Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2020., 23:15   #1
Samoca u stanu

Ima li vas koji ste zivjeli sa curom/deckom skupa u stanu i nakon prekida ostali sami u istom ili nastavili zivjeti sami negdje drugdje? I kako se osjecate? Nosite sa tim? Ja sam nakon skoro 5 godina veze ostao sam u stanu.. ima prednosti, ali nekad samoca ubija.. i ne mislim samoca u drstvenom smislu, kavice, izlasci itd.. vec ona samoca kad dodjem kuci nakon posla, ili budjenje ujutro sam.. nekad zaista zna biti tesko, ali drzi me ona da ce "sutra biti bolje".. a nemam se mogucnosti vratiti kuci kod svojih, a iskreno niti ne bih se niti htio vratiti..
Stephane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2020., 23:47   #2
meni to isto fali.
volim veceri u paru, lijeganje u paru, budjenje u paru, jelo u paru...
gosti u stanu su gosti i to nije opustanje pa se to ni ne broji.

ne muci me to previse, ali mi fali.
mislim da bi mi cimerica pasala u ovoj fazi zivota.

imam frenda koji zna doci pa gledamo dokumentarce ili vec nekaj i usput trkeljamo. idem i ja k njemu i cesto zaspimo pred tv-om. nije isto, ali je ugodno.

bio sam donedavno u vezi i zanimljivo da se tada uopce nisam osjecao usamljenim u stanu, a nismo zivjeli skupa i vidjeli bi se mozda 3 dana tjedno pa je prica ocito sira od praznog stana.
najgori je bio pocetak samovanja nakon rastave braka. do tada nisam nikad zivio sam i pola godine sam samo bjezao iz stana da pobjegnem sam od sebe.

bit ces bolje s vremenom.

nakon zadnjeg prekida se pokusavam vratiti staroj rutini, a to je da sat vremena dnevno ne radim nista. samo lezim i eventualno slusam neku laganu muziku. dodje covjek u neki bolji kontakt sam sa sobom. puno se trujem youtubeom i internetom kad sam doma, a sve je to natakanje svega i svacega u sebe, samo kako bi izbjegli taj osjecaj usamljenosti, propustanja i nekakvog nedogadjanja koji se dogadja u tim trenucima. kad sam probavio taj osjecaj kroz sebe, postalo je lakse.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 03:07   #3
Bože što bi dala da živim sama u stanu...
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 08:46   #4
Quote:
Doreen Mana kaže: Pogledaj post
Bože što bi dala da živim sama u stanu...
Pa to nije nemoguće za riješiti

Poslano sa mog Vivo 4G_r koristeći Tapatalk
Ingvar25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 09:11   #5
hmm, kad nakon par godina veze shvatiš da je to bila loša veza - onda ti samoća godini i navikneš se kao način života.

No kako vrijeme ide, tako se i vrati želja da ne budeš sam.

Ja sam malo više 2 godine sam bio, nakon prekida duže veze.

Uživao sam.

I od prošle godine se promjenio, doslovce u 2 godine sam se izludirao i dosta mi je.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 09:17   #6
Quote:
Stephane kaže: Pogledaj post
Ima li vas koji ste zivjeli sa curom/deckom skupa u stanu i nakon prekida ostali sami u istom ili nastavili zivjeti sami negdje drugdje? I kako se osjecate? Nosite sa tim? Ja sam nakon skoro 5 godina veze ostao sam u stanu.. ima prednosti, ali nekad samoca ubija.. i ne mislim samoca u drstvenom smislu, kavice, izlasci itd.. vec ona samoca kad dodjem kuci nakon posla, ili budjenje ujutro sam.. nekad zaista zna biti tesko, ali drzi me ona da ce "sutra biti bolje".. a nemam se mogucnosti vratiti kuci kod svojih, a iskreno niti ne bih se niti htio vratiti..
Nauči prvo biti sam sa sobom.
A kada budeš to savladao, tek onda traži partnericu ili kućnog ljubimca.
__________________
Death and life are in the power of the tongue, and those who love it will eat its fruits. (Proverbs 18:21)
Chocobella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 09:17   #7
Quote:
Stephane kaže: Pogledaj post
Ima li vas koji ste zivjeli sa curom/deckom skupa u stanu i nakon prekida ostali sami u istom ili nastavili zivjeti sami negdje drugdje? I kako se osjecate? Nosite sa tim? Ja sam nakon skoro 5 godina veze ostao sam u stanu.. ima prednosti, ali nekad samoca ubija.. i ne mislim samoca u drstvenom smislu, kavice, izlasci itd.. vec ona samoca kad dodjem kuci nakon posla, ili budjenje ujutro sam.. nekad zaista zna biti tesko, ali drzi me ona da ce "sutra biti bolje".. a nemam se mogucnosti vratiti kuci kod svojih, a iskreno niti ne bih se niti htio vratiti..

