Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2016., 23:49   #1
Iskustva s Hrvatskom poštom

Znači otvorio sam temu u kojoj možete komentirati, iznositi kritike, pohvale vezano za Hrvatsku poštu i njihove usluge...

ali ovdje ne komentiramo krađu paketa jer za to imamo temu

niti ne komentiramo naplatu od 4.5kn jer je to old news

Zadnje uređivanje BundyBoy : 15.11.2016. at 18:55.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 21:46   #2
Naravno da smije pisat da je bio pokušaj dostave jer je ta obavijest ujedno i informacija za tebe da je tvoj paket stigao u poštanski ured.
Ako ti je hitno, odi si po njega taj isti dan, ako ti nije hitno, onda čekaj da ga poštar ponese idući dan.
I naravno da ti neće nitko dovoziti kombijem niti si to platio, nemojte opet počinjat o tome kako si ti "nešto platio", isto kao i s onim malim paketima i plaćanjem 4.5 kn.

Samo se kuka po forumima i to oko gluposti.
I sam naručujem s neta odavno ali se baš primjeti u zadnje vrijeme da ljudi naručuju ko nenormalni i normalno da se to više ne može sve dostaviti kao prije 5-10 godina kad je broj narudžbi s ebaya i ostalih trgovina bio 500% manji.
Poštar skoro više ni ne nosi kuverte nego samo neke kutije, vreće i pakete, i to sve na onim jadnim biciklima.
Ja imam obzira za te ljude, ko nema nek i dalje kmeči po forumu.
croarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 22:36   #3
Ooo croarmy dugo te nije bilo,kaj te opet neko danas maltetirao pa moras malo da se ispraznis?
Nego daj onak iskreno,tko ti je postar u obitelji?
__________________
"Ako želite pobijediti u trci, morate prvi proći kroz cilj."
SenzaPieta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 22:47   #4
Ma kakav kombi, ovo je bio paket od kile. Al kad vec spominjes - ako platim dostavu paketa od 30kg, onda nek ga dovezu kombijem ili cime vec, dronom, na magarcu ako hoce, jer je postarina PLACENA.
Sve ostalo mene kao end usera ne zanima.

A sad onak ljudski, nemam ja problem s time da postar nema mjesta u torbi - na apn-cu ili di vec, u zg ih ne vidjam na biciklima bas puno. Pa mi kaze, gle jucer mi je bila guzva, donijet cu sutra...sve ok, ako mi je hitno odem sama. Postar na moru je svaki drugi dan kod nas na kavi jer smo mu zadnji na ruti, znam iz prve ruke kako sve funkcionira, pa ne moras prodavati bureke.

Ali itekako *imam* problem s laznim unosima u tracking koje rade: od unsuccesfull delivery, pa do laznih upisa da je preuzeto.
A paket cuci na polici u posti, i nije se ni pomaknuo.
Ne, ne bi mi ga bio donio sutra, zato i je ostavljena obavijest da moram sama po njega.

I onda kad vec odem po paket, sama, jer iz poste NIJE NI MRDNUO niti bi mrdnuo, onda mi balavica na salteru sere da "paketa nema jer je na dostavi i nek dodjem sutra kako pise". Pazi, "na dostavi", a ja gledam postara kako je dosao, ubacio papir i otisao, bez ikakvih paketa.
I onda moram napraviti u posti scenu i zvati sefa da nadje jebeni paket i da mi ga.
S tim imam problem.
A vlastitog postara doslovno potplacujem da nam donosi postu kak spada. Trenutno je na godisnjem. Eto.

Mene ne zanima kaj posti fali ljudi, no da se malo vise nas pobuni, bili bi prisiljeni zaposliti ih vise. Valjda.

Inace, cesto kupujem u njemackoj s dostavom u njemacku
Cudnim cudom uvijek je paket dostavljen, iduci dan s jednog kraja njemacke na drugi. Ako se bas zalomi, onda bude dan kasnije. I NIKAD nema problema oko dostave, obicnom postom, cak ni gigantskih paketa, jer gle cuda, TAMO RADE SVOJ POSAO.
A malkice je veca zemlja, i malkice vise stanovnika ima, i malkice vise ljudi kupuje online.

