Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2017., 10:07   #101
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
realno gledajuci cudno mi je da se jedna zena od skoro 40 godina druzi s nekim klincima (bez obzira bili muski ili zene) ali dobro sve je moguce (to sto ja ne bih ne znaci da netko drugi isto ne bi) i sto sad ti mislis da ce ona s njima? grupnjak?
Doduse ako ti zena izgleda atraktivno velika je vjerojatnost da ju neki od tih balavaca (koliko uopce mogu biti balavci sa skoro 30 godina) bari jer oni vole starije koke radi iskustva ali opet sve je do tvoje zene, sumnjam da bi se ona upustala u to i to jos kraj djece koje je povela na odmor
Uvijek se netko potajno, ili malo manje potajno, loži i smišlja nešto u svojoj mašti, ali to naravno ne znači da su žene glupe kokoši koje uvijek to jedva čekaju. Ljudi, dakle i žene, imaju mnogo interesa i poriva i nikako nije obvezni signal da žele sex s nekim novim, drugim, ako, ne znam, vole s njim razgovarati, družiti se, igrati šah ili odbojku.
To naprosto nije tako!
E, sada, loši odnosi u braku, nezadovoljstva, strahovi nesigurnih u sebe ili što slično, uopće nemaju veze s ovom osnovnom pričom. To je neka posve druga tema.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:15   #102
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Čitao sam nedavno interesantan članak, kaže: Dejting je potrošen na ljude u dvadesetima koji nemaju pojma što žele.

Mislim da se može sasvim lijepo živjeti i na način kako to želi i prakticira autorova supruga, jedino njih dvoje trebaju biti međusobno iskreni i tu i tamo podijeliti skrivene želje.

Evo, moja je s djecom na moru i nemam pojma gdje je bila sinoć. Nije da previše brinem
Da, slažem se. Super stvar. Ali veliki naglasak je na tome da se onda ljudi lijepo dogovore i ne slažu si spikice i ne rade od partnera blentu.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:15   #103
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Uvijek se netko potajno, ili malo manje potajno, loži i smišlja nešto u svojoj mašti, ali to naravno ne znači da su žene glupe kokoši koje uvijek to jedva čekaju. Ljudi, dakle i žene, imaju mnogo interesa i poriva i nikako nije obvezni signal da žele sex s nekim novim, drugim, ako, ne znam, vole s njim razgovarati, družiti se, igrati šah ili odbojku.
To naprosto nije tako!
E, sada, loši odnosi u braku, nezadovoljstva, strahovi nesigurnih u sebe ili što slično, uopće nemaju veze s ovom osnovnom pričom. To je neka posve druga tema.
Nista ja potajno i nista ja uvijek i nista se ja ne lozim u svojoj glavi.

Ti ocito da kad kazes uvijek pa onda i razumijem tvoje upise u temi.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:20   #104
Šah mat situacija za njega. Jedino može ispasti ljubomorna budala ako bude prigovarao. Ili u drugom slučaju kao gunđalo koji se sad buni na nešto što mu prije nije smetalo.

Partner koji te zna i čita vrijedi više nego stotinu razgovora.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:21   #105
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Da, slažem se. Super stvar. Ali veliki naglasak je na tome da se onda ljudi lijepo dogovore i ne slažu si spikice i ne rade od partnera blentu.
Sve je stvar dogovora i da se svi osjecaju ok.

Vjerojatno je autor trpio dok je mogao sto je krivo tak da si je sam kriv za situaciju ako je tako.

Osobno vise nista ne presutim ako me smeta. Velim odmah i sve mi veze propadnu jer svatko nadje opravdanje za sebe pa me to odgurne, ali barem nisam sa krivom bivanja sa nekim radi.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:21   #106
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nekad sam mislio kao ti.

Uostalom, predlozio sam autoru da radi isto sto i njegova zena. Ja bih bas to napravio i ne bi se sekirao, ali ako bi prigovorila bi imali grdi problem.
Ne ljuti se molim te, ali ti brkaš uzroke i posljedice. Ljudski je biti uvjeren kako je neko drugi kriv i da se nešto loše ne bi desilo da nije bilo njega. Ali to nije točno, nego je puno bliže istini da je put u pakao popločan dobrim namjerama. Bez ičije namjerene krivice, neki odnosi nisu jednako dobri za obje strane, naprosto smo prerazličiti i trebamo drugačije načine. Kada ne uspijevamo, raste frustracija i sve smo bliži extremnim rješenjima. Kao što bi žedan pio i iz bare. Dvoje koji zbilja jesu jedno za drugo, koji međusobno uživaju i puno im je bolje skupa nego pojedinačno, ne može rastaviti nitko, ma koliko se trudio, ili izgledao kao Clooney, ili itko. Naprosto se blokiraju neke potrebe, centri, u mozgu.
Sve ostalo, sve mogućnosti i događaji potiču iz li-la situacija, pa prema gore. Odnosno situacija i kombinacija koje netko posve određen tako doživljava.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:27   #107
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Šah mat situacija za njega. Jedino može ispasti ljubomorna budala ako bude prigovarao. Ili u drugom slučaju kao gunđalo koji se sad buni na nešto što mu prije nije smetalo.

