!

Marić kaže "stavljanje u funkciju", dakle prodaja.

A to ne ide bez enormnih davanja koja ljudi ne mogu plaćati, a znatno će opteretiti i one koji će jedva moći, a imaju samo krov nad glavom.
"Zašto su Hrvati tako senzibilizirani na najavu uvođenja poreza na nekretnine, iako će on svakako biti marginalan, nekoliko puta manji nego u bilo kojoj državi zapada"
Zašto se nitko nije bunio kad nam je uveden jedan od najvećih PDV-a na svijetu, zašto se godinama nitko ne buni na kriminalni porez na promet nekretnina od čak 4% koji koči mobilnost radne snage, i zbog kojeg sve osim Zagreba propada, jer nitko ne želi seliti za poslom?"

Čitao sam dovde i dosta mi je,novinar najblaže rečeno nema pojma.

Prvo porez je već sad veći nego u nekim državama EU,spominje samo komunalnu naknadu a ostalo naravno ne iako malo dalje piše o porezu na promet nekretnina od 4% čega nema u EU?Šta je taj na drogama?

Zatim tvrdi da će porez biti malen jednak dosadašnjem i istodobno pita zašto se nitko ne buni na PDV,koji je skoro najveći u EU?
Pa možda zato gospon novinar što je isti krenuo sa 18% kad je bio jedan od najmanjih u EU!?
Zvuči poznato Marcel?
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Old 09.08.2017., 11:48   #152
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Nekorištene nekretnine?
Po opustjelom hrvatskom selu?
Kako će ih aktivirati?
Rušenjem objekata i prenamjenom zemljišta u namjenu koja donosi dohodak.
Quote:
Da ih mogu aktivirati već bi ih davno aktivirali.
Ne, ljudi su inertni neznalice. Stav "nije mi sila prodati", "nek stoji, ništa me ne košta", "ko zna kolko bu to sutra vrijedilo, čim neko pita nekaj se kuha" itd. ovime dobiva svoju cijenu. Zato bi porez čim prije trebalo proširiti i na poljoprivredno zemljište.
zgubydan is offline  
Old 09.08.2017., 11:50   #153
Quote:
Behemoth kaže: Pogledaj post
novac bi trebao ici kroz proracun prvo..

da tako nekako..placao bi dodatno samo jer ga imas..jbg luksuz se dodatno placa..tako drzava gleda
U nas je izgleda posjedovat bilo sta - luksuz. Moramo bit njemacki konobari

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Old 09.08.2017., 11:50   #154
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Zašto bi vlasnici nekretnina trebali imat veze s tim?
A zašto bi ja trebao imati veze s time da netko, protiv moje volje, a u moje ime, troši 130 milijardi kuna godišnje?

1. zato što imam HR državljanstvo
2. zato što živim u HR

A odgovor na tvoje pitanje: zato što se nekretnina nalazi u HR.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 09.08.2017., 11:54   #155
Quote:
frane mafia kaže: Pogledaj post
U nas je izgleda posjedovat bilo sta - luksuz. Moramo bit njemacki konobari

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk
ali lipo je odi
__________________
Živi i pusti živiti ili Umri..
Behemoth is offline  
Old 09.08.2017., 11:55   #156
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Rušenjem objekata i prenamjenom zemljišta u namjenu koja donosi dohodak.

Ne, ljudi su inertni neznalice. Stav "nije mi sila prodati", "nek stoji, ništa me ne košta", "ko zna kolko bu to sutra vrijedilo, čim neko pita nekaj se kuha" itd. ovime dobiva svoju cijenu. Zato bi porez čim prije trebalo proširiti i na poljoprivredno zemljište.
Ti bi bio dobar 1945 godine.

Znaci sve ove godine i dan danas - i stranci i domaci su kupovali zemljista sto poljopriredna, sto gradjevinska a sto vec izgradjene kuce. Jel tako? Tako je.

I nitko tebi ne brani da u Slavoniji ili Lici i dan danas kupis zemljiste bilo koje kategorije i nesto pokrenes. I naci ces one koji zele prodati. U krajnoj liniji ako bas ne zele prodati, nece se nista buniti da ti daju u najam na npr 10 godina pa im lova kapa nit orali niti kopali. No gdje su ti vrli poduzetnici kao ti?

A tvojim stavom ces natjerati da ljudi spase ono sto se spasiti da jer ne mogu placati novo nametnute poreze pa bolje da proda i za 20 tisuca EUR-a sto je prije kostalo 100, nego da mu dodje ovrha, izgubi nekretninu i dobije 0 EUR-a.

A i svi ti novci u bankama recimo - izbije neki rat, a uvijek se nesto kuha i nije da nece - ili EU propadne - i kaj ti vrijedi na kompjuteru da si ti imao 100 ili 200 tisuca EUR-a kada to vise nista ne vrijedi. A opet ako imas kucu ili zemlju, to imas.
europe2seoul is offline  
Old 09.08.2017., 11:56   #157
A i to me zanima...zasto ne bi vlasnici poljoprivrednih zemljista placali porez?
Po cemu su oni "bolji"?
Kako to moze proci na ustavnom sudu da vlasnici nekih nekretnina moraju placati porez a nekih ne?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Old 09.08.2017., 11:57   #158
Quote:
Behemoth kaže: Pogledaj post
ali lipo je odi
Bolje nego u Njemackoj sigurno. Jos da nije svako toliko godina neka pljacka naroda bilo bi i bolje.

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Old 09.08.2017., 11:58   #159
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Nije točno u potpunosti. Fasada nije nadogradnja. To se odnosti na nadogradnju u smislu da su nadogradnjom mijenjaju osnovni uvjeti na temelju čega je izdana građevinska dozvola.

Fasada, promjena krovišta i takve stvari ne spadaju u to.

Slažem da nikakvu nadogradnju nie trebalo staviti kao novu godinu, no samo da ispravim ovu netočnost.
sve stoji, samo...ne zaboravi na (rijec samo), vrijednost nekretnine sa termo fasadom npr. nemre biti ista kao i vrijednost nekretnine bez fasade...kad govorimo o fiskalnoj vrijednosti nekretnine...
tanita is online now  
Old 09.08.2017., 11:58   #160
Quote:
Behemoth kaže: Pogledaj post
ali lipo je odi
Ne znam kako bi ti profitirala da ja sve rasprodam i odem. Meni ce u Vijetnamu gdje su nekretnine jeftine a klima dobra biti sasvim OK. I do kraja zivota necu morati apsolutno nista raditi da prezivim; eventualno nesto da mi ne bude dosadno. A ti?

I nisi mi odgovorila zasto si ne kupis nekretninu? 1800 kuna mjesecno odvajati za kredit i nije neka razlika vs. iznajmljivanje. Sto cekas?
europe2seoul is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.