Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2010., 23:41   #281
Quote:
Joca 26 kaže: Pogledaj post
pa, moram reci da je ovo prilicno realan komentar osim da je moral nakon maslenice pao. ja mislim upravo suprotno, da su srbi tada videli, da se mogu nositi sa elitnim hrvatskim brigadama koje su sa lakocom zaustavili iako su bili iznenadjeni i prakticno u prvim satima borbe, nenaoruzani.

do pada morala je doslo tek krajem 94 kada su i zadnji optimisti vidjeli da beograd pere ruke i pusta ih niz vodu.
joca jesi ti glup? pardon...
ti si samo srbin.
koji je tebi kurac čovječe božiji?

taman toliko koliko se htjelo postići s tom akcijom je postignuto! 100 metara manje ili više. zar ti briješ da smo mi kurac s akcijom maslenica htjeli do Knina doći?

Lažem, htjeli smo doći do vašeg jebenog kruševca, čačka i niša i da ga jebeš nismo uspjeli i zbilja si u pravu. srbi junačine su nas eto zaustavili. a mi smo baš uvjereni bili da ćemo s jednim pravcem napada dvije brigade i dvije bojne to napraviti. ali stvarno smo to mogli, ali eto srpske junačine su nas zaustavile, i čak su rusi odahnuli jer smo mislili do moskve i vladivostoka malo.

ohladi svoju četničku glavu. u povijesti svih civilizacija, nacija i država jedino su srbi ti koji su uvijek bili nevini, jadni, junaci koje nitko nije mogao razbiti ko pičke pa su im uvijek klali nejač. nikada oni bitke nisu izgubili, ne ne ne, to je amerika sve napravila i eto što se vašim političarima nešto nije ratovalo, a da su bili nabrijani vi bi ste došli do ne do Zagreba već sjevernog pola.

vjerovatno ste i kosovo prije 500 godina izgubili zbog američke politike i njihovih bespilotnih letjelica i navođenih raketa. a to što ste najnesposobnija vojska u povijesti ratovanja, uz bok talijanima, to je samo kao otegotna okolnost.
terc bela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 23:45   #282
Quote:
crvenkapica4 kaže: Pogledaj post
Ne pjeni se ,sigurno si neki domobran-termit pa imaš kompleks od pravih ratnika,slučajno sam naišao na ovaj forum o Maslenici i drugim akcijama i naišao na hrpu neistina.
Da si ti pravi ratnik onda ne bi pljucao po drugima. Što ti imaš porotiv domobrana? I sam si rekao da su Slavonci bili u teškoj situaciji, pa što im onda ti kao pravi ratnik nisi priskočio u pomoć nego su to učinli Danijel Kotlar i njegovi domobrani po kojima ti tako svcesrdno pljuješ. I taj Kotlar, i taj Tekesmanić i taj Turković i taj Zubčić bili su u domobranima a jači su ratnici nego 90% pripadnika gardijskih brigada. Nemam ništa niti protiv Termita i njihovog zapovjednika Arbanasa, kojeg ti vjerovatno isto smatraš domobranom, jer vjerovatno imap jači ratni put od njega.
U stvari o tebi sve govore dvije iduće rečenice:
Quote:
Hm veliš Odmazda a zbog koga?
Zbog ranjavanja Gotovininog brata Bore?
Eto kad si ti tako veliki ratnik, a ratovao si u četvrtoj, onda si morao sresti generala Gotovinu, pa što mu onda nisi to sasuo u lice kad si toliko hrabar i kad si tolika faca?
Inače, za tvoju informaciju Biograd je bio stalno bombardiran, a to ljeto 1993. godine prilikom jednog napada poginulo je četiri ili pet mladih ljudi koji su u Biogradu bili na kupanju. Tad je pokrenuta akcija "Odmazda". I odvijala se točno onako kako sam opisao, sa postrojbama koje sam naveo. A ti ako u nečemu nisi sudjelovao onda šuti, umjesto da pljucaš po R-brigadama, domobranskim pukovnijama (I Ante Kotromanović je bio domobran i siguran sam da je jači ratnik od tebe) i svima onima koji nisu bili blizu tvoje guzice, ponavljam, ako si ti uopće negdje bio, jer po tome što sereš, očito nisi bio nigdje nego si se naknadno informirao.
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 23:57   #283
Quote:
crvenkapica4 kaže: Pogledaj post
Ja sam ratovao u 4GBR a ti očigledno nisi nigdi.
Nije lipo puno spominjati imena ljudi i puno lagati,prika rat je prošao prije 15 godina i treba sve polako svesti u realu a držim da će se to uskoro i dogoditi.
Po takvima kao ti i u Oluji su bile silne bitke za Benkovac.
Mislim da istinu zaslužuju oni koji ostaju iza nas neopterećemi mitomanijom,Maslenica je bila vrlo loše izvedena akcija ali ujedno i veliki poraz četnika jer su dugoročno iscrpljeni.
Sama činjenica da je bila loša je Zagrebački sporazum kojim smo vratili Kašič i Islam.
Volija bi da netko napokon napiše knjigu o Maslenici na realnim temeljima,koji su bili ciljevi,gubitci,posljedice..itd..

