Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2012., 15:33   #81
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
nije mržnja već konstatacija...
konstatacije se iskazuju sa manje emocija a vise argumenata
Golden-Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 15:45   #82
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Hajd da je to napisalo neki trol...., ali ti?!?! Naprosto ne mogu vjarovati. To što si sada napisao je neistina kada je u pitanju islam. Islam ne nalaže ubijanje nevjernika, svatko ima prao ne vjerovati (ili vjerovati kako god želi i što god misli da je istinito) ali nitko nema pravo terorizirati druge ljude. Mrzovoljnici imaju rat sa muslimanima. A nitko normalan ga nema.
Kur'an 2:190: "Borite se na Božijem putu protiv onih koji se bore protiv vas.
Ali vi ne otpočinjite borbu! Bog, doista, ne voli one koji zapovjedaju kavgu".

Ovaj je ajet ponos muslimana!
Muslimanima je dopuštena je jedino samoobrana a zabranjeno im je da zapodijevaju bilo kakvo neprjateljstvo i otpočinjanje sukoba. Ako su napadnuti, samoobrana je legitimna. I legitimno je zaštititi napadnutog i potlačenog. Kome je to krivo?

Mnogobošci nas mrze zato jer ne volimo njihove idole koje su sami izmislili i o čemu Bog nije ništa objavio. Umjesto da u srcu gaje ljubav, pozitivne stvari pa da dulje žive, oni u njedrima gaje mržnju prema islamu. Ta mržnja im potamnjuje srca i kida jetru pa umiru mladi. Dux Pessimus je naveo dobru usporedbu gdje gdriješe ovi koji nas mrze.
Evo jos dosta toga:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...4&postcount=49

Ali primjecujes da nema komentara na ove ajete -- ni jedan jedini komentar.

Samo kada neko nesto negativno kaze u vezi Islama i Muslimana, onda svi komentarisu.
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 15:56   #83
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Ti katolkinja, a pogotovo Hrvatica nisi......zbog čega bi "mi katolici ispaštali"?
Jesam i jedno i drugo. Za mene biti Katolkinja neznaci mrziti druge narode i biti ultra-nacionalista.

A moju rodbinu nisu zaklali Muslimani, nego su to bili Krscani, tacnije Pravoslavci (Srbi). Dosta njih su bili i Masoni.

Nauci prvo sta je Islam, pa se onda javi. Ja poslije Katolika (pravih Katolika) imam ogroman respekt za Islam i Muslimane. A to sto neki Muslimani cine neka losa dijela nema veze sa teologijom. Pojedini Muslimani to cine jer misle da im Bog naredjuje. Ja to mogu razumijeti.
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 16:08   #84
Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post
Jesam i jedno i drugo. Za mene biti Katolkinja neznaci mrziti druge narode i biti ultra-nacionalista.

A moju rodbinu nisu zaklali Muslimani, nego su to bili Krscani, tacnije Pravoslavci (Srbi). Dosta njih su bili i Masoni.

Nauci prvo sta je Islam, pa se onda javi. Ja poslije Katolika (pravih Katolika) imam ogroman respekt za Islam i Muslimane. A to sto neki Muslimani cine neka losa dijela nema veze sa teologijom. Pojedini Muslimani to cine jer misle da im Bog naredjuje. Ja to mogu razumijeti.
Što će te podjele?
Čemu to?

Zaklali su ih loši ljudi to je korektnije..
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 16:09   #85
Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post
A moju rodbinu nisu zaklali Muslimani, nego su to bili Krscani, tacnije Pravoslavci (Srbi). Dosta njih su bili i Masoni.
MASONI?!? Na osnovu čega si to zaključila?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 16:10   #86
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
MASONI?!? Na osnovu čega si to zaključila?
Rekla tetka na blagajni Konzuma..
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 16:39   #87
Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post
Jesam i jedno i drugo. Za mene biti Katolkinja neznaci mrziti druge narode i biti ultra-nacionalista.