Koliko vremena je prošlo od prekida?

Za ovaj boldani dio bi bilo dobro da nabaviš psa ako možeš. Puno je ljudi kojima je u takvim situacijama ljubimac pomogao.

I ja sam ostala sama ali ne osjećam usamljenost. Usamljena sam bila u toj vezi pa mi je ova situacija olakšanje.
Siguran rizik 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 09:19   #8
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
meni to isto fali.
volim veceri u paru, lijeganje u paru, budjenje u paru, jelo u paru...
gosti u stanu su gosti i to nije opustanje pa se to ni ne broji.

ne muci me to previse, ali mi fali.
mislim da bi mi cimerica pasala u ovoj fazi zivota.

imam frenda koji zna doci pa gledamo dokumentarce ili vec nekaj i usput trkeljamo. idem i ja k njemu i cesto zaspimo pred tv-om. nije isto, ali je ugodno.

bio sam donedavno u vezi i zanimljivo da se tada uopce nisam osjecao usamljenim u stanu, a nismo zivjeli skupa i vidjeli bi se mozda 3 dana tjedno pa je prica ocito sira od praznog stana.
najgori je bio pocetak samovanja nakon rastave braka. do tada nisam nikad zivio sam i pola godine sam samo bjezao iz stana da pobjegnem sam od sebe.

bit ces bolje s vremenom.

nakon zadnjeg prekida se pokusavam vratiti staroj rutini, a to je da sat vremena dnevno ne radim nista. samo lezim i eventualno slusam neku laganu muziku. dodje covjek u neki bolji kontakt sam sa sobom. puno se trujem youtubeom i internetom kad sam doma, a sve je to natakanje svega i svacega u sebe, samo kako bi izbjegli taj osjecaj usamljenosti, propustanja i nekakvog nedogadjanja koji se dogadja u tim trenucima. kad sam probavio taj osjecaj kroz sebe, postalo je lakse.


Ovo, skoro pa od riječi do riječi

I ja sam rastavljena, sad živim s klincem, ali on dio dana u tjednu nije kod mene i trebalo mi je jako dugo da se naviknem na to, još uvijek mi se povremeno čini da se nisam naviknula i da nikad ni neću. S jedne strane je prednost što imam malca, s druge je još veći kontrast između bučnih dana kad je on tu, i tihih dana kad ga nema.

Radim slično kao i Flat - nakon početne faze bježanja iz stana i mahnitog pokušavanja da uvijek nešto čistim, spremam, radim dok sam doma; sad sam počela aktivno slušati muziku, čitati, organizirati si vrijeme samo za sebe u kojem se ponovo učim guštati u samoći.
__________________
You won't go to heaven when I eat your ghost
Sjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 09:54   #9
Quote:
Stephane kaže: Pogledaj post
Ima li vas koji ste zivjeli sa curom/deckom skupa u stanu i nakon prekida ostali sami u istom ili nastavili zivjeti sami negdje drugdje? I kako se osjecate? Nosite sa tim? Ja sam nakon skoro 5 godina veze ostao sam u stanu.. ima prednosti, ali nekad samoca ubija.. i ne mislim samoca u drstvenom smislu, kavice, izlasci itd.. vec ona samoca kad dodjem kuci nakon posla, ili budjenje ujutro sam.. nekad zaista zna biti tesko, ali drzi me ona da ce "sutra biti bolje".. a nemam se mogucnosti vratiti kuci kod svojih, a iskreno niti ne bih se niti htio vratiti..
Pa gle, ako si prije života s curom živio sa svojima - onda je naravno - čudno doći u prostor di nitko ne zvecka u kuhinji, ne svira nekakva muzika, ne čuje se nikakvo šuškanje, čavrljanje.

Ali i solo život ima svojih prednosti - radiš svoj raspored kako ti pase, ako si loše raspoložen nitko te nece zapilit s pitanjima kako si, zasto si u bedu itd, imas vise vremena za stvari koje tebe vesele a koje si možda zapostavio dok si u paru - čitanje, sport, izlasci s društvom.

