Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 09:50   #3281
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Proces je to


Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa upravo nas ta svjesnost drzi u tom strahu. Svjesni smo sto je dobro a sto zlo.
Hnje, a niti ne bi bilo toliko zlo da onoga koga ubijemo onda i pojedemo. Imho Kaj sad dobrozlo bla
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Old 11.12.2017., 09:51   #3282
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Mačke su zločeste,
:diže obrvu:
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 11.12.2017., 09:54   #3283
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Znam da su svijest o sebi uspjeli dokazati kod dupina. Neko istrazivanje s ogledalima. Skuzili su da su u ogledalu oni sami.
slonovi, vrane

Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
kod morskih sisavaca, kod nekih vrsta ptica i visih primata.
Svi oni dijele slicna ponasanja, kulturu, upotrebu alata, jezika, socijalnost, znatizelju i sl.
Homo Sapiens definitivno nije izuzetak na ovome planetu, a ako nije tu, nece biti ni drugdje.
jel pričamo o vještinama i osobinama ili samosvjesnosti?

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
I dalje me nisi uvjerio da su ljudska i zivotnjska razina svjesnosti podjednake, sozz
samosvjesnost je spoznaja o sebi, da si to ti i da postojiš. zato se i mjeri ogledalom (najjednostavniji način)

Quote:
Bonnie Ann kaže: Pogledaj post
E i to, koliko se sjećam čitala sam da i taj znakovni jezik koje su životinje naučile nisu razumjele... u smislu da su samo ponavljale viđeno (i dobile keksić). Ali ok, nisam stručnjak na temu i prihvaćam da ima svašta što ne znam.
isto kao što mi učimo riječ stolac, za predmet stolac... da živimo sami bez ikoga onda bi ga u svojoj glavi mogli nazvati i tava

međutim neke vrste su sposobne više od 'naučili smo znak za stolac'.

primjer: psi love nagonski, ali u lovu koriste međusobnu interakciju koju prilagođavaju terenu i lovini. nešto poput taktika koje kod nas crtaju treneri kraj terena, a kod pasa se to događa u realnom vremenu. oni su, također, u stanju odraditi backchaining i do 4 koraka - znači povezati razne elemente unatrag da bi dobili što žele (a to ih ljudi nikad ne uče ).
atlantis is offline  
Old 11.12.2017., 10:02   #3284
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
:diže obrvu:
Sjedi na stolu, gleda me u oči, i gurka šapom moju šalicu s kavom prema rubu a faca mu je "jebiseeehihiih"

Moj pas zna da je to on u ogledalu. Nije odmah znao, kao što ne znaju ni ljudske bebe, o čemu vi raspravljate. Mislim, ne znam jel moj hrčak to isto znao, al brijem da je.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Old 11.12.2017., 10:06   #3285
Mice? Ooooooo...kraljice/kraljevi, osvetoljubive, sebične, zavodljive, zajebane, sebične, osvetoljubive...i to prema svima. I prema svojima. Uvijek pokušavaju imati "posilne".
Nikad me pas nije dočekao iza čoška i opalio šapom jer sam mu dala tabletu. Dobro, njemu dala, njoj pokušala
Hilda is offline  
Old 11.12.2017., 10:06   #3286
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Sjedi na stolu, gleda me u oči, i gurka šapom moju šalicu s kavom prema rubu a faca mu je "jebiseeehihiih"

Moj pas zna da je to on u ogledalu. Nije odmah znao, kao što ne znaju ni ljudske bebe, o čemu vi raspravljate. Mislim, ne znam jel moj hrčak to isto znao, al brijem da je.
kako zna?
atlantis is offline  
Old 11.12.2017., 10:08   #3287
My two cents:

-Činjenica da je pojava samosvijesti možebitno bila samo slučajni kvalitativni skok u procesu kvanitativog usložnjavanja procesa u mozgu ne znači da ista nema svrhu.

- Konstatirajući da ljudska vrsta trenutno ima složenije kognitivne procese (i ideje moralnosti, transcedentnosti itd.) od životinja ne znači da iste možebitno neće dostići i neka od životinjskih vrsta. Nekad u budućnosti. Za sada par vrsta ima naznake samosvijesti, korištenja alata, složenih društvenih veza te strateškog planiranja. To ipak nije ni blizu ljudskim sposobnostima. Nemojmo se lagati.

-Ne znam zašto u raspravu o traženju smisla uvodimo etičke i normativne pojmove. Posebno kada se uspoređujemo sa životinjskim vrstama*.

-Možda bi zgodno bilo imati na umu da što je mozak složeniji to je i kreativniji u sadizmu. Ili dobročinstvu.

-Traženje smisla je u korijenu znanosti, umjetnosti i religije. Taj 'smisao' ne mora nužno biti individualna potvrda vječnosti (npr. kroz koncept vječnosti duše).




*Fora dodatak: pogledajte utjecaj alohtonih životinjskih vrsta na novi eko-sustav pa ćete vidjeti što znači razmahat se i bit koljački ubojica.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Old 11.12.2017., 10:12   #3288
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Nikad me pas nije dočekao iza čoška i opalio šapom jer sam mu dala tabletu. Dobro, njemu dala, njoj pokušala
Kako da kažem..meni se to događa svakodnevno Dat tabletu? uuhahhahah sf.

Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
kako zna?
Naučio je valjda, kao i mi. Sada se, prije nego izlazimo van pogleda kak izgleda da vidi jel mu dobar friz.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Old 11.12.2017., 10:12   #3289
Mislim da psi ne znaju prepoznat sebe u ogledalu.
Isto tako, to što mi postavljamo parametre kojima utvrđujemo što koja vrsta može, dokazuje samo koliko smo (ne)napredni.
Mačke i psi su sigurno odavno skužili da smo tupi, ne koristimo telepatiju, i ne vidimo sve što oni vide
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Old 11.12.2017., 10:16   #3290
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Mislim da psi ne znaju prepoznat sebe u ogledalu.
Pa daj joj ogledalo, zašto misliš da ne znaju. Dok su mali i nisu još vidjeli ogledalo idu pogledati iza njega, isto i mačke

Quote:
Mačke i psi su sigurno odavno skužili da smo tupi, ne koristimo telepatiju, i ne vidimo sve što oni vide
da.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Old 11.12.2017., 10:18   #3291
A daj, jbt, ova se iskreno raduje frendu kojeg vidi u ogledalu, zove na igru i skriva se
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Old 11.12.2017., 10:21   #3292
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
My two cents:

-Činjenica da je pojava samosvijesti možebitno bila samo slučajni kvalitativni skok u procesu kvanitativog usložnjavanja procesa u mozgu ne znači da ista nema svrhu.

- Konstatirajući da ljudska vrsta trenutno ima složenije kognitivne procese (i ideje moralnosti, transcedentnosti itd.) od životinja ne znači da iste možebitno neće dostići i neka od životinjskih vrsta. Nekad u budućnosti. Za sada par vrsta ima naznake samosvijesti, korištenja alata, složenih društvenih veza te strateškog planiranja. To ipak nije ni blizu ljudskim sposobnostima. Nemojmo se lagati.

-Ne znam zašto u raspravu o traženju smisla uvodimo etičke i normativne pojmove. Posebno kada se uspoređujemo sa životinjskim vrstama*.

-Možda bi zgodno bilo imati na umu da što je mozak složeniji to je i kreativniji u sadizmu. Ili dobročinstvu.

-Traženje smisla je u korijenu znanosti, umjetnosti i religije. Taj 'smisao' ne mora nužno biti individualna potvrda vječnosti (npr. kroz koncept vječnosti duše).




*Fora dodatak: pogledajte utjecaj alohtonih životinjskih vrsta na novi eko-sustav pa ćete vidjeti što znači razmahat se i bit koljački ubojica.
Sve mi se svidja sto si napisala i bas se poprilicno slazem

Pogotovo sa zadnjom crckom
TincH is offline  
Old 11.12.2017., 10:27   #3293
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Sve mi se svidja sto si napisala i bas se poprilicno slazem
E fala.

Iako, sad čitam što sam napisala i vidim pišem ko da me kap udarila!
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Old 11.12.2017., 10:29   #3294
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
E fala.

Iako, sad čitam što sam napisala i vidim pišem ko da me kap udarila!
Uopce ne. Bas si vrlo koncizna i suvisla i super si formulirala ono sto meni nije islo. Inace si meni jedna od pametnijih forumasica
TincH is offline  
Old 11.12.2017., 10:33   #3295
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
A daj, jbt, ova se iskreno raduje frendu kojeg vidi u ogledalu, zove na igru i skriva se
nneeheee
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Old 11.12.2017., 10:37   #3296
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
A daj, jbt, ova se iskreno raduje frendu kojeg vidi u ogledalu, zove na igru i skriva se
Zašto me to ne čudi

Moje mačke koriste ogledalo kao spravu za špijuniranje. Ne znam je li im jasan fizikalni koncept, ali znaju gdje moraju stati da vide onoga u drugoj sobi a da on ne vidi njih
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 11.12.2017., 10:37   #3297
Bilo bi zanimljivo vidjet, ako ne uništimo planet, u kom smjeru bi se stvari odvijale kad i ako neka druga vrsta napravi skok.
Bismo li bili prijateljski nastrojeni ili bi ih tlačili. Ili bi oni nas pretvorili u berače pamuka.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.

Zadnje uređivanje Pješčani sat : 11.12.2017. at 10:51.
Pješčani sat is online now  
Old 11.12.2017., 10:40   #3298
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Bilo bi zanimljivo vidjet, ako ne uništimo planet, u kom smjeru bi se stvari odvijale kad i ako neka druga vrata napravi skok.
Bismo li bili prijateljski nastrojeni ili bi ih tlačili. Ili bi oni nas pretvorili u berače pamuka.
ovisno o vrsti ako će to bit psi, dobro je. ako će bit mačke, najebali smo
atlantis is offline  
Old 11.12.2017., 10:42   #3299
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ako će to bit psi, dobro je.
je, rajt. Računaj da nisu svi psi jednako pasasti.
Štakiji imaju dobre šanse, recimo.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Old 11.12.2017., 10:42   #3300
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ovisno o vrsti ako će to bit psi, dobro je. ako će bit mačke, najebali smo

Ma sve ok, samo ih pustiš da sjede na višem položaju
Hilda is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.