Btw...Medački džep je prvoklasno izvedena akcija za razliku od Maslenice...
Maslenica je bila operacija ograničenog dosega. Imali smo "mandat" vratiti samo Pink-zone, one koje su trebale ionako već biti unutar pravnog poretka Republike Hrvatske. U crvenu zonu mogli smo ući samo onoliko koliko je to bilo u smislu ovladavanja taktičkom situacijom. I ovako smo imali ogromnih problema na međunarodnom planu, kad smo samo realizirali ono što je trebalo biti učinjeno bez uporabe vojne sile, jer je to dogovoreno u pregovorima koji su se tada odvijali u okviru MKBJ. Zato smo nakon Zagrebačkog sporazuma morali vratiti ono što je bilo u "crvenom".
Prema tome, tvoja procjena strateške situacije iz jedne od bezbroj taktičkih situacija je potpuno pogrešna.
A što se tiče istine i laži, ja sam jasno naznačio što je ono iza čega sto posto stojim i ono što garantiram, a što je ono što sam čuo. I za ono što sam čuo a nisam svojim očima vidio nigdje nisam kategorički tvrdio da je istina.
Ali kad ti kažeš da se tebi ta brojka od 146 poginulih u toj akciji čini mala, onda ti lažeš i nemaš veze sa stvarnošću. Jer kad je Mesić rekao da "smo izgubili 185 ljudi a nismo se pomakli ni milimetra" onda je MORH izdao službeno pripćenje u kojem je stajalo da je u cijeloj 1993. godini, u cijeloj zoni odgovornosti ZP-Split poginulo 112 ljudi. I to je jedina službena brojka koja je ikada izašla van.
A gdje si ti vidio toliko mrtvih ja ne znam, osim ako nisi gledao "Valter brani Sarajevo" pa brojao mrtve Njemce
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 00:01   #284
Quote:
Joca 26 kaže: Pogledaj post
ma da, to su bile te klasicne miloseviceve ucjene koje je sprovodio preko seselja. pa tek smenjivanje martica i hadzica, ljudi sa mozgom amebe, na predsjednickim funkcijama. bio sam prisutan kada je dr. stanimirovic pricao, kako su se hvatali za glavu kada je martic zvao milosevica a ovaj mu naredio da odbije plan z4. svi potezi su vuceni iz beograda.
apsolutno! zbog toga je hrvatska i pokrenula tužbu protiv srbije. u hrvatskoj je 91 živjelo oko 600 tisuća srba. u "krajini" oko 300 tisuća. Svi oni koji su ostali izvan "krajine", tj. koje nije "štitio" beograd naoružavši ih i šaljući ih na Hrvate, i dan dans normalno žive kao hrvatski građani, i u velikom broju su sudjelovali u obrani Hrvatske. Ovi iz "krajine" su prekasno shvatili da su bili zavedeni, ruke su im već bile krvave do lakta i prljave od baruta granata koje su ispaljivali po hrvatskim gradovima. a "ljudi amebe" su idealni za manipulaciju, zato se njima i sudi u haagu, a planeri rata iz BG generalštaba nisu pozvani čak ni kao svjedoci. naprotiv, oni vama sad sude na specijalnom sudu u beogradu za zločine koje ste počinili, a o kojima sve piše u zacrnjenim dokumentima. sude vam tako da skrivaju sebe i opet guraju vas u prvi plan. To može upalit među licemjernim euro političarima, ali kod "komšija" hrvata nikad. ova tužba protiv srbije će spasiti i vaše duše, iako vi i vaši politički predstavnici i dalje plešete po notama beograda i to nemožete ni pojmiti...
RT20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 00:09   #285
Quote:
RT20 kaže: Pogledaj post
ovaj crvenkapavica iz 4. isti siniša iz 7...
- ajmo još jednom ukratko o maslenici.
1. odbacila srbe od zadra i povezano s peruče. stavila pod nadzor kopnenu komunikaciju i velik dio velebita. olabavila pritisak srba na ratištima po BiH.
2. ispitala reakcije međunarodnih faktora i reakcije beograda. odgovori koji su stizali utjecali su na daljnja planiranja.
3. srbi shvatili da su ostavljeni na milost i nemilost i da smo jači, a da bg nema volje ni snage vojno intervenirati. zaključak kod srba u "RSK" da su naj.bli u mogućim novim akcijama i posljedični nekontrolirani odlazak iz bezperspektivne paradržave.
4. naš moral porastao kao i vjera u konačnu pobjedu, istovremeno moral kod srba debelo potučen, toliko da se nikad nije ni oporavio.



