Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2011., 21:39   #1
Golfovi, DPF filteri, mame, tate, susjedi i sve ostalo...

Quote:
pezetka kaže: Pogledaj post
Kao vlasnik Golfa 6 1.6 TDI CR 105 vise od pola godine i prevaljenih bezmalo 14000km, sve ovde receno je u potpunost tacno, a isto se odnosi i na usporedbu sa 1.9 TDI PD 105 koi sam takodje vozio u Octaviju.
A u vezi komentara "Dogfighter" - nešta sam tu čitao da se motor dok je hladan vrti na visokim kretajima da se pričisti nešta - motor se nikad bar za sada nije vrtio na visokim okretaima kad je hladan, cak sta vise iznendjuje neverovatno tih rad motora na minusnim temperaturama kad ga startujes (ipak je dizelas pa makar bio i CR), nego ovde oko okretaja je spomenuto da se ponekad isti povise od 800 na 900 u leru i to se da primetiti kada je auto vec postigao neku radnu temperaturu i isto je tada propraceno malo nemirnim i malo bucnijim radom motora (tako je bar kod mene slucaj). Objasnjenje za to je navodno zbog DPF filtera (princip regeneracije se manifestira na taj nacin-bar tako kazu u ovlascenom servisu), kako i da je ako vec moram bar za sada naci neku manu ovog motora to je bas taj DPF filter (kolko je to realan problem, a koliko auto-sugestija pokazace vreme) mada danas i ne postoi na trzistu moderni dizelas bez tog filtera.
kod mene nema tog dpf filtera(filter cestica)
mb73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 04:41   #2
Quote:
mb73 kaže: Pogledaj post
kod mene nema tog dpf filtera(filter cestica)
Jedino kod prvih serija 6-ce sa 2.0 TDI CR i 110 ks moguće je da se nije ugradjivao DPF.
Nema šansi da je motor 1.6 TDI CR i da nema filter čestica-DPF.
Kada je izašao na tržište 1.6 TD CR, istog trenutka u Golfu više nisu ugrađivali taj 2.0 TDI CR sa 110 ks - sada se ovaj motor ugrađuje u Octavije i to isključivo za tržišta jugo-istočne Evrope, Azije..... i isti motor nema tog DPF filtera.
pezetka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 23:34   #3
Quote:
pezetka kaže: Pogledaj post
Jedino kod prvih serija 6-ce sa 2.0 TDI CR i 110 ks moguće je da se nije ugradjivao DPF.
Nema šansi da je motor 1.6 TDI CR i da nema filter čestica-DPF.
Evo i ja vozim Golf 6 1.6tdi/105ks a nemam DPF filter..
fandjo30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 18:03   #4
Quote:
fandjo30 kaže: Pogledaj post
Evo i ja vozim Golf 6 1.6tdi/105ks a nemam DPF filter..
Misliš ili znaš?

Jer po onom što kaže sam VW nisi u pravu:

http://www.vwclub.bg/~dragocl/pdf/SSP/ssp442_d.pdf

Strane 6 i 7 - nema motora bez DPF-a

Zadnje uređivanje CDRW : 01.11.2011. at 18:09.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 18:47   #5
Quote:
fandjo30 kaže: Pogledaj post
Evo i ja vozim Golf 6 1.6tdi/105ks a nemam DPF filter..
Da nije slučajno ispao dok si vozio ........vidi i jedna moja koleginica ubeđena je da njen 1.4 dizel na Citroenu AX ima turbo, jer joj na gepeku stoi oznaka TRD

Ozbiljno 1.6 TDI CR 105 ks – IMA DPF filter, jednostavno pojava tog motora nije samo radi prelaska sa PD na CR tehnologiju, nego i zbog tih Euro 5 norme...itd, - a sad ti šta hoćeš misli.

Evo pogledaj,



p.s. Ako ti je slučajno ispao, blago tebi , možeš slobodno da uradiš 1000 km isključivo gradske vožnje, a da pritome nikad ne izađeš na autoputu da ga malo produvaš.