Partner koji te zna i čita vrijedi više nego stotinu razgovora.
I amen.
Pogotovo zadnja recenica.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:28   #108
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nista ja potajno i nista ja uvijek i nista se ja ne lozim u svojoj glavi.

Ti ocito da kad kazes uvijek pa onda i razumijem tvoje upise u temi.
Malo prije, sjećaš se, neki dan, sam definirala da kada kažem uvijek, uobičajeno, uglavnom, mislim na nešto oko sredine krivulje, neki standard koji viđamo uokolo u društvu pod normano.
Nisam niti ciljala na tebe oko loženja, nego na činjenicu da jest dosta uobičajeno da dio, ne mali, muškaraca, ima neke makar potajne kombinacije u glavi kada god kontaktira sa zgodnom ženom. Na tome većinom i ostane jer smo civilizirani. I nije ništa strašno, vi samo mrvicu konkretnije i drugačije maštate o lijepim ženama, nego je obratno. To uopće ne mora smetati u komunikaciji, ili stvarati ikakve učinke.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:29   #109
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Meni je zapravo najnejasnija od svega ta praksa odlazaka s djecom na more i ostavljanja supružnika samog doma, pogotovo ako žena ne radi pa budu tijekom cijelih školskih praznika na moru. Kako si ne falite?
A gdje pise da zena ne radi? Vecina zena u HR radi ili ako su nezaposlene bar bi htjele raditi da se poboljsa obiteljski standard jer nisu bas kod nas neke bajne place da muz prehranjuje obitelj a zena se brine o djeci i nikom nista materijalno ne fali. To je mozda nekad bilo u bogatijim gradjanskim obiteljima a i dan danas u nekim zapadnim zemljama.

I ako muz i zena rade a imaju djecu, nije li bolje uzeti da prvo jedan ode sa djecom na more npr 3 tjedna, pa zadnji tjedan dodje drugi supruznik i budu skupa i onda ovaj se vrati na posao a ovi produze i djeca budu ukupno na moru 5 tjedana? A onaj tko tada radi dodje za vikende ako imaju para da si i to priuste? Mislim kak ti to nije jasno?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:34   #110
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Meni je zapravo najnejasnija od svega ta praksa odlazaka s djecom na more i ostavljanja supružnika samog doma, pogotovo ako žena ne radi pa budu tijekom cijelih školskih praznika na moru. Kako si ne falite?
Pa gledaju se cijelu godinu. Mene isto čudno gledaju kako mogu provoditi g.o. odvojeno od žene i dijele mi savjete zašto to nije dobro. I sve to ljudi čiji su brakovi redom propali uslijed pretjerane posesivnosti
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:36   #111
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Ne ljuti se molim te, ali ti brkaš uzroke i posljedice. Ljudski je biti uvjeren kako je neko drugi kriv i da se nešto loše ne bi desilo da nije bilo njega. Ali to nije točno, nego je puno bliže istini da je put u pakao popločan dobrim namjerama. Bez ičije namjerene krivice, neki odnosi nisu jednako dobri za obje strane, naprosto smo prerazličiti i trebamo drugačije načine. Kada ne uspijevamo, raste frustracija i sve smo bliži extremnim rješenjima. Kao što bi žedan pio i iz bare. Dvoje koji zbilja jesu jedno za drugo, koji međusobno uživaju i puno im je bolje skupa nego pojedinačno, ne može rastaviti nitko, ma koliko se trudio, ili izgledao kao Clooney, ili itko. Naprosto se blokiraju neke potrebe, centri, u mozgu.
Sve ostalo, sve mogućnosti i događaji potiču iz li-la situacija, pa prema gore. Odnosno situacija i kombinacija koje netko posve određen tako doživljava.
Ti zaboravljas da nekima nista ne odgovara.
Zaboravljas da postoje zaljubljivi, slabi, neiskreni...

Uvijek je problem u emotivnijoj i slabijoj karici, tj u onoj strani koja je manje racionalna i ne postupa po razlogu.

Ne smatram da je itko za ista kriv. Skroz je ok raditi bilo sto, ali ne partneru iza ledja i ne ono sto partneru smeta.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:36   #112
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Šah mat situacija za njega. Jedino može ispasti ljubomorna budala ako bude prigovarao. Ili u drugom slučaju kao gunđalo koji se sad buni na nešto što mu prije nije smetalo.