Evo malo o moralu tih dana,ciji je bio gore a cij dole.

http://www.youtube.com/watch?v=2lVlowGX0Pc
TinkiVinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 00:21   #286
[QUOTE]
Quote:
werewolf kaže: Pogledaj post
U prvom napadu na Pridragu ucestvovale su Knindze,ceta policije iz Benkovca,ceta Arkanovaca, bataljon za intervenciju 92 brigade svi podrzani tenkistima 92 brigade i artiljerijom iste dok su u Karinu i Smilicicu bile rezervne pjesadijske snage a u Kuli nekoliko tenkova M-84 koji iz nekog razloga nisu upotrebljeni u probijanju linija.Nakon sto je osvojena gotovo cijela Pridraga neke jedinice su smijenjene a dovedene su Vukovi, ceta 75 brigade,Banijci i Kordunasi su pobjegli nakon sto su izgubili nekoliko ljudi odmah nakon dolaska posto su primjeceni pa ih je hrvatska artiljerija poklopila tako da ovi nikada nisu ucestvovali u borbama.
Ove snage su trebale da izvedu novi napad i da se zauzmu Novigrad i Paljuv ali do napada nikada nije doslo zbog odlaska nekih jedinica i neslaganja Arkana i komande SVK.


Ovo je više manje točno s tim da si zaboravio BZI,Banijci i Kordunaši su pobjegli a na našoj strani je bio pravi kaos koji je spasila 2 gbr i Filipović.
Četnici su zaustavljeni u borovoj šumi nadomak novigradskog groblja...
Gubitak tenkova je bio veliki udarac HV-u.
Crvenkapice na dobrom si putu da postanes clan srbocetnicke brigade na ovom forumu ili menjaj pricu ili postajes nas.
TinkiVinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 00:24   #287
Quote:
RT20 kaže: Pogledaj post
apsolutno! zbog toga je hrvatska i pokrenula tužbu protiv srbije. u hrvatskoj je 91 živjelo oko 600 tisuća srba. u "krajini" oko 300 tisuća. Svi oni koji su ostali izvan "krajine", tj. koje nije "štitio" beograd naoružavši ih i šaljući ih na Hrvate, i dan dans normalno žive kao hrvatski građani, i u velikom broju su sudjelovali u obrani Hrvatske. Ovi iz "krajine" su prekasno shvatili da su bili zavedeni, ruke su im već bile krvave do lakta i prljave od baruta granata koje su ispaljivali po hrvatskim gradovima. a "ljudi amebe" su idealni za manipulaciju, zato se njima i sudi u haagu, a planeri rata iz BG generalštaba nisu pozvani čak ni kao svjedoci. naprotiv, oni vama sad sude na specijalnom sudu u beogradu za zločine koje ste počinili, a o kojima sve piše u zacrnjenim dokumentima. sude vam tako da skrivaju sebe i opet guraju vas u prvi plan. To može upalit među licemjernim euro političarima, ali kod "komšija" hrvata nikad. ova tužba protiv srbije će spasiti i vaše duše, iako vi i vaši politički predstavnici i dalje plešete po notama beograda i to nemožete ni pojmiti...
