Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2016., 11:39   #141
mene su tete u vrticu nekoliko puta zvale sa svojih mobitela, nikad mi nije palo na pamet da ih nazad zovem na te brojeve
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 11:58   #142
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mene su tete u vrticu nekoliko puta zvale sa svojih mobitela, nikad mi nije palo na pamet da ih nazad zovem na te brojeve
To si ti , ali moraš priznati da nisu svi roditelji takvi.
Zato i kažemo da je razliku u tome "moraš biti dostupan od 0-24 " po službenoj dužnosti i "dat ću svoj broj dobrovoljno". Ja ne želim biti dostupna od 0-24 sedam dana u tjednu, to moj posao ne zahtjeva.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 12:07   #143
ma samo komentiram, da je meni to nenormalno
ja sam dva tri puta zvala stranke s moba privatnog jer nisam mogla dobiti centralu da mi ih nazovu a bilo mi je hitno. srecom nikome nije palo na pamet da me zivka na taj mob
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 12:49   #144
kaj se tiče sakrivenog broja ja se ne javljam na takve pozive.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 15:57   #145
win-win... nastavnik je zva roditelja, roditelj se nije javia...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 17:28   #146
aha. baš me zanima kak bi to prošlo sa sakrivenim brojem. kaj ja znam tko me zove. možda netko s onih lopovskih i muljatorskih brojeva koji ti uzimaju lovu. meni ne treba ničiji broj. mogu me slobodno zvati sa školskog tel. samo mi je bitno da vidim da je neki normalan broj na ekranu. uostalom mene su iz vrtića zvali sa njihovog kućnog broja, a ne sa privatnog.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 18:22   #147
mogu te zvati sa školskog telefona ako na školskom telefonu nije blokirano pozivanje mobilnih mreža. a u puno škola jeste, u svrhu smanjivanja telefonskih računa.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 18:26   #148
onda sa ravnateljevog privatnog. ali dobro da znam ovo za skriveni broj, pa da napomenem ak bu trebalo kad bu mali išao u školu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 19:22   #149
ja se isto ne javljam na skrivene brojeve ne bi mi ni palo na pamet da jr skola
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 19:41   #150
pa nastavnik se pozivom pokria, a vi dalje ocete se javit ili ne, koga brige... njemu/njoj ce na mobu ostat da je poziv vasem broju upucen tad i tad...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 19:56   #151
ak je nekaj službeno onda mora biti i transparentno. jako je neozbiljno sakriti broj. ne kažem da me mora zvati sa svojeg privatnog broja, ali neka škola onda omogući pozive u izvanrednim situacijama. da mi se djetetu nekaj desi, oni me zovu sa skrivenog broja i ja se ne javim sumnjam da bi se mogli izvući na to "pa mi smo zvali".
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 20:00   #152
pa i izvuce se na to "mi smo zvali"... jednako take bi te zvali da je poziv i iz MUPa jer tamo to jednako bude sa skrivenog broja...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 22:33   #153
znaci, oces reci da nastavnimu ilinprofesoru nije u interesu dijete koje kuri 40 poslati kuci i stupitinu kontakt s roditeljem?
ja yo ne vjerujem, ne vjerujem da postoji osoba koja bi pustila bolesno dijete da krepava po skoli i rekla, ja sam zvao, ko ih jebe kaj se ne javljaju
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 22:42   #154
ocu rec, da u takvom slucaju, gdje se roditelj, iz nekog razloga ne javlja (mozda radi, mozda ne cuje mob), a u konkretnoj opisanoj situaciji, moze pozvat hitna pomoc, a netko od dezurnih u skoli ce biti u pratnji tom ditetu. budi uvjerena da dite nitko nece ostavit samo.
isto tako, tribas znat da tom ditetu NITKO u skoli ne smi dat ni aspirin niti ikakvi lijek bez odobrenja roditelja, iako svi vise manje imaju bar neke osnovne stvari u ormaru ili di vec.
tako da malo razmisli oces li se ili ne javit na poziv sa skrivenog broja, jer postoje definitivno legitimne sluzbe (MUP) koji ce te upravo s takvog broja zvat. a sto se tice onih sto nesto prodaju i reklamiraju, ti uredno zovu s normalnih brojeva, ali nisu zbog toga nista manje iritantni...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 22:44   #155
ne, ne javljamnse jer smatram neopisivo nepristojnim zvanje sa skrivenog broj. tako da... pitati cu uciteljicunima li taj obicaj pa ako nema indalje cu odjebavat pozive koji nemajuntri ciste predstavitinse brojem
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 22:45   #156
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
a sto se tice onih sto nesto prodaju i reklamiraju, ti uredno zovu s normalnih brojeva,
ni približno. za mup prvi put čujem to, no to nije ni tema. nego, čini mi se da bi u ovakvom slučaju netko mogao opako dobiti po prstima ako se roditelj zainati.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 23:12   #157
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
ni približno. za mup prvi put čujem to, no to nije ni tema. nego, čini mi se da bi u ovakvom slučaju netko mogao opako dobiti po prstima ako se roditelj zainati.
po cemu? skola ne daje izlaz na 09x brojeve, kuci nikog nema da se zovne na fiksni. zbog cega se pretpostavlja da ITKO mora imat mobitel, koristit ga u sluzbene svrhe? mislim helou
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 23:24   #158
zaboli me na koji način će me netko kontaktirati. ja ovdje govorim isključivo o sakrivenom broju i na takav način komunikacije ne reagiram, pa makar da me i bog osobno zove.
whatever...
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 00:04   #159
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
i to je upravo problem s modernom komunikacijom, to da si dostupan 24/7
uzasavam se toga, uzasavam
i ja se toga uzasavam, kad cujem da to netko od mene ocekuje. ja ne ocekujem od sebe
nemam problem sto mi netko nije odgovorio odmah, dva tri dana sto vec (ono sto mi je hitno, odem uzivo, sto nije cekam, ili znam napisati kolko mi je hitno)
ja isto ne odgovaram uvijek odmah. nekad i po par dana.