Treba si znati osmisliti život i kad si solo i kad si u paru.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 10:16   #10
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa gle, ako si prije života s curom živio sa svojima - onda je naravno - čudno doći u prostor di nitko ne zvecka u kuhinji, ne svira nekakva muzika, ne čuje se nikakvo šuškanje, čavrljanje.

Ali i solo život ima svojih prednosti - radiš svoj raspored kako ti pase, ako si loše raspoložen nitko te nece zapilit s pitanjima kako si, zasto si u bedu itd, imas vise vremena za stvari koje tebe vesele a koje si možda zapostavio dok si u paru - čitanje, sport, izlasci s društvom.

Treba si znati osmisliti život i kad si solo i kad si u paru.
bilo bi idealno moci raditi sve nabrojeno i uz partnera.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 13:03   #11
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa gle, ako si prije života s curom živio sa svojima - onda je naravno - čudno doći u prostor di nitko ne zvecka u kuhinji, ne svira nekakva muzika, ne čuje se nikakvo šuškanje, čavrljanje.



Ali i solo život ima svojih prednosti - radiš svoj raspored kako ti pase, ako si loše raspoložen nitko te nece zapilit s pitanjima kako si, zasto si u bedu itd, imas vise vremena za stvari koje tebe vesele a koje si možda zapostavio dok si u paru - čitanje, sport, izlasci s društvom.



Treba si znati osmisliti život i kad si solo i kad si u paru.
Zanimljiv post.A imaš li neki know how kako osmisliti život, barem u nekom solo stanju?

Poslano sa mog Vivo 4G_r koristeći Tapatalk
Ingvar25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 15:40   #12
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
... radiš svoj raspored kako ti pase, ako si loše raspoložen nitko te nece zapilit s pitanjima kako si, zasto si u bedu itd, imas vise vremena za stvari koje tebe vesele a koje si možda zapostavio dok si u paru - čitanje, sport, izlasci s društvom.

... .
Svu neopterecenu slobodu za sve navedeno bi covjek trebao imati u vezi, inace biti u vezi uopce nema smisla, reducirajuce je.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 15:45   #13
U većini veza nećeš to naći. Jer postoje iz krivih razloga. Tako da...treba forumašu neka koja će jašiti po njemu dan i noć, da mu dopizidi, pa će se sa nostalgijom sjećati ovih "usamljenih" dana.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 19:07   #14
Quote:
Doreen Mana kaže: Pogledaj post
U većini veza nećeš to naći. Jer postoje iz krivih razloga. Tako da...treba forumašu neka koja će jašiti po njemu dan i noć, da mu dopizidi, pa će se sa nostalgijom sjećati ovih "usamljenih" dana.
Pa nekad bi radije pristao da jaši po meni,dobro nekad...
ozirus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 19:19   #15
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Svu neopterecenu slobodu za sve navedeno bi covjek trebao imati u vezi, inace biti u vezi uopce nema smisla, reducirajuce je.

Tako je.

Po meni je najveća prednost solo života sloboda u smislu da mogu najednom u 22h navečer odlučiti i spremiti se i izaći bez da ikome moram govoriti zašto, kako, s kime te jesam li normalna.
Također, ako se negdje zadržim, ne moram nikome javljati da neću doći doma ili da kasnim.
Općenito mi se povremeno sviđa taj osjećaj da nikome ne polažem račune. Ne mislim to u smislu kontrole nego čiste pristojnosti da osobi s kojom živiš kažeš hoćeš li doći na ručak, prespavati itd. Ne moram to raditi i to zna baš biti gušt.
__________________
You won't go to heaven when I eat your ghost
Sjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 19:30   #16
Nedostajalo mi jako nakon prekida, ali s vremenom se naviknuo, iako mi je i dalje postojala ta neka rupa.

Dok nisam nabavio mačke... Sad mi više ništa ne nedostaje, imam jako dobro društvo, a istovremeno i slobodu.

Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
volim veceri u paru, lijeganje u paru, budjenje u paru, jelo u paru...
Sve to imam.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 19:48   #17
Quote:
Sjenka33 kaže: Pogledaj post
Tako je.

