Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2016., 22:51   #3041
Lavice pozdrav! uz pomoć klomifena dobiješ više folikula u ciklusu, idealno je 3 do 4, za razliku od prirodnog ciklusa u kojem se u pravilu izdvaja samo jedan folikul i u njemu bi trebala biti jajna stanica. Dakle to je stimulacija isto kao i menopur ( imaš još gonale, puregon i druge), samo što su klomifeni tablete i blaža su stimulacija, a menopur su injekcije. Uz pomoć menopura i drugih hormonskih ljekova je moguće dobiti veći broj folikula u ciklusu. Ja sam s gonalima imala 19 jajnih stanica a s menopurom 11.
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 14:44   #3042
Evo i mene nakon dugo vremena.
U ponedjeljak krecem na folikulometrije, to je prvi put, planirana je inseminacija.
Kakav je postupak?
Koliko sam shvatila to je nekakav ultrazvuk na kojem se mjeri velicina folikula. Pretpoatavljam da nije bolan postupak?
I to radi doktor koji je tada u ambulanti bez obzira kod kojeg sam ja doktora vođena?
ldom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 02:33   #3043
Idiom, insemenacija je bezbolan postupak. Ideš na folikulometriju tj. ultrazvuk kada ti dr. mjeri veličinu folikula. Ne znam kako je to u RI, ja sam to radila u svom gradu ali u RI sam nažalost već na 4. IVF postupku., pa ti mogu reći da obično ideš kod svog dr. na ultrazvuk, ali ako ga nema onda te mora pregledati neko drugi. To se događa samo u izvanrednim situacijama i vikendom kada je samo jedan dežurni dr. Ne znam da li se išta promjenilo. ja idem u novi postupak tek početkom jedanaestog mjeseca.Uglavnom, na folikulometrije ti se ide otprilike svaki drugi dan, čeka se da folikul naraste do određene veličine i daje se štopreica da ne pukne , muž ti dođe na dan insemenacije i da svoj prilog, oni malo prorade na sjemenu, i uštrcaju u tebe. Ništa strašno. Ja sam uzimala klomifene kao stimulaciju pa sam imala dva do tri folikula na dan insemenacije. Ali nažalost, od 4 puta ništa nije uspijelo.Tebi želim više sreće!
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 18:51   #3044
Hvala na odgovoru 😊