zlocincima i treba da se sudi. ja njih i ne smatram za srbe nego za ono sto jesu..zlocinci. sto se tice srba koji su ostali u djelovima drzave pod hrvatskom kontrolom tu se ne slazem sa tobom. ako krenemo od osijeka, siska, splita, zadra pa zavrsimo sa zagrebom izvrseni su strasni zlocini nad potpuno nevinim ljudima koji nisu imali nikakve veze sa oruzanom pobunom. tu ste vi bili cak i gori od martica i hadzica, zato sto ste oslobadjali cak i ubice djece koji su priznali zlocine (slucaj zec, npr.) o glavasu, mercepu brodarcu i ekipi necu ni pricati. samo je glavas osudjen zato sto mu je suborac koga je mucila griznja savest progovorio a ostali i dan danas slobodni setaju hrvatskom.
Joca 26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 02:07   #288
Quote:
crvenkapica4 kaže: Pogledaj post
...Maslenica je bila vrlo loše izvedena akcija ali ujedno i veliki poraz četnika jer su dugoročno iscrpljeni.
Evo, ovdje završavamo, najprije se ti dogovri sam sa sobom, a onda pametuj ostalima.
Tri su bila glavna cilja akcije "Maslenica".
1. Oslobađanje zrakoplovne baze u Zemuniku - Učinjeno!
2. Deblokada prometice Zadar-Maslenica - Učinjeno!
3. Oslobađanje brane Peruča - Učinjeno!

A ovo što smo mi mogli negdje dva kilometra naprijed a negdje dva nazad to je nebitno, jer kao što sam rekao, mandat smo imali samo za Pink-zone, a ne i za oslobeđenja Benkovca i Knina, kako to sebi neki u glavi zamišljaju.
Valjda se i Tuđmana i Šuška pitalo nešto, ipak je riječ i vrhovnom zapovjedniku i ministru obrane. A oni su uvijek bolje znali stratešku situaciju od ljudi na terenu, i vrijeme je pokazalo, donosili najbolje odluke.
A tregadija je kad svaka šuša sebe predstavlja kao ratnika a po svim ostalim sudionicima operacije pljuje i omalovažava. To je kurac goli a ne ratnik...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 02:46   #289
Quote:
otompotom kaže: Pogledaj post
Također se pridružujem čestitci, uz želju da u bližoj budućnosti povijest da svoj sud i o ovoj akciji i o cijelom domovinskom obrambenom ratu, kako bi se kriminalizacija istog barem obuzdala, ako ne i zaustavila.

