Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2012., 14:59   #1
Prorok Muhamed u paklu

Dragi prijatelji fumaši, otvaram ovu temu jer sam se zbilja zgrozio onime što sam vidio na YouTubeu.

http://www.youtube.com/watch?v=kiL4ClvshN0

Naime, ondje sam našao video u kojem je jedan južnokorejski pastor Bo Ra Choi imao viziju pakla u kojem je vidio mnogo ljudi a među njima i proroka Muhameda. Božji prorok je ondje urlao od bola govoreći da je ondje zbog mnogih grijeha koji su veliki i koje je počinio tijekom života.

Iako sam katolik po vjeri, zbilja sam zbunjen u vjerodostojnost toga. Zbog čega to kažem ? Zato jer je Muhamed kao i Krist božji poslanik da obrati ljude na pravi put, put vjere, opraštanja ........ Oboje su (bar po meni) neka vrsta sveca i božjeg bezgriješnog miljenika tako im pakao nemože predstavljati neku opasnost.

Ako sam štogod pogriješio, nek mi nitko ne zamjera i neka me ispravi, nije bilo namjerno. Također, molim objašnjenje dragih prijatelja muslimana koliko u toj video snimci ima istine.

Hvala.
slučajni_prolaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:06   #2
Quote:
slučajni_prolaz kaže: Pogledaj post
Dragi prijatelji fumaši, otvaram ovu temu jer sam se zbilja zgrozio onime što sam vidio na YouTubeu.

http://www.youtube.com/watch?v=kiL4ClvshN0

Naime, ondje sam našao video u kojem je jedan južnokorejski pastor Bo Ra Choi imao viziju pakla u kojem je vidio mnogo ljudi a među njima i proroka Muhameda. Božji prorok je ondje urlao od bola govoreći da je ondje zbog mnogih grijeha koji su veliki i koje je počinio tijekom života.

Iako sam katolik po vjeri, zbilja sam zbunjen u vjerodostojnost toga. Zbog čega to kažem ? Zato jer je Muhamed kao i Krist božji poslanik da obrati ljude na pravi put, put vjere, opraštanja ........ Oboje su (bar po meni) neka vrsta sveca i božjeg bezgriješnog miljenika tako im pakao nemože predstavljati neku opasnost.

Ako sam štogod pogriješio, nek mi nitko ne zamjera i neka me ispravi, nije bilo namjerno. Također, molim objašnjenje dragih prijatelja muslimana koliko u toj video snimci ima istine.

Hvala.
sad će Shady da si moj klon, ja Majstora Ivan, on Pere Perić,...i tu negdje "Mu" se gubi lanac.... klonova...
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:12   #3
troll-fest na forum.hr
rugovit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:25   #4
Quote:
slučajni_prolaz kaže: Pogledaj post
Dragi prijatelji fumaši, otvaram ovu temu jer sam se zbilja zgrozio onime što sam vidio na YouTubeu.

http://www.youtube.com/watch?v=kiL4ClvshN0

Naime, ondje sam našao video u kojem je jedan južnokorejski pastor Bo Ra Choi imao viziju pakla u kojem je vidio mnogo ljudi a među njima i proroka Muhameda. Božji prorok je ondje urlao od bola govoreći da je ondje zbog mnogih grijeha koji su veliki i koje je počinio tijekom života.

Iako sam katolik po vjeri, zbilja sam zbunjen u vjerodostojnost toga. Zbog čega to kažem ? Zato jer je Muhamed kao i Krist božji poslanik da obrati ljude na pravi put, put vjere, opraštanja ........ Oboje su (bar po meni) neka vrsta sveca i božjeg bezgriješnog miljenika tako im pakao nemože predstavljati neku opasnost.

Ako sam štogod pogriješio, nek mi nitko ne zamjera i neka me ispravi, nije bilo namjerno. Također, molim objašnjenje dragih prijatelja muslimana koliko u toj video snimci ima istine.

