Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2011., 11:32   #1
Da li mi se isplati ugradnja HHOa ili plina u stari auto?

Šta mislite da li mi se usplati ugradnja HHO uređaja ili plina u Peugeot 306, 1995. godina, 1,4 motor, 75 KS koji trenutno troši cca 9 litara benzina iliti 120 km za 100 kn.
Mjesečno radim minimalno 1000 km.

Auto ne znam kada ću mijenjati, imam u planu ali nemam love.

Hvala, pozz
Pancho_Villa is offline  
Old 24.08.2011., 14:27   #2
Quote:
Pancho_Villa kaže: Pogledaj post
Šta mislite da li mi se usplati ugradnja HHO uređaja ili plina u Peugeot 306, 1995. godina, 1,4 motor, 75 KS koji trenutno troši cca 9 litara benzina iliti 120 km za 100 kn.
Mjesečno radim minimalno 1000 km.

Auto ne znam kada ću mijenjati, imam u planu ali nemam love.

Hvala, pozz
Sa tom potrošnjom i današnjim cijenama će ti se plin isplatiti kroz cca 2-3 godine, ovisno o cijeni instalacije, pa sad ti vidi. Na stranu sad moje iskustvo sa tom markom auta i (ne)ozbiljan savjet da ga odvezeš u cios...

HHO će ti se isplatiti još brže, em je ugradnja jeftinija, em ćeš trošiti i do 50% manje goriva, tako da u idealnom slučaju, ako trošiš 9 litara benzina na 100 km, kad ugradiš HHO, trošit ćeš 4.5 litara benzina. Doduše, na 50 km, ali to je manje važno i spada u nevažne sitnice. Ako pri ugranji HHO-a hakiraš i signal sa lambde, onda ćeš zaista trošiti manje benzina, ali za to ti ne treba HHO, dovoljan ti je samo modifikator signala. Doduše, mijenjat ćeš ventile svakih toliko, ali kad uzmeš omjer cijene benzin/zamjena ventila, opet ti se isplati.












Dakako ovaj drugi odlomak je malo manje ozbiljan nego prvi, nadam se da neću dobit ban zbog trollanja
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 24.08.2011., 14:30   #3
Quote:
Pancho_Villa kaže: Pogledaj post
Šta mislite da li mi se usplati ugradnja HHO uređaja ili plina u Peugeot 306, 1995. godina, 1,4 motor, 75 KS koji trenutno troši cca 9 litara benzina iliti 120 km za 100 kn.
Mjesečno radim minimalno 1000 km.

Auto ne znam kada ću mijenjati, imam u planu ali nemam love.

Hvala, pozz
Ugradnja HHO generatora ti se ne isplati, jer nešto što ne funkcionira se ne može ni isplatiti.
Plin bi se već mogao, ali nakon koliko kilometara - to sad ovisi o cijeni ugradnje u taj auto.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Old 24.08.2011., 14:45   #4
HHO se isplati.
Evo, meni auto sada trosi jedno 45% manje.
A vi pricajte sta hocete.
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 24.08.2011., 14:52   #5
Ajde ne pricaj basne, dosta nam je bajki na forumu.


Pancho, odi do majstora koji prodaju i ugradjuju plinske uredjeje i vidi cijene pa sve stavi na papir, ako racunica stima, ugradjuj, ako ne stima, ne, nema tu filozofije.
MaliZeleni10 is offline  
Old 24.08.2011., 14:59   #6
Naravno da bi se ugradnja hrvatskog helsinškog odbora na auto isplatila. Sastoji se od oko 30 članova i ta ekipica, iako u poznijim godinama, može pružiti solidnu količinu guranja te tako gotovo posve eliminirati potrošnju goriva vozila vozila na koje je ugrađen.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Old 24.08.2011., 15:09   #7
HHO obavezno!!!!!!!!!!!!
bez toga više nijedan auto neću voziti.

daj zamisli. ušteda je oko 50%.
ugradiš dva i ne trošiš benzin uopće
I wonder is offline  
Old 24.08.2011., 15:38   #8
HHOjoj definitivno ugraditi. Izvadi motor koji trenutno imaš - jedino ostavi akumulator. I spoji dovoljno velik HHO uređaj, ovisno koliku uštedu misliš ostvariti.
Zek0slav is offline  
Old 24.08.2011., 16:07   #9
velike su varijacije kod ovih što exprimentiraju s HHO, od potrošnje +20% do -50% tako da uzmi da ćeš u idealnom slučaju uštediti 20%.
jumpbyte is offline  
Old 24.08.2011., 18:30   #10
ja bi stavio HA-HA-HO-HO, jel se isplati
frenchkey is offline  
Old 24.08.2011., 19:02   #11
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ajde ne pricaj basne, dosta nam je bajki na forumu.


Pancho, odi do majstora koji prodaju i ugradjuju plinske uredjeje i vidi cijene pa sve stavi na papir, ako racunica stima, ugradjuj, ako ne stima, ne, nema tu filozofije.
Neka ostavi malo mjesta na papiru za atest i 550, a s druge strane,kad tad će biti dobro ne ići na eko test.
polki is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.