Inače ovo produvavanje je preventivno, da te ne bi slučajno odjednom iznenadilo povečanje ler gasa - recimo na semaforu, ili još gore da ti svetne žuta lampica (koju ti ignorišeš jer nemaš DPF), pa posle žute, zna se sledi crvena, pa safe mode i na kraju pravac servis radi regeneracije DPF filtra - koj naravno tvoj 1.6 TDI nema, pa zato i nemaš razloga za brigu
pezetka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 23:20   #6
Quote:
pezetka kaže: Pogledaj post
Da nije slučajno ispao dok si vozio ........vidi i jedna moja koleginica ubeđena je da njen 1.4 dizel na Citroenu AX ima turbo, jer joj na gepeku stoi oznaka TRD

Ozbiljno 1.6 TDI CR 105 ks – IMA DPF filter, jednostavno pojava tog motora nije samo radi prelaska sa PD na CR tehnologiju, nego i zbog tih Euro 5 norme...itd, - a sad ti šta hoćeš misli.

Evo pogledaj,



p.s. Ako ti je slučajno ispao, blago tebi , možeš slobodno da uradiš 1000 km isključivo gradske vožnje, a da pritome nikad ne izađeš na autoputu da ga malo produvaš.

Inače ovo produvavanje je preventivno, da te ne bi slučajno odjednom iznenadilo povečanje ler gasa - recimo na semaforu, ili još gore da ti svetne žuta lampica (koju ti ignorišeš jer nemaš DPF), pa posle žute, zna se sledi crvena, pa safe mode i na kraju pravac servis radi regeneracije DPF filtra - koj naravno tvoj 1.6 TDI nema, pa zato i nemaš razloga za brigu
Ja stvarno ne znam o kakvim lampicama pricas Ja ga vozim skoro 2 god. 95% po gradu ,nista zuto ,a kamoli crveno nikad nije izaslo.
Kad sam narucivao auto izricito sam trazio da nema ugradjen DPF filter jer mi je doplata za njega bila oko 1000 eura.Moguce da mi ga je fabrika tajno ugradila bez mog znanja... tj.castila me sa 1000 eura...

Zadnje uređivanje STINGer : 02.11.2011. at 17:53.
fandjo30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 23:38   #7
Quote:
fandjo30 kaže: Pogledaj post
Ja stvarno ne znam o kakvim lampicama pricas Ja ga vozim skoro 2 god. 95% po gradu ,nista zuto ,a kamoli crveno nikad nije izaslo.
Kad sam narucivao auto izricito sam trazio da nema ugradjen DPF filter jer mi je doplata za njega bila oko 1000 eura.Moguce da mi ga je fabrika tajno ugradila bez mog znanja... tj.castila me sa 1000 eura...
Hm koju euro normu zadovoljava taj 1,6 tdi?

Zadnje uređivanje STINGer : 02.11.2011. at 17:53.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 23:47   #8
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Misliš ili znaš?

Jer po onom što kaže sam VW nisi u pravu:

http://www.vwclub.bg/~dragocl/pdf/SSP/ssp442_d.pdf

Strane 6 i 7 - nema motora bez DPF-a
Kolega CDRW veoma cijenim tvoje misljenje i strucnost,ali cu morati da te razocaram jer znam da moje auto nema DPF filter.Pri narucivanju sam imao mogucnost da biram sa ili bez njega tako da sam ga izostavio jer ovdje u Bosni nije nikakva privilegija imati ga.Niti je manja registracija ,niti jeftinija cijena parkiranja u crvenoj zoni a ni drzava ne daje nikakvu stimulaciju ako imas DPF filter.
Tako da mi je bio samo trosak .Bar je tada moglo kad sam ja kupovao 2010-te (prvi sa 105ks u Bosni je bio moj auto)

Recimo nema slovo i crvene boje, ima dvije izduvne cijevi koje su sakrivene unutra ,dok golf 6 sa DPF ima jednu okruglu vani.
fandjo30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 01:26   #9
Quote:
fandjo30 kaže: Pogledaj post

Recimo nema slovo i crvene boje, ima dvije izduvne cijevi koje su sakrivene unutra ,dok golf 6 sa DPF ima jednu okruglu vani.
I ja sam ga kupio sredinom 2010, i tada je na početku bio taj - kako ti kažeš sa “dvije izduvne cijevi“ и тај је био 2.0 TDI CR sa 110 ks......

