Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2010., 21:43   #1
Programi treninga - pitanja i savjeti

Trebam dobiti na brzini i spustit kilazu za 4-5 kg, sa 93 na 88, visina 181, taman izgubim skembe ovo sta imam,

Inace trening za noge:
Cucanj 90 kg x7 , skip preko prepona(visina 30-40cm),jednonozni cucanj bez utega/ili 20 kg utega(svaka noga 5-7 ponavljanja) (kako kad) --> 4-5 serija sve 3 vjezbe zaredom

Pauza minut dvi , koliko mi triba da sve slozin da radit...

Cucanj 110-130 kg ,sprint ubrzanje do 15-20m preko prepona, skokovi na klupu (visina 50cm koji cenat vise manje) x5-10(kako kad)-->3-4 serije sve 3 vjezbe zaredom

E sad, jel mi ovo previse, odradia san 3-4 treninga ovako i lipo se umorin i osjecan laganu upalicu dan dva posli...?
putpodnoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 21:53   #2
Quote:
putpodnoge kaže: Pogledaj post
Trebam dobiti na brzini i spustit kilazu za 4-5 kg, sa 93 na 88, visina 181, taman izgubim skembe ovo sta imam,

Inace trening za noge:
Cucanj 90 kg x7 , skip preko prepona(visina 30-40cm),jednonozni cucanj bez utega/ili 20 kg utega(svaka noga 5-7 ponavljanja) (kako kad) --> 4-5 serija sve 3 vjezbe zaredom

Pauza minut dvi , koliko mi triba da sve slozin da radit...

Cucanj 110-130 kg ,sprint ubrzanje do 15-20m preko prepona, skokovi na klupu (visina 50cm koji cenat vise manje) x5-10(kako kad)-->3-4 serije sve 3 vjezbe zaredom

E sad, jel mi ovo previse, odradia san 3-4 treninga ovako i lipo se umorin i osjecan laganu upalicu dan dva posli...?
ček, jel to treniraš atletiku u nekom klubu ili?

pa šta ja znam, meni se ne čini puno...

kako to da ne radiš nabačaje i trzaje?
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 21:58   #3
Treninzi u slobodno vrijeme u klubskoj teretani, ne treniram atletiku...


Nabačaj nemogu radit, ozljeda, kad prođe ozljeda samo ga nadodam na ovaj trening , trzaj nemogu zbog ramena, nemam stabilnost kad siroko uhvatim sipku i dignem je iznad glave...
putpodnoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 22:15   #4
Quote:
putpodnoge kaže: Pogledaj post
Treninzi u slobodno vrijeme u klubskoj teretani, ne treniram atletiku...


Nabačaj nemogu radit, ozljeda, kad prođe ozljeda samo ga nadodam na ovaj trening , trzaj nemogu zbog ramena, nemam stabilnost kad siroko uhvatim sipku i dignem je iznad glave...
kako misliš? popusti ti rame ili si općenito nestabilan u toj poziciji?
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 10:39   #5
Popusti rame...isto ozljeda, neznam sta nevalja ali nesto u tom ramenu nije kako triba...dosta cesta ozljeda u ragbiju...
putpodnoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 12:29   #6
Programi treninga - pitanja i savjeti

Ispričavam se ako je tema već bila, ali ako mi mozete linkati dobre full body programe koji se mogu raditi doma (znaci bez sprava) samo sa bucicama od koliko god kila treba
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 12:39   #7
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=643686
 
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 12:54   #8
Za početak, možeš bilo koji program za šipku i utege raditi sa bučicama ili sa girjama ili sa bilo kakvim teretima, pa bili oni kante pune vode ili ruksak s knjigama.