Kak kažem povijest, mislim na objektivnu znanstvenu disciplinu, a ne na političko piskaranje raznih verzija po narudžbama raznoraznih šuškavaca.
I tko će nam odraditi taj "ojektivni znanstevni elaborat? Da neće možda Ozren Žunec, koji kao čelnik HIS-a od 2000. godine nije znao niti zaštiti dokumente vlastite institucije na čijem je bio čelu? Ili će nam možda Anto Nobilo i Čedo Prodanović, skupa sa Žarkom Puhovskim i Zoranom Pusićem reći što je istina?
I tko su to "razborazni šuškavci" i koji k.... to uopće znači?
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 09:58   #290
Quote:
Joca 26 kaže: Pogledaj post
zlocincima i treba da se sudi. ja njih i ne smatram za srbe nego za ono sto jesu..zlocinci. sto se tice srba koji su ostali u djelovima drzave pod hrvatskom kontrolom tu se ne slazem sa tobom. ako krenemo od osijeka, siska, splita, zadra pa zavrsimo sa zagrebom izvrseni su strasni zlocini nad potpuno nevinim ljudima koji nisu imali nikakve veze sa oruzanom pobunom. tu ste vi bili cak i gori od martica i hadzica, zato sto ste oslobadjali cak i ubice djece koji su priznali zlocine (slucaj zec, npr.) o glavasu, mercepu brodarcu i ekipi necu ni pricati. samo je glavas osudjen zato sto mu je suborac koga je mucila griznja savest progovorio a ostali i dan danas slobodni setaju hrvatskom.


... samo zato jer se posvađao sa, tada moćnim, Sanaderom
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 11:14   #291
Quote:
TinkiVinki kaže: Pogledaj post
[/B]
Evo malo o moralu tih dana,ciji je bio gore a cij dole.

http://www.youtube.com/watch?v=2lVlowGX0Pc
Dakle,ako sam dobro razumio,1994. pjevaju "platit češ nam za Ravne Kotare",dakle ne o pobjedi nego o OSVETI-dakle o osveti za poraz...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 11:24   #292
Gdje se može naći mapa cijele operacije? Ili barem mapa stanja prije i stanja poslije operacije?

Nakon što se sve završilo, što je bilo u hrvatskim rukama, a da je prije akcije bilo u srpskim?
Ocean Realm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 11:28   #293
Quote:
Joca 26 kaže: Pogledaj post
ma nisi u pravu. viori se ona i te kako. pogledaj.


http://www.youtube.com/watch?v=MXz9dwucl-o
.

baš me zanima slave li ovako Božić i Hrvati u Vojvodini???
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 11:45   #294
@marasovac

Nažalost, trenutačno ne vidim da se povijesničari trgaju za teme iz domovinskog rata, a mišljenja sam kako je već dovoljno dokumenata u opticaju, iako možda ne bi trebali biti. Knjige pišu uglavnom sudionici i to je dobro, ali problem je kod takvih viđenja što se oko svake nove knjige javljaju ljudi koji imaju svoje istine, drugačije od onih iznesenih u knjizi. Vidjelo se to po forumu nemali broj puta. Ne mislim da je to loše ili neobično jer je u prirodi ratovanja da se stvari drugačije pamte, drugačije se pridaje važnost pojedinim događajima i naravno u svakom vodu se drugačije doživljavaju vjesti s drugih djelova bojišta.

Ono što je potrebno po meni je jedno veliko djelo napravljeno isključivo na osnovi dokumenata, s ove i s one strane. Mislim da bi jedno takvo djelo bilo najboljom potvrdom o obrambenoj prirodi domovinskog rata.

A šuškavci su oni koji su zaslužni za to da dokumenti koji nisu još trebali na svijetlo dana su na svijetlo dana izašli.
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 12:15   #295
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Inače, došao sam na ovu temu samo zato da učinim duboki naklon hrvatskom predsjedniku Ivi Josipoviću, jer je on svojim današnjim činom, polaganjem vijenca u Zadru poginulim braniteljima u spomen na akciju "Maslenica" pokazao da se prema nama koji smo u tome sudjelovali neće odnositi kao ono vceleizdajničko smeće koje će zamjeniti i koji je za akciju "Maslenica" rekao da se održala zbog lokalnih izbora, da smo u njoj izgubili 185 ljudi a nismo se pomakli ni milimetra" te "da to pokazuje da je Gotovina jedan nesposoban oficir".