.... zatim kad se на тржиште појавио 1.6 TDI CR sa 105 ks, koi tačno ima jednu izduvnu cev koja se vidi - onda su povukli ovaj 2.0 TDI CR 110 ks (koј nije imao DPF) - i ako imaš tu 6-cu sa tim agregatom najiskrenije BLAGO TEBI (jedino čudno da nema “slovo“ valjda pod tim мислиш на слова TDI) to je čudno?.....,

.....i nešto malo kasnije pojavio se i 1.6 TDI CR sa 90 ks gde se ne vidi izduvna cev.

Golf 6 TDI sa crvenim "I" pojavio se 2011 i taj ima 105 konja, a to crveno I je bar po meni da bi se razlikovao od ovog sa 90 ks.

Zadnje uređivanje STINGer : 02.11.2011. at 17:52.
pezetka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 02:29   #10
Quote:
pezetka kaže: Pogledaj post
I ja sam ga kupio sredinom 2010, i tada je na početku bio taj - kako ti kažeš sa “dvije izduvne cijevi“ и тај је био 2.0 TDI CR sa 110 ks......


.... zatim kad se на тржиште појавио 1.6 TDI CR sa 105 ks, koi tačno ima jednu izduvnu cev koja se vidi - onda su povukli ovaj 2.0 TDI CR 110 ks (koј nije imao DPF) - i ako imaš tu 6-cu sa tim agregatom najiskrenije BLAGO TEBI (jedino čudno da nema “slovo“ valjda pod tim мислиш на слова TDI) to je čudno?.....,

.....i nešto malo kasnije pojavio se i 1.6 TDI CR sa 90 ks gde se ne vidi izduvna cev.

Golf 6 TDI sa crvenim "I" pojavio se 2011 i taj ima 105 konja, a to crveno I je bar po meni da bi se razlikovao od ovog sa 90 ks.


Molio bih modeatore da obrate paznju na ovog "experta"..

-Tacno G6 2.0tdi/110ks ima dvije ispusne cijevi ali se vide,moj takodje ima dvije koje se nevide.
-Golf 6 1.6tdi/90ks nije se pojavio kasnije nego prije ovog 1.6tdi/105ks

Zadnje uređivanje STINGer : 02.11.2011. at 17:52.
fandjo30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 09:44   #11
Quote:
fandjo30 kaže: Pogledaj post
Molio bih modeatore da obrate paznju na ovog "experta"..

-Tacno G6 2.0tdi/110ks ima dvije ispusne cijevi ali se vide,moj takodje ima dvije koje se nevide.
-Golf 6 1.6tdi/90ks nije se pojavio kasnije nego prije ovog 1.6tdi/105ks
Kao prvo dobro jutro, kao drugo dosada sam pokušavao da ti dokažem da ne postoi G6 1.6 TDI CR bez DPF ...... i ti odma moliš moderatore da obrate pažnju na mene (ako su obratili hvala im), ......ali ako nisu tek ima da ih moliš, kada počnem da dokazujem da ti u stvari voziš G5 1.9 TDI.

A i ništa čudno, na G5 je bilo modela sa oznakom pozadi 1.9 TDI i taj je bio isto sa 105 ks, a sam kažeš da ti auto nema slova TDI, znači ostale ti samo brojke 1.9, pa kojim slučajem da se 9 prevrnula - onda je 6 i kad na to dodaš da je na 5-ci auspuh bio unutra, (kao što i ti sam kažeš da ti se auspuh ne vidi), a pritom imajući u vidu velika sličnost između G5 i G6 - ništa čudno da su ti uvalili G5 - ipak si bosanac