Hvala.
Ima jedna zgoda, koja se dogodila Muhamedu, ne znam je u riječ napamet, pa ću je prepričati. Dakle:

Došao neki čovjek kod Muhameda. Na pitanje što on misli o Muhamedu, čovjek je rekao da je Muhamed sve najgore: prevarant, lopov, lažljivac, ubojica... Vjernici su se prenerazili ali Poslanik je potvrdio što je čovjek rekao, mahnuo rukom dozvolio da čovjek ode u miru.
Nakon njega dođe neki drugi, i na isto postavljeno pitanje on odgovori: "Ti si Božji poslanik, svetac, najbolje od ljudskog roda..." i sve u tom stilu. I to Poslanik potvrdi. Vjernici su bili sretni zbog takvog mišljenja ali i ostali zbunjeni. Pitali su Poslanika: "Pa kako, ovaj je govorio najgore, a onaj drugi najbolje o tebi, kako mogu obojica biti u pravu?"
Poslanik im odgovori: "Svatko je u meni vidio odraz samoga sebe."

__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:26   #5
Quote:
slučajni_prolaz kaže: Pogledaj post
Iako sam katolik po vjeri, zbilja sam zbunjen u vjerodostojnost toga. Zbog čega to kažem ? Zato jer je Muhamed kao i Krist božji poslanik da obrati ljude na pravi put, put vjere, opraštanja ........ Oboje su (bar po meni) neka vrsta sveca i božjeg bezgriješnog miljenika tako im pakao nemože predstavljati neku opasnost.

.
uobičajene katoličke zablude.. jer ništa ne čitaju ni u bibliji ni u kuranu,a pogotovo Muhammedov život...

naravno da je Muhammed bio prorok satanskog podnebesja i da je svojim vjernicima ostavio težak teret "nužnosti" ratovanja jer tko se mača laća od mača stalno i pogiba i da je to sve zamotao u prozirno pakovanje "mira"

gledajte kako je tužno stanje muslimanskog svijeta... patnje i ludila najviše ima tamo gdje se međusobno ubijaju, gdje su religijski najprimitivniji i odakle otvoreno izvoze terorizam u ameriku i evropu... sve im je sirovo i usiljeno...nisu doživjeli civilizaciju

pogledajmo dostojanstvene narode indije i japana...tko njih može muljati i natjerati ih na građanski rat !?

Zadnje uređivanje Anonimni xy : 29.11.2012. at 15:34.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:42   #6
Odakle da znam jel ovo autentično ili nije, ali bi bilo zanimljivo čuti mišljenje o ovom videu od strane nekog iskusnog egzorciste. Koliko ja znam o tome mislim da je ovako nešto prilično teško falsificirati, a postavlja se i pitanje zašto bi taj južnokorejac išao tako nešto raditi? Takvi poduhvati nadilaze genijalnost "običnih" ljudi. Zašto? Zato što je "običnom" čovjeku vrlo teško predočiti istinu Pakla, to je toliko "teška stvar" da nije slučajno kad je referirajući se na demonološku tematiku Papa Pavao VI izjavio da se radi o "teškoj i PRETEŠKOJ stvari!"

U tome i jest bit raznih posjednuća: Upozoriti ljude na stvarnost pakla koja je "običnom" čovjeku toliko odbojna, nerazumljiva i neshvatljiva da "obični" ljudi od te stvarnosti bježe čak i u mislima, a kamoli da bi se upuštali u dublje proučavanje ili neku drugu vrstu bavljenja tom stvarnošću.

Nedavno mi reče jedan katolički svećenik kako od dužnosti egzorciste mnogi svećenici jednostavno instinktivno bježe. Vjerojatno se radi o krizi svetosti u današnjem sekulariziranom društvu kojim vlada, ateizam, teorija evolucije, relativizam, teorije multisvemira, internet i svekoliko poganstvo.

Međugorje daje odgovore na ovu suvremenu sekularizaciju-poganstvo i sotonistički vulgarni materijalizam iz kojeg se rađaju novi oblici dominacije nevjerojatne manjine nad ogromnom većinom čovječanstva. Ti oblici dominacije postaju u svojoj neetičnosti i dehumaniziranosti jednaki naci-fašizmu i staljinističkom-komunizmu, s tendencijom da po svojim metodama strahovlade i ukidanju ljudskih prava i temeljnih sloboda koje je Bog dao svakom pojedinom čovjeku stvorivši ga kao slobodno biće, nadvaldaju čak i najcrnje vidove fašističkog terora i komunističkog jednoumlja.