Ja sam početkom ove godine bila trudna ali prirodno, nakon 3 godine pokušavanja i to blizanačka trudnoća, na žalost nije bila uspješna.
Nadam se da će biti sve u redu i da će inseminacije uspjeti. Inače su nam svi nalazi do sada bili uredu ali nikako...
ldom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 20:03   #3045
Cure pozdrav,5.11 sam imala transfer 1 blastocistu,dakle danas mi je 14 dan od transfera,popodne sam napravila kućni test za trudnoću i bio je negativan,dali ima još nađe ili ipak ništa?
MELANIJE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 18:49   #3046
Pozdrav ženske! Pratim vas već neko vrijeme, ali evo prvi put se javljam pismenim putem. :-) Imam endometriozu i iza mene su 2 operacije, zadnja u 10 mjesecu. Odlučila sam se za MPO kod profesorice, napravila sve nalaze i dobila prvu turu terapije - decapeptyl i menopur. Sa inekcijama startam u nedjelju tj. u nedjelju decapeptyl, a u pon i jedno i drugo do čet i onda sam u pet na kontroli. Na nalazu imam i recept za crinone gel. Ne sjećam se da mi je za gel profesorica ništa rekla pa me zanima ako je neka od vas to koristila da mi pojasni za što se to koristi? Negdje sam pročitala da se to koristi u postupku -prema tome, ja bi to trebala podignut u ljekarni i odnijet profesorici ili? Hvala
__________________
Don't dream your life, live your dream;-)
Lavica1308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 23:29   #3047
Crinone gel se stavlja vaginalno jednom dnevno nakon transfera pa sve do 12tj trudnoce ako do trudnoce dođe. Ja koristim utrogestan. I jedno i drugo je progesteron i sluzi ocuvanju trudnoce.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 15:46   #3048
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Crinone gel se stavlja vaginalno jednom dnevno nakon transfera pa sve do 12tj trudnoce ako do trudnoce dođe. Ja koristim utrogestan. I jedno i drugo je progesteron i sluzi ocuvanju trudnoce.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
A ok, sad mi je jasno. Hvala na odgovoru.
__________________
Don't dream your life, live your dream;-)
Lavica1308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 15:57   #3049
Quote:
Lavica1308 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ženske! Pratim vas već neko vrijeme, ali evo prvi put se javljam pismenim putem. :-) Imam endometriozu i iza mene su 2 operacije, zadnja u 10 mjesecu. Odlučila sam se za MPO kod profesorice, napravila sve nalaze i dobila prvu turu terapije - decapeptyl i menopur. Sa inekcijama startam u nedjelju tj. u nedjelju decapeptyl, a u pon i jedno i drugo do čet i onda sam u pet na kontroli. Na nalazu imam i recept za crinone gel. Ne sjećam se da mi je za gel profesorica ništa rekla pa me zanima ako je neka od vas to koristila da mi pojasni za što se to koristi? Negdje sam pročitala da se to koristi u postupku -prema tome, ja bi to trebala podignut u ljekarni i odnijet profesorici ili? Hvala
To mi je ipak bilo drugo javljanje pismenim putem, totalna sam zbunjola
Sretno cure svima, nek 2017. bude plodna godina
__________________
Don't dream your life, live your dream;-)
Lavica1308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 08:40   #3050
Bok cure! Vidim da tema nije bas aktivna, neznam koliko vas cita ali po cekaoni u kbc rijeka vidim da nas ima puno
Ja sam tek na pocetku svega, jucer mi utvrdeni neprohodni jajovodi i predvida se ivf-et u prirodnom ciklusu. E sad, problem je u tome sto moj doktor Vlasic odlazi. Tako sam bila sretna sto su me njemu dodijelili, po ovom forumu sam vidjela da su cure jako zadovoljne s njim. I meni je bio super to malo sto sam bila kod njega. Uglavnom nezam koga da uzmem sad. On mi je preporucio svoju kolegicu, mladu zenu, neznam sad kako se zove, uglavnom bila je jednom s njim kad sam bila na pregledu. Cini se ok. Al opet neznam koliko iskustvo njima znaci i da nebi mi ispastale zbog toga. Neznam sto dalje. Kako cete vi?
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 17:19   #3051
Bok! Evo mene nakon folikulometrije danas. U ned idem opet pa bi dobila štopericu i onda se punkcija planira u uto ili sri. Ja imam 10 folikula na desnom jajniku, na lijevom ništa jer je lijevi bio operiran 2 puta zbog endometrične ciste i izgleda da ne reagira. Da li je to previše folikula za 1 jajnik ili? Čitala sam negdje za hiper i da to nije onda baš dobro zbog kvalitete j.s. Ima neko iskustva s tim pa da mi pojasni ili kaže svoje mišljenje? I zanima me kako ide punkcija pod anestezijom jer ako u uto ili srijedu imam punkciju kako ću stić napravit krvnu sliku? Kako to ide?

Lena84, ja sam isto nova u ovome, ali ja sam ti kod profesorice i za sada sam zadovoljna. Slabo je aktivan forum, samo mi početnice se javljamo sa pitanjima raznoraznim..
__________________
Don't dream your life, live your dream;-)
Lavica1308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 12:01   #3052
Quote:
Lavica1308 kaže: Pogledaj post
Bok! Evo mene nakon folikulometrije danas. U ned idem opet pa bi dobila štopericu i onda se punkcija planira u uto ili sri. Ja imam 10 folikula na desnom jajniku, na lijevom ništa jer je lijevi bio operiran 2 puta zbog endometrične ciste i izgleda da ne reagira. Da li je to previše folikula za 1 jajnik ili? Čitala sam negdje za hiper i da to nije onda baš dobro zbog kvalitete j.s. Ima neko iskustva s tim pa da mi pojasni ili kaže svoje mišljenje? I zanima me kako ide punkcija pod anestezijom jer ako u uto ili srijedu imam punkciju kako ću stić napravit krvnu sliku? Kako to ide?

Lena84, ja sam isto nova u ovome, ali ja sam ti kod profesorice i za sada sam zadovoljna. Slabo je aktivan forum, samo mi početnice se javljamo sa pitanjima raznoraznim..
da vidim da se slabo piše ovdje..
Nego zašto ne ideš na MPO temu i tamo postaviš ta pitanja. Tamo su cure aktivne svaki dan i ima puno cura koje imaju iskustva i mogu ti odgovoriti na ta pitanja. Ima nas stvarno dosta tamo iz cijele hr a neke su isto u kbc rijeka. Ajde dođi tamo!
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 21:34   #3053
Quote:
Rosalin04 kaže: Pogledaj post
Ja zaista nisam dovoljno dugo u tome pa ne mogu suditi, ali mi se dogodilo da su mi na telefon 2 različite sestre rekle 2 različite stvari i to kad smo se naručivali za spermiogram.
Dakle najprije mi je rečeno da nije potrebno naručivati se "za dan" već da faxiram uputnicu, nazovem ih potom, kažem kada je bio zadnji odnos, pa da će nas onda naručiti u naredna 2-3 dana.
Pitam ja ponovno, sigurno se nije potrebno naručivati tjedan dana unaprijed ili nešto, odgovor je bio - sigurno.
Kako nismo imali uputnicu kod sebe već za par dana od toga poziva, faxiram ja nju i nazovem ih kad meni druga sestra na telefon da tek možemo doći za tjedan dana i da to ne ide baš tako ( nisam sigurna ali mi se čak čini da je bio mlađi glas u pitanju, rekla bih Samira, a odgovor je bio na granici arogancije ).

