Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2013., 20:01   #1
Vrtoglavica u djece

Mala mi ima 5 godina i u par navrata je spomenula da joj se vrti u glavi.

Znala je to reći par puta već prije, ali je prošlo, bar sam mislila. Sad je opet to spomenula prošli tjedan jednom i danas. U zadnja dva navrata je to bilo ujutro, još u krevetu, danas sam primjetila da se desilo kad je dosta naglo okrenula glavu...za prošli put nisam točno sigurna, mislim da je bilo kad je ustala možda malo naglije.
Sad sam se već zabrinula. Ona se na to..kako bi rekla..ne žali, samo spomene i to je to, dalje normalno radi kaj je radila, priča i to, ne primjeti se na njoj nikako.
Inaće ne primjećujem nekih drugih simptoma. Jedino kaj ima problema sa trećom mandulom i na lijevo uheko maaalo slabije čuje. Sad smo u procesu rješavanja toga, za 3 tjedna idemo na kontrolu i onda ćemo znati dal će se ta treća maknuti ili ne. Kupovali smo vrijeme i ja i doktori, već je bila 3 puta na obradi sluha i kod otorinca, ali je uvijek bilo isto, timpanogram na lijevom uheku ravan, bez odaziva i sluh slabiji 20 posto na tom uhu.
Desno savršeno.

Dal bi to mogao biti možda razlog?

Ima li netko da mu se dijete požalilo na vrtoglavicu (a da nije bilo ništa strašno) ?
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 10:32   #2
moj se bio par puta požalio, ali tokom vožnje u autu. Pedijatrica je rekla da ima možda veći podražaj u srednjem uhu, ako se dobro sjećam i to je to. Nije nas slala nigdje i rekla ako se bude događalo u nekim drugim situacijama, nek dođemo opet.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 20:44   #3
Quote:
HiP kaže: Pogledaj post
Mala mi ima 5 godina i u par navrata je spomenula da joj se vrti u glavi.

Znala je to reći par puta već prije, ali je prošlo, bar sam mislila. Sad je opet to spomenula prošli tjedan jednom i danas. U zadnja dva navrata je to bilo ujutro, još u krevetu, danas sam primjetila da se desilo kad je dosta naglo okrenula glavu...za prošli put nisam točno sigurna, mislim da je bilo kad je ustala možda malo naglije.
Sad sam se već zabrinula. Ona se na to..kako bi rekla..ne žali, samo spomene i to je to, dalje normalno radi kaj je radila, priča i to, ne primjeti se na njoj nikako.
Inaće ne primjećujem nekih drugih simptoma. Jedino kaj ima problema sa trećom mandulom i na lijevo uheko maaalo slabije čuje. Sad smo u procesu rješavanja toga, za 3 tjedna idemo na kontrolu i onda ćemo znati dal će se ta treća maknuti ili ne. Kupovali smo vrijeme i ja i doktori, već je bila 3 puta na obradi sluha i kod otorinca, ali je uvijek bilo isto, timpanogram na lijevom uheku ravan, bez odaziva i sluh slabiji 20 posto na tom uhu.
Desno savršeno.

Dal bi to mogao biti možda razlog?

Ima li netko da mu se dijete požalilo na vrtoglavicu (a da nije bilo ništa strašno) ?
Teško je bez pregleda reći, ali je moguće. To mora procijeniti audilog.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 20:23   #4
Question Vrtoglavica tijekom puberteta

Imam sina od 15 godina u zakasnjelom je pubertetu ali je sad sve dobro medutim zali se na vrtoglavice i stalno govori da mu je lose...tlak i krvna slika mu je u redu bavi se sportom i ne pusi...kada ustane iz sjedeceg polozaja ili kreveta zavrti mu se i to ga drzi cijeli dan...da nije do vratne kraljeznice? Molim pomoc i iskustvaa
nikola1203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 21:14   #5
Može biti od vratne kralježnice, centra za ravnotežu (iza toga se može kriti nešto drugo kao upala uha), od nekih lijekova, celijakija....
Puno razloga ima i treba otkriti što uzrokuje.