Međugorje upozorava, kao i Lourd i Fatima da Pakao postoji i da MNOGI završavaju u Paklu. Međugorje nudi i put kojim se Pakao izbjegava, a Raj Božjom Milošću stiče: Molitva!

Još jednom: teške su i PRETEŠKE te stvari za nas "obične" ljude, ali je razumno i nužno zapitati se: Mora li nešto biti čovjeku shvatljivo da bi bilo prihvatljivo? "Blago onima koji vjeruju, a ne vidješe!"

Ako je na išta Isus mislio kad je izgovarao tu rečenicu onda je po meni najviše mislio na istinu Pakla.

Njegova smrt je upravo i imala svrhu da nas spasi od te NEZAMISLIVO STRAŠNE STVARNOSTI.

Ako Je Isus Bog, tada je razumljivo da Islam prikrivajući i osporavajući tu činjenicu čini smrtni grijeh nesagledivih razmjera. Utoliko je razumljivo što Muhamed (pod pretpostavkom da je taj video autentičan u svim bitnim aspektima) poziva ljude da se odreknu Islama jer ga on (Muhamed) uopće i nije bio zamislio kao religiju nego kao političko-vojni program s ciljem stvaranja velike nacije.

Nisam proučavao Islam, tako da ovo što pišem, pišem isključivo na temelju onog što znam o Istinama Kršćanstva te na temelju pretpostavke (kao što sam u gornjem odlomku već naglasio) da je ovaj video u svim bitnim aspektima autentičan.
KREACIONIST is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:55   #7
Quote:
slučajni_prolaz kaže: Pogledaj post
Dragi prijatelji fumaši, otvaram ovu temu jer sam se zbilja zgrozio onime što sam vidio na YouTubeu.

http://www.youtube.com/watch?v=kiL4ClvshN0

Naime, ondje sam našao video u kojem je jedan južnokorejski pastor Bo Ra Choi imao viziju pakla u kojem je vidio mnogo ljudi a među njima i proroka Muhameda. Božji prorok je ondje urlao od bola govoreći da je ondje zbog mnogih grijeha koji su veliki i koje je počinio tijekom života.

Iako sam katolik po vjeri, zbilja sam zbunjen u vjerodostojnost toga. Zbog čega to kažem ? Zato jer je Muhamed kao i Krist božji poslanik da obrati ljude na pravi put, put vjere, opraštanja ........ Oboje su (bar po meni) neka vrsta sveca i božjeg bezgriješnog miljenika tako im pakao nemože predstavljati neku opasnost.

Ako sam štogod pogriješio, nek mi nitko ne zamjera i neka me ispravi, nije bilo namjerno. Također, molim objašnjenje dragih prijatelja muslimana koliko u toj video snimci ima istine.

Hvala.
Ja cu samo rec da nisi katolik.
Ostalo mi je skroz bezveze komentirat.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 16:04   #8
Ovo što ću napisati je moje osobno mišljenje i duboko uvjerenje.Ne bih htjela komentirati niti osobu koja je ovaj video napravila, a još manje život Muhameda koji mi je u stvari, nepoznat.

Meni je inače, tema pakla vrlo daleka, a da ne kažem koliko mi je vizualizacija pakla (ognjevi, strašne muke, kričanje, patnja, vatre, sumpori...i kojekakve slike) u suštini, odbojna.

Slike pakla za mene, mogu imati nekakvu umjetničku vrijednost kada netko opisuje osobne duboke duhovne patnje i pritom upotrebljava razne metafore kojima želi vjerodstojno prenijeti osjećaj ili doživljaj koji proživljava...
Dakle, to mogu svrstati u neku književnu, filmsku ili kazališnu sferu.

No, kad su u pitanju ontološke istine pakla ili raja, e tu su stvari drugačije.

Pakao je teološki pojam i on je eshatološke prirode-znači, nešto što eventualno nekoga očekuje u budućnosti.

Kao vjernik, sad skoro da nije bitno koje vjere, pakao je za mene odvojenost od Boga...
Što se mene tiče, tu svaki opis pakla prestaje.Ja ne znam i ne mogu znati kako pakao izgleda,ni tko je "u njemu".

E sad...naklapanje, je li Muhamed u paklu ili nije, meni osobno predstavlja besmislicu.