Čučnjevi - možeš bučice držati na ramenima ili uz noge
Benč - legneš i guraš bučice od prsa, pa nazad
Potisak za ramena - stojiš (ili sjediš) i guraš bučice iznad glave
Mrtvo - vučeš bučice s poda
i tako dalje

pripremi se da ti bučice postati prelagane uskoro
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 13:19   #9
pa mogu dodavati kilažu na njih zar ne? samo dodajem utege
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 13:40   #10
hm ja imam puno dobrih programa, samo ovisi sve što ti želiš, malo više napiši za što treniraš
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 13:45   #11
to ce bit za mišićnu masu, bitno mi je da nemoram u teretanu i da se sve da radit doma sa ručnim utezima. sad trenutno topim BF i onda moram nabit masu (bez sala ak je ikak moguce). mislim da utezi kaj imam doma su trenutno 10 kg po " bućici" ali kupit cu jos utega po potrebi. Moram izgradit cijelo tijelo , znaci od ruku, ramena, kicme, prsa, nogu - najkriticnije ramene-ledja-ruke
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 13:54   #12
pod masu ne mislim zgledat kao bodybuilder
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 14:07   #13
Teško ćeš masu dobiti isključivo bučicama.

Za masu su uglavnom potrebne veće težine, manji broj ponavljanja.

Kako npr. misliš sa dvije bučice odrađivati potisak sa prsiju (bench press). Treba ti barem 50-60 kg. Ja nakon dva-tri mjeseca više manje neozbiljnog treniranja trebam 70 kg za bench, a ako se uhvatim malo ozbiljnije i upotpunim prehranu, uskoro mi ni to neće biti dovoljno.

Isto vrijedi i za martvo dizanje, čučnjeve, veslanje u pretklonu, razne vježbe za ramena, trapezijus....

Uglavnom, radije si nabavi još kakav jednoručni (rabljeni) uteg i napravi vratilo za zgibove...
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 14:09   #14
pa recimo 30 gk po ruci za bench? moguce ili?
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 14:12   #15
a i jednorucni je u nekom planu, jedino kaj mi auzima više mijesta
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 14:27   #16
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
pod masu ne mislim zgledat kao bodybuilder
ni nećeš ni da želiš vjeruj mi...

Quote:
Pegaz kaže:
to ce bit za mišićnu masu, bitno mi je da nemoram u teretanu i da se sve da radit doma sa ručnim utezima. sad trenutno topim BF i onda moram nabit masu (bez sala ak je ikak moguce). mislim da utezi kaj imam doma su trenutno 10 kg po " bućici" ali kupit cu jos utega po potrebi. Moram izgradit cijelo tijelo , znaci od ruku, ramena, kicme, prsa, nogu - najkriticnije ramene-ledja-ruke
a gle ak tak loše stojiš sa utezima... možeš radit treninge isključivo sa svojom težinom odnosno sa tijelom (što ja i preferiram) , pogotovo još zato što trenutno ovi utezi kaj imaš su niš, osim ak nisam krivo shvatio pa ti imaš 2x bučice po 30kg??
a za nabit masu sa što manje bf, dodaj nekih 400-500 kcal iznad dnevnih potreba , i to ti je dovoljno za čistu masu (naravno ako je omjer P:UH:M dobar)
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 14:29   #17
pa kazem, dodat cu još utega, recimo da bude 20-30 kg po ruci
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 14:33   #18
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Teško ćeš masu dobiti isključivo bučicama.

Za masu su uglavnom potrebne veće težine, manji broj ponavljanja.

Kako npr. misliš sa dvije bučice odrađivati potisak sa prsiju (bench press). Treba ti barem 50-60 kg. Ja nakon dva-tri mjeseca više manje neozbiljnog treniranja trebam 70 kg za bench, a ako se uhvatim malo ozbiljnije i upotpunim prehranu, uskoro mi ni to neće biti dovoljno.

Trening bučicama i trening šipkom se razlikuju, i ne znači ak ti moš dignut 100kg sa šipkom, da moš dignut 2x50g sa bučicama....
i da, može se i te kako samo s bučicama masu dobit, samo treba znat kako, isto tako, može se i sa svojim tijelom samo dobit i te kako mase, samo treba bit kreativan


Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
pa kazem, dodat cu još utega, recimo da bude 20-30 kg po ruci
pa to bi za početak bilo i više nego dovoljno
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 14:33   #19
Instaliraj šipku za zgibove. Ozbiljno.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 14:36   #20
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Instaliraj šipku za zgibove. Ozbiljno.
To sam mislil, sam jedan mali problem, nemrem napravit zgib nikak, mislim da bi na mrtvo dizanje mogao podici dosta, jer mi je konstitucija tijela jaka, ali zgib nikak
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.