Po meni je najveća prednost solo života sloboda u smislu da mogu najednom u 22h navečer odlučiti i spremiti se i izaći bez da ikome moram govoriti zašto, kako, s kime te jesam li normalna.
Također, ako se negdje zadržim, ne moram nikome javljati da neću doći doma ili da kasnim.
Općenito mi se povremeno sviđa taj osjećaj da nikome ne polažem račune. Ne mislim to u smislu kontrole nego čiste pristojnosti da osobi s kojom živiš kažeš hoćeš li doći na ručak, prespavati itd. Ne moram to raditi i to zna baš biti gušt.
meni se to isto jako svidjalo na pocetku samovanja, ali dopizdi s vremenom. super je bilo otici van u petak i vratiti se u nedjelju popodne. problem je i da sam poceo previse piti i poprilicno cesto koristiti sinteticke droge. mi muski se bas ne nosimo najbolje s prisilnim promjenama u zivotu.
sve je djelovalo skroz super, ali nista nije bilo super. to skuzis tek kad stanes sa svime, ali sve je u zivotu skola pa i na to gledam tako.
prava istina je da se meni ne lunja. zivi mi se obican zivot i nije mi neka prednost da ne moram nikome reci da idem na cugu npr. da imam cimera, bilo bi mi normalno reci mu da nekud idem i koliko me nece biti, ako me nece biti nekoliko dana. to je neka osnovna obazrivost prema drugima i nije mi problematicna.

sama kazes da ti se taj osjecaj povremeno svidja, a ne uvijek. to je nesto kao godisnji odmor. tad je super bez posla, ali ako si nezaposlen, to vise uopce ne lici na godisnji odmor i sloboda vise nema istu vrijednost.

tesko da ce se u vezi naci dosta slobode. ja sam mislio da je to pickin dim i da nakon razvoda trebam samo naci bolju curu od bivse zene, ali ispalo je da je ona i takva losa, medju boljima.

sloboda se uopce ne mora konzumirati ili barem ne konzumirati precesto. dovoljno je samo da znas da mozes i to je vec sloboda pa kad se nadju dvoje takvih, nema problema i onda vise uopce nije problem polagati racune.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 19:56   #18
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Nedostajalo mi jako nakon prekida, ali s vremenom se naviknuo, iako mi je i dalje postojala ta neka rupa.

Dok nisam nabavio mačke... Sad mi više ništa ne nedostaje, imam jako dobro društvo, a istovremeno i slobodu.



Sve to imam.
s micama nemrem pricati, a to mi najvise fali kod samovanja.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 20:00   #19
Quote:
Stephane kaže: Pogledaj post
Ima li vas koji ste zivjeli sa curom/deckom skupa u stanu i nakon prekida ostali sami u istom
Navika je opaka stvar ali se uspješno rješava strpljenjem i vremenom ako to sebi dopustimo.

Kad sam prestao pušiti, jedan period sam bio toliko neopisivo tužan što nema više cigarete, kao da mi je umro prijatelj. Ne želim sad usporediti cigaretu s partner(ic)om, iako bi ponekada to imalo smisla, nego naglasiti - naviku. Odlučio sam ne uvezivati se jedno vrijeme; samostalan život mi se toliko svidio da sad postavljam tako nerealne zahtjeve potencijalnim partnericama da se pitam postoji li uopće netko takav ili si takvim zahtjevima samo osiguravam nastavak samostalnog života

Vrijeme liječi sve. Osim sifilisa. Sifilis treba liječiti lijekovima.
JaSaTuZBeciklom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 23:39   #20
Quote:
Stephane kaže: Pogledaj post
Ima li vas koji ste zivjeli sa curom/deckom skupa u stanu i nakon prekida ostali sami u istom ili nastavili zivjeti sami negdje drugdje? I kako se osjecate? Nosite sa tim? Ja sam nakon skoro 5 godina veze ostao sam u stanu.. ima prednosti, ali nekad samoca ubija.. i ne mislim samoca u drstvenom smislu, kavice, izlasci itd.. vec ona samoca kad dodjem kuci nakon posla, ili budjenje ujutro sam.. nekad zaista zna biti tesko, ali drzi me ona da ce "sutra biti bolje".. a nemam se mogucnosti vratiti kuci kod svojih, a iskreno niti ne bih se niti htio vratiti..
Zemi si cimera. Emotivno ti je isplativije. Dođe ti na isto kao da si u vezi samo kaj se ne trebaš zamarati glupostima tipa seksa.
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.