Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2007., 16:11   #1
Trzna i sanitarna inspekcija

Postovani kolege forumasi,
Vec duze vrijeme pregovaram sa jednom Njemackom firmom u vezi uvoza Frizerske opreme(boje,lakovi,Elektro oprema..)u Hrvatsku .Sad kada smo sve dogovore priveli kraju na red je dosla carina i sve sto ide uz to.Carine naravno nema al´te dere ova sanitarna,to znaci oni zele za svaku posiljku(paletu)uzeti tri uzorka i nositi na analizu mada je ta roba prosla sve ispite kvalitete u Europi zanima me dali neko ima vec iskustva sa njima .Da li je to stvarno tako ,i mozeli se to nekako izbjeci ili ublaziti s obzirom da ta kontrola kosta oko 100€ po uzorku .Dok Trzisna uzme svaki fen,haubu itd.razbije ju i kaze sad to moze proci,s obzirom da tu ima oko 50 Elektro proizvoda i da mi taj kreten to razbije ne kontam
U Zagrebu postoji firma koja daje te ateste pod imenom ZIK ,da bi apsurd bio veci oni prave domacim firmama tzv.CE oznaka nesto kao certifikat za EU,ALIne priznaju taj isti CE iz EU.
Vezem sa na ovo gore u vezi sanitarne,npr.Oni mi posalju robe u vrijednosti od 400€,jer to stvarno trebam,a oni mi na to drmnu tri stoje svojih dadzbina nekontam. Ima li neko iskustva sa ovim ako moze da mi pomogne

Hvala!!
sexpir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 23:36   #2
pretpostavljam da govoriš o EMC testiranju. naime sve što uštekaš u struju, moraš kod nas EMC atestirati. Postoji Pravilnik o EMC testiranju. misliš da ga možeš pronaći na stranicama ZIK-a

ako je proizvod atestiran u EU naši ga ne ispituju već samo potvrđuju postojeći atest i uberu harać. AKo je atestiran u EU, ZIKu moraš dostaviti test reporte.

Vrijede nekoliko godina. Atest vrijedi za onoliko proizvoda koliko su navedeni na tim test reportima. dakle, jedan model - jeda test report - jedan harać. jedan test report dva modela na njemu jedan harać.

kad ih jednom atestiraš, miran si.

Uostlaom kontaktiraj ljude u ZIKu. Imaš mail adrese na njihovim stranicama.

Mogu ti reći., vrlo s sustretljivi i pristojni, odgovaraju trenutno. Ja ih mogu samo pohvaliti.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 16:06   #3
Da vec sam kontaktirao ZIK ,istina nije bilo ovog tipa sto je zaduzen za elektriku ali mi daju pozitivan utisak.Cini mi se da cu to sa elektrikom nekako sredit (plati i suti) ali ovo mi je veca briga sa sanitarnom ,jednostavno nemogu vjerovat da mi koji stremimo ka nekim uskladjivanjem zakona sa EU imamo ovakav ludjacki zakon,kad su to ove Svabe cule popadali su u nesvjest ,do jucer smo imali dvije vrste sampona a danas kontrolisemo kakvocu Evropskih proizvoda .Apsurd ili je do mene...
sexpir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 17:41   #4
pa osobno i meni je to bilo blesavo, ali tako je.............za gotovo sve proizvode, od hrane, pića, elektronike, kozmetike, do rezervnih dijelova za aute, kamione, autobuse....treba test tj. potvrda ino atesta

u početku znam da ti je teško...ali kad se uigraš smao ćeš im poslati mail, oni tebi vratiti uplatnicu, platiš...i šutiš.......

uglavnom, plati i šuti.

a znam da je nijemcima s jedne strane to smiješno, a s druge možda ih i zabrinjava jel t ine mogu uvaliti šrot.........sječaš se one spike od prije par godina da ariel ili persil ili koji je već bio u pitanju, da nije isti kao onaj koji se prodaje u EU
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:23   #5
Dali ima neko kakav broj telefona ili neku vezu kod sanitarne gdje bih mogao nazvati dobiti malo vise informacija
sexpir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 17:12   #6
Sanitarni ti "pregledava" sve proizvode koji imaju nekake veze sa ljudima (koje dolze u neposredni kontakt s ljudima)... recimo kreme, mikser za kavu (meljesh kafu koju pijesh) pa ondak pipe za vodu, po mojem bi trebale i cijevi, ali ne idu, čaše i tanjuri plastični, itd..... ako hoćeš mogu ti sutra javiti broj sanitarnog inspektora na Jankomiru pa s njim odi u detalje...

Velish da imash elektro opremu za frizeraj... glupost koja je kod njih da che ti jedan sanitarni inspektor trazhit da mu donesesh sushilo za kosu (iako nema nekog neposrednog doticaja s ljudima), dok che se drugi smijat na to... zakon koji oni imaju svaki tumachi na svoj nachin i to je kod njih uzhasno relativno...
punkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 18:58   #7
punkee,ako ti se da posalji mi broj,da je kod njih sve relativno i ovisi od toga kako su doruckovali to znam,
zbog toga me i zanimaju iskustva drugih s njima
sexpir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 11:46   #8
ajajaj... jaz skroz zaboraviu na tebe..... sry...
nadam se da si u medjuvremenu uspio rijeshit problem....
punkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 19:22   #9
da li se sanitarnoj inspekciji može prijaviti trgovac u pekari ili sladoledar koji istim rukama radi s novcima i kornetima/pecivima ?
ili kad na pult gdje se razmjenjuju novci stavlja pecivo ?
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 17:54   #10
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
da li se sanitarnoj inspekciji može prijaviti trgovac u pekari ili sladoledar koji istim rukama radi s novcima i kornetima/pecivima ?
ili kad na pult gdje se razmjenjuju novci stavlja pecivo ?
ebeno
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.