Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2009., 13:43   #1
Wink Reumatoidni artritis

odnedavno mi je dijagnosticiran reumatoidni artritis dobila sam decortin tablete međutim imaju toliko nuspojava da se pitam je li korist veća od štete.

probala bi se lječiti nekim prirodnijim putem, prijavila sam se za tretman u Zagrebu kod Domančića sljedeći mjesec.

ima li tko iskustva koja je prehrana dobra za RA čula sam da je potrebno izbaciti sve proizvode sa imalo mlijeka?????
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 14:48   #2
Quote:
kaillasa kaže: Pogledaj post
odnedavno mi je dijagnosticiran reumatoidni artritis dobila sam decortin tablete međutim imaju toliko nuspojava da se pitam je li korist veća od štete.

probala bi se lječiti nekim prirodnijim putem, prijavila sam se za tretman u Zagrebu kod Domančića sljedeći mjesec.

ima li tko iskustva koja je prehrana dobra za RA čula sam da je potrebno izbaciti sve proizvode sa imalo mlijeka?????
Ovo je super što ste odlučili, da krenete prvo na tretmane bioenergije. Postoji način kako utjecati na RA. Prvenstveno prehranom i mijenjanjem životnih navika. Tako, npr. izbacite sve okuse koliko god možete, osim gorkog i ljutog okusa. Neka ta dva okusa budu dominatna u vašoj prehrani. Zatim, dnevno izlaganje izlazećeg sunca (bitno je da je baš izlazeće) u trajanu barem 20-ak minuta. Upotreba ricinusovog ulja interno (2-4 žlice dnevno) i eksterno (mazanjem zglobova). Pijenje čaja od đumbira (po mogučnosti svježeg). Ricinusovo ulje će pripomoći čišćenju debelog crijeva i naslaga otpadnih tvari iz njega, što je jedan od uzroka za RA. U tu svrhu možete koristiti i interno uzimanje zelene gline, kao i obloge i kupke od zelene gline.

Izbjegavanje svih štetnih navika (alkohol, pušenje, itd). Psihička komponenta je također veoma važna, raditi na umnoj stabilnosti.

Vježbanje jednostavnih yoga vježbi ili qi gong vježbi umnogome olakšava simptome RA. Dakle, ima dosta metoda kako se boriti protiv RA i na kraju ga i pobijediti.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 14:52   #3
a laneno ulje? čula sam da je ono dobro za RA
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 15:03   #4
Quote:
kaillasa kaže: Pogledaj post
a laneno ulje? čula sam da je ono dobro za RA
A ćujte, ne može vam škoditi. Ima toga dosta što pomaže.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 15:10   #5
Quote:
kaillasa kaže: Pogledaj post
odnedavno mi je dijagnosticiran reumatoidni artritis dobila sam decortin tablete međutim imaju toliko nuspojava da se pitam je li korist veća od štete.

probala bi se lječiti nekim prirodnijim putem, prijavila sam se za tretman u Zagrebu kod Domančića sljedeći mjesec.

ima li tko iskustva koja je prehrana dobra za RA čula sam da je potrebno izbaciti sve proizvode sa imalo mlijeka?????
MMS je takoder lijek za artritis. Ustvari, posto ima vise vrsta artritisa, za jednu vrstu nije, za ostale jeste. A sad sam zaboravio koju vrstu ne lijeci.

No, dobra vijest i za onu jednu je to sto DMSO, ili pak MSM (organski sumpor) pomazu i kod te jedne. Sto se tice prehrane po Johanni Budwig, svakako da ce i dodavanje esencijalnih masti pomoci i te kako.

Ustvari, cak se jako lako moze izlijeciti od artritisa, pogotovo ako imate neki od onih uzrokovanih patogenima. A sad, da bi to znali, to se moze najlakse probati na sebi, pa vidjeti. Sto se pak tice bioenergije, ona pomaze kod svih stanja, neka moze potpuno izlijeciti, neka mnogo olaksati.

I mala napomena, MMS i MSM nisu ista stvar, a teme su pokrenute ovdje. I jos bih preporucio koristenje gline, i oralno i kao obloge na zglobovima u pitanju. I pod MMSom imate i post od Tazike, njen suprug je imao jedan od onih koje MMS rijesava bez problema.