A moju rodbinu nisu zaklali Muslimani, nego su to bili Krscani, tacnije Pravoslavci (Srbi). Dosta njih su bili i Masoni.

Nauci prvo sta je Islam, pa se onda javi. Ja poslije Katolika (pravih Katolika) imam ogroman respekt za Islam i Muslimane. A to sto neki Muslimani cine neka losa dijela nema veze sa teologijom. Pojedini Muslimani to cine jer misle da im Bog naredjuje. Ja to mogu razumijeti.
katolik i musliman malim, Kršćanstvo i Islam velikim. Katolkinja sigurno nisi. 100%.... Žao mi je tvoje obitelji i svih žrtava. Za hrvatske zločine, ni kriv niti dužan, osjećam sramotu. Nacionalizam ne znači nužno i zlo. Može biti i obrambeni mehanizam jednog naroda. Pozdrav!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 16:40   #88
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Quote:
Shady kaže:
Kur'an 2:190: "Borite se na Božijem putu protiv onih koji se bore protiv vas.
Ali vi ne otpočinjite borbu! Bog, doista, ne voli one koji zapovjedaju kavgu".
Ovo je čista podmetnuta Allahova laž. Allah nije imao principjelni i pošteni odnos
da svako,svaki narod pravi red u svojoj kući i da živi po svojoj volji.
Ajet je više jasan. On zabranjuje nepravednost a promovira pravdnost.
To je sposoban ne vidjeti samo onaj koji su srcu ima kumire (idole)

Na mjestu u srrcu gdje se nastanjuje Milostivi, nekakav kumir zauzme mjesto,
i onda srčani vid ne daje rezultate, pa mnogobožac srlja u vlastitu propast.

Ostale, ničim dokazane škrabotine i brljotine iz vašeg posta nemam namjeru komentirati. A ni vi ih niste argumentirali. Svojim postovima pokazujete da neskriveno mrzite islam i sljedbenike te lijepe vjere i skloni ste izmišljanju neistina da bi ih islam. Međutim, islam je Božije Svjetlo koje sija i cija u srcima vjernika. Grozne riječi mnogobožaca ne mogu utrnuti svjetlo Njegovo.
Great British Islam
.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 16:53   #89
Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post
Evo jos dosta toga:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...4&postcount=49

Ali primjecujes da nema komentara na ove ajete -- ni jedan jedini komentar.

Samo kada neko nesto negativno kaze u vezi Islama i Muslimana, onda svi komentarisu.
A primjećujem. To su riječi iz njihove duše. Sljepoća im je otvrdla srca a laži iskrivile usta.
I sada govore ono što ne misle, ćute o onom što misle, i brane sebe od onog što vole.

Moju sućud zbog stradanja tvoje obitwelji od srbočetnika, tj. "pravo"slavnih.

I evo nešto za tebe pošto si pokazala dobru volju.
http://www.youtube.com/watch?v=09G6sO3NKto
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 17:14   #90
lažna Allahova priča o miru i nenasilju...

Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Ajet je više jasan. On zabranjuje nepravednost a promovira pravdnost.
To je sposoban ne vidjeti samo onaj koji su srcu ima kumire (idole)
Tvoj kumir ti ne dozvoljava da vidiš što je Muhammed radio od dalekih susjeda slično što je radio i "Sulejman veličanstveni" prema Beču...

Htio bi tvoj Muhammed sa sabljom doći i do Amerike da je mogao da tamo pravi "reda". Dakle Allah je svojim izjavama o uspostavljanju reda u cijelom svijetu dao prostora svim mogućim nasilnim vojnim akcijama prema drugim narodima...što je Muhammed i činio...i sva sreća za druge narode što je rano odapeo papke i što nije imao muško potomstvo da održi autoritet nastavka žešćeg vojnog ludila.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 17:48   #91
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
katolik i musliman malim, Kršćanstvo i Islam velikim.
Pa onda rece ovo...
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
a što se ti prodaješ pod katolkinju?? U dvije riječi poznam tko je tko.


Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post
Jesam i jedno i drugo. Za mene biti Katolkinja neznaci mrziti druge narode i biti ultra-nacionalista.

A moju rodbinu nisu zaklali Muslimani, nego su to bili Krscani, tacnije Pravoslavci (Srbi). Dosta njih su bili i Masoni.

Nauci prvo sta je Islam, pa se onda javi. Ja poslije Katolika (pravih Katolika) imam ogroman respekt za Islam i Muslimane. A to sto neki Muslimani cine neka losa dijela nema veze sa teologijom. Pojedini Muslimani to cine jer misle da im Bog naredjuje. Ja to mogu razumijeti.
Dakle... u cemu je tvoj problem?

Quote:
Katolkinja sigurno nisi. 100%....
Katolkinja jesam, ali ono sto si ti to nisam sigurno, i hvala Bogu pa je tako.
Sebina is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.11.2012., 17:58   #92
Quote:
AvluV kaže: Pogledaj post
Što će te podjele?
Čemu to?
Nisu podjele. Vec samo konstatujem da svo zlo koje je ucinjeno mojoj familiji nije od Muslimanske strane, vec od strane cetnika koje nemaju veze sa Islamom, a naravno ni sa pravim Krscanstvom.

Kada Srbi govore da su Bozji narod i kolju Hrvate i Bosnjake, oni su "zlocinci".

Kada Musliman ucini neko zlo onda je "Islamski fundamentalista" ili terorista. E to je ta razlika koju ja potenciram.

Quote:
Zaklali su ih loši ljudi to je korektnije..
Ja govorim kako jeste. Ako su ih cetnici zaklali necu reci da je to deda mraz ucinio.
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 18:03   #93
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
MASONI?!? Na osnovu čega si to zaključila?
Ja o tome znam dosta, i necu se ponavljati ko papagaj. Ali ako nisi citao moje postove moguce je da si propustio, pa evo procitaj:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=291
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 18:07   #94
Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post
Pa onda rece ovo...






Dakle... u cemu je tvoj problem?


Katolkinja jesam, ali ono sto si ti to nisam sigurno, i hvala Bogu pa je tako.
Katolkinja nisi, nit si ikad bila.... Što sam ja, takođe nisi... Ti hvali Bogu. Meni svejedno...zašto odmah nisi rekla da si i muslimanka...nego katolkinja...pa slavu Islamu...bilo je još takvih propagandera ovdje...obmanuti me može kome dozvolim.......nemoguće biti oboje istodobno. Pitaj si braću muslimane
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.11.2012., 19:23   #95
Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post
Ja o tome znam dosta, i necu se ponavljati ko papagaj. Ali ako nisi citao moje postove moguce je da si propustio, pa evo procitaj:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=291

Quote:
Masoni me mrze. Prate me gdje god idem, i pokusavaju da prisluskivaju moje razgovore. Prepadali su me, pokusavali da me kidnapuju, i jedan duzi period su svaki dan moga zivota pokusavali da me ubiju.
Aha.
Nisi u pravu. Masoni (Slobodni zidari) nisu ništa gori/bolji od katolika ili muslimana ili židova, a Muhamed neće ići u pakao. Što bi išao? A i nema pakla.

(ako stalno misliš da te netko proganja, mislim da ti je jasno što to znači. Zapitaj se samo, zar si stvarno toliko bitna u svemirskim razmjerima.)
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 19:25   #96
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Katolkinja nisi, nit si ikad bila.... Što sam ja, takođe nisi... Ti hvali Bogu. Meni svejedno...zašto odmah nisi rekla da si i muslimanka...nego katolkinja...pa slavu Islamu...bilo je još takvih propagandera ovdje...obmanuti me može kome dozvolim.......nemoguće biti oboje istodobno. Pitaj si braću muslimane
Interesantno, ovo je već drugi katolik kojeg katolici roglašavaju nekatolikom.. čak evo i muslimanom.

