Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2012., 15:14   #61
zoro zašto se bojiš supresije suprefact?
__________________
Čekaj me, i ja ću sigurno doći.Ne slušaj kad ti kažu kako je vrijeme da sve zaboraviš i da te nade lažu....
mari mar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 08:53   #62
bojim se da suprefact ne ulijeni jajnike i da ne budemo mogli mobilizirati sve postojece antralce.
tako je bilo u decembru, doduse prije toga je punktirana cista pa je doc polazio od toga da je to zbog nje. na toj strani su folikli tek kasnije pred aspiraciju poceli rasti.
doduse, cista je bila na desnoj strani, a osam antralaca je bilo na lijevoj. od 8 antralaca je mobilizirano 4.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 16:29   #63
Zoro, ali je dr ionako rekao da on ne voli dobiti više od nekih 6-7 js, jer im onda pada i kvaliteta. Možda te zbog toga šalje u suspresiju?
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 21:52   #64
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Zoro, ali je dr ionako rekao da on ne voli dobiti više od nekih 6-7 js, jer im onda pada i kvaliteta. Možda te zbog toga šalje u suspresiju?
supresija zato jer mnogi smatraju protokole s supresijom dobitnije nego ove polustimulirane ili antragonist protokole. ali to bas ne vazi uvijek za low resondere. mada ne znam da bi po trenutnim uvijetima bila lowich

6-7js je ok bilo dok je vrijedio stari zakon. jer je uspjesnost sa zamrznutim JS bila dosta mala, L cak uopce nije drzao do toga pa su se stanice baca. ja bi prije rekla da je to razlog za 6-7 stanica.
valja negdje iskopati link po kome je 15js optimalno za uspjesnost IVF-a. nije garancija, ali opet..jel. iz jednostavnog razloga jer ce se od tih 15 oploditi jedan dio, a tek 2-4-5 embrija ce se razvijati dalje da budu sposobni za transfer ili eventualno za zamrzavanje. svakako je bolje da biolog ima izbor za transfer.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 22:20   #65
Samo što L i dalje neće ići na previše stanica zbog punkcije bez anestezije. Al da, ionako je ograničeno sad da mogu dobiti max 12 :glupo:

Ma ja mislim da on zna zašto ti daje takav protokol
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 00:04   #66
Ovako sam ja shvatila dio sa 12 stanica - ne mogu oni narediti tocno imaj do 12 stanica, nekad nekome se omakne i koja vise jel. No ogranicenje oplodnje je 12 stanica a ostatak ce se zamrzavati tj paziti ce se da u samom startu protokol bude prilagodjen da ne bude previse ....

Zoro ne znam sto bi kod tebe mislila. S jedne strane razumijem logiku supresije kod tebe a s druge strane opet razumijem i strah koji imas po tom pitanju. Imas jos malo vremena pa ako ti se stvarno cini da to mozda treba bolje promisliti jedan razgovor vise s ginom na tu temu nece skoditi
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 08:17   #67
pricat cu finalno s docom. nemam nista protiv pune stimulacije, samo bi htjela da izvucemo max.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 23:25   #68
Moj AMH je 1.2 µg/L tj. 8,568 pmol/L
Koliko je to lose? Znam samo iz referentnih intervala da spada u smanjenu plodnost. Ima li mpo iskustava sa slicnim amh-om?
callgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 08:15   #69
callgirl, koliko ti je godina?
po ovim ref vrijednostima spadas cak u normalu. mada je u nekim laboratorijima donja ref. vrijednost 1.0µg
no nije nemoguce zatrudniti s ovim vrijednostima. kako repromedicinari trube, vrijednost ne govori nista o kvaliteti (pogotovo ne ako je netko mladji). ima tu forumasica koja je s vrijednost od 0.12 ili tako nekako ostala prirodno trudna. moj zadnji postupak je rezultirao trudnocom, ali je zavrsilo sa spontanim.

s losim/losijim AMH je moguce da zena losije reagira na stimulaciju. to je moguce.

AMH izrazen u ng/ml:
<0.3 = nisko (insuficijencija ovarijuma)
0.3-0.7 = granicno
0.7-3.5 = normalno
3.5-5.0 = granicno (za PCOS)
>5.0 = visoko (PCOS ili tumor granuloza celija)

AMH izrazen u pmol/L:
0.0-2.2 = vrlo nisko
2.2-15.7 = nisko (nizak fertilitet)
15.7-28.6 = zadovoljavajuce
28.6-48.5 = optimalno
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 22:57   #70
Pozdrav

Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ovdje možete pisati i pitati o problematici koje donosi visoki ili varirajući FSH, niski AMH te o postupcima i protokolima koje ste probali.
da li ste probali nešto alternativno što bi 'oživilo' reproduktivni sistem?
itd..
Zanima me dali mi je nalaz dobar ili ne?

Estradiol 89.8 pmo1/L
FSH 5.9 1U/L
Prolaktin 17.8 ug/L
Neznam gdje bih vidjela dali je nalaz dobar ili ne pa ako mi možete odgovoriti.
Hvala.
demi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 00:02   #71
kad navodis hormonske vrijednosti, onda valja i staviti referentne.
fsh se promatra s lh, tj. promatra se njihov odnos. sam fsh je ok, ali ako ti je LH tri put veci ili manji, onda se moze raditi o dva razlicita scenarija.
prolaktin po ovim mjernim jedinicama je ok.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 21:28   #72
[QUOTE=demi5;41086057]

Zanima me dali mi je nalaz dobar ili ne?