Ima i treće ali moram na posao

pozdrav iz Skoplja
pezetka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 10:26   #12
Quote:
fandjo30 kaže: Pogledaj post
Kolega CDRW veoma cijenim tvoje misljenje i strucnost,ali cu morati da te razocaram jer znam da moje auto nema DPF filter.Pri narucivanju sam imao mogucnost da biram sa ili bez njega tako da sam ga izostavio jer ovdje u Bosni nije nikakva privilegija imati ga.Niti je manja registracija ,niti jeftinija cijena parkiranja u crvenoj zoni a ni drzava ne daje nikakvu stimulaciju ako imas DPF filter.
Tako da mi je bio samo trosak .Bar je tada moglo kad sam ja kupovao 2010-te (prvi sa 105ks u Bosni je bio moj auto)

Recimo nema slovo i crvene boje, ima dvije izduvne cijevi koje su sakrivene unutra ,dok golf 6 sa DPF ima jednu okruglu vani.
Hmmmm, i dalje me nisi uvjerio. Broj ispušnih cjevi nikako nije argument. Kako je netko prije mene rekao ako je auto Euro5 - MORA imati filtar čestica. Dakle jedino ostaje mogućnost da je VW za BiH napravio downgrade sa Euro5 na Euro4 ili nižu normu.
Moguće je ali vjerojatno nije.

Do nekakvog "jačeg" argumenta ostajem pri tvrdnjiu da SVI 1.6 motori imaju DPF
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 12:16   #13
Moderator će obratiti pažnju kad se počnete vrijeđati. No, nadam se da do toga neće doći i molim vas da normalnim tonom nastavite raspravu

Hvala
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 16:44   #14
Pa jebem mu život, jel teško nekome od vas kolega iz BiH uzeti telefon u ruke i okrenuti broj nekog ovlaštenog VW servisa u BiH i pitati da li su za BiH tržište dolazili golfovi 1.6 TDI bez PDF filtera, ja sam gotovo siguran da jesu zbog (ne)kvalitete dizelskog goriva u BiH, i u RH su pojedini proizvođači skraćivali servisne intervale i ostale pizdarije do nedavno dok se nisu uvela euro V goriva...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:26   #15
Quote:
pezetka kaže: Pogledaj post
Kao prvo dobro jutro, kao drugo dosada sam pokušavao da ti dokažem da ne postoi G6 1.6 TDI CR bez DPF ...... i ti odma moliš moderatore da obrate pažnju na mene (ako su obratili hvala im), ......ali ako nisu tek ima da ih moliš, kada počnem da dokazujem da ti u stvari voziš G5 1.9 TDI.

A i ništa čudno, na G5 je bilo modela sa oznakom pozadi 1.9 TDI i taj je bio isto sa 105 ks, a sam kažeš da ti auto nema slova TDI, znači ostale ti samo brojke 1.9, pa kojim slučajem da se 9 prevrnula - onda je 6 i kad na to dodaš da je na 5-ci auspuh bio unutra, (kao što i ti sam kažeš da ti se auspuh ne vidi), a pritom imajući u vidu velika sličnost između G5 i G6 - ništa čudno da su ti uvalili G5 - ipak si bosanac

Ima i treće ali moram na posao

pozdrav iz Skoplja
Nadam se da te tata dovezao iz skole i da si kupio novi broj Auto Kluba.
Nemas ti meni decko sta da dokazujes i da me ubjedjujes sta ja imam a sta nemam na autu.Za razliku od tebe nije mi ga kupio tata nego ja ,tako da znam sta sam kupio i sta porucio.Sledece,
Golf5 sa 105ks nije nosio oznaku 1.9 TDI nego samo TDI,za razliku od tebe sam ga vozio 4 godine.