Nedavno sam čula za osobu koja je 2 mjeseca hodala po liječnicima, jedan od simptoma je bi i vrtoglavica. Razlog je bio promjena proizvođača i države proizvodnje cigareta koje je osoba do tad pušila. Kad je prekinula sa tim cigaretama svi simptomi su nestali.
Vjerojatno je problem u silnim kemikalijama koje se koriste.

Takod da treba tražiti uzrok tome, razlog uvijek postoji.

Nek proba piti magnezij, njegov manjak može uzrokovati vrtoglavicu. Naša hrana nema dovoljno nutrijenata. Običnim krvnim testovima se to ne otkriva, i rijetko se pacijenti šalju na taj test.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 08:42   #6
Obavezno treba posjetiti neurologa! Moguće je da je uslijed rasta došlo do nekog zaglavljivanja kamenčića u srednjem uhu. To se dosa lako riješi ambulantno u dva max. tri tretmana koji je posve neizvazivan. No treba obavezno pregled neurologa što prije!
http://www.vasdoktor.com/medicina-od...go-vrtoglavica
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 14:35   #7
Imam djevojčicu od tri godine, inače normalno razvijenu, zdravu i veselu, no povremeno se počeo javljati jedan problem pa bih voljela čuti mišljenje nekoga tko možda ima isto iskustvo sa svojim djetetom i/ili mišljenje stručnjaka, ovisno o tome tko pročita ova upit.

Ona spava u svom krevetiću koji se nalazi u muževoj i mojoj spavaćoj sobi (nemamo odvojenu sobu za dijete). Normalno spava u njemu ali povremeno se javlja ovaj problem: kad tone u san uplaši se i viče 'zaustavi vrćenje'. Pokušala sam razgovarati s njom i, koliko sam shvatila iz njenih komentara, ona fakat ima osjećaj da se soba vrti. Dakle, kao da je ulovi nekakva vrtoglavica dok tone u san.

Takva vrtoglavica do sad se javila par puta. Teško je reći koliko često... ajmo reći jednom u dva tjedna.
Inače se ne želi - ni nama doma, ni u vrtiću u koji redovno ide - da joj se vrti.
Ne pokazuje nikakve druge smetnje.
Takvo 'vrćenje' nikad ne doživi kad spava u našem krevetu (tu i tamo ostane u njemu).

I sad, ne znam što da mislim.
Radi li se tu 'samo' o lažnoj senzaciji do koje dolazi uslijedi umora i/ili neke vrste stresa ili o ozbiljnijem neurološkom problemu?

Naravno, ne odbacujem opciju odlaska pedijatru ali voljela bih, kako sam već napisala, čuti mišljenja iskusnih po ovom pitanju (ako ih ima).