Estradiol 89.8 pmo1/L ref. interval 110-1100
FSH 5.9 1U/L ref. interval 2-12
Prolaktin 17.8 ug/L ref. interval 4-23
Ovo su ref. vrijednosti, nisam napisala prvi put.
Zanima me još i rezultat AMH ako mi netko može pojasniti.
AMH 10.7 pmo1/L ref. interval 0-75.7
AMH je isto napravljen drugog dana ciklusa.
demi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 22:12   #73
fali jos LH, koji je vjerovatno barem po estradiolu i po AMH vrijednosti puno visi od FSH.
E2 ti je relativno nizak, sto gledajuci AMH ce prije imati veze s PCOS, imas temu na pcos.
kad su ti ovulacije, pretpostavljam da imas kasne? kod pcos-a AMH bude iznad ref. granice.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 12:36   #74
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
fali jos LH, koji je vjerovatno barem po estradiolu i po AMH vrijednosti puno visi od FSH.
E2 ti je relativno nizak, sto gledajuci AMH ce prije imati veze s PCOS, imas temu na pcos.
kad su ti ovulacije, pretpostavljam da imas kasne? kod pcos-a AMH bude iznad ref. granice.
LH nisam ni radila.
Ciklusi su od 28-32, redoviti.
Po vrijednostima mislim da je AMH jako nizak.
Dali može uspjeti IVF s obzirom na ovakve nalaze.
Prvi put ću ići na IVF.
demi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 13:51   #75
ajme mene blesace
naravno, imas pravo..ali nije tako katastrofalan
valja pobrojati antralce i ocijeniti jajnike. nikako nemoj ici u dugi protokol..gdje ces u postupak?
postoje i prirodne T i s nizim AMH, a za IVF..samo strpljenja. ne ocekuj previse od prvog postupka..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 17:55   #76
sorry jos jednom, ne znam kako sam imala u glavi druge mjere, one ng/ml, a ne pmol/L
no opet mi je neobicno da tvoj gyn nije radio LH..FSH i LH se obicno zajedno rade.
mislim, FSH ti je cak ok, ali opet valja ga gledati uz LH, koji je obicno ako se radi o nizoj ovarijalnoj rezervi dosta nizi od FSH.
optimalan omjer je oko 1:1.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 22:13   #77
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ajme mene blesace
naravno, imas pravo..ali nije tako katastrofalan
valja pobrojati antralce i ocijeniti jajnike. nikako nemoj ici u dugi protokol..gdje ces u postupak?
postoje i prirodne T i s nizim AMH, a za IVF..samo strpljenja. ne ocekuj previse od prvog postupka..
Ići ću u Petrovu, nisam još bila kod doktora za ove nalaze zato me i zanima.
Krajem mj. idem i jedva čekam da čujem što će reći.
Ma ne očekujem od prvi put ali se bojim da ne uspije uopće kada su nalazi loši.
Valjda neću biti te sreće pa da ne uspije nikada.
Radila sam dva AIH-a i naravno ništa.
Sada sam na listi za 12 mj. za IVF i jedva čekam da idem.
Ako se opet moj doktor ne sjeti da izvadim još koji nalaz pa ne dođem na red u 12 nego se opet sve razvuče.
A šta znači ono da nejdem u dugi protokol?
demi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 22:29   #78
dugi protokol - supresija od 21dc s decapeptylima ili sprejom do stoperice, stimulacija od 3dc. supresija s decapeptylima je jos nepovoljnija ako budes low responder nego sprej..u bilo kom protokolu.
dugi protokol je nepovoljan za one s niskom rezervom jer ubije rad jajnika.
pogledaj malo i temu ivf/icsi - protokoli i uspjeh.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 07:18   #79
Bok cure, ne znam spadam li ovdje jer nisam u MPO, no prva tri navoda iz naslova se poklapaju s mojim nalazima (visok FSH - 10.1 i 10.6IU/L, ultranizak AMH - 1.39pmol/L i losa ovarijalna rezerva. Ovdje (ne zivim u HR) lijecnici nisu skloni radu sa zenama koje u startu imaju slabe izglede za uspjeh i odmah u startu (i to iskljucivo na osnovu nalaza AMH) spominju donaciju jajne stanice, sto se meni cini predrasticno kao prvo moguce rjesenje. No kao prvo mi predlazu dijagnosticku laparoskopiju (nemam nikakve simptome endometrioze) da provjere je li sve ok. Nije mi bas do tog da gubim 2,3 prirodna ciklusa ili da se nesto poremeti tom operacijom. Je li to ikome od vas to bilo predlozeno kao jedna od nuznih stvari na putu do MPO? Hvala.
gdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 08:25   #80
Pozdrav gdja.
I meni je dosta nizak amh, samo ne znam sad po kojim vrijednostima, po jednima 2,6, a po drugima 0,38. Sam fsh mi je bija 19,5, pa 12, a imam 29 godina. I meni su poceli sa donacijom jajne stanice, al je dr ipak odlucija pokusat, i ja sam u prvom postupku imala 3 js, u drugom 2js, sta je super. Znam da sam low responder i ne reagiram na jaku stimulaciju, al posto je mm poboljsao spermiogram sad smo na bili na jednoj inseminaciji i cekam rezultate. Takoc da, jos nije uspjelo, al ima nade. Zelim ti puno srece.
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.