Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2012., 19:04   #1
Lightbulb Sultan

Jedan novi život...Žena započinje...

Godina proizvodnje: 2012.
Žanr: drama
Produkcija: İstanbul Mass Media
Producent: Cengiz Keten
Reditelji: Azime Kanal, Şengül Halat
Scenario: Y.Bilgin Bayazıt, Seray Şahiner
Sezona: 1

Glumci: Nurgül Yeşilçay (Sultan), Şahin Irmak (Şeyhmus),Settar Tanrıöğen (Aziz), Nur Sürer (Ayşe), Seray Gözler (Karaca), Orhan Güner (Zülküf), Esra Kızıldoğan (Hatice), Merve Altınkaya (Pınar), Hande Dane (Dicle), Orhan Şimşek-Kadir Özdal (Yılmaz),Burak Deniz (Tarık), Haluk Cömert (Bekir), Ebru Ojen Şahin (Melda),İbrahim İris (Mehmet), Hakan Karsak (Bilal),Nazmi Kırık (Haydar),Ferhat Yılmaz(Kibar), Meriç Aral (Diyar), Hüseyin Karataş (Kerim),Burak Temiz (Francois)



Usprkos nagovorima i molbama porodice i voljene žene Şeyhmus napušta Diyarbakır zbog političkih razloga i odlazi u Francusku. Sultan ostaje sama u malome mjestu suočena sa raznim događanjima i netrepeljivostima stanovnika tog malog gradića nadajući se da će joj se on jednoga dana vratiti. Nakon 15 godina Şeyhmus se i vraća sa sinom Francoisom kojeg je dobio u braku s Francuskinjom. Sultan, koju to sve jako pogodi pokušava sama izboriti se sa svim teškoćama i problemima ne želeći se vraćati u prošlost.

Tako započinje njezina borba . Da li će se žena uspjeti izboriti za svoje mjesto u patrijarhalnome društvu? Hoće li dvije zaračene porodice uspjet prevladat sve razlike i promijeniti način življenja u Diyarbakıru ?





Trailer #1 : http://www.kanald.com.tr/Sultan/Vide...Fragmani/13202


Uskoro !
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum

Zadnje uređivanje S.N.O.B : 15.05.2012. at 19:19.
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:15   #2
Ako sam negdje omanuo u sažetku nemojte zamjerit. Služio sam se GT pa ne znam koliko sam bio uspješan u tome ,nadam se da ćemo uskoro imati eng prevod pa ćemo znati više o seriji.

__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:16   #3
Hvala SNOB

Prijevod prvog trailera *evo ga i na yt http://www.youtube.com/watch?v=OsEuL...&feature=share

ENGLISH TRANSCRIPT

Sultan: You wait for 15 years for his return, then the man just shows up one day, and has not a single word to say to you. A person can atleast apologize, is this so difficult, a person is even caution while chopping an onion, I deserve this don’t I. The one I have been waiting for has returned with all his glory, he brought with him his illegitimate child from France as well…..he does not even show the color of shame like that of a tomato. It is this easy to break a heart, but who cares, whether he breaks a heart or an egg…..Here I swear that even if I do this on my own, I am not going to walk with my head bowed…everyone is going to now see who Sultan really is…..

Likovi:
Sultan


Seymus

Zadnje uređivanje seeni : 15.05.2012. at 19:24.
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:55   #4
Kolega, tko ceka, taj doceka

Evo prevedenog ozeta, ovo je novija, prosirena verzija s vise detalja.

http://sinematelevizyonlifestyle.com/?p=18208
__________________
"U životu i poslu, sredina je najbolji izbor, moraš biti i čovjek i zvijer."
Isolta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 20:02   #5
Hajde Isi budi srce pa nam prevedi to na "naški"

slike iz 1 epizode








seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 20:15   #6
ljetna serija a oni u kaputima....nastavak slika iz 1 epizode











i još puno slika iz prve epke ne da mi se više prenositi http://www.kanald.com.tr/Sultan/Foto...-Bolum/3160/20
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 21:14   #7
Nešto od naše Tatyane





Dobro je što su pustili trailer u utorak u vrijeme emitiranja najgledanije serije u Turskoj
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 22:20   #8
@SNOB hvala za temu!
@seeni hvala što si se trudila održavti temu!
@Isi hvala na podacima i prevedenom ozetu, odnosno hvala vam svim troma za prijevod..
pridružujem vam se s malo redizajniranim avatarom i potpisu...nadam se da mi nećete zamjeriti...morala sam !

bez obzira što je dosta mlađi ali se to ne vidi između njih..
ona se profesionalno pripremi za svoje uloge...

