Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2003., 13:13   #1
Rude i minerali - kolekcionarstvo

ne bavimo se anorganskim spojevima sve od kako je profesor Jakov dobio meteor u glavu

zanima me ima li ovdje ljubitelja "kamenja"? ja volim skupljat lijepo kamenje i minerale (to mi je na majku).
osim naravno dijamanata, ima jos lijepog "kamenja"

malahit, silverit, celestit, labradorit, razni kvarcevi, pirit, ametist... krase moje police.

imate li vi neko lijepo "kamenje"?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 13:20   #2
JOj ja znanstvenog li topica.

Mene kamenje zanima u toliko da bi bilo fora se malo igrati sa analizom. (naravno ne rentgensku kristalografiju jer je to za ubit se)
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 13:22   #3
kako nije znanstven, ja tu ocu empirijske formule, kristalne resetke (ne, ne morate ih crtati dosta da ih izrecete ), fizicka i kemijska svojstva itd...

naravno ako netko zeli samo reci di je nasao svoj kamen, kako izgleda, koje je boje,- ja sretna
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 13:42   #4
E da vidim onog koji ce ti objasniti to rijecima. Nije to organska kemija pa da ima sistem.

Primas i druge kristalne stvari ili mora biti kamenje. i kad smo vec kod toga kako definiras kamenje??
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 13:46   #5
Quote:
AxMi-24 kaže:
E da vidim onog koji ce ti objasniti to rijecima. Nije to organska kemija pa da ima sistem.

Primas i druge kristalne stvari ili mora biti kamenje. i kad smo vec kod toga kako definiras kamenje??
kako ne, pa moze s reci o kojoj kristalnoj resretki se radi (samo ime)

ma ne definiram kako treba zato i pisem "kamenje" a ne kamenje
inace, "kamenje" mi je otprilike anorganski mineral nastao geoloskim procesima u zemlji...

primam i druge kristale
koji nudis?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 13:50   #6
Moze YBaCuO??? nastao prirodnim procesima u labu

Doduse to ce morat pricekat jer nisam imo vremena stvar provozit kroz rentgen. Ali mislim da se sastoji od zrna koja imaju onda grafit like strukturu (oce reci na katove).
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 13:52   #7
Quote:
AxMi-24 kaže:
Moze YBaCuO??? nastao prirodnim procesima u labu

Doduse to ce morat pricekat jer nisam imo vremena stvar provozit kroz rentgen. Ali mislim da se sastoji od zrna koja imaju onda grafit like strukturu (oce reci na katove).
wow, prirodnim laboratorijskim procesom kako si ga napravio? koliki je?

grafitne strukture, kul jel "mastan" pod prstima? i jesu li mu isto hexagoni u slojevima (znam da je u slojevima ali ne znam koji poligon)?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 13:55   #8
Stvar je napravljena sintriranjem i onda grijanjem u O2 atmosferi da se napuni kisikom (treba ih biti sedam za supravodecu strukturu). A izgleda ko torus promjera oko 3 cm i unutrasnjeg diametra 1 cm OCe reci skroz prirodna tvorevina.

Nije bas heksagonalna struktura. A i zaivis od koji nivo gledas. Jel se u principu svaki dio poslozi u svoj slos. A vodljivost je onda izmedju CuO slojeva (barem se tako misli
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 14:00   #9
Quote:
AxMi-24 kaže:
A izgleda ko torus promjera oko 3 cm i unutrasnjeg diametra 1 cm
nice a koje je boje? a hoces mi jedan napraviti za kucnu zbirku? kako se to cuva?

moj silverit je higroskopan pa cu ga strpati u neki eksikator...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 14:04   #10
Pa ovaj mogu drpit nazad jedan (imamo ih par) ako ih budala od asistenta na labu (tip je star ko dinosaurusi a i isto puno kuzi ko i oni ).
A cuva se kako god hoces. Stvar je poprilicno stabilna ali ako ga hoces voziti ko supravodic onda ga moras podgrijat neko vrijeme u O2 atmosferi da se vrati kisik na svoje mijesto
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 14:06   #11
Quote:
AxMi-24 kaže:
Pa ovaj mogu drpit nazad jedan (imamo ih par) ako ih budala od asistenta na labu (tip je star ko dinosaurusi a i isto puno kuzi ko i oni ).
A cuva se kako god hoces. Stvar je poprilicno stabilna ali ako ga hoces voziti ko supravodic onda ga moras podgrijat neko vrijeme u O2 atmosferi da se vrati kisik na svoje mijesto
ok, ukradi mi kilu ma ne treba, dosta je jedan komadic koje je boje? (znam dimenzije i oblik jos mi boja fali za puni dojam). imas fotku (obicnu, ne rentegnsku )?

ne mislim da supravodicat, mislim da drzat u spavacoj sobi
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 14:12   #12
Matt crn. Tako da nije neka ljepota ali ipak
Nema svako doma
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 14:13   #13
Quote:
AxMi-24 kaže:
Matt crn. Tako da nije neka ljepota ali ipak
Nema svako doma
super kaj ti hoces? imam malo celestita viska....
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 14:58   #14
Quote:
AxMi-24 kaže:
YBaCuO???
kako ovo zoves? ima li koje lijepo ime ili ja "blabla oksid"?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 15:00   #15
Ytrium-barium-kopar-oksid je jedino ime koje ja znam. Nigdje nema nekog drugog. u svakom slucaju je jako rasiren za istrazivanje o keramickim supravodicima jer mu je kriticna (2D) temperatura iznad tempe za dusik.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 15:02   #16
Quote:
AxMi-24 kaže:
jer mu je kriticna (2D) temperatura iznad tempe za dusik.
zasto je ovo vazno? koja je to temp za dusik...? (dusik moze biti na razlicitim temperaturama ).

koji je atomski broj ytrija? (nemam periodni pri ruci pa barem okvirno, koja je grupa?)
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 15:04   #17
Quote:
luca kaže:
zasto je ovo vazno? koja je to temp za dusik...? (dusik moze biti na razlicitim temperaturama ).

koji je atomski broj ytrija? (nemam periodni pri ruci pa barem okvirno, koja je grupa?)
Zato sto je puno jeftinije hladiti sa tekucim dusikom nego tekucim helijem. (PUNO)

Broj 39 u trecoj grupi.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 15:06   #18
Quote:
AxMi-24 kaže:
Zato sto je puno jeftinije hladiti sa tekucim dusikom nego tekucim helijem. (PUNO)

Broj 39 u trecoj grupi.
ma i mislila sam da mislis na tekuci ali kad nisi precizan onda zezam
nisam nikad koristila helij. na kojoj je to temp tekuce?

samo 39?! mislila sam da je nesto ludje ima li kakva zanimljiva svojstva?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 15:09   #19
Na 4 K sto je poprilicno hladno. doduse za ozbiljno istrazivanje treba i YBaCuO hladiti ispod dusika da postane 3D vodeci ali to nije tako kriticno.

Koliko znam nije nis posebno sa njim. ytrium ko ytrium
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 15:15   #20
Quote:
AxMi-24 kaže:
Na 4 K sto je poprilicno hladno. doduse za ozbiljno istrazivanje treba i YBaCuO hladiti ispod dusika da postane 3D vodeci ali to nije tako kriticno.

Koliko znam nije nis posebno sa njim. ytrium ko ytrium
sto je hladniji to bolje a na koliko je najbolji (a da su uvjeti moguci za postici)?

taj Y, kakav je elementaran? nista ne znam o tom elementu...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.