I sve te teme mozete naci ovdje, pod alternativnim lijecenjem. Predlazem citanje od prvog posta. Ukratko, rijesit cemo to svakako.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 15:50   #6
Quote:
ima li tko iskustva koja je prehrana dobra za RA čula sam da je potrebno izbaciti sve proizvode sa imalo mlijeka?????
Ispričavam se, nisam se dotakao i mlijeka. Mlijeko ne uzimati ni u kojem slučaju, kao niti mliječne proizvode. Oni su umnogome odgovorni za stvaranje otpadnih naslaga u našem organizmu. Taj otpad se onda taloži u našim crijevima i s vremenom se pretvara u toksine, ako ga sami ne očistimo na neki način. Ako ti otpadni materijali ostaju u nama duže vrijeme i pretvore se u toksine, onda se oni polako otpuštaju po našem tijelu. Tako dolaze i u naše zglobove između ostalog i djeluju na strukturu zglobne tekućine, itd. Uglavnom, oni su umnogome odgovorni za nastanak RA.

Iz toga razloga je veoma bitno da napravimo neku vrst čišćenja naših crijeva.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 15:59   #7
što je MMS
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 22:56   #8
Ovo je MMS.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 23:11   #9
Kod RA može pomoći i riblje ulje.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 09:36   #10
...i liječnici odmah po kortikosteroidima, super.

Osim već spomenutih savjeta uvjeren sam da je važno piti jako puno vode. Ja bih općenito sveo na najmanju mjeru sve što zakiseljuje tijelo, posebno životinjske bjelančevine uključujući i mlijeko. I ulje noćurka navodno koristi. Puno sreće!
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 10:12   #11
probati ću ozdraviti prirodnim preparatima međutim ne znam što bi sa Decortinom ako ga ne pijem ne mogu funkcionirati a imam bebu od 6mj. i nema mi tko pomagati ovako popijem tabeletu i radim kao da sam zdrava.
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 13:59   #12
Quote:
kaillasa kaže: Pogledaj post
probati ću ozdraviti prirodnim preparatima međutim ne znam što bi sa Decortinom ako ga ne pijem ne mogu funkcionirati a imam bebu od 6mj. i nema mi tko pomagati ovako popijem tabeletu i radim kao da sam zdrava.
Slobodno uzimaj, sto sad. Ali, nastoj se informirati sto je MMS, pa ako se odlucis, uzmi ga, to ce te rijesiti bolesti (osim jednog tipa artritisa), a imas isto tako i jos drugih stvari koje mogu pomoci. Dakle, pusti neku zabrinutost, dovedi se u funkcionalno stanje, funkcioniraj, time ces dobiti vremena dok stvar ne rijesis potpuno. I da, imas i DMSO, MSM (odlicni bas za bolove, pored toga sto rijese problem), glinu, bioenergiju, laneno i riblje ulje, a najbolje je sto informacije o tome imas ovdje, pa pogledaj.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 22:28   #13
moja mama će sa dprobati sa zelenom glinom, inače nju "pumpaju" s kortikosteroidima, a ja ju ne mogu uvjeriti da prestane jesti mliječne proizvode i šećer
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 22:59   #14
Smile

ja sam prestala jesti šečer i mlijeko zamjenila sam ga sojinim i tako već 3mj. iako moram priznati da nisam primjetila poboljšanje. svaki dan uz voćne pahuljice pojedem žličicu meda i 3-4 žličice lanenog ulja.

nastaviti ću i dalje pa ću vidjeti a 6.4. krećem kod Domančića na tretmane 4 dana nadam se da će mi pomoći
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 08:18   #15
Quote:
kaillasa kaže: Pogledaj post
ja sam prestala jesti šečer i mlijeko zamjenila sam ga sojinim i tako već 3mj. iako moram priznati da nisam primjetila poboljšanje. svaki dan uz voćne pahuljice pojedem žličicu meda i 3-4 žličice lanenog ulja.

nastaviti ću i dalje pa ću vidjeti a 6.4. krećem kod Domančića na tretmane 4 dana nadam se da će mi pomoći

Ja sam ti imala dosta problema sa artritisom. Izbacila sam sve mlijecne
proizvode i meso (cak i bijelo) i nakon jedno godinu dana redovitog vjezbanja-
asane i pranajame, sve je doslo na svoje. Samo, cim malo duze grijesim u prehrani, on se pocne vracati. Vjerujem da bi ti sa odredjenim preparatima
se stanje puno brze oporavljalo. Jedino meso koje mi nije bas smetalo je bila
janjetina.

Sto se tice ulja, ma bilo koje hladno
presano da je u igri, u sto vecoj kolicini ga svaki dan utrljaj u zglobove.