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ne, ne javljamnse jer smatram neopisivo nepristojnim zvanje sa skrivenog broj. tako da... pitati cu uciteljicunima li taj obicaj pa ako nema indalje cu odjebavat pozive koji nemajuntri ciste predstavitinse brojem
sto znaci predstaviti se brojem i zasto je nepristojno sakriti broj? a kad te zove na fiksni znas tko te zove? ja ne znam, i na taj isti nacin tretiram i mobitel.
hocu reci, nemam fiksni vec godinama, mobitel ga je istisnuo.
a zivim s telefonom cca nekih 30 godina; ako sam prvih 15 mogla zivit bez toga da znam tko me zove, i iznenadim se kad dignem slusalicu,izabrala sam i drugih 15, i tako cu i onih trecih i onih cetvrtih 15
uz to, mene kad na poslu zovu na fiksni, nemam blagog pojma tko me zove, jer se u 90% slucajeva ne predstave centrali.
a to vec je nepristojnost.
a cesce ispadne da me zove netko s kim mi se bas i neda pricat, ili nije pravi trenutak, nego netko komu sam dala svoj broj mobitela. dobrovoljno.

stovise, cesto niti ne pogledam tko zove, nego se samo javim.
nedostatak skrivenog broja je to sto ne mozes uzvratiti poziv, sto je meni znacajno, buduci da se cesto, zbog prirode posla ne mogu javiti.
al to mi je i prednost, ako ne zelim uzvratiti

mi smo dobili i mejl i mobitel (pretpostavljam privatni). do sada sam sa skolom komunicirala mejlom, i islo je glatko (uzeti u obzir da sam ja strpljiva sto se tice odgovora) i nekak ocekujem da ce ici i ovako.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 00:19   #160
umala sam caller id dok smo imali telefon, uopce se ne sjecam kad nisam.tonimala
nove tehnologije donose i nova pravila pristojnosti, jedno od toga je ne skrivati namjerno broj. akonti namjerno ne zelis da ja znam.od kud zives, ja se tebi namjerno necu javiti.
sto bi ti znala di sam.ja ako ne zelis da ha znam.di st ti?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.