Znam si frustriran kvarom sa tatinim autom i da mislis da je uzrocnik DPF filter ,medjutim zao mi je sto si bio lose srece te ste dobili robu sa greskom...desava se.
fandjo30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:39   #16
Dajte normalno pričajte, bez ovih dečko pizdarija, pisanja ćirilice, bosanaca,očeva i ostalog preseravanja i mudrovanja...

jebemu, odrasli se ljudi, pa se tako i ponašajte
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:56   #17
Sto se mene tice ja sam svoje rekao a ko ne vjeruje nek provjeri ...
fandjo30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 23:50   #18
Quote:
fandjo30 kaže: Pogledaj post
Sto se mene tice ja sam svoje rekao a ko ne vjeruje nek provjeri ...
ma lako za to, nego koje si felge na kraju uzeo za auto?
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 00:13   #19
Quote:
fandjo30 kaže: Pogledaj post
Nadam se da te tata dovezao iz skole i da si kupio novi broj Auto Kluba.
Nemas ti meni decko sta da dokazujes i da me ubjedjujes sta ja imam a sta nemam na autu.Za razliku od tebe nije mi ga kupio tata nego ja ,tako da znam sta sam kupio i sta porucio.Sledece,
Golf5 sa 105ks nije nosio oznaku 1.9 TDI nego samo TDI,za razliku od tebe sam ga vozio 4 godine.

Znam si frustriran kvarom sa tatinim autom i da mislis da je uzrocnik DPF filter ,medjutim zao mi je sto si bio lose srece te ste dobili robu sa greskom...desava se.
Ima jedna pogovorka ili kako vi kažete uzrečica ili tako nešto - a ona glasi :

Nikada se ne raspravljaj sa budalom, jer će te prvo spustiti na njegovo nivo, a onda će te dotući iskustvom.

Zbog toga tvoi komentari kao (tata kupio ovo-ono, frustracije, sreća-nesreća) i ostale budalaštine OSTAVLJAM SAMO TEBI, nekako ti priliče, čak šta više i ne znam zašto si besan, u nijednom postom te nisam navredio.

E sad diskusija je bila oko DPF filtera u Golf 6 1.6 TDI CR 105 - ima li ga ili ne.

Ja sam ti pokazao specifikacije moje 6-ce, koju valjda i ti imaš, a ako ne znaš gde se nalazi pogledaj u gepeku sa leve strane ili u servisnu knjižicu, a isto ako si ga kupio u kešu - tu specifikaciju možeš nači i na pro-fakturi i prikaži je ovde kao što sam ja uradio sa mojom.

I šta ti sad nije jasno, forum za automobile, diskusija o konkretnoj stvari, mislim stvarno ne znam koi je tvoj problem, ja se malo šalio u granicama normalnog, da eto ne bude sterilna diskusija - ima DPF, nema DPF, ima DPF, nema DPF......

E sada ta mala doza sarkazma ako ti je zasmetala j... ga, ali nisam mogao odoleti tvojim komentarima od tipa(kad sam ga kupio novi nije imao slova TDI i neke slične nebuloze)....ALO BRE koi novi Golf dizel nema slova TDI, pa zato i ona šala sa G5 i 1.9 TDI.....

....nego kad smo kod Golfa 5 dizel, kako ono reče (Golf 5 dizel nije nosio oznaku 1.9 TDI nego samo TDI, za razliku od tebe sam ga vozio 4 godine).

Epa mali i tu grešiš...... IZVOLI




Sad idi a pošto si bosanac može i ovo i idi svojoj mami, i nemoj čekati toliko dugo da bi otkrio DPF u svojoj 6-cu, kao što si tek sad saznao da je postojala oznaka 1.9 TDI na 5-cu.

p.s. Pošto sam te malo prosvetlio oko G5, nadam se pristojnom ponašanju, a ako si neki klinac mani se ove diskusije ne ide ti.

@STINGer - Nije u redu u istu rečenicu stavljat - pisanja ćirilice i pizdarija

Bok, Поздрав
pezetka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 00:28   #20
TDI slova nema SVAKI golf za koji to vlasnik poželi...


@cdrw
"Kako je netko prije mene rekao ako je auto Euro5 - MORA imati filtar čestica."

To se odnosi samo na golf ili sve?

Da li može pojedina marka (ford, mazda, nebitno) fejkat Euro normu u stilu da piše euro 5, a zapravo je euro 4?
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.