Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2017., 15:36   #101
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nisu svi vjernici fanatici i bukvalno vjeruju u sve što piše u njihovim "svetim" knjigama. Nemam ništa protiv vjere općenito, jer vjernici su općenito humani ljudi spremni na suosjećanje i pomoć u nevolji, ali imam protiv vjerskih fanatika. Oni stavljaju svoju Knjigu ispred ljudi.


Nekoga vjernika vrijeđa ako se dokaže i iskaže da Mojsije ili Isus nisu postojali
Zašto bi vjernike vrijeđalo nešto što nikad nije dokazano? Doista, oni na to ne obraćaju pažnju i time onda nema ni uvrede.

Vjernik ne stavlja Knjigu ispred ljudi već stavlja Božju volju ispred ljudske volje.
Npr., ako si čuo što govore prilikom molitve, kažu "ali neka bude Tvoja volja" ; zamisli sam jedan pojedinac molivši se za ono što mu je prijeko potrebno ipak na koncu svoju volju makne po strani jer razumije da je Božja volja odluke to ono što će na koncu 'presuditi' oko istog. Nije li baš interesantno, da da.

Također, primjerice i situacija vezano za citate iz naslova teme... kršćani su shvatili da je Božja volja da u taj i taj dan svi zajedno napuste grad Jeruzalem... i napustili su, nije bilo okretanja i suza zbog ostavljene nepokretne imovine, materijalnih dobara... jer jednostavno su otišli i time sebi spasili glave 77.n.e. Nit je mit nit je legenda.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 19:38   #102
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nisu svi vjernici fanatici i bukvalno vjeruju u sve što piše u njihovim "svetim" knjigama. Nemam ništa protiv vjere općenito, jer vjernici su općenito humani ljudi spremni na suosjećanje i pomoć u nevolji, ali imam protiv vjerskih fanatika. Oni stavljaju svoju Knjigu ispred ljudi.

Ne bavim se vjernicima, nego nekakvim "svetim" knjigama (Biblija, Kuran...), za koje iznosim dokaze da nisu baš svete, a mitološki likovi u njima su tu kao poučni midraši, ako se isključi nasilništvo, praznovjerje i vjerska netolerancija.

Nekoga vjernika vrijeđa ako se dokaže i iskaže da Mojsije ili Isus nisu postojali ili da Muhamed nije rascijepio Mjesec, ali tko je tu kriv? Glasnik ili teolozi koji su narod uvjerili u nešto što nije.

Židovoprezir ili antisemitizam je pojam koji označava opsesivnu, paranoidnu rasističku mržnju prema židovskom narodu i da bi najradije da se moderna sekularna država Izrael uništi. Na tragu tome je da je "židovstvo zauvijek napustio Bog jer su mu ubili Sina i slično, ali zato njihovu vjersku ideologiju je Bog prigrlio.

Shvaćaš te korijene vjerske netrpeljivosti?
Bog nije ZAUVIJEK napustio zidove! Pročitajte poslanicuHebrejima
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 19:42   #103
Ali ih je 33. i 71. napustio! Oni su odbacili prorokovanog mesiju Isusa,vikali su raspni ga...krv njegova na našu djecu!
Židovski mesija je odbačen od samih zidova,prihvatili su ga samo manji dio zidova!
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 22:56   #104
Quote:
Hrki777 kaže: Pogledaj post
Bog nije ZAUVIJEK napustio zidove! Pročitajte poslanicuHebrejima
Quote:
Hrki777 kaže: Pogledaj post
Ali ih je 33. i 71. napustio! Oni su odbacili prorokovanog mesiju Isusa,vikali su raspni ga...krv njegova na našu djecu!
Židovski mesija je odbačen od samih zidova,prihvatili su ga samo manji dio zidova!
To je samo židovomrzeća propaganda neke rane kršćanske sekte među nežidovima, daleko od Izraela. Najizraženija u zadnjem prijepisu grćkog spisa "po Marku", nazvanom "po Ivanu".

Nikakav kolosalni Isus Nazarećanin prema Novom zavjetu, nije se pojavio među Židovima niti su u Njemu ispunjena nekakva prastara "proročanstva".
Ta "proročanstva" (razni kićeni vjerski tekstovi) su nepoznatim piscima na grčkome poslužila za konstruiranje priče kao da je on postojao, retrogradno, 70 godina unazad nakon razorenja Hrama.

Židovi i dalje iščekuju mesijansko doba mira i sloge i ljubavi, ali očigledno to doba još nije došlo.
***
Ako ćemo pravo, iščekuju to zapravo svi dobromisleći, humani, racionalni ljudi. No pitanje je hoće li čovječanstvo u tome uspjeti, ili se međusobno istrijebiti u ideološkim (nacionalističkim, vjerskim) borbama za ovu ili onu ideju "dobra i ljubavi i reda" (prave "grozote pustoši").
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"

Zadnje uređivanje Nepoznati : 08.09.2017. at 23:56.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 23:45   #105
Quote:
Hrki777 kaže: Pogledaj post
Bog nije ZAUVIJEK napustio zidove! Pročitajte poslanicuHebrejima
Hah, pa cijeli Tanah govori da ih nikada neće napustiti. Čak štoviše opet će ih uzvisiti u mesijanskom dobu.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 07:06   #106
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
sigurno nije nešto dobro za vjeru i kršćane kada je u pitanju i grozota i pustoš
da, skoro sam gledao clip nekog rabina koji predviđa da će za 30 (max. do 50) godina kršćanski manastiri bti prazni i napušteni,kaošto su sad egipćanske piramide, ili hram boga zeusa u grčkoj, ili drevne građevine inka i maya.