Intervju, 16.04.2011. Nurgul Yesilcay.....ovo je samo dio s kojim potvrđuje to što rade...

Vi u ulogama oživljavate različite tipove žena. Čime se služite kako biste se pripremili za ulogu?
Za svaku ulogu koristim drugi pristup Promatram različite žene, provodim vrijeme s različitim tipovima žena. Često postoje ljudi u vašem životu koji odgovaraju osobnostima uloge, tako da se poslužite njima. Na primjer za scenu u filmu "Vicdan", morala sam igrati ženu koja puno pije a ja sam htjela da to izgleda realistično. Ako igraš lezbijku moraš ići na mjesta gdje se okupljaju i provesti vrijeme s njima.
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 15.05.2012. at 22:45.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 22:36   #9
teuta lijep avatar

dali su previše informacija odjednom


seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:02   #10
evo još nekih slika iz Sultan 1. Bölüm






kako je presladak ovaj mali/sin

__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:08   #11
Ovo tek pocinje u Turskoj ili? Da li neko prevodi?
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:10   #12
Quote:
witch69 kaže: Pogledaj post
Ovo tek pocinje u Turskoj ili? Da li neko prevodi?

ej witchice, tek treba da počne. ja mislim da će zamijenit fatmu u junu
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:24   #13
Možda će poslije neke druge serije ...ima da je zezne Europsko prvenstvo što se tiče gledanosti.

Keii je postavila na viki trailer s prevodom na engl. http://en.viki.com/channels/6469-ayr...videos/69375/1
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:33   #14








__________________
Sultan 3 Episode EN SUB
keii is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:37   #15
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
ej witchice, tek treba da počne. ja mislim da će zamijenit fatmu u junu
Izgleda mi zanimljivo po sinopsisu, ama ovaj tip mi katastrofa
A ona mi je preslatka ovako s pletenicom
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:49   #16
seeni, neće EP je zeznut. imat će ona svoju publiku,nadam se bit će ovo haos od serije, smijeh do suza čini mi se . Sultan će biti kraljica Meni se sviđa skroz njezin lik, neće biti neka koja će kukat i plakat sve vrijeme, nego jaka, borbena žena koja je odlučila uzet život u svoje ruke

Witch, nisam ni ja najsretniji izborom partnera ali šta je tu je. Možda lik dobro glumi, to mi je ipaK bitnije, znamo da je pozorišni glumac, i to najčešće je igrao u komedijama ....

keii, nice to see you here too

keii, lijepo te je vidjeti i ovdje
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 00:33   #17
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
dali su previše informacija odjednom
Nikako na zelenu granu A stvarno je nas zene tesko zadovoljit

Quote:
witch69 kaže: Pogledaj post
Izgleda mi zanimljivo po sinopsisu, ama ovaj tip mi katastrofa. A ona mi je preslatka ovako s pletenicom
Izgleda da sam ja jedina kojoj se svidja Sahin Stvarno mi izgleda prelijepo u traileru, pogotovo na ovim promo slikama.

Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
bit će ovo haos od serije, smijeh do suza čini mi se.. Sultan će biti kraljica Meni se sviđa skroz njezin lik, neće biti neka koja će kukat i plakat sve vrijeme, nego jaka, borbena žena koja je odlučila uzet život u svoje ruke.. Možda lik dobro glumi, to mi je ipak bitnije, znamo da je pozorišni glumac, i to najčešće je igrao u komedijama
Meni je komican sam njen naglasak, a ako bude nastavila pricat sa hranom, bit ce tu svega Cini mi se da Nur (Neriman) glumi Seyhmanovu mamu, nadam se da ce bit na Nerimaninom tragu
Ono sto sam uspjela vidit na netu, Sahin je dosta popularan, osvajao je neke nagrade u kazalistu i za filmove, bas nedavno je primio jos jednu. Na prvi pogled mi se svidja, sad trebam prvo cut kakav mu je glas, mozda mu daju da progovori u drugom traileru

Evo na brzinu sam prevela synopsis, bude li nebuloza ne odgovaram za to jer su i na engleskom recenice cudno sklepane, jos sam to malo ublazila..