Zadnje uređivanje ryell : 14.11.2016. at 22:57.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 00:20   #5
Jel se paket pokušao dostavit? Nije. Pa kako onda to može pisat? Nikako. I nemoj mi prodavat price o moralu jer ako je netko platio tracking number i pise mu da paket ide na dostavu onda bi to bilo i u redu a ne da se šulja oko kuce pa ubaci papir o pokusaju dostave kojeg by the way nije ni bilo. Nemaju svi vremena dežurat svaki dan doma i možda mu taj paket baš taj dan i treba. On prima placu da dostavlja postu/pakete na vrata, a ne da ja idem po to. Pokusao si, nije me bilo, ok idem po to. Al napisat da si bio, da me nije bilo, to nemoze.
Radim i ja nocnu smjenu za 4000kn i koga to boli k.? Posal se mora napravit. A te price o moralu pogotovo u hrvatskoj ostavi za nekog drugog. Di god dođes, a nemoj tetu iz konzuma radi za malu placu, nemoj ovo nemoj ono. Ima placu da dostavi paket i tocka. Sta bi ja treba svom postaru koji mi je zadnji paket ostavija tri kuce niže? I cura me preko fejsa našla (jer se nepoznajemo osobno) i donila mi paket? Nije morala jer nije bio na potpis. I onda se ja moram kacit po ebayu da mi vrati lovu jer ja paket nisam dobio. Isti taj koji je potpisao u moje ime i navodno htio donit paket sutra (palim tracking pise dostavljeno, ja potpisao???)? Kad mi je ženi ukra cipele (poštar sa stare adrese) i kad sam diga poštu na noge donija 300kn? Nemoj me jebat sa postarima i ostalim sranjima. Imaju previse posla al to nije moj problem.
A izjavu koju mi je dao ide u anale: ja mogu sve pakete koji nisu na potpis otvarat u parku i uzimat sebi sta mi odgovara
Wtf?

sent via LG G5

Zadnje uređivanje android-Split : 15.11.2016. at 00:56.
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 10:36   #6
ovo treba spomenut pernaru da predloži u saboru ukidanje koncesije hrvackoj pošti i dodjeljivanje iste referendumom odabranoj dostavnoj službi
anarchy99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 12:39   #7
narucio sam, sto preko eBaya, sto preko drugih online shopova, nekoliko stotina artikala, vrijednosti od 1$ pa do 50ak $. u zadnje vrijeme sve vise se dogadja da paket ne stigne, izgubi se negdje.
jednom sam narucio nesto za nintendo wii. paket nikako da stigne. na kraju, donio mi ga je susjed iz susjedne zgrade. kao, postar zna da on cesto tako kupuje pa je ubacio njemu u sanducic. halo!!?? a adresa, ime i prezime? to nije bitno? osim toga, i ja cesto kupujem pa mi nikad nije ubacio tudje. ne moram ni spominjat da je paket (tj. kuverta) bio otvoren. ocito mu se nije svidjelo to sto sam narucio pa je ipak dostavio, na tudju adresu.
da ne spominjem raznu postu koju treba potpisati da je preuzeta, a ubacena mi je i sanducic bez da sam se potpisao.. i slicno.
bilo postara malo ili ne, ocito velikom broju njih treba urucit otkaz i zaposlit postene ljude
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 12:54   #8
Ja sam već 3 puta zvao HP i reko im da gledam kroz prozor kak mi frajer stavlja papirić i odlazi. Svaki puta sa dostavnim pick upom, ne poštar na motoru. 2 puta su zvali dostavljača i lik mi dođe natrag k meni za 15ak minuta i donese mi paket. A treći puta su rekli da budu sutra donesli (i jesu).
I meni nije jasno da takav lik meni stavi papirić (iz nekog razloga) i onda za 15ak min dođe i donese mi paket ko da se nikaj nije desilo...a nemam volje jebat mu sve po spisku da se ne dogodi pizdarija...samo šutim, potpišem i bok. Najrađe bi ga nogom napiknul
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 13:01   #9
posta (opcenito, ne samo postari) se jako srozala u zadnje vrijeme. spori su za popi.dit (na salterima), postari koji kradu pakete (vjerojatno ne samo oni), ne dostavljaju ili se potpisuju u tudje ime..
tamo treba provest temeljitu kontrolu i procistit postu od takvih
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 18:50   #10
Iskustva s Hrvatskom poštom

Znači otvorio sam temu u kojoj možete komentirati, iznositi kritike, pohvale vezano za Hrvatsku poštu i njihove usluge...

ali ovdje ne komentiramo krađu paketa jer za to imamo temu

niti ne komentiramo naplatu od 4.5kn jer je to old news
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 22:55   #11
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
Znači otvorio sam temu u kojoj možete komentirati, iznositi kritike, pohvale vezano za Hrvatsku poštu i njihove usluge...

ali ovdje ne komentiramo krađu paketa jer za to imamo temu

niti ne komentiramo naplatu od 4.5kn jer je to old news
Ajde onda budi ljubazan pa makni mene kao pokretaca teme, k tome obrisao si mi citav post tj editirao ga na nacin da ja uopce nisam napisala to sto u njemu pise.