Partner koji te zna i čita vrijedi više nego stotinu razgovora.
A nisam skuzio u njegovom postu da je to bilo i prije ponasanje pa mu eto sada smeta. Sto ako je prije bila u nekom uobicajenom ponasanju a onda se to u zadnje vrijeme promijenilo.

Npr ako je frajer ili zenska u braku, nosi komfornu odjecu, ne uredjuje se bas nekak i tak a onda najedanput ode na dijetu, pazi kak se oblaci, sredjuje se, parfimira, pazi na frizuru i eto samo tak malo navecer ide na neke kavice ili vecerice sa osobom suprotnog spola. Sto bi onda ovaj drugi supruznik trebao misliti kada se to pocne dogadjati?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:38   #113
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Al

I ako muz i zena rade a imaju djecu, nije li bolje uzeti da prvo jedan ode sa djecom na more npr 3 tjedna, pa zadnji tjedan dodje drugi supruznik i budu skupa i onda ovaj se vrati na posao a ovi produze i djeca budu ukupno na moru 5 tjedana? A onaj tko tada radi dodje za vikende ako imaju para da si i to priuste? Mislim kak ti to nije jasno?
Nije
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:39   #114
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Malo prije, sjećaš se, neki dan, sam definirala da kada kažem uvijek, uobičajeno, uglavnom, mislim na nešto oko sredine krivulje, neki standard koji viđamo uokolo u društvu pod normano.
Nisam niti ciljala na tebe oko loženja, nego na činjenicu da jest dosta uobičajeno da dio, ne mali, muškaraca, ima neke makar potajne kombinacije u glavi kada god kontaktira sa zgodnom ženom. Na tome većinom i ostane jer smo civilizirani. I nije ništa strašno, vi samo mrvicu konkretnije i drugačije maštate o lijepim ženama, nego je obratno. To uopće ne mora smetati u komunikaciji, ili stvarati ikakve učinke.
Jebes takve muskarce.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:39   #115
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A gdje pise da zena ne radi?
Primjeti riječ ako u rečenici na koju se referiraš.

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
I ako muz i zena rade a imaju djecu, nije li bolje uzeti da prvo jedan ode sa djecom na more npr 3 tjedna, pa zadnji tjedan dodje drugi supruznik i budu skupa i onda ovaj se vrati na posao a ovi produze i djeca budu ukupno na moru 5 tjedana? A onaj tko tada radi dodje za vikende ako imaju para da si i to priuste? Mislim kak ti to nije jasno?
Ne, mislim da je bolje da cijela obitelj bude skupa na moru deset dana, nego da supružnici budu odvojeni jedno od drugoga gotovo cijelo ljeto. Vjerojatno mi nije jasno zato što ne vidim što to djeca posebno dobivaju od bivanja na moru pet tjedana bez jednog od roditelja naspram dva tjedna s oba roditelja. I nije mi jasno kako si ne falite i zašto bi radije bili razdvojeni nego skupa.


Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Pa gledaju se cijelu godinu. Mene isto čudno gledaju kako mogu provoditi g.o. odvojeno od žene i dijele mi savjete zašto to nije dobro. I sve to ljudi čiji su brakovi redom propali uslijed pretjerane posesivnosti
Ak je vama dobro, dobro vam je, ko jebe savjete. Meni ne bi bilo dobro, draža mi je komunikacija uživo od skajpa, kaj da ti kažem
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:40   #116
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Pa gledaju se cijelu godinu. Mene isto čudno gledaju kako mogu provoditi g.o. odvojeno od žene i dijele mi savjete zašto to nije dobro. I sve to ljudi čiji su brakovi redom propali uslijed pretjerane posesivnosti
Tebi je zena na moru sa djecom i to je OK. Ali ti nije prije toga rekla da se zasitila tebe u braku, ne ide na vecerice sa drugim tipovima i ne igra odbojku sa frajerima sa plaze. Znaci sasvim druga prica.

A sto se tice zajednickih GO odmora - cuj, realno ljudi koji rade ustanes se ujutro, odes na posao dodjes doma, nahranis djecu, pospremis kaj ima, operes, ovo ono i umoran ides lec. Na GO bar mozete osim toga i provesti neke zajednicke obiteljske trenutke skupa koje ostatak godine jednostavno ne mozete. Tak da ne vidim nista lose da na GO supruznici budu i skupa. Nije to neka posesivnost. A onda ako oboje rade a nema baka servisa, podijele se godisnji da djeca uzivaju na moru. Nema druge.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:41   #117
Quote:
PussyLicker kaže: Pogledaj post
muški, morate shvatit da se oko ovakvih tema ne vrijedi raspravljati sa zenama.
one ce racionalizirati kao sto racionalizira i autorova zena, a onda ce se napaliti na nekog mladjeg, jačeg, ljepseg i zgodnijeg i pojebat ce se s njim.