ako je rabin u pravu, možda to nije grozora, al pustoš svakako jest.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 00:05   #107
Quote:
Hrki777 kaže: Pogledaj post
Ali ih je 33. i 71. napustio! Oni su odbacili prorokovanog mesiju Isusa,vikali su raspni ga...krv njegova na našu djecu!
Židovski mesija je odbačen od samih zidova,prihvatili su ga samo manji dio zidova!
Živa istina, uzvikivali su 'krv njegova na...' , al to neka manja povorka usred meteža, obzirom da su Židovi znali da tako nešto izgovarati ravno je bacanju prokletstva, koje je pak bilo zabranjeno Božjim zakonom. Sve skupa, hm, vidimo kolko su odmakli u to vrijeme, ofkorz bili su pod utjecajem nadolazeće revolucije, reklo bi se čitav Izrael je postao poprilično nabrijan narod, sve su nešto čekali, a kad je to nešto došlo samo su rijetki prepoznali, 33.n.e. je iznimno interesantna godina, ne tek vjernicima već i povjesničarima.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 05:05   #108
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
da, skoro sam gledao clip nekog rabina koji predviđa da će za 30 (max. do 50) godina kršćanski manastiri bti prazni i napušteni,kaošto su sad egipćanske piramide, ili hram boga zeusa u grčkoj, ili drevne građevine inka i maya.

ako je rabin u pravu, možda to nije grozora, al pustoš svakako jest.
Ja gledo neki clip kršćanina koji predviđa da će uskoro svi židovi prihvatit Isusa Krista.
A bogme i clip muslimana koji isto tvrde za nemuslimane da će postat uskoro muslimani....
Grozota za neke, radost za druge.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 01:39   #109
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ja gledo neki clip kršćanina koji predviđa da će uskoro svi židovi prihvatit Isusa Krista. A bogme i clip muslimana koji isto tvrde za nemuslimane da će postat uskoro muslimani.... Grozota za neke, radost za druge.
slažem se da ima raznik klipova. ja sam mislio na ovaj, djeluje mi da je razuman i ne govori o nečemu "svojem", kao u tim primjerima koje si ti naveo. Da musliman govori isto to, imalo bi manju snagu i ljudi bi rekli da je on obični apologet koji hvali "svog konja". ali to ovdje nije slučaj.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 00:25   #110
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
slažem se da ima raznik klipova. ja sam mislio na ovaj, djeluje mi da je razuman i ne govori o nečemu "svojem", kao u tim primjerima koje si ti naveo. Da musliman govori isto to, imalo bi manju snagu i ljudi bi rekli da je on obični apologet koji hvali "svog konja". ali to ovdje nije slučaj.
https://www.youtube.com/watch?v=JiPU...channel=XxxXxx

Brutalna islamska propaganda (je li to neki marginalni rabin ili neka budala ili zaluđenik, nebitno) i ponovljeno klepetanje o uništenju države Izrael - da se eliminiše Izrael, pa će islam postati svjetska religija. Sramotno je takve videe reklamirat kao što to ti činiš.... To je vjerski govor krajnje mržnje. Zlurado vrtenje da se država Izrael mora eliminirati. Antisemitizam pod krinkom "rabin je to rekao, nisam ja, ja samo stavljam link na taj video s youtubea i mislim da je "razuman" i "uvjerljiviji" jer to nije izjavio musliman".

Mokri snovi islamista o eliminaciji sekularne države Izrael, koja stoji na strani naprednog Zapada i Zapad na njezinoj strani i obrani....
Realnost je da se islami po svijetu urušavaju sami u sebe i raspadaju. Slijedi im sekularizacija i osipanje članstva...
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 03:47   #111
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=JiPU...channel=XxxXxx

Brutalna islamska propaganda (je li to neki marginalni rabin ili neka budala ili zaluđenik, nebitno)
nije marginalni rabin, još manje je budala i zaluđenik. ne znam čemu takve kvalifikacije?!

i kako to misliš "islamska propaganda"? muslimani su njemu izdiktirali šta da govori?

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
i ponovljeno klepetanje o uništenju države Izrael - da se eliminiše Izrael, pa će islam postati svjetska religija. Sramotno je takve videe reklamirat kao što to ti činiš.... To je vjerski govor krajnje mržnje. Zlurado vrtenje da se država Izrael mora eliminirati. Antisemitizam pod krinkom "rabin je to rekao, nisam ja, ja samo stavljam link na taj video s youtubea i mislim da je "razuman" i "uvjerljiviji" jer to nije izjavio musliman". Mokri snovi islamista o eliminaciji sekularne države Izrael, koja stoji na strani naprednog Zapada i Zapad na njezinoj strani i obrani....
skrenuo si temu, ovdje nije riječ o uništanju izraela, a što se tiče istog, rabin na tom videu nije izolirani slučaj, svaki ortodoksni jevrej, posebno rabbini, su protiv istoga. mogao bih ti ovdje dati bezbroj linkova sa veoma značajnim rabinima koji govore slično, a ako ti to ne želiš vidjeti, to je drugi par čarapa. klik.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Realnost je da se islami po svijetu urušavaju sami u sebe i raspadaju.
Slijedi im sekularizacija i osipanje članstva...
mislim da ti sanjaš, i do dubokim snom.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.