Sultan, zena koja nastavlja zivjeti nakon sto je izgubila ljubav svog zivota. Tokom tri generacije, dvije obitelji zive u istom podrucju prolazeci kroz iskustvo ranjene ljubavi i uz svu bol, prolaze i radost, sva zivotna iskusenja i nevolje... Ovo je prica o Diyarbakiru, kraju punom povijesti i topline njegovih stanovnika.
Njihova imena su utkana u pricu Seyhmusa i Sultane, njihove glasovite ljubavne price.. Seyhmus odlazi i ostavlja Sultanu u stanju neprekidnog cekanja i neizvjesnosti.
Dvije su suparnicke obitelji u ovom gradu.. Jedna je obitelj Kendir ciji je sin Seyhmus zbog svojih politickih aktivnosti morao pobjeci u Francusku tokom 90-ih, pritom iza sebe ostavljajuci neostvarenu ljubav sa svojom mladom nevjestom Sultan, koja mora ostati ispod krova obitelji Kendir, pritom pretpostavljajuci da je on ostavio proslost iza sebe i stvorio novi zivot sa drugom zenom. 15 godina kasnije, poslije smrti svoje francuske zene, Seyhmus se vraca zivotu koji je ostavio iza sebe, bez griznje savjesti i s tezinom proslosti koja mu pritisce ramena zahtjevajuci odgovore na nikad odgovorena pitanja. Nakon toliko godina, jedina stvar koja moze posvjedociti njegovom 'drugom' zivotu je njegov sin Francois. Tog dana pocinje Seyhmusova prica..
Druga obitelj je Ayvazogullari i njihova kcer Sultan. Na dan njihova vjencanja koje je toliko dugo iscekivala, dok je sjedila na celu stola s covjekom kojeg voli, mlada djevojka od 18 godina sa svom svojom nevinoscu, odjednom je suocena sa prizorom Seyhmusovog uhicenja, a sve na temelju informacije nekog dousnika. Tako Sultana ostaje sjediti sama na celu stola bez svog Seyhmusa.
Sultana je bila dio Seyhmusovog svijeta, dok je Seyhmus bio citav Sultanin svijet. Ona nije dopustila gradu, samo naizgled punom svetaca, da je promatraju kao dijete. Mozda je zbog toga donijela odluku da se nece vratiti Seyhmusu ako se on kojim slucajem opet pojavi u Diyarbakiru. Taj dan je dosao i ona napusta dom. Tog dana pocinje Sultanina prica..
Njena prva stanica je dom njenog oca, ciji je oprost godinama iscekivala u tisini. Ali ta vrata ostaju zatvorena. Sultana shvaca da za nju nema mjesta u kucama obje suparnicke obitelji i po prvi put je prisiljena osloniti se samo na sebe i time usmjerava svoj novi zivot. Ali nije lako za zenu da uspije samo svojim snagama. Suocena sa zatvorenim vratima, Sultana nije svjesna da je Pinar, koju je upoznala tog dana, njena sudbina. Dok dvije zene traze nacin da odsjednu u hotelu, Sultana je svjesna da ono sto najbolje radi je spremanje hrane, pogotovo dorucka i odlucuje otvoriti restoran koji posluzuje samo dorucak. I tako pocinje borba..
Pinar nema nikave blize i dalje veze s gradom, a sasvim slucajno se tamo zatekla kada prica pocinje za Sultanu.
Faik je, bez namjere, uzrokovao probleme za Seyhmusa i iako je proslo 15 godina, Seyhmus je itekako toga svjestan. Cim se ukaze prilika, on ulazi na scenu Seyhmusove price. On je odvjetnik/pravni savjetnik na Sveucilistu Dicle i zaljubljuje su u Sultaninu nevinost dok je u potrazi za osvetom. Njegova namjera je da se ucini nezamjenjivim za Sultanu, pokazujuci joj da u zivotu postoje druge prilike. Za Faika prica pocinje sa Sultaninom odlukom da prekini sve veze sa prosloscu..
Njihovi korijeni sezu daleko, a njihove pustolovine pocinju kada dvije suparnicke obitelji otvaraju popularne restorane za dorucak. Na taj sudbonosni dan, dvije suparnicke obitelji, Kendir i Ayvazogullari, nalaze se na raskrizju puteva..

Nasa prica nalazi inspiraciju u ocitom izvoru, samom zivotu..
Pocinje Sultana! Pocetak sa svom odlucnoscu koju donose nove odluke..



Tnx, Keii
__________________
"U životu i poslu, sredina je najbolji izbor, moraš biti i čovjek i zvijer."
Isolta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 00:52   #18
kolegice, hvala na prevodu

zanimljivo mi zvuči ...

samo nikako da skontam je l' ovo komedija ili drama s komičnim el.

__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum

Zadnje uređivanje S.N.O.B : 16.05.2012. at 01:32.
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 02:37   #19
Nisi jedini Sigurno je jedno i drugo u pitanju, samo bih i ja voljela da prevagne komedija

Jesi li ovo od turaka posudio? Super je


__________________
"U životu i poslu, sredina je najbolji izbor, moraš biti i čovjek i zvijer."
Isolta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 08:26   #20
__________________
Sultan 3 Episode EN SUB
keii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.