Nadam se da nema previše ovakvih situacija.

I što se tiče toga čekanja za folikulometrije, razumijem ja da ne može biti odmah, ali čekanje 2 - 3 sata
Ipak mislim da bi se boljom organizacijom to dalo riješiti.
I meni će isto biti nezgodno s poslom, ok, moraš biti spreman žrtvovati puno toga i sve to stoji, ali ja zaista nisam u situaciji u sadađnjoj situaciji ostati bez posla.

Znam da je stari post ali moram napravit Spermiogram u Rijeci pa sam dobio mailom kad sam se narucio da donesem uzorak, ali neznam u cemu ?
Molio bi vas za pomoć kako da donesem uzorak?
shark8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 22:06   #3054
Quote:
shark8 kaže: Pogledaj post
Znam da je stari post ali moram napravit Spermiogram u Rijeci pa sam dobio mailom kad sam se narucio da donesem uzorak, ali neznam u cemu ?
Molio bi vas za pomoć kako da donesem uzorak?

Ima u svakoj apoteci za kupiti sterilna casa za urin.. mislim da je to ok.. Pitaj u apoteci..
Rastana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 19:35   #3055
ko je sad umjesto vlasica? koga bi preporucili?
musta-leski is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 20:26   #3056
Musta-leski mlada doktorica Susanj je umjesto dr Vlasica. Ja sam se odlucila za dr M i njega bih ti preporucila.
blondy ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 22:55   #3057
Quote:
blondy ri kaže: Pogledaj post
Musta-leski mlada doktorica Susanj je umjesto dr Vlasica. Ja sam se odlucila za dr M i njega bih ti preporucila.
čula sam da sad svi bježe kod M jer kod S nitko ne želi, a nova umjesto Vlaje izgleda još nije postala dovoljno popularna
M navodno zbopg tolike gužve postaje demotiviran, brka terapije, zaboravlja što je rekao.. itd.. trebat će strpljenja. Ne znam kakva je nova mlada, al čula sam da je ok. Da je baš htjela tu specijalizaciju, pa eto, bar radi posao s ljubavlju.

a tko je mlad, u dvadesetima i dovoljno naivan da svašta guta, može i kod smiljke
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 09:39   #3058
Da, ja starija mislim da imam traume od nje(toliko dau rijeku ne bi vise ni na kavu). I njoj se desava da selektivno pamti. Npr. Zapamtila je da sam komplicirana(jer mi je na dan transfera odrzala predavanje o rizicima mpo—a, pa sam imala milijun pitanja i stahova), a kad mi je jedan cetvrtak rekla da mi je endometrij tanak(i da cemo u sub odluciti sto dalje), a u subotu kad sam uskliknula: ipak idemo dalje, se razderala na mene da tko mi je uopce rekao da nesto ne stima. I da ja uvijek dramim.
Ocito je da su svi preoptereceni (uz ostale mane). Sestre su im odlicne. A cini mi se i biolozi. Bas me zanima koliki je njihov postotak uspjesnosti.
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 16:40   #3059
Smile

Pozdrav zenske,ima koga ovdje?Evo i ja krecem na humanu pa me interesira,kad se ide na prvi dogovor da li se dugo ceka,primjer da vas naruci u 12 pa se ceka par sati ili to ide brzo??hvala na odgovoru..
tin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 18:34   #3060
Quote:
tin@ kaže: Pogledaj post
Pozdrav zenske,ima koga ovdje?Evo i ja krecem na humanu pa me interesira,kad se ide na prvi dogovor da li se dugo ceka,primjer da vas naruci u 12 pa se ceka par sati ili to ide brzo??hvala na odgovoru..
slabo se ovdje piše...ja isto evo došla pogledati nakon par mjeseci. Možeš se Rodinom forumu pridružiti, tamo smo malo aktivnije mi koje smo u Ri. A ovdje ti je aktivna tema MPO druzenje i chat pa ako imaš kakva pitanja pridruzi nam se i tamo. Vjerojatno si već krenula i neke su ti stvari jasnije oko čekanja
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:19.