Mozes malo opisati koji su zglobovi u igri i kako izgledaju(oteceni, dal ima crvenila i sl.)?

Bitna je i psiha. Ako si preopterecna, treba ti netko tko ce ti u pocetku pomagati dok ti se malo stabilizira.
jozephina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 12:17   #16
Quote:
Samo, cim malo duze grijesim u prehrani, on se pocne vracati.
To je stvaran problem bolesti. Pogrešna prehrana, neprilagođena individualcu. Dok god osoba odbija promijeniti režim prehrane mora i biti će ovisna o lijekovima. To je na žalost tako...
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 01:31   #17
Quote:
kaillasa kaže: Pogledaj post
ja sam prestala jesti šečer i mlijeko zamjenila sam ga sojinim i tako već 3mj. iako moram priznati da nisam primjetila poboljšanje. svaki dan uz voćne pahuljice pojedem žličicu meda i 3-4 žličice lanenog ulja.

nastaviti ću i dalje pa ću vidjeti a 6.4. krećem kod Domančića na tretmane 4 dana nadam se da će mi pomoći
Domančić vjerojatno može pomoći, ali kad već uzimaš laneno ulje, uzimaj ga pomiješanog sa svježim kravljim sirom (dr. Budwig).
Isto u knjizi o MMS-u je izvijestio jedan iz Hrvatske kako se u 5 dana preporodio, a da nakon mjesec dana više se nije niti sjećao bolesti.
Ali ipak, vrati se malo u prošlost i dokuči što je bio okidač pojave bolesti. Mora biti neki događaj koji te je pogodio da si izgubila energiju za borbu protiv patogenih organizama.

Pozdrav,
__________________
Tornado
Tornado is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 09:55   #18
[QUOTE=Tornado;19551197].
vrati se malo u prošlost i dokuči što je bio okidač pojave bolesti. Mora biti neki događaj koji te je pogodio da si izgubila energiju za borbu protiv patogenih organizama.

teško mi je dokučiti što je bio okidač. bolest se pojavila točno prije godinu dana i to 4 dana prije moje svadbe. samo sam se probudila sa bolovima u kuku i ramenu ruke nisam mogla uopče hodati nego sam vukla stolicu ispred sebe. tada sam bila trudna 4mj. pa sam to pripisivala trudnoći jedino neobično je da su se dan ranije takve tegobe pojavile kod moje mame. meni su se pojavile u utorak još i u petak sam doslovce puzala po stepenicama da bi se u subotu probudila bez bolova. svadba i sve prošlo uredu i tek su mi se ponovo pojavili bolovi 2mj. nakon poroda.

u međuvremenu mama je prošla sve pretrage i dijagnosticiran joj je RA a doktorica kaže da je jako mala šansa da se ovako zaredom generacijski pojavi u obitelji pogotovo što puno generacija unazad ni sa mamimne ni očeve strane nema RA. A eto meni se baš to dogodilo

svadba mi nije bila velika ni nikakvo psihičko opterečenje trudnoća isto sve je bilo planirano i bez ikakvih stresova jedini mogući stres je možda što sam se odselila od kuće i to mi je dosta teško palo jer sam živjela u veseloj obitelji s troje sestrine djece od njihova rođenja i oni su mi jako falili. a sad što je bio okidač ne znam
što se tiče pozitivnog razmišljanja što kaže ALEX84 osjetila sam na svojoj koži što može psiha. prije desetak godina na sistematskom pregledu doktor mi je otkrio da imam žučne kamence do onda nikad nisam osječala nikakve tegobe sve sam jela i ni na kraj pameti mi nije bilo da ih imam. od dana kad sam saznala za njih čim bi nešto pojela osječala sam da me probada tamo gdje je on našao kamence jer uopče nisam imala pojma gdje se žuč nalazi. poslje tog pregleda danima sam bila doslovce bolesna. sada ni ne razmišljam o njima niti imam kakvih poteškoća vjerujem da je puno toga u psihi.

Zadnje uređivanje kaillasa : 23.03.2009. at 10:02.
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 22:16   #19
Zaboravio sam spomenuti i vitamin D. Poznato je da se učestalost RA mnogostruko povećava s udaljavanjem od ekvatora. Dakle trebaš dosta sunca i/ili neki dobar izvor vitamina D kao recimo ulje riblje jetre.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 13:14   #20
asane i pranajame--- što je to???
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.