Dakle, sada imamo predsjednika koji pokazuje da će poštovati hrvatske branitelje i domovinski rat, za razliku od ovog do sada, koji nas je pljucao, o nama i o našim akcijama lagao, a htio nam je oteti i zastavu i počasni plotun na sprovodima.

I zato, gospodine predsjedniče, Ivo Josipoviću
Daj olakšaj malo, pusti malo vremena da prođe pa onda hvali nekoga, možda je stvarno tako kako si napisao, ali treba pričekati malo i vidjeti kakav će biti odnos josipovića spram branitelja...
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 12:17   #296
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Već sam rekao na drugoj temi,čak i da Josipović nije iskren,on je član SDP-a,a ne slobodni strijelac ko Mesić i neće svojim izjavama izazivati kontroverze i tako umanjivati šanse svoje stranke za 2 godine...

Za početak je i to dosta...
Ovo je vjerojatno najbliže istini.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 12:31   #297
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Evo malo izvješća s druge strane, velebitski pravac napada:

Dana 22. januara 1993. godine oko 06,30 sati, došlo je do artiljerijskog napada na položaje brigade za posebne namjene u rejonu Rovanjske, Maslenice i Jasenica, na području Opštine Obrovac. Ovom prilikom je izvršen napad i na pripadnike UNPROFOR-a koje su stacionirane u objektu Motela "Plitvice" na Maslenici. Oko 08,00 sati primjećena su prebacivanja pješadije sa područja Velebita na potezu Libinje-Tulove Grede i na potezu Starigrad-Libinje. Oko 08,00 sati došlo je do pješadijskog kontakta izmedju pripadnika brigade milicije za posebne namjene i neprijatelja u rejonu Bukovo Pleće na području Velebita. U ovom okršaju nije bilo na našoj strani poginulih niti ranjenih, dok ne raspolažemo informacijom da li je bilo gubitaka na neprijateljskoj strani. Oko 11,00 sati primjećeno je prebacivanje jedne neprijateljske grupe preko saobraćajnice Obrovac-Sveti Rok u rejonu "Alanca", jačine 40-50 vojnika.

Izvještavamo vas da je u toku jutarnjih sati dana 24.01.1993. godne počeo jak artiljerijski i pješadijski napad na položaje naših boraca koji su se nalazili na nasipu iznad mjesta Rovanjska i u rejonu Rudnika, Trnovača i Bužonjići. U artiljerijskom napadu neprijatelj upotrebljava tenkove i minobacače. U toku noći jedna neprijateljska diverzantska grupa ušla je sa leđa našim snagama i pritom ubila tri naša borca, koji su se nalazili iznad mjesta Maslenica iznad bazena za vodu. Na nasipu iznad mjesta Rovanjska također imamo više poginulih i ranjenih boraca, do sada su u Dom zdravlja Obrovac dovezena četiri ranjena borca, svi pripadnici spec. voda milicije SJB Obrovac. Prema zadnjim informacijama zbog jakog artijerijskog napada na naše položaje naši borci bii su prisiljeni da napuste položaje iznad mjesta Rovanjska i povuku se u pravcu Jasenica, dok borbe u rejonu Rudnika još uvjek traju.