Možda će netko reći kako je Isus u paklu, pošto je rekao da je Bog...a to je suprotno zapovijedi Vjeruj u jednoga Boga....(oholost..)

Prema tome, bilo bi nam bolje da razmišljamo kako da živimo kao ljudi i kako da ostvarujemo dobro, nego što mislimo tko je u paklu......
a netko će reći-pih, pakao je bajka.....i to s ružnim završetkom.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 16:19   #9
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Ja cu samo rec da nisi katolik.
Ostalo mi je skroz bezveze komentirat.
A šta ako jeste katolik, ali dobronamjerna osoba? Mislim da ga takvim ocrnjivanjem samo tjeraš ka islamu.

Tako su i ovog katolika proganjali: Borac HVO: "Moj put u islam".

Ponekad pomislim da nema boljih islamskih misionara od tebe i domija.

Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
sad će Shady da si moj klon, ja Majstora Ivan, on Pere Perić,...i tu negdje "Mu" se gubi lanac.... klonova...
Ne dragi dominik, ja jasno razlučujem slučajni_prolaz i vas. Za razliku od njega, vi ste se nekim svojim postovima pokazali, onak... kao pomalo nacionalista... koji o vjeri ne zna baš puno... Smatram da ste u biti ipak dobar čovjek koji samo ne razumije muslimane. Siguran sam da vas cijene vaši u obitelji i da imate svoje dostojanstvo koje drugi poštuju. A mislim da biste još više bili dostojanstveni ako biste malo poradili na sebi i upoznali se sa islamom. Pozdrav


Quote:
slučajni_prolaz kaže: Pogledaj post
Dragi prijatelji fumaši,
otvaram ovu temu jer sam se zbilja zgrozio onime što sam vidio na YouTubeu.
http://www.youtube.com/watch?v=kiL4ClvshN0

Naime, ondje sam našao video u kojem je jedan južnokorejski pastor Bo Ra Choi imao viziju pakla u kojem je vidio mnogo ljudi a među njima i proroka Muhameda. Božji prorok je ondje urlao od bola govoreći da je ondje zbog mnogih grijeha koji su veliki i koje je počinio tijekom života.

Iako sam katolik po vjeri, zbilja sam zbunjen u vjerodostojnost toga. Zbog čega to kažem ? Zato jer je Muhamed kao i Krist božji poslanik da obrati ljude na pravi put, put vjere, opraštanja ........ Oboje su (bar po meni) neka vrsta sveca i božjeg bezgriješnog miljenika tako im pakao nemože predstavljati neku opasnost.

Ako sam štogod pogriješio, nek mi nitko ne zamjera i neka me ispravi, nije bilo namjerno. Također, molim objašnjenje dragih prijatelja muslimana koliko u toj video snimci ima istine. Hvala.
Pozdrav. Ja sam musliman. Nisi ništa pogriješio, otvorio si dobru temu.

Je li ovo katolički pastor ili protestantski, ako znaš?
Vizija ima raznih, dolaze nam sa nekoliko strana: od Boga i anđela, od sotone, od vlastitog nefsa (tj. nutrine, ega).
Brat Dux Pessimus je u postu iznad objasnio zašto je u slučaju ovog pastora po srijedi objava vlastite nutrine...

Postojie i pastori kojima se Isus javi i kaže: "Budi musliman kao što sam ja bio"
Evo ovoj pastorici se baš javio Isus i rekao joj je ultimativno da treba postati muslimanka:
Jesus told me to convert to Islam
(A female priest spent more than 25 years in christian church)
Nisam razumio šta ona u suzama kaže na 2:03 volio bih ako bi netko mogao prevesti njene riječi.
Također, ne znam zašto se nasmijala na 1:20. Unapred sam zahvalan svima koji to prevedu.

Kako vidimo, ukazanja ima raznih. Osobno mislim da se ovoj ljupkoj pastorici javio Isus.
I smatram i da je pastor Bo Ra Choi imao dojavu iz svoje vlastite nutrine (nefsa).

Sumnjam da mu se obratio sotona jer neke stvari sotona nebi smio izreći, jer se boji Muhammeda. Boji se jer je Muhammed posljednji Božiji poslanik i donositelj Kraljevstva Božijeg, koje je Isus najavio da uskoro dolazi. To je istina. Lijep pozdrav
.