autore, ne citaj postove od ovih zena. cim uvidis da je zensko pisalo post, ne citaj dalje inace ce te izmanipulirati da vjerujes da nemas razloga za brigu.
imas razloga za brigu
ne dozvoli zeni da pravi magarca od tebe.
ako ti unutarnji osjecaj govori da nesto nije u redu, onda nije u redu. tjeraj to do kraja i bez popustanja.

evo da ti ispricam jednu pricu.
znam jednog covjeka od kojih 5 banki.
on je takodjer nekad u proslosti osjecao da nesto nije u redu, ali nije slusao sebe.
nedavno sam bio kod njega u gostima, pili smo pice on, njegova zena i ja, kad njegovoj zeni zazvoni telefon, a ona ce na to ovim rijecima:
"evo, zove me dečko".
(on je sutio i u sebi gutao bijes i sve ono sto ti gutas, samo puno jace. i ti ces isto osjecati ako ne razvijes kicmu.)
meni da tako nesto zena kaze, istog trenutka bih je otjerao iz kuce, a i ti moras isto tako.
inace ce te jebat, ali u mozak, a nju ce u vaginu jebat kolega s posla.
sretno


Ovo si autore teme insprintaj i pročitaj prije spavanja svaku večer jer ženi nikad nemoj 100% vjerovat.
Pa koji ti je kurac da ženu puštaš na večere i kave sa prijateljima,ajd jer žene tvojih prijatelja hodaju okolo po večerama i kavicama,pa nemoj me jebat da si tako naivan u tim godinama.
Uzmi par soma kuna i odi u agenciju te ih unajmi da ti prate ženu na sastancima.
Ako ti pribave dokaze da se jebe okolo napenali je nogom u guzicu.
Ja sam u braku deset godina i da se moja žena tak ponaša to bi prvo napravio.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:46   #118
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Primjeti riječ ako u rečenici na koju se referiraš.



Ne, mislim da je bolje da cijela obitelj bude skupa na moru deset dana, nego da supružnici budu odvojeni jedno od drugoga gotovo cijelo ljeto. Vjerojatno mi nije jasno zato što ne vidim što to djeca posebno dobivaju od bivanja na moru pet tjedana bez jednog od roditelja naspram dva tjedna s oba roditelja. I nije mi jasno kako si ne falite i zašto bi radije bili razdvojeni nego skupa.
Brakovi su svakakvi.

Osobno razmisljam kao ti i smatram da je partner na prvom mjestu, a onda dolaze djeca.

Nije grubo kao sto pise vec smatram da djeca dobivaju svu potrebnu paznju po difoltu i da se partneri trebaju brinuti za brak jer cijeli projekt obitelji nema smisla ako se na kraju mama i tata rastanu.

Dat cu plasticni primjer. Braku i djeci bi dugorocno vise odgovaralo da su svi skupa bili na moru tjedan dana i da su partneri drugih tjedan dana sami, da su djeca kod bake i dede, a da se autor i njegova draga jebu ko zecevi i obnove romantiku. More je super mjesto i vrijeme za to.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:51   #119
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Tebi je zena na moru sa djecom i to je OK. Ali ti nije prije toga rekla da se zasitila tebe u braku, ne ide na vecerice sa drugim tipovima i ne igra odbojku sa frajerima sa plaze. Znaci sasvim druga prica.
Njegova žena je očito željna pažnje. Godi joj da je primjećuju momci deset godina mlađi od nje. Ne velim da joj muž ne poklanja pažnju, ali i pored sve njegove pažnje, većini ljudi odgovara i malo pažnje sastrane.

Ne mora to biti nužno ništa loše. Ljudi nahrane malo svoj ego, bolje se osjećaju i svi sretni i zadovoljni. Lako moguće da će i muć osjetiti pozitivan učinak pažnje koju je primila sastrane
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:53   #120
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post

Dat cu plasticni primjer. Braku i djeci bi dugorocno vise odgovaralo da su svi skupa bili na moru tjedan dana i da su partneri drugih tjedan dana sami, da su djeca kod bake i dede, a da se autor i njegova draga jebu ko zecevi i obnove romantiku. More je super mjesto i vrijeme za to.
Apsolutno se slažem.
Ta praksa proizlazi iz neke ideje da djeca moraju što više i što duže boraviti na moru, a ja ne znam na čemu je to utemeljeno. Mislim da dijete koje je provelo četiri tjedna na moru neće biti ništa sretnije od onog koje je provelo dva, pogotovo što sad ima hrpa aktivnosti za djecu tijekom školskih praznika, radionica, kampova, svega. Nije kao kad smo mi bili djeca i preko ljeta nam je jedina zabava bila kupanje i reprize Zvjedanih staza. Ali dobro sad ulazim u neke RiD sfere.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.