Oko 15 sati pješadija koja se nalazila na području Jasenica i iz rejona rudnika, Trnovače i Bužonjića, kao i iz vikend naselja Maslenice počela je povlačenje u paničnom bijegu bez ikakve komande. Do 19,00 sati povukli su se uglavnom svi pripadnici naših snaga iz navedenih mjesta u Obrovac i na TG Obrovac gdje se nalazi komanda brigade. Dolaskom do komande brigade veći dio vojske samovoljno je napustio komandu i uputio se svojim kućama, dok je jedan dio ostao na TGO Obrovac i u mjestu Obrovac. Ovakvim ponašanjem naših boraca došla je u pitanje sigurnost mjesta Obrovac tako da je radi toga iz mjesta evakuisano cjelokupno stanovništvo koje ne učestvuje u obrani grada. U toku sinoćnjih i današnjih borbi prema informacijama kojima raspolažemo poginula su 4 naša borca, 5 je ranjeno, dok je najmanje 11 boraca zarobljeno od strane neprijateljskih formacija. Prilikom bijega naših boraca sa položaja, na položajima je ostalo dosta tehnike i oružja, a medju njima i tenk koji se navodno pokvario. Komandant brigade pokušava da konsoliduje redove medju borcima, da bi se pokušao obraniti grad od neprijateljskog napada. Za sada odbrana grada još nije u potpunosti postavljena tako da postoji velika mogućnost i da neprijatelj udje u sam grad".
Boldano;

Ubijena su 4 pripadnika njihove SM a 8 ih je zarobljeno, dvojica su ubijena na straži a dvojica vatrenim oružjem kad su pokušali pružiti otpor.

U 2 bunkera iznad Rovanjske-na odvojku ceste za M. i V Bobiju ubijena su 2 pripadnika SM 1 je ranjen a ukupno 11 ih je zarobljeno, zauzimanjem te pozicije omogućen je neprimjetan prolazak naših snaga u jačini 2 voda u neprijateljsku pozadinu, kasnije je to neprijateljske snage dovelo u poziciju iz koje se više nisu mogli braniti te su se povlaćili u neredu-bježanija.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 12:33   #298
Quote:
Joca 26 kaže: Pogledaj post
gdje je god doslo do prave borbe ste izgubili. od borova sela gdje su lokalni seljaci olesili vase specijalce, posavine i akcije koridor gdje smo vas bukvalno utjerali u savu, pa do une95 gde su gromovi i tigrovi porazeni. vi ste jedino "pobjedili" tamo gde ste ratovali autobusima kao u oluji. toliko je bilo branjeno da ste se vozali autobusima. ona saka nesretnika u petrinji se nije htjela povuci pa ste stajali tri dana ispred iste i pricali o hiljadama cetnika koji se grcevito brane. gdje god je bio pravi fajt, tu ste kao i na maslenici dobili po usima.
Još jedan koji poraze pretvara u pobjede, kaj vam je to zanimanje, kolko se plaća i koje su potrebne kvalifikacije, bujna mašta i ?
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 12:38   #299
Quote:
crvenkapica4 kaže: Pogledaj post
Ne pjeni se ,sigurno si neki domobran-termit pa imaš kompleks od pravih ratnika,slučajno sam naišao na ovaj forum o Maslenici i drugim akcijama i naišao na hrpu neistina.
Hm veliš Odmazda a zbog koga?
Zbog ranjavanja Gotovininog brata Bore?
Spominješ Ljeto95,onda znam da si termitos i to vam je i bila jedina akcija u kojoj je pogino Nikpalj..
Sinko moj pojma ti nemaš o Maslenici kada je tebi Pridraga ničija zemlja i da je akcija ispunila ciljeve,da ne bijaše slavonaca 1.2 u Kašiću izbili bi četnici za 6 sati do Nina...
Što te domobranos zanima pitaj?
Koji su to pravi ratnici a koji nisu, mislim, kako ih dijeliš?
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 12:44   #300
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
Još jedan koji poraze pretvara u pobjede, kaj vam je to zanimanje, kolko se plaća i koje su potrebne kvalifikacije, bujna mašta i ?
Ninja ja sam dečku gore odgovorio, ni trznut ne može na moj odgovor.
A to su njihovi iskvareni mozgovi, 500 godina oni drkaju oko tog nekog poraza na kosovskom polju, tako će i oko njihove usrane "krajne". zbog njih ćemo uvijek morati imati oštre bajunete.
terc bela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.