Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2009., 14:13   #61
Quote:
Vukasin kaže: Pogledaj post
pa šta onda meni se upalila lampica sta,nadolio i nastavija
Na kojem autu??
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 14:24   #62
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
na occ forumu je napisao da je motor bio bez 2l ulja, a to ovdje nije naveo nije ni cudo da je bregasta otisla

Ulje se mora provjeravati, a ne kao sto neki misle kad ga izvezes iz servisa do iduceg mijenjenja se ne dize hauba niti ista provjerava
mislim da to nije taj onaj je bio sa dizelom neki ako se nevaram
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 14:52   #63
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
vrlo moguce, vole popit te 16v glave
Auto kod pucanja bregaste nije ostao bez ulja jel sam naravno odmah pogledao,a to su vidjeli i u servisu.
Ne mijesajte me sa drugim forumom jel sam pricu objavio samo na ovom.
Nema razloga za pucanje bregaste osim loseg materijala,a to naravno nije moja krivica.
Racun je na 15ooo kn jel tu racunaju novu gregastu,skidanje i obradivanje glave motora,nekakve puste gaskete i naravno novo ulje.Samo skidanje glave motora su zaracunali 2o i nesto sati x 155 kn koliko im kosta sat rada.
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 17:40   #64
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Na kojem autu??
peugeot 505,tad sa 250 000km.
Vukasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 18:05   #65
Quote:
frabos kaže: Pogledaj post
Auto kod pucanja bregaste nije ostao bez ulja jel sam naravno odmah pogledao,a to su vidjeli i u servisu.
Ne mijesajte me sa drugim forumom jel sam pricu objavio samo na ovom.
Nema razloga za pucanje bregaste osim loseg materijala,a to naravno nije moja krivica.
Racun je na 15ooo kn jel tu racunaju novu gregastu,skidanje i obradivanje glave motora,nekakve puste gaskete i naravno novo ulje.Samo skidanje glave motora su zaracunali 2o i nesto sati x 155 kn koliko im kosta sat rada.
Odakle si ako nije tajna?
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 21:12   #66
Daj vise detalja, odakle si, u kojem su to servisu za skidanje glave zaracunali 20 i nesto sati da ga svi izbjegavamo u sirokom luku, neka propadnu kad tako pljackaju.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 23:34   #67
Oprosti,ali meni nije jasno kako ti ne mozes znati dali su ti na servisu promjenili ulje, pogotovo na benzincu,pa lijepo se vidi dali je promijenilo boju tj. dali je svijetlije, samo treba pogledat.
novinovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 02:07   #68
Nisam se sluzio trikovima da bi dokazao kako je ulje promijenjeno.Zaboravio sam uzet uzorak jel sam imao povjerenja,ali to mi se sigurno nece ponovit.Ne kazem ja da oni nisu mijenjali ulje,ali to jedan od uzroka pucanja bregaste.Ako nije ulje onda je serijska greska koju vecina ljudi spominju ili los materijal.Dakle,ocito da nije moja greska i kako uopce moze bit moja greska?Sta bi to trebalo ucinit na autu starom 3 godine da ti pukne bregasta.
Za sada jos ne zelim iznosit u javnost o kojem se Opelu u Hrvatskoj radi.
Ali radim na tome i nadam se dobrom rezultatu.
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 10:14   #69
Napisano je puno bedastoća. Da je u autu bilo ikakvog ulja, pa makar i Delta 3 nesmije puknuti bregasta. Da u autu nije bilo ulja ona treba puknuti zadnja, nakon što zariba motor.
Imao sam temu u kojoj sam tvrdio da je (moja) Astra poluproizvod, a sad ispada da nije jedina.
Treba inzistirati na tvorničkoj grešci, preskočiti mađare i direktno se žaliti njemcima.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 10:37   #70
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Kume moj tak se našpanaju poluosovine i drive train a ne valve train.

Netko je pitao kako može puknut bregasta. Pa samo na jedan način - govno od materijala. Nečisto, sa greškama, naprezanjima (loša termička obrada), nehomogeno, kristalično ..... pa dodaj još malo loših ležajeva, pa dodaj još malo traljave montaže koja opstruira protok ulja, pa još malo uštede na težini (jel ona šuplja?) i dobit ćeš sve veće i veče vibracije koje ju na kraju slome.
Naslagao sam se trkaćih i "trkačih" mašina, polomio radilicu, vidio polomljene blajštange, klipnjače, izgorene klipove i ventile, odlomljene gljive ventila, puknute remene i lance, raspadnute natezače .... ali nikad, NIKAD, nisam vidio puknutu bregastu koju bi sredio vozač.