Unaprijed hvala!
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 16:02   #8
vjerojatno se radi o onom osjećaju propadanja koji smo svi doživjeli kada tonemo u san.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 16:04   #9
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
vjerojatno se radi o onom osjećaju propadanja koji smo svi doživjeli kada tonemo u san.
Moguće, to je i meni palo na um. Mada ona baš govori da se 'vrti'.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 16:15   #10
trogodišnjacima je teško pronaći pravu riječ kada nešto opisuju, a to iskustvo bi se komotno moglo opisati i kao vrtnja.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 20:16   #11
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
trogodišnjacima je teško pronaći pravu riječ kada nešto opisuju, a to iskustvo bi se komotno moglo opisati i kao vrtnja.
I mene to, da budem iskrena, kopka. Mada, treba uzeti u obzir da je ona izrazito rječita za svoje godine i da govori da se baš 'vrti okolo'. E sad, AKO uzmemo u obzir da govori istinu i točno, što onda?
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 21:09   #12
pa ako te toliko muči onda odi doktoru. sumnjam da bu ti ikakvi odgovori na forumu dali mira.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 21:19   #13
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
pa ako te toliko muči onda odi doktoru. sumnjam da bu ti ikakvi odgovori na forumu dali mira.
Napisala sam već, zanima me ima li neki roditelj isto iskustvo, da se djetetu vrtjelo u takvoj situaciji. Zato sam tu postavila pitanje.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 21:21   #14
al ko što rekoh, nekako sumnjam da buš i nakon toga imala mira.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2019., 12:00   #15
imam curicu od 4 godine koja se od jutros žali da joj se manta. počelo je kad se probudila, čim je izašla iz kreveta par puta je zateturala ka pijanac, livo-desno, i pitala kad će to proć. i sad se još žali da joj se vrti u glavi, a kad sam je pitala boli li je glava, pokazala je prstom čelo, između obrva. odvela sam je u pedijatrice koja je rekla da se njoj na prvu sve čini uredno, ali da je odvedemo na neuropedijatriju ako se bude ponovilo. ima li iko slična iskustva? nema mučninu, ne povrača, nema temperaturu, ...
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2020., 16:15   #16
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
imam curicu od 4 godine koja se od jutros žali da joj se manta. počelo je kad se probudila, čim je izašla iz kreveta par puta je zateturala ka pijanac, livo-desno, i pitala kad će to proć. i sad se još žali da joj se vrti u glavi, a kad sam je pitala boli li je glava, pokazala je prstom čelo, između obrva. odvela sam je u pedijatrice koja je rekla da se njoj na prvu sve čini uredno, ali da je odvedemo na neuropedijatriju ako se bude ponovilo. ima li iko slična iskustva? nema mučninu, ne povrača, nema temperaturu, ...
Dobar Vam dan.
Mi smo imali slicnu situaciju, djevojcica 4 god takoder u nekoliko navrata spominjala da joj se vrti, to je bilo pri kraju 11 mjeseca ove godine. Tada sam kontaktirala pedijatra te je rekao ako nema drugih simptoma da ne dolazim vec da pratim. Nakon dva mjeseca vise nije sponjila vrtnju osim kad se igra da se vrti, vec mi spomenila da joj je kamencic na celu i da ju pritišće, tad sam otisla kod pedijatra te je on rekao nakon pregleda da je sve u redu i da ako zelim odem privatno kod ocnog i kod orl specijaliste.
To obavila i sve uredu, zvala neuropedijatra te je rekao da nema potrebe da dolazim jel nema nikakvih ponavljajucih simptoma da bi oni radili daljne pretrage.
Sad mi se zna pozalit na glavu kad ima temperaturu, sto se smatra pod normalnim, ili kod vece prehlade kad kaslje sto takoder pedijatar kaze da je normalno.
Dali ste vi radili kakve pretrage, dali ste dobili kakvo objašnjenje zasto se to dogodilo?
Pcelica 0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2020., 09:21   #17
Kad sam ja s vrtoglavicom zavrsilana hitnoj, dali su mi infuziju i odmah je bilo bolje. Zato mislim da uzrok moze biti dehidracija. Onako, daš klincu limunadu s malo soli i zlicicom secera jednom dnevno, ako je dehidracija to bi trebalo pomoci.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2021., 15:15   #18
Vidim da se o ovoj temi ne pise puno. Moj sin ima pod zadnje ucestalo vrtoglavice, nasa doktorica to pripisuje niskom tlaku a ja ne znam mogu li se opustiti ili bi ipak trebali i neke pretrage raditi.
MiniMe1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2021., 15:16   #19
Željezo mu je provjerila?
LingerMaggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2021., 16:52   #20
I moja imala vrtoglavice, omaglice, pripisivali niskom tlaku, padu šećera. Nažalost sve je završilo puno ozbiljnije.
Moj vam je savjet da napravite obradu.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.