Zadnje uređivanje Shady : 29.11.2012. at 17:39.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 16:23   #10
(m)aća aća (l)aća

Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
... jer tko se mača laća od mača stalno i pogiba

ovo je toliko ilustrativno da je svaki komentar suvišan
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 17:32   #11
Quote:
KREACIONIST kaže: Pogledaj post
Nisam proučavao Islam, tako da ovo što pišem, pišem isključivo na temelju onog što znam o Istinama Kršćanstva te na temelju pretpostavke (cut) da je ovaj video u svim bitnim aspektima autentičan
A što nebi prvo upoznao islam, pa onda sam vidio da li je video autentičan?

Predlažem ti da potražiš objektivna djela uvažene Karen Armstrong, ranije katolička redovnica koja je apisala je nekoliko knjiga o islamu, čak biografiju poslanika Muhammeda. Posebno bih istakao njeno epohalno štivo Muhammad: A Prophet for Our Time ("Muhammed - Božiji izaslanik za naše vrijeme") Njena su sva ili skoro sva djela prevedena u Hrvatskoj pa ih toplo preporučam. Znam da je nešto izdala “Alfa” iz Zagreba. Pozdrav
...
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 17:39   #12
kuran im je stalna inspiracija

Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
ovo je toliko ilustrativno da je svaki komentar suvišan
ilustracija:

stoljećima muslimani stalno se hvataju mača i stalno doživljavaju pogibeljna zla
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 17:47   #13
Anonimni...
kad sam vidila naslov teme, bila sam uvjerena da si je ti otvorio...
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 19:49   #14
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Anonimni...
kad sam vidila naslov teme, bila sam uvjerena da si je ti otvorio...


Moja misija o objašnjavanju lika i djela Muhammeda je malo dublja i uvjerljivija od autora ovog posta...
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 20:06   #15
Zar je ova tema i dalje tu, realno je trol u stopostotnom obimu
Golden-Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 20:18   #16
@ Golden Boy
Tema je super, zašto da se o ovome ne priča. Selam

@ naftali
možda vi znate.. da li je južnokorejac iz uvodnog posta Bo Ra Choi katolički pastor? Pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 20:19   #17
Quote:
Golden-Boy kaže: Pogledaj post
Zar je ova tema i dalje tu, realno je trol u stopostotnom obimu
To bi bilo 100% trol na Bin Ladenovom forumu.... ovdje je postotak manji ali događa se... "čovjek nije krajnje ostvaren" rekla bi Naftali

Ti i dalje sanjaj idealan svijet u kojem će Muhammed biti mjera svih stvari i u kojem ćemo mi ostali "krivovjernici" vas pitati što u našim pisanijama "ne stoji".
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 20:43   #18
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post


Moja misija o objašnjavanju lika i djela Muhammeda je malo dublja i uvjerljivija od autora ovog posta...
Rekao si da ti je sestra 13 g. muslimanka u Jordanu. Je li ti prenijela svoje dojmove o Islamu i Jordanu?
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 20:50   #19
Quote:
slučajni_prolaz kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=kiL4ClvshN0

Naime, ondje sam našao video u kojem je jedan južnokorejski pastor Bo Ra Choi imao viziju pakla u kojem je vidio mnogo ljudi a među njima i proroka Muhameda. Božji prorok je ondje urlao od bola govoreći da je ondje zbog mnogih grijeha koji su veliki i koje je počinio tijekom života.
Malo sam pogledao ovaj video, degutantno, ali nešto mi nije jasno, jel' to pastor nosio mikrofon u pakao, kameru, ili kako je to snimljeno?
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 21:01   #20
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
To bi bilo 100% trol na Bin Ladenovom forumu.... ovdje je postotak manji ali događa se... "čovjek nije krajnje ostvaren" rekla bi Naftali

Ti i dalje sanjaj idealan svijet u kojem će Muhammed biti mjera svih stvari i u kojem ćemo mi ostali "krivovjernici" vas pitati što u našim pisanijama "ne stoji".
Ja sanjam svijet u kojem se ljudi nece radovati tudjoj patnji kao sto si ti to radio na temi "izrael palestina". Inace Muhammed ne mora biti mjera nemuslimanima, samo nek je pravde i ljudskosti, a toga je najmanje danas
Golden-Boy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.