Ovo može bit jedino i isključivo greška u materijalu ili obradi istog. To MORA pod garanciju.
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 10:55   #71
Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
Napisano je puno bedastoća. Da je u autu bilo ikakvog ulja, pa makar i Delta 3 nesmije puknuti bregasta. Da u autu nije bilo ulja ona treba puknuti zadnja, nakon što zariba motor.
Imao sam temu u kojoj sam tvrdio da je (moja) Astra poluproizvod, a sad ispada da nije jedina.
Treba inzistirati na tvorničkoj grešci, preskočiti mađare i direktno se žaliti njemcima.
Pardon, bolje Amerikancima.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 12:49   #72
Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
Napisano je puno bedastoća. Da je u autu bilo ikakvog ulja, pa makar i Delta 3 nesmije puknuti bregasta. Da u autu nije bilo ulja ona treba puknuti zadnja, nakon što zariba motor.
Imao sam temu u kojoj sam tvrdio da je (moja) Astra poluproizvod, a sad ispada da nije jedina.
Treba inzistirati na tvorničkoj grešci, preskočiti mađare i direktno se žaliti njemcima.
Kako napisah ostane bez ulja u prastarom autu a ni ventili nisu zaribali a kamoli da bregasta pucaMeni se čini da je ovaj topic pun zlonamjernih ljudi koji se naslađuju nesreći autora teme sa glupim komentarima tipa,ko ti je kriv kad ti je istekla garancija ili zašto nisi mjenja ulje.Sve u svemu udarit na sva zvona,pisat u njemačku,dat na potrošački kod,pričat o tome koga god vidiš i slično
Vukasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 21:27   #73
Jel autor siguran da je baš pukla il su mu to rekli u servisu. Koliko čitam po netu ima problema s ležajima bregaste te se oni opuste itd. ali bregasta samo po sebi ne puca!
A o ovom čovjeku šta se priča s opel foruma auto mu je trokirao dimio lupao, ali je radio, znači bregasta je bila čitava u protivnom ne bi radio. Jel tebi auto skroz stao odjednom, ili?!
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 21:38   #74
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Jel autor siguran da je baš pukla il su mu to rekli u servisu. Koliko čitam po netu ima problema s ležajima bregaste te se oni opuste itd. ali bregasta samo po sebi ne puca!
A o ovom čovjeku šta se priča s opel foruma auto mu je trokirao dimio lupao, ali je radio, znači bregasta je bila čitava u protivnom ne bi radio. Jel tebi auto skroz stao odjednom, ili?!
A heba te na occ forumu imas istovremeno dva slucaja problema sa Astrom GTC motorom 1.7CDTi i sa Astrom GTC 1.4 benzincem
Ovaj sa Astrom GTC 1.4 isti slucaj kao ovaj ovdje i zato mislim da je to taj isti lik sa occ foruma.

I nije pukla bregasta mu vec otisli lezajevi bregaste osovine... zahebava sa nepotpunim informacijama jer ni sam nezna sta mu je otislo u motoru

Zadnje uređivanje homosapiens : 17.03.2009. at 21:49. Reason: ispravak
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 21:52   #75
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
A heba te na occ forumu imas istovremeno dva slucaja problema sa Astrom H i motorom 1.7D i sa Astrom GTC 1.4 benzincem
Ovaj sa Astrom GTC 1.4 isti slucaj kao ovaj ovdje i zato mislim da je to taj isti lik sa occ foruma.

I nije pukla bregasta mu vec otisli lezajevi bregaste osovine... zahebava sa nepotpunim informacijama jer ni sam nezna sta mu je otislo u motoru
Mora bit da je auto tvoj,a ne moj kad se pravis toliko pametan.Bregasta je pukla i to je potvrdio sudski vjestak.Ponovno ponavljam da nemam nikakve veze sa drugim forumom.Dakle na tom occ forumu se radi o nekom drugom,a to potvrduje pricu o serijskoj gresci na ovim motorima.
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 21:55   #76
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Jel autor siguran da je baš pukla il su mu to rekli u servisu. Koliko čitam po netu ima problema s ležajima bregaste te se oni opuste itd. ali bregasta samo po sebi ne puca!
A o ovom čovjeku šta se priča s opel foruma auto mu je trokirao dimio lupao, ali je radio, znači bregasta je bila čitava u protivnom ne bi radio. Jel tebi auto skroz stao odjednom, ili?!
Bregasta je pukla i to mi je potvrdio sudski vjestak.Auto je stao odjednom i to je to.
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 10:08   #77
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
A heba te na occ forumu imas istovremeno dva slucaja problema sa Astrom GTC motorom 1.7CDTi i sa Astrom GTC 1.4 benzincem
Ovaj sa Astrom GTC 1.4 isti slucaj kao ovaj ovdje i zato mislim da je to taj isti lik sa occ foruma.

I nije pukla bregasta mu vec otisli lezajevi bregaste osovine... zahebava sa nepotpunim informacijama jer ni sam nezna sta mu je otislo u motoru
Ne pravi se pametan, da samo pogledaš kilometražu vidio bi da to NIJE isti slučaj.
A ja sam samo pitao čovjeka jel stvarno pukla, al očito ova je...
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 11:40   #78
pustite frabosa na miru kud je i ovako u k.. zbog kvara još ga vi jeb...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 22:32   #79
Svima koji su se javili i dali mi bilo kakav savjet ili podrsku zahvaljujem.
Auto je popravljen kod neovlastenog Opelovog servisa i umjesto trazenih 15000 kuna od ovlastenog servisa popravak sam platio sam 4500kn.Samo zamislite koji su to lopovi.
Sada naravno auto ide u oglas pa ako je tko zainteresiran nek se javi na pm
Nakon ovakvog iskuvstva sa autom i Opelovim servisom siguran sam da u Opela vise nikad necu ni sjest,a kamoli ga vozit.
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 13:11   #80
Quote:
frabos kaže: Pogledaj post
Svima koji su se javili i dali mi bilo kakav savjet ili podrsku zahvaljujem.
Auto je popravljen kod neovlastenog Opelovog servisa i umjesto trazenih 15000 kuna od ovlastenog servisa popravak sam platio sam 4500kn.Samo zamislite koji su to lopovi.
Sada naravno auto ide u oglas pa ako je tko zainteresiran nek se javi na pm
Nakon ovakvog iskuvstva sa autom i Opelovim servisom siguran sam da u Opela vise nikad necu ni sjest,a kamoli ga vozit.
Aha-ha-ha, koji marketing, samo stavi ovu zadnju rečenicu u oglas i odmah ćeš ga prodati
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.