Hint za vbulletin: prvi iduci post (dakle post #2 ovdje), od njega nadalje odvoji novu temu, moj post slobodno obrisi. Skupa s ovim. fala.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 10:12   #12
Jesi slozio temu. Sad ovaj gore moj post zvuci bezveze posto nema onog na koji se odnosi.
ZeroW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 10:33   #13
samo nastavite u ovoj temi pisati o brzini dostave, poštarima, tetama na šalerima, žutim ceduljima itd...
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 11:54   #14
Evo baš danas dobio pismo iz Zg u OS kao hp preporučeno i zamislite platio SAMO 42,00 kn.
Ovo je 3. puta prvi, zadnji i nikad više.
Tipičan primjer uništavanja HR firmi kako bi drugi (Tisak itd) preuzeli posao.
P.S. Stvarno je riječ o pismu.

Poslano sa mog Z520 koristeći Tapatalk
Tataos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 20:05   #15
Quote:
Tataos kaže: Pogledaj post
Evo baš danas dobio pismo iz Zg u OS kao hp preporučeno i zamislite platio SAMO 42,00 kn.
Ovo je 3. puta prvi, zadnji i nikad više.
Tipičan primjer uništavanja HR firmi kako bi drugi (Tisak itd) preuzeli posao.
P.S. Stvarno je riječ o pismu.

Poslano sa mog Z520 koristeći Tapatalk
poštovani,radi se o usluzi hp expres koja vam garantira uručenje naredni dan...tu ste uslugu tražili pa ste i platili...
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 23:58   #16
Ja sam jučer slao pismo preporučeno i platio nekih 10kn! Taj njihov spori HP express je po meni kao i obična pošta, samo platiš više. Slao sam ovako pakete običnom poštom i stignu za 2-3dana!
evilche is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 18:59   #17
Ako ne znaš što je HP ekspres i koje su njegove prednosti i što nudi - zašto lupetaš?
Onaj gore lupeta da je platio nešto 42 kn iako ne zna ni što je platio, ni što je tražio, ni što je poslano, a ti uspoređuješ HP ekspres i obično slanje...
I onda takvi idu kukat na uslugu pošte, a veze s vezom nemaju o slanju pošiljaka...

Imate brate mili 150 drugih kurirskih službi pa šaljite preko njih pa da vidimo koliko će vas koštati i kakva će usluga biti, ne znam tko vas tjera na poštu.
croarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 21:45   #18
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
poštovani,radi se o usluzi hp expres koja vam garantira uručenje naredni dan...tu ste uslugu tražili pa ste i platili...
...osim kad im se ne da dostavljati (zg>udbina), ne dostave i ne pojavi se nitko makr je placena dostava iduci dan do 15h, a na info telefon kazu "a znate bude sutra. Ako mislite da je rok dostave prekoracen, slobodno napisite zalbu".
Ne, ne MISLIM da je prekoracen, nego JE prekoracen
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 09:46   #19
Quote:
croarmy kaže: Pogledaj post
Ako ne znaš što je HP ekspres i koje su njegove prednosti i što nudi - zašto lupetaš?
Onaj gore lupeta da je platio nešto 42 kn iako ne zna ni što je platio, ni što je tražio, ni što je poslano, a ti uspoređuješ HP ekspres i obično slanje...
I onda takvi idu kukat na uslugu pošte, a veze s vezom nemaju o slanju pošiljaka...

Imate brate mili 150 drugih kurirskih službi pa šaljite preko njih pa da vidimo koliko će vas koštati i kakva će usluga biti, ne znam tko vas tjera na poštu.
Vidim da ti znaš što sam dobio i tražio pa te molim da mi kažeš da ne živim u zabludi.
Poslali su mi policu osiguranja, list papira i to sam platio 42,00 kn.
I da u pravu si nisam znao jer mi je to prvi puta da sam koristio HP svi drugi to isto dostavljaju za 12 do 20 kn.

Poslano sa mog Z520 koristeći Tapatalk
Tataos is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 10:00   #20
Malo mi smiješno to što garantiraju dostavu slijedeći dan.
Došlo je sljedeći dan, ali s obzirom na cijenu dostavu je trebao izvršiti onaj tko je pošiljku zaprimio (meni dostavi moj poštar a njemu nisam ništa platio )
Koliko inače treba da dostave nešto iz Zg u Os mislim s obzirom na udaljenost i povezanost ta dva grada?



Poslano sa mog Z520 koristeći Tapatalk
Tataos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.