Prvo je agica proglasila nekatolikom nick slučajni_prolaz,
A sad domi proglašava muslimankom nick sa križom u avataru.
Kakva vremena?!
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 19:42   #97
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Katolkinja nisi, nit si ikad bila.... Što sam ja, takođe nisi... Ti hvali Bogu. Meni svejedno...zašto odmah nisi rekla da si i muslimanka...nego katolkinja...pa slavu Islamu...bilo je još takvih propagandera ovdje...obmanuti me može kome dozvolim.......nemoguće biti oboje istodobno. Pitaj si braću muslimane
Meni je zao, ali ja imam utisak da ti nemas apsolutno nikakve veze o Krscanskoj teologiji. Velika je razlika izmedju lazni i pravi Krscana. Mnogi me mrze zbog toga sto vjerujem u cijelu Bibliju - od pocetka do kraja. Ne zaokruzujem samo pojedine dijelove kao sto mnogi to rade. Nemozes biti Katolik i "birati" sta ti se svidja i nesvidja u Bibliji.

Matthew 5:17-20

"Do not think that I have come to abolish the Law or the Prophets; I have not come to abolish them but to fulfill them. For truly I tell you, until heaven and earth disappear, not the smallest letter, not the least stroke of a pen, will by any means disappear from the Law until everything is accomplished. Therefore anyone who sets aside one of the least of these commands and teaches others accordingly will be called least in the kingdom of heaven, but whoever practices and teaches these commands will be called great in the kingdom of heaven. For I tell you that unless your righteousness surpasses that of the Pharisees and the teachers of the law, you will certainly not enter the kingdom of heaven."

Istina je jasna.
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 19:46   #98
Quote:
Golden-Boy kaže: Pogledaj post
konstatacije se iskazuju sa manje emocija a vise argumenata
kako rekoh, argumenti su mi sam muhamed, kuran i hadiši...

taj čovjek je ili bio lud ili opsjednut zlom silom... što god bilo, muhameda je tjeralo u očajanje, toliko se puta pokušao ubiti... ta sila ga je progonila, prisiljavala, fizički kinjila... Bog tako ne djeluje, ovo je bilo čisto opsjednuće... sam muhamed je dugo vremena vjerovao da je opsjednut, a onda je nekako sam sebe uvjerio da viđenja dolaze od boga... povjerovavši u to, postao je sluga Zloga...

činio je zlo, mislio je zlo, naređivao je zlo...

http://www.thereligionofpeace.com/Pa...s-Muhammad.htm
http://carm.org/religious-movements/...s-and-muhammad
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 19:49   #99
Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post
Meni je zao, ali ja imam utisak da ti nemas apsolutno nikakve veze o Krscanskoj teologiji. Velika je razlika izmedju lazni i pravi Krscana. Mnogi me mrze zbog toga sto vjerujem u cijelu Bibliju - od pocetka do kraja. Ne zaokruzujem samo pojedine dijelove kao sto mnogi to rade. Nemozes biti Katolik i "birati" sta ti se svidja i nesvidja u Bibliji.

Matthew 5:17-20

"Do not think that I have come to abolish the Law or the Prophets; I have not come to abolish them but to fulfill them. For truly I tell you, until heaven and earth disappear, not the smallest letter, not the least stroke of a pen, will by any means disappear from the Law until everything is accomplished. Therefore anyone who sets aside one of the least of these commands and teaches others accordingly will be called least in the kingdom of heaven, but whoever practices and teaches these commands will be called great in the kingdom of heaven. For I tell you that unless your righteousness surpasses that of the Pharisees and the teachers of the law, you will certainly not enter the kingdom of heaven."

Istina je jasna.
Eto malo doslijednosti. Na ovo mogu samo - skinuti šešir!
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 19:51   #100
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
taj čovjek je ili bio lud ili opsjednut zlom silom... što god bilo, muhameda je tjeralo u očajanje, toliko se puta pokušao ubiti...
Može dokument u kojem piše da se Muhamed pokušao ubiti?
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.